Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
    Колега не разбирам от радиовълни, но е несириозно да казвате, че радар детекторите ще прихващат вълни от автоматичните врати на безнзиностанцийте, които както вече написах са насочени от радара към земята и винаги ни карат да ги регулираме възможно най-близко до вратата, за да не се отварят вратите от всяко едно движение. Обсега им е най-често както вече споменах в радиус от 2 метра - вижте прикачените файлове.
    Минавайки си по магистралата с висока скорост и на десетки метри от радарите на вратите, ако ви писука радар-детектора повярвайте ми няма как да е от авт.врата.
    Колега, не само, че радар детектора прихваща автоматичните врати, ами дори прихваща намиращ се наблизо друг радар детектор /заради намиращия се в него осцилатор май беше/. На по-скъпите модели детектори слагат специални алгоритми, за да не се активират от автоматичните врати, но обикновено не помагат и си пищи като за радар. И за да компенсират до някъде този недостатък, при засичане на някоя добре позната честота на известните вече модели радари, радар детектора изписва, че това със сигурност е радар.
    Иначе са толкова чувствителни, че при пряка видимост засичат радара от километри.

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Нали се сещате наскоро приетия закон за всички бензиностанции да монтират устройства, изпращащи данните от касовия апарат директно към НАП..Това представлява една малка кутийка с размерите на цигарена кутия, в която има сим карта на м-тел и антенка малко по-малка от на обикновен рутер..Това нещо праща данни постоянно..По-малките бензиностанции ги имат от скоро, но омв, лукойл и петрол ползват тая система от много време, не за да изпращат в НАП, а за да изпращат до техните централи и в последствие в НАП.. Че това ми беше мисълта..Отделно за всички омв съм сигурен, че си имат wireless мрежа, така че ето от къде идва пищенето на детектора..

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Да, радар-детекторите засичат и автоматичните врати и сигналите от устройствата за изпращане на информация към НАП. Освен това се засичат и сигналите предавани към централата на охранителния СОТ. Най-често това е причината за писукане на радар-детекторите при преминаване покрай бензиностанцията. Другите сигнали са доста по-слаби и насочени на различни посоки, за да се засичат от радар-детекторите.

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          "СОТ"- а е на 150 Mhz , какви радардетектори! Освен това той излъчва много закратко и не знам точно през какви интервали. Който е от Ямбол , нека премине с радардетектор покрай магазина за дрехи "Яша" под "Червения кръст" на кръстовището на Зъболекарска поликлиника и ще му стане ясно. Нямах в предвид само бензиностанциите.
          Последно редактирано от milstan; 04-06-11, 08:00.

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Един ъпдейт от мен - най-вече засади в Русе и една много коварна след Българене...
            Прикачени файлове
            Петър Събев

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Днес се прибирах от Бургас и записах някой неточности:

              123 - ограничение в момента 90 км/ч - трябва да е 80 км/ч.
              124 - ограничение в момента 90 км/ч - трябва да е 80 км/ч.
              Двете точки са по пътя Бургас-Сарафово, но тъй като Сарафово вече е квартал на Бургас и табелата за край на Бургас е изместена след Сарафово ограничението там вече е 80 км/ч.

              749 - дава засада на 50км/ч. но точката е преди село Лозенец и там ограничение няма (поне аз не видях, а гледах доста внимателно).
              235 - ограничението вече е 60км/ч. а е зададено 50 км/ч.
              147 - ограничението вече е 60км/ч. а е зададено 50 км/ч.
              Двете точки са входа/изхода Бургас-Стара Загора/Стара Загора-Бургас. На кръстовищата ограничението вече е 60 км/ч.

              Камерата Между магистрала Тракия и Стара Загора (тази на автокъщата) ограничението вече е 60 км/ч. - зададени в момента 50км/ч.
              Мисля, че е 650 но не съм сигурен (на GPS-а не ми изписа коя точка е).
              LZ1IHM

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                И от цялата история не разбрах камерата при Шереметя е активна , че вчера малко попресякъх линията и превиших скоростта точно пред камерата , а ограничението е 60 км някой да има инфо за там ?

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Първоначално публикуван от MAPKOB Преглед на мнение
                  И от цялата история не разбрах камерата при Шереметя е активна , че вчера малко попресякъх линията и превиших скоростта точно пред камерата , а ограничението е 60 км някой да има инфо за там ?
                  Мисля, че е активна, въпреки че радар-детектора не сигнализира (там винаги си спазвам ограничението). С колко мина ?

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Активна е.

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
                      Мисля, че е активна, въпреки че радар-детектора не сигнализира (там винаги си спазвам ограничението). С колко мина ?
                      Ами там е работата,че не я видях и идвах от посока Шумен,предполагам че съм изпреварил на непрекъснатата с 80 максимум 90 км.След като изпреварих буса видях огледалото за задно виждане кутията.Интересува ме също дали снимат колите само отзад или могат и опред.Защото камерата е обърата в посока Шумен,а аз идах от там към Търново..

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Скоро ще стане ясно дали работи , ако получиш "любовно" писъмце.

                        Коментар


                        • А тези честитки до колко време пристигат ако си сниман,доколкото знам е 1 седмица ? или има и по повече време.Другото което чух е че когато се изпреварват 2 коли снимките се размазват

                          А и за тези които не знаят , точно на входа на Златоград на табелата "добре дошли" има камерка,така че спазвайте ограничението
                          Последно редактирано от Ясен; 10-06-11, 14:38.

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Активна е,аз изгорях там

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Здравейте симпатяги, от къде да си изтегля актуална версия за спийд камерите за ГАРМИН ?

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Ето от тук:
                                http://paralax.org/garmin/
                                LZ1IHM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X