Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
    Второто наистина е преброителен пункт на КАТ, но до пътя има нещо, което наподобява кутия на камера, така че не знам..
    Къде точно е това "нещо"? Ако имаш път натам скоро, или ако някой друг минава често от там, може ли да спре да изпие една кола/кафе и да огледа/снима какво има?
    Ако никой не го направи - ще отида аз, но не знам кога ще е по-точно...

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Малко засади в гр. Ямбол. До този момент нямаше нужда да ги пускам, защото от дъжд на вятър бяха там, но вече доста често ги засичам да дебнат.
      1. бул. Граф Игнатиев 40км - N42 28.870 E26 31.042
      2. Боровец 40км - N42 29.165 E26 31.156
      3. вход на градски парк - N42 29.341 E26 29.987 (за това място вие преценете, защото са почти всеки ден там, но не за скорост, а за забранен завой НАЛЯВО, където е входа за парка и Спортната зала, а в нея играят БК Ямбол т.е. доста често се посещава)
      4. Д. Благоев 40км - N42 29.399 E26 29.877
      В София от Макси до Околовръстното също има 2-3 места (в 3-4 от 10 са случаите), на който много чакат, но за там точни координати в момента не мога да дам.

      Координатите са взимани от МапСърс-а, така че се надявам да са точни.

      Поздрави
      Последно редактирано от apetrov; 30-05-11, 12:42.

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
        Поздравления колега работи файла на Ндрайв, само имам въпрос сега като излезе 065 версия какво правим може ли файла който е тук да го презапишем или ти трябва да направиш файла, С какво указваш засададите да са като скрити камери с коя програма. Също така камерите на сфетофарите с каква настройка ги правиш пак ли са като засади или тех ги няма вкарани.
        Ще направя нов .kml файл, но за да си правите сами новите версии (а и да си добавяте допълнителни точки междувременно) съм написал програмата - макрос за аналога на ексел от безплатния офис пакет OpenOffice.org. Прави се така: сваляте описанието от връзката "EXCEL файл" на paralax.org/garmin; копирате сваления файл "poi speed cams.xls" в някоя папка с кратък път (например "C:\Ndrive"); ако искате резултата да съдържа номера на версията, трябва да преименувате файла, като добавите трите цифри отред (например "065poi speed cams.xls"); отваряте този файл с OpenOffice-Calk програмата за електронни таблици; от менюто "Инструменти" -> "Макроси" -> "Управление на макроси" избирате "OpenOffice.Org Basic"; избирате "Моите макроси" -> "Standard"; ако това е първия ви макрос, избирате "Нов" за да създадете модул, иначе избирате съществуващ (напр. "Module1") и натискате бутона "Редактиране"; поставяте програмния код от текстовия файл на архива, запазвате (меню "Файл" -> "Съхраняване") и затваряте; и най-накрая стартирате "SCamsNDriveCreate" пак от менюто "Инструменти" -> "Макроси". Програмата прави необходимите за импортиране файлове в нова папка "to_NDrive" при ексел списъка (напр. "C:\Ndrive\to_NDrive").
        Програмата работи на следния принцип: всички засади, означени като тип "2" стават скрити радари; всички останали точки (и спийд-камери "3", и камери на светофари "1") стават стационарни радари.

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)


          КАТ изключва 30 от 63 камери с радари

          Куршум пък, изстрелян от мощна карабина, пронизал кутия от снимащ радар на магистрала “Хемус”
          ....
          По време на атентата кутията е била празна, тъй като снимащият радар, производство на фирмата “Сименс”, е бил на лабораторни тестове. Когато експертите дошли да го монтират на мястото му, видели дупките. Те били от двете страни в дебелата към 5 мм ламарина.

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Колеги тази камера във Старо Оряхово си снима на 10000000%-колкото пъти мина със включен радар детектор токова пъти ми пищи машинката,така че и от мен потвърждение, че работи камерата.

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Не би трябвало да я засича радар детектора , защото там няма микровълново излъчване (ако е от камерите на Siemens).

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Когато съм близо до камера радар-детектора ми пищи на Ка-банд и това е само когато кутията е пълна.
                LZ1IHM

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  И моя се обажда , но камерите са били в района на бензиностанции и си мисля , че може да е от автоматите на вратите. Не е в "Х" банда , но не съм обръщал внимание кой се активира. По принцип не би трябвало да реагира на кутиите , но знае ли човек....?

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    При мен също в повечето случаи, когато минавам покрай "пълни" кутии, антирадара ги отразява. И звукът е различен от този, при преминаване покрай бензиностанция.
                    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                    LZ1YBB

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                      И моя се обажда , но камерите са били в района на бензиностанции и си мисля , че може да е от автоматите на вратите. Не е в "Х" банда , но не съм обръщал внимание кой се активира. По принцип не би трябвало да реагира на кутиите , но знае ли човек....?
                      Колеги, аз се занимавам с автоматични врати и искам да ви кажа, че това са митове и легенди радарите в колите ви да хващат радиовалните на авт.врата!
                      Радарите за движение ще се поинтересувам на каква честото излъчват, признавам си досега не ми е било важно, но те изпращат радиовални в радиус от 2 метра около вратата(и то в посока към земята/пода, не към пътя по които се движим). Така че според мен радара ви, за да прихване авт.врата трябва да се буквално срещу нея.
                      Според мен по бензиностанциите има куп други устройства, включително и радиостанции и затова радар детекторите в колите ги отчитат като радиосигнал.

                      Иначе от моя скромен опит съм засичал камери с радари за скорост на магистрала Хемус(тази на Лукоил-а в посока София), но ми отчита на 10тина метра, което вече си е фатално и вече съм се усмихнал за снимка

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Със сигурност се смущава от микровълновите датчици по вратите.
                        X band - 10.525 Ghz
                        K banda - 24.125
                        Ka band - 34.700
                        Ku - 13.435
                        VG2 - 11.500
                        Spectre1 - 13.300

                        Също така не е ясно микровълновия излъчвател на датчика колко му е широка лентата и какви хармоници излизат от него. Нямам представа до каква степен е стабилизаран и филтриран.

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          Камерата на Орлов мост вече снима при 74 км/ч
                          http://sofia.dir.bg/news.php?id=8757048
                          LZ1ZAH

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Имайте предвид, че новите радари имат добавено лазерно засичане на скоростта. А има и радари, работещи само с лазер. Не винаги радиочестотната детекция е сигурна, че кутията е празна(не знам какво слагат в България, но едва ли закъсняват с технологиите).
                            Има ли място, откъдето мога да закупя целия пакет с точки на радари в България? Ползвам навигация Blueberry- китайче.

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                              Има ли място, откъдето мога да закупя целия пакет с точки на радари в България?
                              Ако намериш целия пакет с точки - кажи откъде си го купил, за да си го купя и аз.
                              Само, че МВР официално няма да ти го дадат.

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                                Със сигурност се смущава от микровълновите датчици по вратите.


                                Също така не е ясно микровълновия излъчвател на датчика колко му е широка лентата и какви хармоници излизат от него. Нямам представа до каква степен е стабилизаран и филтриран.
                                Колега не разбирам от радиовълни, но е несириозно да казвате, че радар детекторите ще прихващат вълни от автоматичните врати на безнзиностанцийте, които както вече написах са насочени от радара към земята и винаги ни карат да ги регулираме възможно най-близко до вратата, за да не се отварят вратите от всяко едно движение. Обсега им е най-често както вече споменах в радиус от 2 метра - вижте прикачените файлове.
                                Минавайки си по магистралата с висока скорост и на десетки метри от радарите на вратите, ако ви писука радар-детектора повярвайте ми няма как да е от авт.врата.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X