Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Поздрав на всички колеги. Решихме с Darkstar , че е дошло време за нова версия - 063.

    Може да свалите новата версия от http://paralax.org/garmin/
    Последно редактирано от gadev; 06-03-11, 13:04.
    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
      Поздрав на всички колеги. Решихме с Darkstar , че е дошло време за нова версия - 063.

      Може да свалите новата версия от http://paralax.org/garmin/
      Благодарско!!!!
      Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

      Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        15-те стационарни радара на КАТ, които са разположени по най-натоварените пътища у нас, ще останат извън строя до края на март.
        в-к Монитор

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Много интересен ми стана този цитат от горната статия:
          "За да не губи държавния бюджет от ситуацията, от КАТ са вкарали в употреба всички мобилни радари с камери, които са на разположение."

          Целта не е да се предпази човешки живот , целта е да се напълни бюджета и за депутатите да има по-евтини кебапчета.

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
            Целта не е да се предпази човешки живот , целта е да се напълни бюджета и за депутатите да има по-евтини кебапчета.
            Нещо, което мен лично много ме дразни, но си е обществена тайна!

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Грешите яко, ама много.

              Не са кебапчета.

              Кифтета са.

              ПП. В кифтеата се влага и ляб, в кибапчиаата- не, а депутато знае да се фаща там дето има ляб. А ляб има в кифтеаата.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                Нещо, което мен лично много ме дразни, но си е обществена тайна!
                Ние българите обичаме да правим нещата на инат. Дали не можем да се заинатим на тема "Да оставим касичките на камерите празни"? Ако някой подходящ човек подеме темата в медиите, фейсбук,т.н ще има резултат. Според мен драстично са намалели нарушенията записани от камерите в последните месеци. Сега ще намалят скоростта при която снимат, после ще почнат да ги местят. Целта ни е да не остане потребител на този форум(тази тема), който да е паднал в капана им. За да имат смисъл тия камери за безопасността на движението в страната броят им трябва да е 200-300. 15 камери са си само за пълнене на бюджета - и децата го разбират.
                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  По принцип (закон), щом има камери за видеонаблюдение трябва да има предупреждаващ надпис - както е при камерата която е на двете бензиностанции до Малиново (посока Севлиево). Там и в двете посоки има огромна табела. Ако ви снимат с такава камера, пробвайте да обжалвате с това, стига да няма надпис де.

                  Друг е въпроса, какъв ще е смисъла от тях ако народа спазваше ограниченията? Пичове карайте разумно, писна ми от олигофрени по тия пътища! Щом ще се правите на пилоти и дрифтъри, моля бъдете така добри да заплашвате само вашия си живот, не моя. Защо щом българина излезе в чужбина не смее да премине ограничението с 5км/ч, да не говорим с повече? Щом станем като Англия - по три камери на ъгъл, може би ще се оправим. Но пак не е сигурно. Чета в горната статия - при ограничение 60, минал с 180 и глобата му е 600 кинта. Нещо не ми се връзва - 120 км/ч над ограничението и ще му слагат единствено парична глоба. Я по 10 лв. за всеки превишен километър и над 50 книжката. При второ направо затвора. Тъпото е, че сме в БГ-то и правилата ще важат само за някои...

                  Да признавам, и аз се отпускам от време на време, а и постоянната ми почти винаги е 10-тина над ограничението, стига да го позволява обстановката разбира се.
                  Но понеже не ме спират за такова нарушение, продължавам да го правя. Но ако трябва да кихам парички на всеки ъгъл, със сигурност ще се науча.

                  Я да ви питам, не ви ли писва тая навигация да ви пищи постоянно за ченгета и камери? Аз и затворих устата още на 2-рия час шофиране извънградско. Нещо много бързо и се нарадвах... а за градско е ужасна. Чак се чудя, защо е необходимо да ти казва какво е ограничението - независимо в града или не? Знаци никой ли не гледа, или може би не знаете правилника? Тази функционалност според мен, е чиста загуба на време на разработчиците.

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Първоначално публикуван от bios Преглед на мнение
                    По принцип (закон), щом има камери за видеонаблюдение трябва да има предупреждаващ надпис - както е при камерата която е на двете бензиностанции до Малиново (посока Севлиево). Там и в двете посоки има огромна табела. Ако ви снимат с такава камера, пробвайте да обжалвате с това, стига да няма надпис де.

                    Друг е въпроса, какъв ще е смисъла от тях ако народа спазваше ограниченията? Пичове карайте разумно, писна ми от олигофрени по тия пътища! Щом ще се правите на пилоти и дрифтъри, моля бъдете така добри да заплашвате само вашия си живот, не моя. Защо щом българина излезе в чужбина не смее да премине ограничението с 5км/ч, да не говорим с повече? Щом станем като Англия - по три камери на ъгъл, може би ще се оправим. Но пак не е сигурно. Чета в горната статия - при ограничение 60, минал с 180 и глобата му е 600 кинта. Нещо не ми се връзва - 120 км/ч над ограничението и ще му слагат единствено парична глоба. Я по 10 лв. за всеки превишен километър и над 50 книжката. При второ направо затвора. Тъпото е, че сме в БГ-то и правилата ще важат само за някои...

                    Да признавам, и аз се отпускам от време на време, а и постоянната ми почти винаги е 10-тина над ограничението, стига да го позволява обстановката разбира се.
                    Но понеже не ме спират за такова нарушение, продължавам да го правя. Но ако трябва да кихам парички на всеки ъгъл, със сигурност ще се науча.

                    Я да ви питам, не ви ли писва тая навигация да ви пищи постоянно за ченгета и камери? Аз и затворих устата още на 2-рия час шофиране извънградско. Нещо много бързо и се нарадвах... а за градско е ужасна. Чак се чудя, защо е необходимо да ти казва какво е ограничението - независимо в града или не? Знаци никой ли не гледа, или може би не знаете правилника? Тази функционалност според мен, е чиста загуба на време на разработчиците.
                    Аз лично съм много съгласен с всички неща, които написа..Само една корекция - книжката в България ти я взимат ако превишиш с 31км/ч ограничението..

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Първоначално публикуван от Desislavd Преглед на мнение
                      Аз лично съм много съгласен с всички неща, които написа..Само една корекция - книжката в България ти я взимат ако превишиш с 31км/ч ограничението..
                      Вече не. Само за превишаване с 50 км/ч в населени места (справка в темата).
                      Освен това, проблема не е в самите камери, проблема е, че те НЕ се използват за превенция, а за запълване на бюджета. Не стига, че закона е анти-шофьорски, ами ни цакат и със скъпа техника.
                      За всяка случка на пътя отговорност се търси от водача на МПС-то. Излиза, че олигофрена пешеходец, който прескача оградите покрай и по средата на високоскоростни шосета е абсолютно невинен (самоубиец), но
                      ако бъде блъснат от МПС - водача е виновен, защото се е движил с "несъобразена с пътната настилка/обстановка/или каквото е там скорост". Сигурен съм, че всеки от вас е имал случаи, в които само бързата реакция ви е спасявала
                      от олигофрени, които волно или неволно са се опитвали да ви очернят живота.
                      Има един ЗАКОН за пътищата (ще ви трябва M$ Word), когато го прочетете ще разберете, че строителите на пътища или тези, които ги поддържат - не носят никаква отговорност за тяхното състояние.
                      Сигурно сте забелязали и че там където има знак "винетка" пътищата са най-надупчени. Но не си мислете, че парите от глобите (от камерите) отиват за поправяне на тези пътища... Те ще се използват за закупуване на още камери..., но не искат да им слагат обозначителни табели, защото те НЕ СА предназначени за превенция. Също така, всеизвестно е, че камерите не се поставят на невралгични точки, а на места с прави участъци, с хубава настилка.
                      И понеже кучетата си лаят - кервана си върви, ето и един телевизионен репортаж.

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Те заради тоя репортаж (по спомен), промениха закона и забраниха на ченгетата да дебнат в храстите. Та в крайна сметка наслагаха рекламните табели на Osram "внимание радар". Направило ми е впечатление, че част от знаците на извънградските бензиностанци са променени - от задължително "60" на препоръчително, но найстина има много безсмислени ограничения и те се възползват от това. Нещо можем ли да направим по въпроса?

                        ооо, че се сетих да ви разправям миналото лято как ме спряха ченгесарите:

                        Има едно село Искър в Плевенско, та на влизане в него от Плевен, има голямо спускане. Табелата за населеното място е по средата на склона. Една вечер минавах от там, към 21-22 часа мисля беше, абе тъмно та нищо не се вижда... Та спускам си аз, карам си с 60 още от горе, защото знам къде е табелата, няма нито една крушка да свети...иии изведнъж гледам един слънчоглед се размахва. Спирам аз, изгасям двигателя и едно пишлеме (24-25 годишен) идва. Отварям прозореца и се чува - документи за проверка. Няма добър вечер, няма да се представи какъв е що е... Та давам му документите и той заминава в задния край на автомобила, казва ми, бихте ли излезли от автомобила. Излизам, то нищо не се вижда почти, добре че бях пуснал аварийките и една улична крушка на 10-20 метра примигваше та да го видя. Тамън слязох и затворих вратата, отивам при него зад колата и той - я пусни габарити. Абе да та таковам, що не каза като бях в колата, само ме разкарваш... пускам аз габарити, в същото време пристъпва още един полицай от патрулката, пускам къси, дълги, добре че аварийките си светеха щото и тях да види... всичко работи. Тааа ченгето ми вика, цитирам: "Много бързате нещо, за къде пътуваш" - аз "прибирам се за ... С колко карах", а той ми отвръща с един наперен глас "ЕМИИИИ С 60". Зацепвам аз, че въобще не ми показва радар, нито нищо... След кратко мълчание, със същия глас "Между акт и фиш си, ама си за фиш. Какво ще правим като трябва да пишем?" хихихи аз "Емиии, като трябва да пишем", той "А КАТО НЕ ТРЯБВА" и ми се смее хахахха, смешник. Аз му отвръщам "ааа като не трябва, не знам" и го гледам в очите тъпо. Мисля си - абе пич ако искаш пари, нема - имам 2 лв., щото преди малко в Плевен кеша свърши та ще ме водиш до банкомат хахаха. Тааа гледам го аз тъпо, а вътрешно се смея, щото и фиш не може да ми напише без радар, гледа ме той, гледам го аз и след малко - "айде бегай" и ми подава документите.

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          Хора носете си в документите по двайсет лева, ама преди това ги снимайте от двата края. Като ви спрат корумпираните полицаи, дайте му ги с кеф, а след като се отдалечите ОБАДЕТЕ СЕ НА 166 И ПОДРОБНО ОБЯСНЕТЕ ЗА РЕКЕТА. Разговорите на 166 се записват, така дежурния хем не може да предупреди полицаите защото ще изгори, хем не може да не вземе мерки.

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            За даване на подкуп наказанието е лишаване от свобода "С кеф" ще те окошарят. Карайте с акъл, а 20-те лева пазете за кебапчета.
                            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Колега, прав си за подкупа. Става въпрос за тези полицаи дето като те спрат, питат, ще почерпиш ли или ще пишем. Напълно съм съгласен с теб да се кара умната, ама иди го обясни на младите водачи дето тати им е купил автомобила.

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Още една спийд камера, която видях днес за пръв път. В Старо Оряхово по пътя Варна - Бургас.
                                Координати: N42 59.435 E27 47.683

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X