Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    Някакво решение на моя въпрос ? Моля ви помагайте, защото много пътувам и в повечето случай винаги бързам и като минавам по някой нов за мен маршрут и се чудя дали ще ми съобщи за засада и камера или не.

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Колеги,преди няколко дни си сложих garmin на телефона.Работи перфектно,но днес ми направи впечатление че не сигнализира за камерата на Цариградско шосе,пред Мак Доналдс.Имате ли някъква идея защо е така? Благодаря предварително. Искам за пореден път да ви благодаря,за страхотната работа,която сте свършили,като сте направили тази разработка с камерите и засадите.

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Първоначално публикуван от kartu6 Преглед на мнение
        Колеги,преди няколко дни си сложих garmin на телефона.Работи перфектно,но днес ми направи впечатление че не сигнализира за камерата на Цариградско шосе,пред Мак Доналдс.Имате ли някъква идея защо е така? Благодаря предварително. Искам за пореден път да ви благодаря,за страхотната работа,която сте свършили,като сте направили тази разработка с камерите и засадите.
        Май така и не се разбра къде е проблема или поне повечето не знаем. Ако някой разясни ще съм му благодарен. Rammstein е открил къде е проблема и прави версии за Garmin Mobile XT. Не знам къде е разлиакта, но се оказва, че неговите работят без проблеми. От тук можеш да ги изтеглиш - http://rammsteingarminmobilext.hit.bg/. Не се обновяват много често като гледам, но е добре все пак.

        Ако все пак разясните къде е проблема и как се решава мисля, че ще е полезно за всички.

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Мммдаа,вчера сложих камерите на колегата Rammstein и всичко си работи на XT-то.Много благодаря.Дано и тук колегите оправят нещата.

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            При компилиране на собствена версия му давам това ограничение във червеното на определени метри да ме сигнализира. В син цвят това го разбирам, че ще ме предупреждава само когато надвишавам дадената скорост.

            Проблема е, че ме предупреждава само 1 път докато версията на колегата Gadev не спира да пищи докато не намаля под ограничението.

            Как се избира това колко пъти да предупреждава да не е 1 път?

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Правилно си го направил, колега, но при компилиране остави отметката на скоростта, а не на метрите. Освен това не знам с какъв уред си, но самите устройства имат настройка дали да предупреждава еднократно или постоянно.
              Последно редактирано от lapostolov68; 31-07-10, 08:18.

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                Ето и една работеща версия за Garmin Mobile XT, аз съм си я компилирал от файловете на Gadev и работи на Nokia E52. Малко съм я променил - специално за двете камери при тунела в Люлин, за които аз смятам, че трябва да са в категория Speed Cams, а не Red Light, защото все пак не са на кръстовище и отчитат скорост. Друг е въпросът, че за сега за тях не правят актове и фишове.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Колеги, повтарям поста си отпреди време с надеждата някой да ми отговори. В темата обсъждате само NUVI-та, сякаш това е единствената серия на GRAMIN. Моля ако някой знае нещо по поставения от мен въпрос, нека да си каже мнението. Дори да е от типа "Абе твоята работа не става, купи си NUVI...
                  Ето и въпроса :
                  Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                  Колеги, един въпрос, който е малко встрани от масовите обсъждания в тази тема, но в никакъв случай не е вън от нея.
                  Моят GPS не е NUVI, а туристически GPSMap 60Cs. Ясно ми беше, че в неговия софтуер няма предвидена възможност да педупреждава за камери и др. подобни точки. Затова опитах да направя това с помощта на програмата на GARMIN NRoute. За целта конвертирах файла с камерите от формат GPI във формат GDB и после в GPX, за да мога да заредя точките в програмата (можеше и без да минавам през GDB, но не се сетих навреме). Получи се, но когато тръгнах се оказа, че си минавам спокойно край камерата без лаптопа да ми даде никакво предупреждение. Та въпросът ми е защо става така. Още малко пояснения, за да не гадаете.
                  1. Точките влизат в програмата като waypoints, а не като POI (програмата не чете формат GPI).
                  2. Проверих дали се е запазила характеристиката "proximity" за всяка точка. Беше се запазила и край всяка точка си имаше очертан кръг.
                  3. Не открих в NRoute някаква настройка, която да касае предупреждения за точки от този тип.
                  4. Пробата беше в режим следене и в режим навигация. Разлика нямаше.

                  Моля, ако някой е наясно с тези въпроси, нека пише къде греша. Ако се окаже, че се опитвам да пусна грамофонна плоча на DVD устройство, моля, пишете, че не става.
                  Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                    Колеги, повтарям поста си отпреди време с надеждата някой да ми отговори. В темата обсъждате само NUVI-та, сякаш това е единствената серия на GRAMIN. Моля ако някой знае нещо по поставения от мен въпрос, нека да си каже мнението. Дори да е от типа "Абе твоята работа не става, купи си NUVI...
                    Ето и въпроса :
                    защо не пробваш с Garmin Mobile PC за лаптопа. NRoute e остаряла програма. Не знам дали ще стане , но пробвай. Дал съм gpx файловете и не разбирам защо трябва да трансформираш от gpi в gpx.
                    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Не съм чувал за устройство или софтуер на Гармин , което да следи за приближаване към WAYPOINT и да сигнализира. Единственно това е възможно за POI, вкарани в уреда с POILoader и разширение .gpi. Което явно при теб не работи.

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                        Не съм чувал за устройство или софтуер на Гармин , което да следи за приближаване към WAYPOINT и да сигнализира. Единственно това е възможно за POI, вкарани в уреда с POILoader и разширение .gpi. Което явно при теб не работи.
                        това мислех, че е ясно.Мобайл РС няма ли да работи с gpi файлове?
                        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          здравеите, качих си последната версия на камерите от http://paralax.org/garmin/ на Мобалил ХТ (копи пейст само на "bg speedcams v.58 LAT.gpi" в пой папка на гармин на сд-картата) но нямам говор който казва какво е ограничението само ми бибитка, има картинка на знака, трябва ли и каде да копна .уав файловете за да почне да казва кое какво е.

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                            това мислех, че е ясно.Мобайл РС няма ли да работи с gpi файлове?
                            Той си работи , но в неговия случай (60cs) не знам с какво би му помогнало?

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Значи при Mobile XT, wav файловете не играят. Това, което си направил до тук е добре, стига да си свалил леката версия gpi - без звук. Сега трябва да качиш в папката voice нов български глас. Ще ти го пейстна отдолу. За всеки случай старият bulgarian__.vpm си го копирай и запази някъде и после го припокрий с новия. След това, за да не те побърква от повтаряне на "зона със скрит радар" и "намалете скоростта", влез в tools-setings-audio на програмата и направи Atention tone да бъде disable. Също и при предупрежденията за Extras сложи отметката на Continue All alerts.
                              Успех!

                              Първоначално публикуван от sbk_bg Преглед на мнение
                              здравеите, качих си последната версия на камерите от http://paralax.org/garmin/ на Мобалил ХТ (копи пейст само на "bg speedcams v.58 LAT.gpi" в пой папка на гармин на сд-картата) но нямам говор който казва какво е ограничението само ми бибитка, има картинка на знака, трябва ли и каде да копна .уав файловете за да почне да казва кое какво е.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Благодаря на Milstan и Gadev за отговорите. Ясно става, че с 60CS и NRoute няма начин да стане работата. Причината е, че и двете не възприемат Custom POI. От вашите отговори произлиза, че с Garmin Mobile PC този проблем ще се реши. Преди време опитах да го инсталирам, но нещо не успях и освен това не ми хареса визуално. Сега явно ще трябва да се разровя в темата. Преди това моля за кратък отговор : Ако работя с Garmin Mobile PC ще мога ли да ползвам 60Cs за приемник?
                                Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X