Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спийд камери България (в разработка)

    Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
    Това е новост от последния месец. Ако камерата е просто от другата страна (в посока Ст.Загора), то няма значение. Хубаво е да имаме снимка на мястото. Първо ще е сигурно какво има там и второ - всички ще имат представа за какво става дума. Ако някой може да потвърди, ще е добре.
    Здравейте, тези дни имам малко работа по Стара Загора и мога да потвърдя че на влизане от магистралата има две камери, първата е от лявата страна на пътя (посока колелото към града), а втората е от дяснта страна на пътя с координати N42.3841400 E25.6492800 което се пада точно преди отбивката за летището.

    П.П. Ако държите на снмков материал може да се направи нещо по въроса
    Последни версии на SpeedCameras за Garmin Mobile XT
    http://rammsteingarminmobilext.hit.bg

    Коментар


    • До: Спийд камери България (в разработка)

      Петък видях, има втора в дясно (посока Ст. Загора), но е празна за сега
      (нямам координати и снимка)
      Biagini Passo Powered By VW Syncro

      Коментар


      • До: Спийд камери България (в разработка)

        Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
        някой може ли да ми каже къде по-точно е това:
        071-София, Министерство на финансите
        N42.69374 E23.32817
        защото имам смътни подозрения, че става дума за охранителна камера на
        министерството, а не за Red Light камера?
        Ти се прочу! Та те половината са такива от самото начало, нищо че може да висят по светофарите. Естествено, че не е rеd-light. Никога не е била.
        Garmin nuvi 765

        Коментар


        • До: Спийд камери България (в разработка)

          Първоначално публикуван от nJo-nJo Преглед на мнение
          Колеги, незнам защо но имам чуството, че 1 път като видите някъде полицаи и давате координати за засада. Не, че съм убеден, но тъй като пътувам доста съм забелязал, че има места на които изобщо не седят полицаи, но лелята реве, че имало полиция. И на мен понеделник за 3 км/ч щяха да ми вземат книжкага на Трапоклово, но там не седят редовно, а просто беше прецедент.
          Бъдете коректни, защото става малко като лъжливото овчарче...

          п.п. Отново за камерата в Подслон в посока Бургас-София не я съобщава
          Това е много уместна забележка!

          За да се реши проблема с камерата в Подслон и други такива, трябва да се види къде точно се намира. Предлагам когато си близо до нея да дадеш малко + зуум и да видиш къде се намира иконката. Може да е встрани от пътя и това да е проблема.
          Garmin nuvi 765

          Коментар


          • До: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от nJo-nJo Преглед на мнение
            Колеги, незнам защо но имам чуството, че 1 път като видите някъде полицаи и давате координати за засада. Не, че съм убеден, но тъй като пътувам доста съм забелязал, че има места на които изобщо не седят полицаи, но лелята реве, че имало полиция. И на мен понеделник за 3 км/ч щяха да ми вземат книжкага на Трапоклово, но там не седят редовно, а просто беше прецедент.
            Бъдете коректни, защото става малко като лъжливото овчарче...
            Доколкото имам впечатление....
            Форумът е за това:
            Да се съобщават такива места, след което някой като теб да го
            потвърди веднъж, след което ако има още поне едно потвърждение -
            да влязат във файла.
            Именно, за да бъде избегнато лъжливото оФФчарче.

            Коментар


            • До: Спийд камери България (в разработка)

              Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
              Ти се прочу!
              Сигурно изглежда не съм го ползвал тук...
              Та те половината са такива от самото начало, нищо че може да висят по светофарите. Естествено, че не е rеd-light. Никога не е била.
              Това ще ме накара да се движа из София с прибора, та да ги попрочистим
              тези....
              Иначе - предлагам официално
              071-София, Министерство на финансите
              N42.69374 E23.32817

              да бъде премахната от файла.

              Коментар


              • До: Спийд камери България (в разработка)

                Не мисля че е зле да са обозначени всички засади, радари т.н. Нали точно това е целта на тези пои точки.То да ти каже че има по-рпинцип полицай там, па ти вече да си караш внимателно.Лелката може да се настрой само 1-път да каже.Не мисля че трябва да се съкращават.Още повече не са задължителни.Който иска може да си кара със старите версии, който са орязани(по-семпли)
                Предупреждението е хубаво нещо.Нека да си има всичко , па ти вече си преценяваш дали да я слушаш или не.

                И все пак да не да не караме колегите който се трудят да съществува и да ъпгрейдва това файлче да съжеляват.

                БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО КОЛЕГИ!!!!!!

                Коментар


                • До: Спийд камери България (в разработка)

                  Файловете са си много хубави.
                  Просто който не ги харесва да не ги исползва или просто да си ги компелира както на него си му харесва.

                  Коментар


                  • До: Спийд камери България (в разработка)

                    За какво се използва файла: sox.exe от http://paralax.org/garmin/ , и в коя папка се инсталира ?
                    ВЪРЛ ФЕН :cool: Nuvi 205

                    Коментар


                    • До: Спийд камери България (в разработка)

                      Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
                      Файловете са си много хубави.
                      Просто който не ги харесва да не ги исползва или просто да си ги компелира както на него си му харесва.
                      Колегата е прав. Тази дискусия е водена вече преди повече от половин година. Аз не ползвам red-light файловете именно защото смятам, че не ми трябват. Това не значи, че на никого не трябват.

                      Това, което обменихме с darkstar за МФ и забележките за част от засадите има по-друг смисъл. Проблемът е разминаването на определенията или непотвърдена информация. По-старите учстници във форума си спомнят, че в началото имахме над 100 speed камери, което просто не е вярно. От тази гледна точка "лъжливото овчарче" може да компроментира цялата идея и положения до момента труд, който съсем не е малко.

                      Искам да спомена и нещо, което е свързано косвено с камерата на Подслон, която не се показва винаги. Погледнах данните в последните постове за новата камера преди Ст.Загора. Ако сложите точките на картата, ще установите, че координатите определено се разминават.

                      Бих предложил, всеки който подава информация, да се старае да бъде максимално прецизен. Във форума има повече от достатъчно коментари по точността на уредите и как се снемат точни координати. Който не знае, да отдели малко време и да прочете. Аз лично съм преместил поне 50 точки във файла със засадите, защото са били подадени на повече от 100м в страни от пътя.
                      Garmin nuvi 765

                      Коментар


                      • До: Спийд камери България (в разработка)

                        Първоначално публикуван от houser Преглед на мнение
                        Не мисля че е зле да са обозначени всички засади, радари т.н. Нали точно това е целта на тези пои точки.То да ти каже че има по-рпинцип полицай там, па ти вече да си караш внимателно.Лелката може да се настрой само 1-път да каже.Не мисля че трябва да се съкращават.Още повече не са задължителни.Който иска може да си кара със старите версии, който са орязани(по-семпли)
                        Предупреждението е хубаво нещо.Нека да си има всичко , па ти вече си преценяваш дали да я слушаш или не.

                        И все пак да не да не караме колегите който се трудят да съществува и да ъпгрейдва това файлче да съжеляват.
                        Абсолютно грешно. Ако продължават да се добавят всякакви случайни засади и за едно ходене от София до морето те предупреди 100 пъти, а полицаи има на 1-2 места, бъди сигурен, че всеки ще изключи предупреждението и целият този труд отива на вятъра. Ако пък решиш да се вслушаш в препоръките на лелката за тези 100 места - ами направо го изключи и си спазвай ограничението през целия път без да е нужно някой да ти напомня през 5км. После ще се усетите, че няма смисъл от това да се добавят всякакви засади, които някой някога си случайно видял и решил да даде координати в опита си да бъде много деен и съпричастен към проекта, и ще започне една операция по премахване на ненужните засади. А това е допълнителен труд на вятъра, който е можело да бъде избегнат. Трябва да се добавят само засади, които са често срещани - попаднали сте на тях поне три пъти... примерно.
                        Смятам, че сегашното състояние на файла все още не е засегнат от този проблем, но в бъдеще може да бъде и просто алармирам за да се вземат мерки и да не се дават координати за засади на килограм. И тук бързам искрено да благодаря на автора на файла за положения труд!
                        А това за използването на стари версии изобщо няма да си правя труда да го коментирам, защото е върховна глупост.

                        Нещата с радарите стоят по различен начин обаче.

                        Научи се да пишеш!
                        Последно редактирано от pvn; 18-05-10, 11:46.

                        Коментар


                        • До: Спийд камери България (в разработка)

                          Местата на засадите се сменят. А и полицаите не са глупаци. Представи си, че някой от тях чете този форум и има същия файл. Аз, на негово място яко ще се позабавлявам.
                          Ако не ти харесва файла, можеш и сам да си го преработиш, по твоя преценка.
                          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                          Коментар


                          • До: Спийд камери България (в разработка)

                            Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                            Местата на засадите се сменят. А и полицаите не са глупаци. Представи си, че някой от тях чете този форум и има същия файл. Аз, на негово място яко ще се позабавлявам.
                            Бъди сигурен, че го четат! А лично аз смятам, че го и ползват.
                            Камерите не са човеци.

                            Коментар


                            • До: Спийд камери България (в разработка)

                              Ползвам и на лат., и на кир., и на нуви, и на симб.
                              Файла е много полезен, помага ми когато съм разсеян да се сетя за ограниченията.
                              Това за засадите е инфо. че си в участък с предпоставка за нарушение и да внимаваш, а дали са там ...
                              (по-добре лелката да каже и да се поогледаш къде се намираш, от колкото г-н Полицая да си използва любимата фраза "Ти ззнака н..не го ли видя")
                              Местата на засадите в момента не могат да се покрият с точки на картата:
                              -хазната се пълни с актове
                              -местата на засадите се сменят през 20 мин.
                              -стават все по-абсурдни
                              -вече КАТ не прави контрол, а търси жертви

                              Последно ги видях да вардят в пръстена на детелината на Сливен, през който минава трафика Бургас-Н.Загора, никога не бих подал тази засада като точка, това е абсурдно място, просто вече се чудят какво да направят.

                              Първоначално публикуван от pvn Преглед на мнение
                              Ако пък решиш да се вслушаш в препоръките на лелката за тези 100 места - ами направо го изключи и си спазвай ограничението през целия път без да е нужно някой да ти напомня през 5км.
                              За тези които умишлено нарушават, а искат да клецат дявола във въздуха, да си ползват само точките за камери.

                              Кой доволен, кой недоволен ... факт е че ползват точките!

                              Благодаря на колегите за добрата работа
                              Biagini Passo Powered By VW Syncro

                              Коментар


                              • До: Спийд камери България (в разработка)

                                И аз съм на мнение че е най-добре да стоят всичките точки с предупреждения за засади и камери. Аз ползвам за по голяма сигурност и радар детектор Кобра , така че от над 3 год. не съм си имал проблем с КАТ за превишена скорост. А в градовете спазвам правилата защото там винаги могат да те засекът.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X