Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS в самолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: GPS в самолет

    Летете, летете ...
    Има четири категории приемници за тая система. Еропланите по принцип могат да летят само със Х и Z, и по никой начин с портативните. Друга идеология на антените и обработката на входния сигнал. От което следват други резултати. В частност - друга точност. Останалото на екранчето е комикс.
    Айде, аз не съм религиозен. Обаче не разбирам силно вярващите, които не си дават труда да прочетат библията.
    Последно редактирано от Стефан; 24-04-08, 00:53.

    Коментар


    • #77
      До: GPS в самолет

      Първоначално публикуван от torggg Преглед на мнение
      Колега, от кой модел Garmin са скрийншотите?
      Nuvi 350
      Garmin Nuvi 860 T

      Коментар


      • #78
        До: GPS в самолет

        Не е точно по темата (по нея вече се изказах по-горе), но се присетих че с една "Vista" мерих скоростта на Бързият влак във Франция ето и снимки (извинявам се за качеството)




        303км/ч!!!




        Ето го и самият влак

        Коментар


        • #79
          До: GPS в самолет

          Това е част от трак, записан в самолет.
          Данните (скорост, височина) се "покриваха" с тези, посочени от камандира на самолета ...
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #80
            До: GPS в самолет

            Дас ис фантастише!)))))))))))))
            Съвременните самолетни военни жипиеси осигуряват точност около 30 сантиметра по мястото, един порядък по-лоша по височина, и приблизително толкова по скорост. Интервалите на обновяването на данните са от 2 минути до няколко секунди. Това НЕ позволява да летят само с такава навигация. Не е достатъчно точно. На цивилните самолети всичко е още един порядък по-лошо. Това струва нам си колко милиарда долара годишно, защото ИКАО се смее и не разрешава замяната на ИЛСа и ВОРа с нещо което показва едно към гьотура. Портативният жпс има само една пасивна антена, и по принцип не може и да се доближи до самолетния. Не че му е хилав процесора, идеологията му е друга. Колкото да не е без хич.
            Та, с каква точност ти каза нещо командирът? Щото 10 000 метра и 900 км/ч мога да ти кажа и аз, без да вдигам щорите в стаята. Просто всички летят така и там. Къде си общо взето се вижда и от прозореца)
            Четете книжки по радионавигация, разсекретени са!)) От десетилетия)

            Коментар


            • #81
              До: GPS в самолет

              Първоначално публикуван от barir Преглед на мнение
              Nuvi 350
              Благодаря!

              Коментар


              • #82
                До: GPS в самолет

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                ... Но не виждам какво общо има туристическото гарминче с аеронавигацията. Особено след полет с много смени на курса по-дълъг от няколко минути.
                И силно се съмнявам че ако е загубил ориентацията, ще я възстанови по това.
                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Летете, летете ...
                Eдин е роден да лети, друг да пълзи. Тоя който неможе, винаги намира оправдание, а който може- няма нужда от такова!

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Oбаче не разбирам силно вярващите, които не си дават труда да прочетат библията.
                И аз, дали защото не приемам физиката от 10 клас като библия?
                http://www.cockpitgps.com/
                Последно редактирано от yossarian; 27-04-08, 19:22.

                Коментар


                • #83
                  До: GPS в самолет

                  И? Кво е това?

                  Коментар


                  • #84
                    До: GPS в самолет

                    То е писано подробно в детайли, за който може и има желание да чете

                    Коментар


                    • #85
                      До: GPS в самолет

                      Не виждам защо да чета чак и подробностите на техническо описание, в което единствените цифри са цени.
                      Приличните кантори публикуват технически данни. Нямам време за амбулантни търговци.

                      Коментар


                      • #86
                        До: GPS в самолет

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Не виждам защо да чета чак и подробностите на техническо описание, в което единствените цифри са цени.
                        Приличните кантори публикуват технически данни. Нямам време за амбулантни търговци.

                        Нямаш време, желание или възможност?

                        Щото там има над 450 страници как, кога, къде, защо, кой, е добре да ползва гпс и колко полезно или вредно може да е това. Без нито дума за цена или реклама. И така между другото, без да се опитвам да изземам функциите на Симеон, цените обичайно се обозначават с числа, а не с цифри


                        А някъде маалко по-по-нагоре бях писал за този който може и другия, ако разбираш какво искам да кажа
                        Последно редактирано от yossarian; 27-04-08, 20:38.

                        Коментар


                        • #87
                          До: GPS в самолет

                          И защо трябва да прочета тъкмо тия страници? Когато е трябвало съм прочел и повече. Радионавигацията не е нито от вчера, нито само спътникова, нито само ГПС. Точно тоя документ няма да я промени с нищо.
                          На тая страница имаше едни 5$. С това интересът ми приключи.

                          Коментар


                          • #88
                            До: GPS в самолет

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            .И защо трябва да прочета тъкмо тия страници?
                            Да, така е, каквото и да прочетем е все тая. По-нагоре от физиката за 10-ти клас няма


                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            .
                            На тая страница имаше едни 5$.
                            А преди тях имаше няколко линка за СВОБОДНИТЕ текстовете, за които ако човек има добро сърце и е намерил полза от горните страници би могъл да дари 5$. От друга страна хилядолетният опит на човешката цивилизация сочи, че някои неща имат стойност, респ. цена, а други не.

                            Та някой бе споменал преди време, че който неможе намира причина, който може - начин!
                            Последно редактирано от yossarian; 27-04-08, 21:21.

                            Коментар


                            • #89
                              До: GPS в самолет

                              Ти в десети клас ли си учил бързото Фурие?
                              Пък аз свърших обикновена гимназия, не беме чуле за тва ... УчИх за стругарин, къде толко умни думи.
                              ) Удивителна страст към само достъпната ти библиография. Виждал съм така да правят май всички слаби преподаватели. Всички трябва да са чели само техните лекции Кой е чел друго - нищо не знае.
                              Тая математика я пише на много места. И статистическата радиотехника, и обработката на сигнали, и всички други чаркове на жипиеса. Идеята и метода са достатъчно общи и само един от възможните. Цялата истина по случая не непременно е във фирмената документация

                              Коментар


                              • #90
                                До: GPS в самолет

                                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                                Ти в десети клас ли си учил бързото Фурие?
                                Пък аз свърших обикновена гимназия, не беме чуле за тва ... УчИх за стругарин, къде толко умни думи.
                                ) Удивителна страст към само достъпната ти библиография. Виждал съм така да правят май всички слаби преподаватели. Всички трябва да са чели само техните лекции Кой е чел друго - нищо не знае.
                                Тая математика я пише на много места. И статистическата радиотехника, и обработката на сигнали, и всички други чаркове на жипиеса. Идеята и метода са достатъчно общи и само един от възможните. Цялата истина по случая не непременно е във фирмената документация
                                И бавното

                                Нито лекции има в сайта, нито фирмена документация. Земи се у ръце и спри да извърташ по килифарски, не си на нАучен съвет. До сега нито едно от мненията ти за ГПС-а не е подкрепено и с най-елементарния източник, т.е. каквото и да кажеш е със стойност нищо и 3/4 .Умишлено пропускам личният си опит с ГПС по суша, въздух и вода. Ако си направиш усилието, ще установиш че точно тези текстове в голяма степен те подкрепят

                                Хм, в БАН не ви ли бяха организирали някакви безплатни езикови курсове. Нищо лично, но какво друго да си мисля - запънал си като магаре на мост?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X