Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X, Y координати/Трансформиране от 1970

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: X, Y координати

    Първоначално публикуван от rossen_sn Преглед на мнение
    Здрасти

    Тествал съм го и става . Използвай Транскорд . Вади сравнително добра точност . Дай ми е-маил ако неможе да намериш програмката . Тай като програмата ти дава географски ширини , може и в Гогле ъарт да тестваш. Надявам се X и Y даса ти точни . Успех
    Колега темата е от 2005г.
    Информацията е обаче винаги полезна!

    Коментар


    • #47
      До: X, Y координати

      С риск да ми бъде разяснено и на мен, че темата е от 2005, аз ще си питам . Мисълта ми е за програмката Ultra-GEO (http://geodesy-bg.net/index.php?id=22 - ако на някой му трябва мисля че е безплатна) имали някой да сподели впечатления относно точност. Досега два пъти съм я ползвал (от '70 в WGS) да си георефериам разни подробни карти (в К7 и К9) и уж си пасват с 50000 руски (сравнявани са по ТТ, доколкото е възможна точността при тоя мащаб), но нямах въжможност да я тествам на терен. Ако някой може да сподели впечатления, че да няма "приятни" изненади, като най-после се вдигна З****ка от стола .

      Коментар


      • #48
        До: X, Y координати

        Като знам коей е автора на програмата едва ли е безплатна, по-скоро поредната пиратска история. Преди години я пробвах и даваше същите резултати като тази на Маpex, вероятно ползват едни и същи принципи.
        "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
        http://ftp.domainbg.com/tuono

        Коментар


        • #49
          До: X, Y координати

          Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
          Преди години я пробвах и даваше същите резултати като тази на Маpex, вероятно ползват едни и същи принципи.
          Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
          Програмата смята грешно. Открий къде и как и при какви условия става тази грешка
          И какво ще рече това "Не и вярвай много-много!" ли
          А иначе трябва да си е бзплатна... Никъде в нея (то всъщност са 2 фаила ЕХЕ и READ ME) не се споменава автор, авторски права, лиценз или нещо то сорта

          Коментар


          • #50
            До: X, Y координати

            Не помня вече каква беше грешката, отдавна сме разисквали тази програма. Но усилено се ползва на всякъде, въпреки, че не струва като софтуер.
            "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
            http://ftp.domainbg.com/tuono

            Коментар


            • #51
              До: X, Y координати

              Емииии, явно каквото е - такова. Щом мога да се губя на хартиена карта, ще успя да се затрия и с грешни координати . Важно е да се опита, щом другите я ползват и аз мога , пък била тя и скапана, все някога ще се проличи грешката.

              Коментар


              • #52
                До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                Здравейте,

                дали мога да си изтегля от някъде програмата за трансформация на координати Mapex? Пробвах по-горните линкове, но са изтекли.
                Мерси предварително!

                Коментар


                • #53
                  До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                  Здравейте! Аз съм с GSM НОКИЯ N79. GPS-а ми дава координати в градуси минути и всекви други, а на мен ми трябва в Х и У. Не съм работил с градуси и минути, но май Х и У са по-точни. Можете ли да ми кажете безплатана програма за този модел която да дава Х и У? Или начин за трансформация без да мъкна компютър с мен - програмка за телефон или "кръчмарски" сметки? Според мен би трябвало да има някаква зависимост - например от "см" може да преминем в "мм" като умножим "см" по 10. С координатите не е ли така? Изтеглих си "Transformation", но тя май е за компютри.
                  Прикачени файлове
                  Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                  Коментар


                  • #54
                    До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                    Първоначално публикуван от gavra74 Преглед на мнение
                    Здравейте! Аз съм с GSM НОКИЯ N79. GPS-а ми дава координати в градуси минути и всекви други, а на мен ми трябва в Х и У. Не съм работил с градуси и минути, но май Х и У са по-точни. Можете ли да ми кажете безплатана програма за този модел която да дава Х и У? Или начин за трансформация без да мъкна компютър с мен - програмка за телефон или "кръчмарски" сметки? Според мен би трябвало да има някаква зависимост - например от "см" може да преминем в "мм" като умножим "см" по 10. С координатите не е ли така? Изтеглих си "Transformation", но тя май е за компютри.
                    Момък, направи такава програмка и ще говоря с хората в Швеция една наградка да ти осигурят, те сега и някой лев към тях дават!
                    Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                    Коментар


                    • #55
                      До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                      Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
                      Момък, направи такава програмка и ще говоря с хората в Швеция една наградка да ти осигурят, те сега и някой лев към тях дават!
                      А бре Танасе!!! Аз оня ден научих к'ва е разликата между компот и компютър, ти програмки да пиша...
                      Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                      Коментар


                      • #56
                        До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                        Чак сега виждам темата.Прочетох я цялата и за съжаление не мога да конвертирам.Някой няма ли да каже как става?Не ми е удобно да пращам на колегите координати за да ми ги конвертират,защото имам доста.Желанието ми е обаче да свърша тази работа и да си платя за положения труд.Успех на всички.
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • #57
                          До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                          Сега нямам време за обяснения.
                          Ето ти програма за трансформация 1970 -><- WGS.
                          http://geodesy-bg.net/SOFT/Ultra-GEO.zip
                          Ако нещо не ти е ясно питай и като се освободя ще тиотговоря.
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • #58
                            До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                            Наскоро и аз се сблъсках с този проблем за конвертирането и го реших чрез това:
                            http://www.engineeringtoolbox.com/ut...de-d_1370.html
                            Сигурно не е с особенна точност, но за любителски цели става.

                            Коментар


                            • #59
                              До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                              Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                              Колеги,

                              Днес получих справка за едни точки в България, които са записани в следния формат:

                              Х=4554157.50 Y=8513465.00

                              Каква е тази система и мога ли да я преобразувам в нормални координати (градуси.минути и т.н.)

                              Благодаря предварително

                              Т.
                              След толкова труд и четене,не мога да прекалкулирам координатите пуснати от автора на темата.
                              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                              Коментар


                              • #60
                                До: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                                Не съм геодезист, но при моите опити да преобразувам едни такива координати Х и У установих, че при конвертирането трябва да се зададе и зона. България попада в две зони 34 и 35.
                                В линка, който посочих на горния ред въвеждаш Х, на долния У, а на третия в лявото прозорче зоната (дясното е празно). Обхвата на зоните го има в същия линк.
                                Дано съм полезен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X