Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камери по пътя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

    Четох с интерес коментарите ви, защото вече в няколко форума става въпрос за база данни с камерите. Почти на всякъде писанията са подобни на тук, но ме радва, че повечето хора в off-road форума застъпват мнението за каране по правилата. Хора като 4х4 ги разбирам напълно. Ако някога сте се качвали на скъпа и мощна кола ще разберете какво фалшиво чувство за превъзходство над останалите дава машината. Опитвал съм се да говоря с такива хора и да вникна във втълпеното им чувство за безсмъртност, но без успех. А като се има предвид, че от такива коли се изцежда всичката мощ на пътя, защото не са спечелени с труд и собствениците им не ги жалят, наистина става страшно. Много рядко ще видите автомобил Mercedes, Audi, BMW и т.н. ударен отзад.

    Исках да напиша друго. Преди няколко години отидох до КАТ и се срещнах с техен човек с идеята да ми съдейства. Исках да получа информация от КАТ за всички опасни места в България като Черния кос, завоя преди язовир Дяково и т.н., за да ги добавя в GPS картата и всеки да ги вижда. На думи се зарадваха на идеята, но никой с нищо не помогна и все още нямам тези данни.

    Та вместо да събираме координати за камерите и да спестим някой лев на “хитреците” нека се опитаме да добавим в картата опасните места по пътищата, за които се знае, че стават много катастрофи и с особено внимание трябва да бъдат преминавани.
    "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
    http://ftp.domainbg.com/tuono

    Коментар


    • #62
      Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

      Колеги опишете ми подробно как изглеждат камерите и кой на какво вика камера на пътя или на светофар ?
      Говорил съм с много хора и масово на ретранслаторите на мобилните оператори им викат камери. Реално има само 2 модела камери ( с вградени радари, който снимат само коли превишили скоростта ), които са одобрени от метрологията и имат лиценз за ползване. А КАТ все още нямат сключен договор за доставка на такива камери. Реално има една монтирана в жълт рейсър ( голяма черна кутия на задното стъкло ) и в една лада 7-ца

      А за камерите на кръстовищата за момента са монтирани само на правителственият коридор. Те се виждат ясно и няма как да се сбъркат.
      Ако Събин ще ги качва наистина е важно да се знае точно какво има на точката, която му се подава.

      Туно, много си прав, това е много полезна информация, особенно за мотористи, който не познават подробно някой път.
      LZ1RED

      Коментар


      • #63
        Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

        Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
        Исках да напиша друго. Преди няколко години отидох до КАТ и се срещнах с техен човек с идеята да ми съдейства. Исках да получа информация от КАТ за всички опасни места в България като Черния кос, завоя преди язовир Дяково и т.н., за да ги добавя в GPS картата и всеки да ги вижда. На думи се зарадваха на идеята, но никой с нищо не помогна и все още нямам тези данни.

        Та вместо да събираме координати за камерите и да спестим някой лев на “хитреците” нека се опитаме да добавим в картата опасните места по пътищата, за които се знае, че стават много катастрофи и с особено внимание трябва да бъдат преминавани.
        Това е много добра идея. Определено би било изключително полезно.

        До колкото генерализирането ти, че всички mercedes, bmw, audi не са изкарани с труд и на шофьорите не им пука за колите, мога само да кажа че напомня на другата работа - всички несофиянци не могат да карат. Недейте така, има и от едното, има и от другото - но в слагането под общ капак няма никаква обективност.
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #64
          Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

          Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
          То за Ком-Емине знаеш че не я бива, освем тръгване пред Халите с оваций.
          Не че искам да се заяждам ма що ли не си прав според мен може да питаш хора тук из форума дето са били и на състезанието Ком-Емине и на прехода Ком-Емине и са си завършили та завършили.Преди две години на един от етапите на Ком-Емине дето завършваше с лагер в Стрелча си говорих със Златко Милев повечето го познават има жълта Уазка да ти кажа той е участвал във всики Ком-Еминета вярно в туристическия клас но е участвал и завършил всичките а и не само той по това време Коце Величков участваше май в състезателния клас и той завърши не първи но завърши.
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #65
            Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

            Колега...избазиках го Трапера и се вързахте яко... аз също съм за опасните места...да бъдат качени, но аре сега...това че някой кара УАЗ И НЕ ВДИГА СКОРОСТ И НЯМА GPS НЕ МУ ДАВА ОСНОВАНИЕ ДА СЕ ЕБАВА С ИДЕЯТА ЗА ДАННИ ЗА КАМЕРИТЕ...нали знаете че Българина страда най много от злоба...ами позачетете колко мнения се наляха ...олеле S класа ти си а ??? Добре де, ма аз карам джип бе...точно като вас...кво сте се разпенили...

            не разбирате ли че света е събрал данни за камери /що ли???/...вие обаче на терсене и на инат: нема щото ония с S класите ша ги ползват....

            ще ги ползват всички Български шофьори...купили си карта от Събин

            зависта не е добродетел да знаете...

            Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
            ..Преди две години на един от етапите на Ком-Емине дето завършваше с лагер в Стрелча ...
            така де...напиха се при Камен яко така че няма да ги питам колегите ...шото дооооста ги познавам

            Яворе че понаразбирвам...вервай ми така е и не го подлагай на съмнение

            а че Трапера се върза...си е факт ма требе и майтап да става Трапере ти не си лебедар бе, що си се съпричастил към тоя вид шофьори ??? Чудя ти се...а че е пълно с лебедари...заклевам се в думите си още повече написах че ако някой се е засегнал се извинявам...персонализирах тиквите правещи яките задръствания...ти не си от тях за да се съпричастяваш

            Предложението ми за камерите е изключително конструктивно....викам да не го упорочаваме по Български

            да се върнем към идеята, а да не обсъждаме кои кво кара викам аз...
            Последно редактирано от 4x4; 24-03-07, 10:28.
            S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
            или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
            пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

            Коментар


            • #66
              Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

              24 не съм чел форума и веднага се появи нуждата от модерация. И така специално към колегата 4х4:

              Много ви моля да се отнасяте с необходимото уважение и респект към всеки един участник тук без значение дали е с УАЗ, космическа совалка, колело или пеша. Подмятания и заяждания на основата на пари или каквито и да са материални ценности няма да толерирам и в тази връзка ви отправям официално предупреждение. ВСИЧКИ ТУК СА РАВНИ, С РАВНИ ПРАВА И ОБРЪЩЕНИЕТО КЪМ ВСЕКИ ПООТДЕЛНО Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА Е С УВАЖЕНИЕ!

              Колкото до идеята на 4х4 за вкарване на данните за местоположение на камерите в GPS-ите аз лично не виждам нищо лошо. Данните са си данни и тяхната интерпретация и използване са персонална грижа и отговорност на всеки поотделно. Данни за камерите и тяхното разположение има в почти страни в Европа и те се актуализират постоянно. Според мен ще е достатъчно някой да открие една тема в която всеки да допълва с данни от него. Туоно също е отправил добър съвет относно публикуването и на данни за опасни места а няма нищо лошо и да се публикуват данни за какво ли не. Специално се агажирам да открия тази тема в съответния раздел и моля всеки да публикува всичко което мисли за важно там. Така с течение на времето картата на Събин ще става все по-пълна и актуална...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #67
                Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                Като крам всеки ден в София виждам такива неща, че бих си сложил камера на колата, само за да ги документирам. Народът вече тотално е издивял и това е защото няма абсолютно никакъв ред. Почти всеки прави каквото се сети, къда от простотия, къде от незнание, къде от арогантност.

                Редовно виждам да се прескачат тревните площи между Цариградско и локалното на Плиска. Вчера един Мерцедес са катереше през бордюра на Брюксел?! Червеният сигнал е все повече пожелателен, а не задължителен, до степен миналата седмица един келеш зад мен да ми свири да съм минавал, щото кръстовището било свободно... Разните отявлени мутри с MLките пред очите ми са побутвали хората по пешеходните пътеки, вкл. веднъж и мен пред Медицинска академия. За такива неща полиция няма, обаче извадиш ли пистолета, гледай кво става...

                Ако някой не е разбрал, през нощта Цариградско е алтернативна писта на летището. Скорости от над 180 изобщо не са изключение, а честите аварийни приземявания в локалното, насрещното и т.н. биват надлежно отразявани в новините.

                Аз да съм на мястото на шефа на КАТ, ще наслагам бутафорни камери под път и над път и фалшиви табели, пък ходете разберете коя е истинска. После честитката да е от прядъка на половин-една средна заплата и гледайте кво ще стане. Само че не съм. Пък и има още цял куп простотии за решаване там, а и не само, ама рибато нали нещо откъм главата, та...

                Че има конкретни безумни знаци и ограничения на доходоносните места, където дебната шапкарите е друг въпрос и не променя факта, че българският шофьор (и не само) в огромната си част е тъпо говедо и разбира само от здрав бой по главата и по джоба.

                Всичко това го пиша, щото сме най-измислената държава в ЕС, да не кажа в Европа. Който е минавал, дори през Румъния знае къв ред и спокойствие е из градовете им, които са доста повече и по-големи от нашите.

                Коментар


                • #68
                  Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                  Венцислав Петров написа:
                  HTML Код:
                  ...Според мен ще е достатъчно някой да открие една тема в която всеки да допълва с данни от него...
                  Преди време (Дек. 06) бях открил тема за камерите в София, но "заглъхна":
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7126
                  There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                  No wahalla.

                  Коментар


                  • #69
                    Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                    само за уточнение - данните няма да са в картата, защото няма да пищи като доближиш камерата (технически невъзможно засега), ще ги качваме чрез POI Loader - безплатна програма от гармин позволяваща да се качват хиляди точки като карта, с възможност да качиш точките като Proximity POI.

                    Коментар


                    • #70
                      Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Колкото до идеята на 4х4 за вкарване на данните за местоположение на камерите в GPS-ите аз лично не виждам нищо лошо. Данните са си данни и тяхната интерпретация и използване са персонална грижа и отговорност на всеки поотделно. Данни за камерите и тяхното разположение има в почти страни в Европа и те се актуализират постоянно. Така с течение на времето картата на Събин ще става все по-пълна и актуална...
                      Това исках и аз...нищо повече... и точно това написах откривайки темата..всеки може да се върне и да го прочете

                      приемам забележката на Венци Петров макар че интерпретацията за ненужно създаване на база данни за камерите не бе моя...а от други съвестни шофьори блюстители на законноста и именно тя доведе до тая забележка
                      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                      Коментар


                      • #71
                        Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                        аз също съм за камерите - някои от местата на, които ги има се знаят вече
                        само, че на пешеходни пътеки на които са монтирани ще се намалява и внимава защото знаем за камерката или защото преминават хора

                        никой шофиращ не е стриктен на пътя - само ,че оправдан ли е риска да префучиш по градска улица и ако си толкова убеден, че превъзхождаш повечето други водачи и мпс-то ти е надежно и стабилно - кой ти казва, че недисциплиран пешеходец или непослушно дете няма да ти се изпречат

                        и какво печелиш от всичко 10 минути ли

                        Коментар


                        • #72
                          Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                          Браво на Събин, най-накрая здравия разум надделя.Просто нямаше нужда от толкова нерви и заяждания.
                          ПОВЕЧЕ ОРЪЖИЕ, ПО-МАЛКО ПРЕСТЪПНОСТ !

                          ( John R. Lott, Jr.)

                          Коментар


                          • #73
                            Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                            Имам чувствито че тези които са против отбелязването на местата с камери са или полицаи или не използват често колите си и пътуват с градския транспорт.А какво да кажат хората които по цял ден им се налага да шофират по задръстените улици на София и просто е невъзможно да не нарушиш правилата поне два три пъти на ден.

                            Коментар


                            • #74
                              Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                              При пътуванията си в Европа много пъти съм благославял ГПС-а си, зареден с POI за камери! Появява се знака за камера и то доста преди да си стигнал до нея.

                              Бързото ни мобилизиране и изготвяне на такава POI база ще е от изключителна полза.

                              Както казват - "вервайте ми"!

                              Т.
                              Good guys drive Land Rovers!

                              Коментар


                              • #75
                                Re: Камери по пътя ? Да помогнем на Събин

                                Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                                При пътуванията си в Европа много пъти съм благославял ГПС-а си, зареден с POI за камери! Появява се знака за камера и то доста преди да си стигнал до нея.

                                Бързото ни мобилизиране и изготвяне на такава POI база ще е от изключителна полза
                                дано те чуят повечко хора !!!
                                S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                                или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                                пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X