Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какви протектори карате ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какви протектори карате ?

    Какво носите? Какво ви липсва? Какво не ви трябва? Кое използвате най често?

  • #2
    До: С какви протектори карате ?

    Аз карам без протектори , като най-често ползвам очила , че не се вижда мн мн без... Но понякога карам и без очила и пак не ми пречи

    Коментар


    • #3
      До: С какви протектори карате ?

      Каска, ботуши, ризница, ръкавици (брич и джърси не спадат към протекторите предполагам). Това според мен е най-важното. Липсват ми наколенки, ама все се каня да си купя и си остава с каненето. Предпазната екипировка е много важно нещо и не веднъж съм разбирал, че помага от личен опит. Най-добре си сложи каската и каквото имаш да ти е по-сигурно и излез така. Не е геройство да се кара без екипировка, още повече ако човек има такава!

      Коментар


      • #4
        До: С какви протектори карате ?

        Ама Насе , ние не караме като вас ( по точно теб) не се обиждай , но имам атв-то от 4-5 месеца и още не съм го обръщал...Ти хондата я зе и на 2-рото каране я обърна 2-3 пъти ...Тъка че като ходя на пистата зимам каска но при обикновено оффроудче нямам нужда

        Коментар


        • #5
          До: С какви протектори карате ?

          Това, че съм се обръщал няма нищо общо с протекторите. Като си сложа екипировката не ставам безсмъртен и не си го мисля това. ОБърнал съм се да, на всеки се случва, който не кара той не пада. И при най-обикновенното офроудче може да стане най-голямата глупост. Нищо, че си карате полечката. Може да не е по твоя вина, Краси да ти разправя какво беше като се удариха челно две различни групи. На Краси групата си карат и едни ендуристи като тях си карат в обратната посока и кво става след един завой...познай. Искам просто да обясня, че никой никога не е защитен от каквото и да било, колкото и внимателно да кара. Не ми беше целта да се заяждам с теб, нито съм визирал конкретно теб. Макар, че това което правиш не е правилно!

          Коментар


          • #6
            До: С какви протектори карате ?

            И, аз карах без екипировка само с едни очила ама от една лека offroad разходчица се оказах с два счупени прешлена на гръбнака.И от четери месеца несъм се качвал на атв-то, и сега си сабирам екипировка

            Коментар


            • #7
              До: С какви протектори карате ?

              Taка и така тези пари за протекция ще се дадат,но защо трябва да се чака да се потрошиш,за да разбереш,че това ти е наложително,незнам...
              Аз лично карам винаги с каска,ризница,ботуши,ръкавици. Както каза Наско,брича и тениската не са протекори.
              За всеки спорт си трябва определена екипировка,не са измислени случайно!

              Коментар


              • #8
                До: С какви протектори карате ?

                Задължително каска с очила, ботуши и ризница, ръкавиците е добре да се слагат също, да не те дерат клоните. Единствено наколенките ми стоят в гаража и не се ползват, ама аз съм с тракторче. Като карам мотора обезателно ги слагам и тях.
                Сега, като се захлади вместо с ризница слагам яке с протектори.
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #9
                  До: С какви протектори карате ?

                  екипировката си трябва както и да караш ! не знаеш какво те очаква зад завоя ,убедил съм се в това

                  Коментар


                  • #10
                    До: С какви протектори карате ?

                    както се вижда най опасни са леките разходки затова ВИНАГИ ПЪЛНА ЕКИПИРОВКА! дори съветвам за наколенки с шини като слезеш да буташ доста често се усукват колена!
                    Николай Гогов 0898676912

                    НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                    Коментар


                    • #11
                      До: С какви протектори карате ?

                      Винаги с каска,очила,ботуши,ризница,наколенки със става и ръкавички
                      нямах до скоро ризница и наколенки и не смеех да правя по сериозни преходи и изпълненияне че ме е било страх но разума надделя просто
                      SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: С какви протектори карате ?

                        Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                        Това, че съм се обръщал няма нищо общо с протекторите. Като си сложа екипировката не ставам безсмъртен и не си го мисля това. ОБърнал съм се да, на всеки се случва, който не кара той не пада. И при най-обикновенното офроудче може да стане най-голямата глупост. Нищо, че си карате полечката. Може да не е по твоя вина, Краси да ти разправя какво беше като се удариха челно две различни групи. На Краси групата си карат и едни ендуристи като тях си карат в обратната посока и кво става след един завой...познай. Искам просто да обясня, че никой никога не е защитен от каквото и да било, колкото и внимателно да кара. Не ми беше целта да се заяждам с теб, нито съм визирал конкретно теб. Макар, че това което правиш не е правилно!
                        Да Насе прав си ,не е правино , но ... (чак сега ти виждам мнението)
                        След завоя никога не знаеш какво те чака....
                        И честно казано като карам по пистата доста ме е страх , че имам само една кирлива каска...И нищо друго, щото падна ли не ми се мисли...Особенно ако ме затисни тоя трактор 270-80 кила....

                        Коментар


                        • #13
                          До: С какви протектори карате ?

                          Да ти кажа, на пистата е доста по-безопастно, стига да караш така както ти позволяват уменията. Не съм казал, че пак не можеш да се пребиеш като куче...всичко става. Но мисълта ми беше, че в гората никога не знаеш, я камък, я паднало дърво дълбок коловоз, голям страничен наклон ако щеш...да не говорим за нелепите челни срещи които стават все по-възможни, поради това, че вече доста хора се запалиха по този спорт, не само с атв-та...с мотори, джипки, дори пешеходни туристи не са изключени, и просто гората става пренаселена в слънчевите почивни дни! Дори да караш по маршрут който ти е до болка познат, пак може да стане някоя глупост...аз така съм падал най-лошо. За това по-добре си измисли някой екип, нищо няма да ти коства да караш с него, а и вече има доста достъпни ботуши, ризници и т.н.

                          Коментар


                          • #14
                            До: С какви протектори карате ?

                            Aз имам пълна екипировка без яка за врата/ а и не знам за какво ми е, някой има ли такава ?/ ботуши, наколенки, панталони с подплънки, ръкавици, твърда броня и налакътници, каска,очила, ръкавици, без каска никога не бих излезъл да карам, имам приятели чиито живот е спасявала каската, имам и такива които се разминаха на косъм от най-лошото, при най обикновенна разходка ,защото не си сложиха каска, а престоя в болницата не им се размина. Единствено ползата от налакътниците ми е под въпрос вие използвали ли сте ги?

                            Коментар


                            • #15
                              До: С какви протектори карате ?

                              Като си сложа ризницата и те си вървят към нея. Но към въпроса ти, дали има полза от тях....естествено, че има...ако удариш лакътя на камък при падане? Същото е като коляното...а още повече ако се търкаляш...лактите обират много.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X