Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искат да изхвърлят Багирата и Сивият

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение

    Че къде пише, че е съкратен? По-горе пуснах линк към някакъв документ, но там не пишеше такова нещо.
    Наредбата беше изменена с ПМС 420 от 31.12.2020, публикувано в ДВ на 08.01.2021

    9. В допълнителните разпоредби:

    а) в § 1, т. 1:

    аа) буква "а" се изменя така:

    "а) моторно превозно средство с прекратена регистрация, което се намира върху имот - държавна или общинска собственост, за повече от три месеца от датата на прекратяване на регистрацията;"

    бб) в буква "б" думите "две години" се заменят с "три месеца";
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-03-21, 18:18.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      Стефан-е не те познавам, но за съжаление аз подкрепям такова начинение. Един курник ми вися 3 години пред къщата, а улицата ни няма място всички живущи да си пракират колите. И нямах никакъв шанс да го разкарам от там. Тогава. Затова адмирирам такава промяна. Предполагам си ми далеко, но ако толкова нямаш някъде покрай теб - имам заграден празен парцел (с видеонаблюдение), който едва ли тоя живот ще правя нещо, та можеш да ги оставиш безвъзмездно при мен.

      Коментар


      • Veselin Monkov
        Veselin Monkov коментира
        Редактиране на коментар
        Парцела ми е задния двор на вилата ве mishomishev. Кучето тича там, има две-три други трошки. Ма що ли пък ти се обяснявам...

      • Стефан
        Стефан коментира
        Редактиране на коментар
        Ми, тогава вече и не разчитай на моята подкрепа за нищо. Щом празното помещение и айфона са ти по-важни от джиповете. И как ги правят.
        И щом обичаш доносите.

      • Veselin Monkov
        Veselin Monkov коментира
        Редактиране на коментар
        Не мислех, че досега съм разчитал на подкрепа от непознат, но ще го имам пред вид специално за теб. Обясних ясно, че става въпрос за улица, в която няма място за паркиране на всичките коли на живущите в нея, но не виждаш това. Не виждаш и че ти предложих помощ, но виждаш, че айфон ми бил важен (а никога не съм имал такъв и никога не бих си купил). Както и да е - бъди здрав!

    • #33
      Стефане, дигни си тутурутката

      Коментар


      • #34
        Стефане обади ми се . 0878 791 796
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #35
          Да, може бе утре. Като знам какво имам, и какво е олеле.

          Коментар


          • #36
            Сега видях темата, имам апартамент в Оборище на улица Чумерна и там положението беше същото... имаме двор но за да направим парко места вътре и съответно подстъп към улицата трябваше единия от още 4 апартамента, в случая моят да си купи земята понеже само тои беше с отстъпено право на строеж останалите бяха вече купили земята. Процедурата общо взето се оказа доста тромава и на апартамент от 103 квадрата с 30 квадрата мазе и 26 квадрата таванско ми се полагат 75.3 квадрата земя... така че докато си купи земята джипките може още два пъти да ги претопят. Но, интересното беше че и докато цялата земя е била общинска от 1956та до сега двора си е бил ограден и сме си го ползвали като частен... но за каквото и да било преустроиство като например да направим беседка с маса удряхме на камък с общината, включително сме имали глоба за непочистен от сняг подход към блока.. така че докато общината има дял в имота си се съобразявате с нея... колкото и да не ни се иска.
            0-

            Коментар


            • #37
              А каква жалба ли, възражение ли да пусна?

              Коментар


              • #38
                За какво жалба?
                данъци+го+гтп и ги дръж на улицата колкото искаш.
                Жалба и молба отдавна всъщност няма.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #39
                  За съжаление колегата е прав, нямаш основание на никакви възражения, най много да изпросиш и някоа глоба че нямат гражданска например... Просто си в нарушение отвсякъде, макар и да си мислиш че двора е с друг статут на практика си е общинска земя. Единственния шанс да ги държиш на този адрес за напред без да са редовни е да си ги вкараш в апартамента и мазето... те са си ваши и никои няма да има право да предявява претенций.... Аз лично ако няма изгледи да ги подкарам скоро бих ги продал на някой ентусияст за колкото даде, преди да ги е отнесла общината.
                  0-

                  Коментар


                  • #40
                    Май разбрах.
                    Данък герб, данък гейклуб.

                    Коментар


                    • #41
                      Не знам какво си разбрал, но улицата е на всички.
                      да държиш там недвижими вещи е неприемливо.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #42
                        Аз го разбирам в някаква степен, колите са му ценни, вложил е някакъв труд и пари в тях...Но това е било някога. Вече са ръждясващи кочини, които отдавна никой не кара. И вариантите са...да се спасят при някой, който ги иска или да заминат за желязо.
                        Всяко нещо с времето си. Доколкото разбрах, става дума за УАЗ и за нещо там от 80-те, дето няма живи братовчеди по пътищата.
                        Последно редактирано от santaclash; 20-03-21, 19:54.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • aldr
                          aldr коментира
                          Редактиране на коментар
                          А недей така ....на мен все още УАЗ ми е единственото превозно средство. А този на Стефан му е подарък от форума ....

                        • santaclash
                          santaclash коментира
                          Редактиране на коментар
                          Е така де- караш го и е с редовни документи. Което е балкан разлика в случая.

                      • #43
                        Стефан, четеш ли си пощата? Предложих ти нещо и ако нямаш друго решение може да го направим.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #44
                          Да. Това не са нито коли, нито трошки. Това е българския офроуд.
                          Кой кога и как ще кара това е трети въпрос. Въпросът е как гейклуба в община Лозенец да не ги открадне. Понеже случайни минувачи предлагат вече по нещо. А преди месец не предлагаха
                          Работата е ясна, някъв си еко, Анонимен, нещо на Я. Пожелал да открадне тия камиончета. Не съм наясно, но все нещо ще съчиня за прокуратурата.
                          Май трябва да почна с данъчна проверка на лицето, или как? Не разбирам от такива гадости.

                          Коментар


                          • #45
                            Нещо и аз не виждам къде е драмата. Не може всеки да си държи скрапа по улиците. Като искате да сте вехтошари, по селата къщи с 2 декара двор има бол. За по 2-3 хиляди лева.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X