Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за баланс на спирачен диск

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• От: Мнение за баланс на спирачен диск

Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
    Преди темата да отиде натам да докладвам все пак какво стана. Смених летните гуми завчера и при свалена гума установих, че диска не е хванат с нищо за главината. Има два отвора за болтчета (предполагам), но на главината под него нямаше кореспондиращи такива.

Центрирах на ръка диска да застане доколкото може отворите му за шпилките и шпилките да са съосни, монтирахме гумите обратно и вибрацията изчезна.

Между другото и задните дискове не бяха захванати за главината.

Не знам дали свободно оставения диск е заводски така направен, или при смяната в сервиза не са го захванали за главината, но така или иначе вибрацията изчезна.

Поздрави,
    Георги
    Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
    По нагоре стана дума-гуми!Преди всички манипулации,размени предни със задни гуми,или ако са зимни,когато решиш да ги сменяш. Много често ми се е случвало,след смяна на гуми,тази лека вибрация при спиране,да изчезне.
    Пак да се повторя!!

На есен,като сложиш същите гуми,ще е същото положение!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

Коментар

• От: Мнение за баланс на спирачен диск

Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
      Ей там е грешката. Освен двете работни повърхности на диска, се престъргва и повърхността, която ляга на главината. Това пак със същия захват. И трите повърхности трябва да са строго успоредни. Всеки диск си има минимална дебелина. Ако след престъргването си над нея, няма лошо
      Точно така... Без мърдане на захвата...
      А за монтажните болтчета - джипа няма и болтчета... Диска се нанизва на шпилките и толкова...
      Разбира се - при идеално почистени повърхности на главината и самия диск...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,385 в 21:28 на 18-02-20.

Зареждам...
      X