Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за баланс на спирачен диск

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за баланс на спирачен диск

    Щом казваш... нищо че производителят дава това за мярка..
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Мнение за баланс на спирачен диск

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Щом казваш... нищо че производителят дава това за мярка..
      Хм... Да, възможно е, но ми е чудно как ще се види това нещо, при условие, че накладката и на джипа и на кашкая прави ръб - не взема крайната част на диска (на Маздата ми преди това лъскаше диска включително ръба и там би могло да се забележи такъв фрезенк)...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Мнение за баланс на спирачен диск

        Знаеш ,че внасям дупчени спирачни дискове от Полша. Та съм много добре запознат с цикъла за производство на Спирачните дискове. Баланс машината е колкото едно ЦПУ на размери. При прецизен баланс дели диска на 36 части и може да престърже вътре във разстоянието между двата диска . Практически не го правят ,а се задоволяват само с това ,което показа на снимката. Може някой производител да го дава като репер.

        Коментар


        • От: Мнение за баланс на спирачен диск

          В края на краищата производителя на дискове и на автомобила дават гранични стойности на дебелината, така, че не е задължително да има репер...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Мнение за баланс на спирачен диск

            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
            Знаеш ,че внасям дупчени спирачни дискове от Полша. ....
            Колко скромно казано..

            Отлични дискове, е по-точно.
            Успех, Жоро!!!

            Коментар


            • От: Мнение за баланс на спирачен диск

              Ба си темата .......отдавна си е за зоната на здрача и досиетата Х.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                Както повечето теми

                Коментар


                • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                  Ако някой се притеснява от дебаланс специално на дискове или барабани може да ги качи на коя да е машина за баланс на гуми.Центроването е абсолютно същото като при джантите.Слагал съм диск с лисващо парченце за проба на машината и дебаланса беше 10 грама,това я го усетите в колата я не,просто периферната скорост е твърде малка.Колкото до преждевременното кривене на дискове,не е зле шофьора да си изгради някаква култура на спиране.Познавам шофьори с доста стаж зад гърба си,които спускат проходи на свободна,понеже дисковете били вентилирани и не ги бъркала тая работа,за тях никога не могат да се намерят подходящи спирачки.От мен имате още едно мнение в подкрепа на пристъргването,стига стругаря да спази едно елементарно правило и да престърже диска едновременно от двете страни с един захват няма нищо страшно в това,пристъргването на барабани е още по-елементарна операция.За репера и аз мисля че е за износване,така е упоменат в справочниците на ATE а и всички дискове в които съм се заглеждал имат само по едно такова отнемане.А като се замисля може и да изпълнява двете функции без проблем.

                  Коментар


                  • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                    Проблема на температурно изкривените дискове е че, като ги нагрееш пак при интензивно спиране, ще се изкривят пак на някъде...
                    И пак ще се престъргва..
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                      E едва ли има някой който да престъргва едни и същи дискове 3-4 пъти без му светне лампичката че има някакъв друг проблем,пък и така да е операцията е доволно евтина и лесна за изпълнение.Често се случва подари корозия и мързеливи "майстори" на диска да му се налага да легне върху ръждясала главина,е там всички са в шах,диска качен на струг,накладките нови,водачите се движат,пък колата тресе.А проблема се решава кажи речи безплатно с ъглошлайф и камбана телена четка,дори и да не го пише в дебелите книги.А това за температурното изкривените дискове е най-често поради майсторлъка на шофьора и противно на логиката често пъти се оправя след престъргване със струг.Идеята като цяло на доброто шофиране в ежедневни условия е дисковете да не се нагряват до температура при която да се изкривят.За тези на които се налага дисковете да се нагряват яко си има съвсем други дискове и други накладки на съвсем други цени.

                      Коментар


                      • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                        Другата седмица смятам да престържа предните дискове на джипа.... Не че ще ги слагам отново - просто да си проверя стругарческите (не)способности, щото не съм ги пробвал с десетилетия
                        Често изкривяванията на диска стават при самото спиране - да останеш с натисната спирачка при спрял диск...
                        Затова съм си изградил навик - при интензивно спиране е по-добре да спра още малко по-интензивно с метър-два по-рано, и да оставя диска да се превърти с отпусната спирачка последните сантиметри..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                          Масово се продават евтини китайчета в фирмени опаковки. Дискът трябва да бъде маркиран с името на производителя и партиден номер. Това е според изискванията за безопасност.

                          Коментар


                          • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                            Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                            Ба си темата .......отдавна си е за зоната на здрача и досиетата Х.
                            Преди темата да отиде натам да докладвам все пак какво стана. Смених летните гуми завчера и при свалена гума установих, че диска не е хванат с нищо за главината. Има два отвора за болтчета (предполагам), но на главината под него нямаше кореспондиращи такива.

                            Центрирах на ръка диска да застане доколкото може отворите му за шпилките и шпилките да са съосни, монтирахме гумите обратно и вибрацията изчезна.

                            Между другото и задните дискове не бяха захванати за главината.

                            Не знам дали свободно оставения диск е заводски така направен, или при смяната в сервиза не са го захванали за главината, но така или иначе вибрацията изчезна.

                            Поздрави,
                            Георги
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                              Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                              Преди темата да отиде натам да докладвам все пак какво стана. Смених летните гуми завчера и при свалена гума установих, че диска не е хванат с нищо за главината. Има два отвора за болтчета (предполагам), но на главината под него нямаше кореспондиращи такива.

                              Центрирах на ръка диска да застане доколкото може отворите му за шпилките и шпилките да са съосни, монтирахме гумите обратно и вибрацията изчезна.

                              Между другото и задните дискове не бяха захванати за главината.

                              Не знам дали свободно оставения диск е заводски така направен, или при смяната в сервиза не са го захванали за главината, но така или иначе вибрацията изчезна.

                              Поздрави,
                              Георги
                              Там захвата е със едни конусни болтове които трудно се развиват от ръждата и в повечето случаи майсторите ги игнорират.
                              Тези болтове са бих казал монтажни.Това че в твоя случай ги е нямало не е толкова проблем а проблема би могъл да е от попадане на някакво твърдо тяло между диска и главината.Иначе там болтовете на гумата си стягат достатъчно и няма как да има проблем от липсата на фиксиращ болт.

                              Коментар


                              • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                ... да престърже диска едновременно от двете страни с един захват няма нищо страшно в това...
                                Ей там е грешката. Освен двете работни повърхности на диска, се престъргва и повърхността, която ляга на главината. Това пак със същия захват. И трите повърхности трябва да са строго успоредни. Всеки диск си има минимална дебелина. Ако след престъргването си над нея, няма лошо

                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X