Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за пенсионер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип за пенсионер?

    Здравейте!
    Нужно ми е Вашето мнение за избор на джип. Пенсионирах се и сега е време да ходя на лов и риболов. Искам да си купя някакъв джип или автомобил с повишена проходимост. Районите дето ходя на лов и риболов са основно кални с коловози, не много стръмни, рядко заледени или затрупани със сняг. Тогава ходя пеша. Карал съм джипките на колеги, возил съм се в тях и имам някаква представа за марките. За района смятам, че е достатъчно едни добри гуми, по-висок просвет и 4х4. Блокажи и бавни много рядко се е налагало да се ползват и то когато не внимаваш.
    За това Ви моля да ме насочите към нещо дето отговаря на следните условия:
    - цена докъм 3000 лева
    - не особено чупливо и познато на нашите майстори
    - не е необходимо да бъде голямо и комфортно, може без никакви екстри за 20-30 километра
    Приемам всякакви съвети от колегите и те ме насочват към CR-V, HR-v, Terios, Niva, други пък към Терано, Витара, Фероза. Трети казват за последните марки, че е чудо да улучиш читав екземпляр. Объркан съм, четох и тук и съвсем се обърках. Наясно съм, че няма хубаво и евтино, но дали има някакъв компромис.
    Затова се обръщам и към Вас и Ви моля за съвет.

  • #2
    https://youtu.be/hXJ54tLfHGc
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      Търтьо, шапка ти свалям за това "не на кукичка, а на голо влакно"😂 в началото това пушеше, а после..........

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Търтьо кво стана с гегите, да не ги разлюби, че сега рекламираш паркета?

  • #3
    Чудя се,какъв ще е тоя джип Мерджан за 3 хилки,като се знае,че тия по 10-15 са леш?А по темата:-Несериозно е,с такъв бюджет да се търси нещо добро.Всичко ще е пред полу-разпад.А който си купи за такива пари,после трябва да има още 5-7000 за ремонти и потягане

    Коментар


    • #4
      От пенсионер към пенсионер.Търси си някоя Витара или Кия.За тия пари толкова,а пък и части бол.Но и те са в пенсионерска възраст.
      Нека силата да бъде с нас!
      Suzuki Grand Vitara
      +34 642 91 4154

      Коментар


      • #5
        Еех, тоя ВлаТко е неуморен! Като предложение от почти пенсионер, който не ходи на лов или риболов - КИА Спортидж I или Опел Фронтера I Наздраве.

        П.П. Евентуално някоя бройка от недолюбваните тук Деу Мусо или Деу Корандо.

        П.П.2. Ако десният волан не е пречка, възможностите за намиране на по-читава бройка от каквото и да е се увеличават доста.
        Последно редактирано от коко келеша; 22-02-21, 14:14.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от Радо 57 Преглед на мнение
          От пенсионер към пенсионер.Търси си някоя Витара или Кия.За тия пари толкова,а пък и части бол.Но и те са в пенсионерска възраст.
          Тъй де, намират се и двете за такива пари, обаче за дизеловата КИА дето е CRDI ми говорят едни неща за цените на дюзите (аз не съм наясно) и да бягам от нея, за бензиновите пък проблем били главите и разни такива неща. За това питам от коя марка какво да избера, понеже хората тук са най-наясно с тези неща. То без да се поддържа не може ама да не боли толкова много. За Витарата бензин, дизел, обем на двигателя и разни такива.

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Еех, тоя ВлаТко е неуморен! Като предложение от почти пенсионер, който не ходи на лов или риболов - КИА Спортидж I или Опел Фронтера I Наздраве.

            П.П. Евентуално някоя бройка от недолюбваните тук Деу Мусо или Деу Корандо.

            П.П.2. Ако десният волан не е пречка, възможностите за намиране на по-читава бройка от каквото и да е се увеличават доста.
            Не ми пречи десният волан, а относно Корандо и Мусо не съм се сещал за тях да потърся информация. Ако са на средно ниво защо пък не.

            Коментар


            • #8
              Голям джиБ гори много и се поддържа трудно. Не е като за пенсионер.
              За тия пари, бих търсил лада-нива на газ.
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • #9
                Не се занимавай с глупости, хвани си любовница. Каквито и пари да си приготвил-тя ще ги оползотвори...

                Коментар


                • nissan_gr
                  nissan_gr коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е не е ли по-скъпо това?

              • #10
                Само като идея да ти обобщя мненията в тоя форум - за 6 вече читави почти не се намират или ако изпадне нещо пак си с едно на ум и една шапка пари за евентуални ремонти.

                За 3 и с късмет няма да стане или по е аз от майната си това виждам.

                Късмет желая,идея нямам как с 3 да намериш какво да е което да извади 5 риболова без да си остави карантиите в някой коловоз.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #11
                  тези пари ,по добре си ги изхарчи с внуците.
                  Аз купих за 7 к и съм дал до тук още 4к и още има за правене.За 3к просто ще е труп

                  Коментар


                  • #12
                    Както повечето момчета те посъветваха за този бюджет трудна работа . Преди 4 години бях взел един очукан Самурай за 3300 с газ . От към ръжди беше супер -шаси и купе здрави . Двигателя също беше ок , всичко по трансмисията виеше но вървеше пущината . Та не е невъзможно , но просто търси което е в най-добро общо състояние като не се съобразяваш с марки и модели.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • BENZBOSS
                      BENZBOSS коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз Самурай съм имал,това е за мераклии които не са пенсионери,ще му скъса бьбреците до първия гьол

                  • #13
                    И аз кат скорошна пенсия ще кажа: къса дърта фронтера,ако не е утепана от каране,ще останеш доволен.Евтина и здрава кошница.

                    Коментар


                    • Kirilpm
                      Kirilpm коментира
                      Редактиране на коментар
                      Освен това и учудващо проходима.

                  • #14
                    За тия пари, само Кия ще се намери.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #15
                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      За тия пари, само Кия ще се намери.
                      Вече и това не е много сигурно
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • TigerHunter
                        TigerHunter коментира
                        Редактиране на коментар
                        Преди два месеца продадох моята за 2200. С всичко платено и в добро състояние. Човека смени само два задни амортисьора, пружини и си сложи нови гуми. И сега си я кара без проблеми и е доволен. И той е рибар.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X