Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Закъсах.Бг един проект на easytracking.bg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Димитров, пишеш с ирония, но колегата е напълно прав.
    От такова теглене без мисъл на няколко състезания съм виждал преден мост да си тръгва с въжето, а джипа остава в допката.
    На мен също са ми го прилагали...
    Та и в тази работа има майсторлък и си трябва мислене.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #77
      Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
      Благодаря ви. Ще разчитам на вас в другата тема за правилните похвати за теглене. От мнението ви разбирам, че вероятно имате богат опит и ще е много полезно да го споделите.
      Като за начало , знам как се ползва лебедка и експлоатирам пътна помощ , а Вие освен да желаете да ви се осигури наготово и гарантира работата сте задклавиатурен специалист.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • #78
        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Димитров, пишеш с ирония, но колегата е напълно прав.
        От такова теглене без мисъл на няколко състезания съм виждал преден мост да си тръгва с въжето, а джипа остава в допката.
        На мен също са ми го прилагали...
        Та и в тази работа има майсторлък и си трябва мислене.
        Здравейте,
        не е необходимо да даваме оценки на стила на писане. И надали при вашия опит във форума е необходимо да ви напомням, че не е етично да се бълват коментари извън темата. В подобни теми в този раздел пуснати от колеги аз се чувствам гост и проявявам уважение към домакина. Не че нещо, ама както казвате..... "си трябва мислене".
        GPS системи https://www.easytracking.bg/
        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

        Коментар


        • #79
          Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение

          Като за начало , знам как се ползва лебедка и експлоатирам пътна помощ , а Вие освен да желаете да ви се осигури наготово и гарантира работата сте задклавиатурен специалист.
          Уважаеми колега,
          моля приемете написаното от мен във връзка с вашия пост буквално. По никакъв начин не съм поставил под съмнение вашата компетентност. Дори съвсем искрено споделих съгласие с вашия упрек към подхода в клипчето. Приех мнението ви като полезно и ви приканих да споделите опита и познанията си в нарочна тема. Не виждам с какво ви накарах да ми поставяте диагноза. Вярвам, че ще проявите колегиалност, и ще насочите познанията си в полезна посока. Просто темата е за софтуерни приложения и коментарите от лично естество са безполезни.
          GPS системи https://www.easytracking.bg/
          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

          Коментар


          • #80
            Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение

            Здравейте,
            не е необходимо да даваме оценки на стила на писане. И надали при вашия опит във форума е необходимо да ви напомням, че не е етично да се бълват коментари извън темата. В подобни теми в този раздел пуснати от колеги аз се чувствам гост и проявявам уважение към домакина. Не че нещо, ама както казвате..... "си трябва мислене".
            Остър си младеж. Понякога това работи, но в повечето случаи не.
            Познай този от кои е.

            П.П. Тук има само един домакин. Не сме нито аз нито ти, нито никой който е пуснал тема.

            Щях да си трая, ако не беше пуснат клипа с това неправилно дърпане на трактора. И пак щях да си мълча, ако не беше подскачането да се изкарате най-великите пътни помощи. Ако не по света-поне в България.
            И ако не беше подскачането за цените на услугите, и изобщо стилът на водене на дискусията. Това са неща които дразнят, и колкото и да не им се обръща внимание(или се мълчи възпитано)-идва ред на качественото натрупване.

            Но каквото-такова. Успех в бизнеса.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #81
              Пази ги тия които работят,че двама стоят зад трактора,а един на тегача ТОЧНО на най-опасната линия ако скъса вьжето.
              И на мен като на други ми се струва,че можеше ъгъла на теглене да е по-малък,от дивана това се вижда.

              Ремаркето не разкачате ли при вадене?Кран има ли фирмата?


              Успех с бизнеса,има хляб в тая работа
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #82
                Босе и да има и да няма кран все тая . В това мекото вкараш ли го крана е потънал като пирон в кисело мляко . Без стабилна основа не можеш да стабилизираш та да вадиш с него . Нашия е 19 тона празен камиона с крана . Най големия кошмар на всеки кранист е да подаде стабилизатор при вдигнат товар . По принцип тракторите Т 150 са малко особени за каране и работа . Понеже двигателя е пред предния мост почти цялата тежест на машината е върху него . На 99% съм сигурен че ако тракториста беше откачил ремаркето щеше сам да излезе . Аджамийска работа . На Т 150 па и на всеки друг трактор гребло се закача като ще работиш с него .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #83
                  Той и така ще си излезе-както е с ремаркето. Подозирам, че тракториста се е уплашил от страничното килване на трактора и е решил да вика помощ.
                  Т-150 са си добри машини, даже те ходят да вадят закъсали по пътища и гори. Само трябва да знаеш какво правиш и да не те е страх много..
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #84
                    Т 150 е широк трактор с голями гуми и трудно се обръща . До преди 7 - 8 години втория влекач на Витиня беше едно Т 150 с двигател ЯМЗ 238 с турбина . Нямаше равен в тегленето . Караше го един дърт образ от Елин Пелин . Гонеше 70 години и от веднъж каза стигат ми 40 години на тая Витиня продаде трактора и приключи с работата .
                    Последно редактирано от sek.1; 25-01-20, 17:23.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #85
                      Здравейте, както обещах направихме достъпа до платформата за намиране на Пътна помощ възможен и през стационарни компютри. Към настоящия момент над 130 автомобила са на разположение на всеки в нужда. https://закъсах.бг/
                      GPS системи https://www.easytracking.bg/
                      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                      Коментар


                      • #86
                        Нещо и за почитателите на регатите.
                        В реално време гонките от юбилейното издание на регата "Кор Калоли 2020" на адрес: https://corcaroli.bg/cor-caroli/%d1%...-2018/tracker/
                        На част от участниците сме предоставили GPS тракери а на закъснелите андроид приложение "превръщащо" телефоните в тракер.
                        GPS системи https://www.easytracking.bg/
                        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X