Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Закъсах.Бг един проект на easytracking.bg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
    На равно е лесно . За нас се сещат обикновено като нещата заприличат на това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2019-11-08_11-21-482.jpg
Прегледи:215
Размер:659.3 КБ
ID:6548185Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2019-11-08_11-21-481.jpg
Прегледи:225
Размер:500.7 КБ
ID:6548184

    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #62
      Действително в бранша има изключителни професионалисти. За щастие на всички на пътя де.
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
        Действително в бранша има изключителни професионалисти. За щастие на всички на пътя де.
        По принцип в този бранш естествения подбор отсява много по бързо от държавните регулации тези които не стават .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение

          По принцип в този бранш естествения подбор отсява много по бързо от държавните регулации тези които не стават .
          Да, спецификата на дейността помага за естествената регулация. Но пък нормативната ни база създава предпоставки за тотални изкривявания. Традиционно у нас все си говорим как закони имало, ама..... не се спазвали. И в много от случаите сигурно е така. Но в този бранш нормативната база е меко казано....... никаква. Аз лично по нерегулирана дейност не съм срещал. И промените в Закона за автомобилните превози, които са заложени и предстои да се приемат всеки момент, май съвсем ще оплескат нещата.
          GPS системи https://www.easytracking.bg/
          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

          Коментар


          • #65
            А каква трябва да е регулацията, според теб?
            Идеалния случай?

            Колкото по-малко регулации и правила има в една държава-толкова по-лесно се живее.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #66
              Не е до регулации . На Витиня рядко минава година без да загине някой . Я полицай я някой от поддръжката . Като отидеш да прибираш кола в която някой е загинал трябва доста здрава психика .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                А каква трябва да е регулацията, според теб?
                Идеалния случай?

                Колкото по-малко регулации и правила има в една държава-толкова по-лесно се живее.
                Ами хайде ходете в Бонго - Бонго.

                Коментар


                • #68
                  Аз съм си заплюл Монголия. Там може ли?
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #69
                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Аз съм си заплюл Монголия. Там може ли?
                    Що да не може?
                    Успех!

                    Коментар


                    • #70
                      Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                      Относно ГТП към полиците ми за Гражданска отговорност ми дадоха талончета за ГТП на стойност 23.50лв. Похвалих се на един съсед а той ми се изсмя. Има същия автомобил, но в друга компания не му дали такова талонче и аз много се чудех, че хем се е прецакал, хем се хили глупака му с глупак. Вярно, че общата сума на застраховката при него беше с 70лв. по-малко. Но какво от това. А за мен си си бях на далавера.
                      Относно Урала. Оказването на услуги с това превозно средство не бих могъл да коментирам поради малкото информация във видеото. Принципно има ситуации в която всяка помощ е добре дошла. Стига да е предоставена безопасно и професионално. В платформата Закъсах.БГ сме се постарали да членуват само доказани професионалисти с опит в чиито възможности са дори и случки като тази на видеото:
                      Това на клипа май трябва да се разглежда как не трябва да се прави Би трябвало да се тегли под доста по малък ъгъл спрямо оста на трактора за да се намалят евентуалните щети. Ама какво ли разбирам аз ...
                      Фиат Купе
                      Опел Фронтера В
                      Мицубиши Паджеро Пинин

                      Коментар


                      • #71
                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        А каква трябва да е регулацията, според теб?
                        Идеалния случай?

                        Колкото по-малко регулации и правила има в една държава-толкова по-лесно се живее.
                        Донякъде съм съгласен. И доколкото знам това е резултат от нормален еволюционен процес. Но в случая няма никаква регулация. Дотолкова, че дейността се извършва от субекти, които дори не са регистрирани по Търговския закон и по Закона за автомобилните превози, а няма нито ред на какви санкции подлежат. Това, нали не мислиш, че е добре за изрядните граждани и потребители.
                        GPS системи https://www.easytracking.bg/
                        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                        Коментар


                        • #72
                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          А каква трябва да е регулацията, според теб?
                          Идеалния случай?

                          Колкото по-малко регулации и правила има в една държава-толкова по-лесно се живее.


                          А преди 2 дни казваше,че е добре да се забрани хазарта.......а иначе с това горе съм съгласен,най-обичам да ме пази някой от самия себе си
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #73
                            Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение

                            Това на клипа май трябва да се разглежда как не трябва да се прави Би трябвало да се тегли под доста по малък ъгъл спрямо оста на трактора за да се намалят евентуалните щети. Ама какво ли разбирам аз ...
                            Вероятно сте прав. И аз се позамислих когато го гледах първия път. После си казах, че може и да има някаква причина за да вземат такова решение на място, за която през кадрите от клипчето да не мога да се досетя. А и признавам, не бих се определил като разбиращ.
                            GPS системи https://www.easytracking.bg/
                            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                            Коментар


                            • #74
                              Когато рекламираш нещо , трябва да разбираш какво правиш. По начина на теглене се разгонва мамата на окачването на трактора и необходимото усилие е в пъти повече. Ако го бяха дръпнали по оста щеше да стане в пъти по бързо , ама нямаше да е толкова зрелищно. Ако трактора беше мой , веднага бих ги отсвирил.
                              Фиат Купе
                              Опел Фронтера В
                              Мицубиши Паджеро Пинин

                              Коментар


                              • Чавдар (V93)
                                Чавдар (V93) коментира
                                Редактиране на коментар
                                В темата се рекламира не конкретна пътна помощ, а приложение за телефон.
                                А за дърпането ... Може би не са го дръпнали по по-подходящ начин, защото тракторът има отпред гребло, което май пречи на въжето.

                            • #75
                              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                              Когато рекламираш нещо , трябва да разбираш какво правиш. По начина на теглене се разгонва мамата на окачването на трактора и необходимото усилие е в пъти повече. Ако го бяха дръпнали по оста щеше да стане в пъти по бързо , ама нямаше да е толкова зрелищно. Ако трактора беше мой , веднага бих ги отсвирил.
                              Благодаря ви. Ще разчитам на вас в другата тема за правилните похвати за теглене. От мнението ви разбирам, че вероятно имате богат опит и ще е много полезно да го споделите.
                              GPS системи https://www.easytracking.bg/
                              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X