Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МОЛ-овизацията и калните гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: МОЛ-овизацията и калните гуми

    Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
    Предложи по-правилен изказ, защото аз за такъв не се сетих. Наистина не знам как да оприлича стадното чувство подгонило съгражданите ни да висят с часове в задръствания и опашки, за да си купят маркова дрешка с намаление? При това като оставим личните им неудобства по газене на кал, дишане на изгорели газове и блъсканица в магазини, са изпотъпкали де що има тревна площ!

    Между другото взимам повод от темата за вицето да те питам като са толкова зле нещата, от де се взе толкоз народ с мерак за скъпи дрешки насред криза?
    По-горе мисля, че посочих защо е неправилен. Защото всъщност стадото селяндури може да са стадо софиянци. Или румънци. Или каквито и да е други. Та така относно изказа. Вярвам, разбра какво имам предвид.

    Що се отнася до мерака за скъпи парцалки и то по време на криза, ами според мен това е присъщо на голяма част от хората, нещо като пир по време на чума. Или като възможност за демонстриране на статус в тези трудни времена.
    Отделно на това не бива да забравяме и наслоените навици у хората, които ги карат да купуват с литри олио или брашно когато ги намерят изгодно, без това да им е нужно в момента.
    А може би и заради някакво самоуспокояване - щом мога да си позволя да си купя скъпи дрешки, значи не съм толкова зле. И след това юруш на потребителските кредити или нова кредитна карта.
    Доказано е, че човек се пристрастява към шопинга, дори някои го ползват като терапия за излизане от депресии и други подобни състояния. И казват, че имал ефект.

    Коментар


    • #32
      До: МОЛ-овизацията и калните гуми

      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
      Хубаво де, когато София се нарича кенеф и т.н. що не скачаш така за изказ Май има значение кой го прави изказа. Двуличие или?
      А защо си мислиш, че трябва да скоча? Нещо задължение ли се опитваш да ми вмениш или просто се чудиш какво да се дръвчиш? Скачам за неща, които ме дразнят, а не за нечии тъпизми. И не, няма значение кой го прави изказа. А двуличието си го задръж за себе си, не си достатъчно компетентен да го приписваш другиму.

      Коментар


      • #33
        До: МОЛ-овизацията и калните гуми

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        А защо си мислиш, че трябва да скоча? Нещо задължение ли се опитваш да ми вмениш или просто се чудиш какво да се дръвчиш? Скачам за неща, които ме дразнят, а не за нечии тъпизми. И не, няма значение кой го прави изказа. А двуличието си го задръж за себе си, не си достатъчно компетентен да го приписваш другиму.
        "Дръвченето" не го започнах аз. Даже предупредих, че нищо добро няма да излезе. Дразниш се от едно нещо, но само, когато те засяга лично. Крайно време е да се разбере, че сме едни и същи, независимо къде живеем.
        Аз само попитах дали не е двуличие. И въпроса ми по принцип не е само към теб.
        А с лични квалификации, като последната, няма как да ме обидиш, колкото и да ти се иска.
        Нищо лично към теб.

        Коментар


        • #34
          До: МОЛ-овизацията и калните гуми

          То си личи прекрасно кой почна да се дръвчи. На моя пост към nikidd.
          И изобщо съм нямал за цел да те обидя, за разлика от теб.
          Спирам дотук.

          Коментар


          • #35
            До: МОЛ-овизацията и калните гуми

            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
            То си личи прекрасно кой почна да се дръвчи. На моя пост към nikidd.
            И изобщо съм нямал за цел да те обидя, за разлика от теб.
            Спирам дотук.
            И аз спирам. Мир да има.
            Поздрави

            Коментар


            • #36
              До: МОЛ-овизацията и калните гуми

              Не се карайте ненужно. Без значение от това от къде е човек,

              трябва да е ясно, че незачитането на правилата , гарнирано с показна

              безпардонност и първосигналност не е нищо друго , освен признак на

              слабост. Даже е смешно

              Коментар


              • #37
                До: МОЛ-овизацията и калните гуми

                Мечтая си всеки паркирал в зелените площи да отнася поне 500лв глоба...
                Да се надяваме скоро да стане и това.

                Коментар


                • #38
                  До: МОЛ-овизацията и калните гуми

                  Първоначално публикуван от Twisted Преглед на мнение
                  Мечтая си всеки паркирал в зелените площи да отнася поне 500лв глоба...
                  Да се надяваме скоро да стане и това.
                  И да се надяваме Вие да сте първия...Че тълкувания на това що е зелени площи-много...
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #39
                    До: МОЛ-овизацията и калните гуми

                    И да се надяваме Вие да сте първия...Че тълкувания на това що е зелени площи-много...
                    На това не бих се надявал. Мога да ходя и не държа да паркирам на 3 метра от мястото където отивам. Имам себеуважение и уважение към другите, именно за това няма да си плясна каляската в средата на градинката или алеята, правейки се на неразбрал че това е зелена площ. Дори да не ме глобят, после ще ме е срам от себе си и ще се чуствам некомфортно! Вярвам че ако всички спазваме елементарни правила ще живеем по-добре. Не се затруднявам да различа зелените площи от местата за паркиране на автомобили.
                    А ето ти няколко примера за зелени площи. Успях да ги заснема за 30 секунди от балкона:


                    А това е паркинга на който винаги има място, само на 15метра от паркиралите прасета:


                    Уточнявам. Първите две снимки паркиране в зелени площи: Последната снимка: Типичен паркинг.
                    Надявам се да съм бил полезен.
                    Последно редактирано от Twisted; 07-03-10, 16:17. Причина: 1

                    Коментар


                    • #40
                      До: МОЛ-овизацията и калните гуми

                      ,,...нека хвърли камък който е безгрешен'',пише в една мъдра Книга.Злите глоби са хубаво нещо.Но нека все пак да внимаваме какво си пожелаваме.Не бъдете крайни...
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #41
                        До: МОЛ-овизацията и калните гуми

                        Много съм далече от безгрешен, но предпочитам да ме глобяват и да живея нормално, отколкото да живея в мизерията която липсата на глоби и контрол създадоха.
                        Мислиш ли че героите от горната снимка ще си помислят да си спестят 10-те метра до входа ако знаят че това ще им струва 500лв?
                        С добро не става… пробвал съм да им обясня гледната си точка, внимателно, за да не се засегнат нежните им натури… гледат ме като извънземно... Точно както ме гледаха миналата пролет когато с приятелката ми почистихме боклуците около блока и не само.
                        В случая много добре осъзнавам какво си пожелавам.

                        Коментар


                        • #42
                          До: МОЛ-овизацията и калните гуми

                          Е,тогава мога да ти стисна ръка само...
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #43
                            До: МОЛ-овизацията и калните гуми

                            Аз се отчаях тотално...
                            Едно е да събираш боклуците около блока, но да им събирам и елхите от коледа ми дойде в повече...
                            Не искам да живея с такива хора...
                            Опитвах се да проумея но се опасявам, че ще ми се пръсне главата ако продължа.
                            Не сме хора... убедих се в това. От където и да го погледнеш

                            Коментар


                            • #44
                              До: МОЛ-овизацията и калните гуми

                              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                              ,,...нека хвърли камък който е безгрешен'',пише в една мъдра Книга.Злите глоби са хубаво нещо.Но нека все пак да внимаваме какво си пожелаваме.Не бъдете крайни...
                              Ето с такова мислене никога няма да се оправим!
                              Няма да се оправим,прав си.Когато правилата важат за всички други,а ти си паркираш където щеш.Ама ревеш другите да си плащат дебелите глоби.Искам да те видя ти лично като платиш такава глоба,как ще ревнеш...И не съм казал че трябва да се паркира в градинките.Просто ,,зелени площи'' са доста разтегливо понятие...Със здраве,па дано се оправим...
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • #45
                                До: МОЛ-овизацията и калните гуми

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                днес ми се наложи да отида с колата до спирка Вардар на метрото..... за запознатите, там се паркира на една площ, силно казано тревна..... отъпкан път с кал и бабуни и тук таме трева........ както и да е, но вечерта намирам жълти листи под чистачките...... констативен протокол..... така и така, главен инспектор някой си със свидетели още две инспекторки, констатирали че съм бил паркирал в тревна площ и да се явя в общината, иначе ще ми пишат акт..........

                                странното е, че на околните коли нямаше такива честитки, а обозначение къде са тревните площи, няма никакво.......... може би щото не се виждат от калта и камъните там.....

                                та, питането ми е, каква е процедурата, някой получавал ли е такъв протокол и какво следва ако не отида в общината?
                                Нещата започнаха да се случват...Е доволни ли сте сега?
                                Ето и линк към темата:
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=89751
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X