Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ринг свободен

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Терор имаше постоянно .
    Упражняваше го апарата на ЦК на БК , начело с Политбюро , включително и чрез съответните репресивните Органи ( щото далеч не бяха единствени) - всекидневно и непрекъснато върху населението . Тихо , кротко и методично .

    "Живеехме си мирно, свободно...Мирно! Свободно! Мирно!"

    Коментар


    • От: Ринг свободен

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Не разбирам въпроса.
      Свързано е с "първия набор" барети. Отрядът е формиран през 1980 г. (само нормативната основа - ПМС-то е от декември 1979 г.)

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Ся, извинявам се, на мен ми стана интересно. Еврофондовете какво са?
      1. Принципно замислена схема за източване на пари от по- бедните към по- богатите.
      2. Принципно замислена схема за източване на ресурс (различен от пари) от по- богатите към по- бедните.
      3. Опит за интеграция, който (май-май) никъде не е сработил.
      4. Опит за интеграция, който с присъщ само нам талант опорочихме, иначе на други места си работеше.
      5. Нелеп опит да се мултиплицира моделът на Хелмут Кол (доказано подкупна личност) с цел защита на Европа от американскоруското дърпане на чергата.
      6...7...8...
      Що не уведомяваш "заинтересованите страни", че задаваш такива въпроси?
      Естествено е, че отговор 4 (накратко). Дългото го има например тук: https://www.eufunds.bg/
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Ринг свободен

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Свързано е с "първия набор" барети. Отрядът е формиран през 1980 г. (само нормативната основа - ПМС-то е от декември 1979 г.)

        ...
        Кои барети? Червените, черните, сините, зелените?
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Ринг свободен

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Кои барети? Червените, черните, сините, зелените?
          Ония, дето сега им викат СОБТ, някой услужливо е дал справка как са се преименували през годините.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Ринг свободен

            Мнение на Тропчо
            Ся, извинявам се, на мен ми стана интересно. Еврофондовете какво са?
            1. Принципно замислена схема за източване на пари от по- бедните към по- богатите.
            2. Принципно замислена схема за източване на ресурс (различен от пари) от по- богатите към по- бедните.
            3. Опит за интеграция, който (май-май) никъде не е сработил.
            4. Опит за интеграция, който с присъщ само нам талант опорочихме, иначе на други места си работеше.
            5. Нелеп опит да се мултиплицира моделът на Хелмут Кол (доказано подкупна личност) с цел защита на Европа от американскоруското дърпане на чергата.
            6...7...8...

            Тропчо , не знам братче къде , кога и на колко ракии си писал този пост , ма нещо ...

            - по т.1 : да "източиш" нещо от по- беден към по- богат .. е нелепо . Ше му източиш голите м@де.

            - по т2. Ако бедните източват богатите , ма априори схемата е замислена от богатите , то тЕя последните требе да са малоумни . Следователно : т.2. е в противоречие с т.1

            - то т.3 . : (май-май) интеграцията не е сработила . Обаче (януари- декември ) е на път

            - по т.4 : хем ( май- май) интеграцията я нема никаква , хем същевременно в други държави си работела регулярно ?! Следователно т.4 е в противоречие с т.3

            ... от 5 нагоре не ми се коментира . Уважавам демократичния принцип всеки да си говори каквото си иска .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Ринг свободен

              Наборе /Гагич/, доказано боравиш с лекота с Гугъл, но по-важно, че си бивш /?/ МВРеец, защо пак пързаляш темата ка си искаш? СОБТ или някогашния там оперативен самостоятелен и т.н. мотомилиционерски батальон - знайни като червени барети - имал ли е някога наборни войници? Създаден е 80та година, да, и се намира във Враня, но кога в заглавието му са турили тероризъм, не знам и не ме интересува. Вътрешни войски към МВР се създават зимата на 84-85 година, с наборни войници, който иска точност - Гугъла. Първите батальони Кърджали и Разград доколко знам са фифти-фифти от БНА /МНО/ войници и граничари, офицерите - също. 85 година, септември си влязохме редовен набор направо във Вътрешни войски - първия редовен. Нашия батальон - Нови пазар, мисля че беше четвърти - като влязохме имаше един взвод /мартенци/ от Разград да дават караула до клетвата и малко мл.сержанти, също от там. Всички бяха бивши граничари и мотострелкови войници, тва е, ротния ни - граничар, а началник щаба ни например беше танкист. След нашата клетва изпратиха около една четвърт или една трета от нашите новобранци в Разград, оттам дойдоха още малко стари, пак мартенци - толупи им викахме. На другата година с част от нашите и пак от Разград създадоха бат. в Силистра и после го прехвърлиха в Дебелт. Имаше батальони в Джебел и Брезово /там съм бил за една седмица/ и от самото начало е имало и наборни войници във Враня /охрани тук таме/ но доколкото знам са си били винаги различни поделения със СОБТ, макар и комшии. Аз лично нямам нищо общо с това СОБТ, барети на главите си не сме имали никога, бяхме си с кепета и ушанки, ако ти е интересно, парадните ни бяха сини фуражки. За Тропчо не знам, той ако иска ще ти каже.
              А пък кой каква фирма е направил и с какво се е занимавал, питай хората дето имат отношение по въпроса. Макар, че ти добре знаеш нещата как станаха и що така станаха, ма да сме живи и здрави. Кой с какви охрани се е занимавал, кой какви застраховки е правил, кой какви дългове е плащал и събирал са въпроси които си дойдоха впоследствие и май не са много релевантни по въпроса кой как си е карал наборната служба - със зелени или сини пагони или па червени.
              Последно редактирано от jordanov sv; 19-05-17, 20:24.

              Коментар


              • От: Ринг свободен

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Мнение на Тропчо
                Ся, извинявам се, на мен ми стана интересно. Еврофондовете какво са?
                1. Принципно замислена схема за източване на пари от по- бедните към по- богатите.
                2. Принципно замислена схема за източване на ресурс (различен от пари) от по- богатите към по- бедните.
                3. Опит за интеграция, който (май-май) никъде не е сработил.
                4. Опит за интеграция, който с присъщ само нам талант опорочихме, иначе на други места си работеше.
                5. Нелеп опит да се мултиплицира моделът на Хелмут Кол (доказано подкупна личност) с цел защита на Европа от американскоруското дърпане на чергата.
                6...7...8...

                Тропчо , не знам братче къде , кога и на колко ракии си писал този пост , ма нещо ...

                - по т.1 : да "източиш" нещо от по- беден към по- богат .. е нелепо . Ше му източиш голите м@де.

                - по т2. Ако бедните източват богатите , ма априори схемата е замислена от богатите , то тЕя последните требе да са малоумни . Следователно : т.2. е в противоречие с т.1

                - то т.3 . : (май-май) интеграцията не е сработила . Обаче (януари- декември ) е на път

                - по т.4 : хем ( май- май) интеграцията я нема никаква , хем същевременно в други държави си работела регулярно ?! Следователно т.4 е в противоречие с т.3

                ... от 5 нагоре не ми се коментира . Уважавам демократичния принцип всеки да си говори каквото си иска .
                Трудно ми е да проследя причинноследствените връзки, които правиш. За информация, постът е писан в Пловдив, вижда се кога, а ракия пия няколко пъти годишно.
                Опитът да погледна на Идеята- Обединена Европа от няколко, различни ъгъла и да дам поле за изява на тукашните мъдреци, вероятно ме прави смешен. Все пак, благодаря за участието.
                Няма да те почвам по точки, щото още по първата грешиш. Схемите за точене на пари от по- бедните към по- богатите са измислени отдавна.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Ринг свободен

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  ....
                  Първите батальони Кърджали и Разград доколко знам са фифти-фифти от БНА /МНО/ войници и граничари, офицерите - също...
                  ....
                  Бате, всички НИЕ знаем, че си бяхме чисти кашици. Е, с малко повече чанч в ОП, ФП и леки залитания по демонстрационни постановки. Нали, друго си е да се качите двама (без значение с кепета или барети) в градски автобус, с калашници и да пропътувате две-три спирки. Качва се контрольор и не ти иска билетче, което си е привилегия, трябва да признаеш.
                  Всъщност, легендите започват с липсата на информация и умишлено забулената в мистерия дейност на нашите подразделения.
                  Въпросът с ВОС-а също не ми е много ясен. Без да ровя в Гугъл, ще дам пример с брат ми (9 години по- голям от мен) доказано зловреден елемент. Олимпийска надежда, спортна рота, младежка простотия, затвор, дисцип... Става напечено в Разград през '89-та, а мен не могат да ме барат. Викат него и човекът за пръв път в живота си хваща автомат с бойни патрони, изправен пред тълпа. Беше впечатлен. Мога само да предполагам каква лелка е правила подбора, как е разтълкувала рядкосрещано фамилно име, какъв ВОС има брат ми и знае ли какво е военна книжка.
                  Таааааа, май и с мобилизацията може да стане така.
                  Последно редактирано от Тропчо; 20-05-17, 16:08.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Ринг свободен

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Явно ме провокираш!
                    Ама, наздраве, все пак!
                    Непрекъснато провокирам, но без особен резолтат.

                    Най-много ти да се обадиш. Никакво впечатление! Какво толкова, нали му се разбира. Пък и това не е форум по български език та да гледаме запитайки. Ако ти прави впечатление, най-образованите правят най-много грешки. Не технически, така си го знаят и когато направиш забележка, сърдят се и никой не се коригира. И на мен ми се случва да не съм сигурен в нещо, но търся информация и помня това, което съм научил. Как да им внушим, че само печелят ако си оправят писането, а често и синтаксиса.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • От: Ринг свободен

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Бате, всички НИЕ знаем, че си бяхме чисти кашици. Е, с малко повече чанч в ОП, ФП и леки залитания по демонстрационни постановки. Нали, друго си е да се качите двама (без значение с кепета или барети) в градски автобус, с калашници и да пропътувате две-три спирки. Качва се контрольор и не ти иска билетче, което си е привилегия, трябва да признаеш.
                      Всъщност, легендите започват с липсата на информация и умишлено забулената в мистерия дейност на нашите подразделения.
                      Въпросът с ВОС-а също не ми е много ясен. Без да ровя в Гугъл, ще дам пример с брат ми (9 години по- голям от мен) доказано зловреден елемент. Олимпийска надежда, спортна рота, младежка простотия, затвор, дисцип... Става напечено в Разград през '89-та, а мен не могат да ме барат. Викат него и човекът за пръв път в живота си хваща автомат с бойни патрони, изправен пред тълпа. Беше впечатлен. Мога само да предполагам каква лелка е правила подбора, как е разтълкувала рядкосрещано фамилно име, какъв ВОС има брат ми и знае ли какво е военна книжка.
                      Таааааа, май и с мобилизацията може да стане така.
                      хех, в Нови Пазар нямаше градски автобуси, и кашишки изпълнения не че нямаше , но повечето бяха милиционерски........... не ми е книжката тук и не помня номера на ВОС-а, но този, който ги определяше вика, я, автоматчик пише...... аз му обяснявам какво е ВВ, той се почеса и ме писа Комендантски и рече че тъкмо няма да ме викат запас, само при война...... ако и другите са ги писали така, ясно защо 89-та взеха запас кой ли не във ВВ, само не и служили там......... лично ги питах в Лозница /бях на бригада там по изселването/, никой не беше служил ВВ редовно.
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: Ринг свободен

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        ...Няма да те почвам по точки, щото .....грешиш....
                        Е не , излишно е . Да приемем , че греша . Ма за да поприключим рунда , да попитам : ти по европрограми работил ли си ?
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Ринг свободен

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Е не , излишно е . Да приемем , че греша . Ма за да поприключим рунда , да попитам : ти по европрограми работил ли си ?
                          Миииии, бил съм доставчик по европрограми, но бенефициент- никога. Принципно, знам какво и как се прави.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Ринг свободен

                            Тропчо, не мога да намеря въпросната заповед на др. генерал? Знаеш или не знаеш какво означава съкращението?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Ринг свободен

                              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                              хех, в Нови Пазар нямаше градски автобуси, и кашишки изпълнения не че нямаше , но повечето бяха милиционерски........... не ми е книжката тук и не помня номера на ВОС-а, но този, който ги определяше вика, я, автоматчик пише...... аз му обяснявам какво е ВВ, той се почеса и ме писа Комендантски и рече че тъкмо няма да ме викат запас, само при война...... ако и другите са ги писали така, ясно защо 89-та взеха запас кой ли не във ВВ, само не и служили там......... лично ги питах в Лозница /бях на бригада там по изселването/, никой не беше служил ВВ редовно.
                              Позабравил съм, вас не ви ли водеха нещо комендантско домакинска рота? Ако е тъй, значи баш по специалността са те записали... Дано и аз да съм така, че сега ше ми е малко дискомфорт да скачам в движение от БТР, хаха.
                              И двамата иначе сте прави по последното, хаосът е невъобразим. Говорих напоследък с няколко човека, навътре в нещата и наясно, всеки това вика - дано не се налага. Иначе в темите ще си пишем, лафа да върви

                              Коментар


                              • От: Ринг свободен

                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                Позабравил съм, вас не ви ли водеха нещо комендантско домакинска рота? Ако е тъй, значи баш по специалността са те записали... Дано и аз да съм така, че сега ше ми е малко дискомфорт да скачам в движение от БТР, хаха.
                                И двамата иначе сте прави по последното, хаосът е невъобразим. Говорих напоследък с няколко човека, навътре в нещата и наясно, всеки това вика - дано не се налага. Иначе в темите ще си пишем, лафа да върви
                                Тя ротата беше сборна: шофьори, готвачи, химици и т.н., както и ние кучкарите вътре, но само административно. В книжката никъде не е отразено че съм бил кучкар, пише си автоматчик. 89-та бяхме студенти не ни взеха запас, а после и запасите демократично отмряха....... сега ще ни пази ОТАN, какво си се запритеснявал.
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X