Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бар "НАЗДРАВЕ" 3

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

    Яааа к'ва интересна дискусия. Мен лично, глава ме боля кога скоро за малко време пих много водка със Самърсби![emoji33]
    Ма вече твърдо Нье пия таквази комбинация!!
    А Наздраве с традиционната водчица без Самърсби!
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Май си с много нервен стомах,Наздраве!

      P.S. Пропусна Шуменското...
      А-аа, Пацо, стомахът ми е от алпака (лафа е на Тигъра), държи и на радиация
      Шуменско може, ама стъкло, а не гумено и както ти каза - обикновено.

      Наздраве
      Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

      Коментар


      • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Коле,и аз не помня да съм варил ракия без шекер,но не допускам повече от 5кг на 100кг материял,инак става цепоглавна и ако вкараш и някоя и друга бира,ти гарантирам пикиращи аероплани поне до обяд у главата,Наздраве!
        Тцъ, не става цепоглавна. И пикиращи изтребители няма, няма и бомбардировачи. Вече писах-когато останем без ракия си правим такава само от захар. Две кофи зърно(квото има под сайванта) захар и вода в съотношение като за вино, т.е. 22 % захарност на разтвора, иначе язък за захарта, дрождите не могат повече, няколко пакетчета лимонтозу, няколко пакетчета мая, и след седмица-две материала е преврял и готов за варене. Резултатът е една от най-меките ракии които сме вадили. И така години подред. Поне 5-6, ако не и повече. И не помня да ме е боляла глава, даже и след неумерена употреба
        Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
        Аз кат гледам реколтата грозде тая година, мога да дам 5кг. матриал, ако му ръгнете 100 кила захар ще стане ли ракия?
        Ще стане, ама ще е малко. За да оползотвориш 100-те кила захар трябва да ги разредиш с вода докато захарността на сиропа стане 22-23 градуса. Или процента, както искаш така го приемай. НО с 5 кила грозде си доникъде, та слагай лимонтозу(разтвора трябва да има кисела реакция), и мая за да предизвикаш по-бързо завиране. По агро аптеките вече има и "дрожди за ракия", ха ха... Като питам продавачите с какво се отличават от дрождите за вино-някои се опитват да се правят на компетентни и започват да говорят смешни изречения. А читавите просто се подсмихват, или направо казват, че няма разлика, просто търговска лъжа. Ама народа си е прозд, и налита да купува, щото "на свака Нака баджанака" ползвал такива дрожди, и изкарал 7 кила повече ракия...
        Първоначално публикуван от Гриша Преглед на мнение
        Ще стане... компот или в най-добрия случай сладко от грозде. Пфу!
        Може и това, а може и ракия. Виж два реда нагоре.

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Не съм особено голям спец в технологията, но виждам нещата другояче.
        Глава боли, когато има остатъчни захари в мат'ряла.
        Т.е, не е преврял докрай.
        Както и да е.
        Купешка ракия не сръбвам.
        Отдавна приключих с кръчмите.

        Наздраве!
        Саше, и ти си жертва на глупостите които заливат съвременния българин.
        Ако в джибрите има неферментирала захар, то тя ще си остане в остатъка в казана след варенето на материала. Няма как да премине в ракията. Захарта не се изпарява, за да кондензира после, и да се омеши с ракията.
        Глупости са това, ама простия народ вярва на какво ли не, стига да му пасне на собственото виждане за света, политиката, световната конспирация, футбола и ракията.

        Възможна причина за главоболие е наличието на гадни съединения в ракията, които се получават не от рафинираната захар която се използва за изходен материал за ракията, а варенето на вкиснал материал без да е неутрализиран преди да се вари. Получават се разни гадни съединения(май кетони им викаха, Ясен ги знае) които са главната причина за главоболието след ракията.
        Както и други гадости, с друго родословие, но категорично няма връзка с това ракията от захар ли е, или от "чист" плод.

        По-миналата година носих на събора кайсиева ракия. Вива още я споменава... Е, тя е направена от около 100 кила плод, и поне 20-30 кила захар, със съответното количество вода.

        Не ставайте жертви на съвременните заблуди. Пийте си каквото ви хареса, и това е.

        Наздраве, с ледена биричка. Не ми харесва чак толкова студена, ама жената я сложила в камерата още по обяд. Колко пъти съм и казвал, че в камерата трябва да стои не повече от час-два преди консумацията, ама не вдява от тази наука. "Нали искаш да я слагам в камерата, какво недоволстваш сега..."

        Жени...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

          Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
          Всъщност, сега кат се замисля, никога не ме е боляла главата, щото пиенето ми е било много. Все ме е боляла, щото спането ми е било малко...или хич...

          Наздраве!


          И мен така.
          Наздраве, Вив!


          Ще си позволя малко лирично отклонение, за да поздравя теб и останалите дами в бара!





          Опитах да преведа текста.
          Звучи така:

          "Когато ти след 1000години, няма да бъдеш така хубава.
          И когато аз със всичките си мечти си отида... на някоя друга звезда.
          И ако за давама влюбени като нас, има друг живот.
          Нека любовта бъде с теб!
          Да бъде с теб и никога да не те оставя!


          Когато след две минути отвориш очи и видиш две непознати-моите.
          Които те открадват, докато спиш...
          Когато отида на работа, ще нося в устата си вкуса на твоето кафе.
          И всичката поезия, която има в една любов.
          И чиято и да бъде...
          Нека любовта да бъде с теб!

          Пуснах корени пред твоя дом.
          И докато виждах свелина, не си отивах.
          И колко прощални целувки видях...
          Като премръзнал часови бях в твоя живот.

          И когато ти, след 1000 години умираш от друга любов.
          Когато ти, която сега спиш, ще спиш до друго сърце
          Когато мечтите ти се препънат и имаш нужда от мен...
          Любовта да бъде с теб!
          И нека не те остави никога!
          Защото любовта е хляб.
          И в тази немотия има хора, които се нуждаят
          ...и хора, които я изхвърлят.


          ...и т.н....


          Наздраве!
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

            Първоначално публикуван от Гриша Преглед на мнение
            А-аа, Пацо, стомахът ми е от алпака (лафа е на Тигъра), държи и на радиация
            Шуменско може, ама стъкло, а не гумено и както ти каза - обикновено.

            Наздраве
            И магнит не те хваща,Наздраве!
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

              Е на, КоНпотера рече здрасти на сички, а на мен не! И то щото пия мастика и съм пропаднал тип
              Наздраве ...
              RAV 4
              F650GS

              Коментар


              • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                Всъщност, сега кат се замисля, никога не ме е боляла главата
                В това изречение се съдържа истината кога мене ме боли глава.
                Вярно, малко разбъркано, подредено би трябвало да е така:
                Всъщност когато се замисля ме боли главата

                Наздраве Вивке.
                На събора мисля да взема от ракията на Данчо(шурея). Супер продукт, лично аз не съм пил по-добра ракия през живота си.
                Ама той е супер табиетлия, и каквото се захване да прави-става с две нива по-високо от "супер".
                Аз съм на другия полюс де...
                Ама стига да има още за продаване-ще донеса да видите за какво става въпрос. Дедо поп я знае, и се кълне в нея

                Наздраве.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                  Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                  Е на, КоНпотера рече здрасти на сички, а на мен не! И то щото пия мастика и съм пропаднал тип
                  Наздраве ...
                  Споменах те бе, в по-горния пост.

                  Ама с тази мастика ще ми паднеш в окото, то мастиката си е чисто просташки питие.

                  Е, по-добре е от джин, или някакво модерно педерастко питие де, ама кой както му харесва.

                  Айде, специално за теб, да не се почувстваш пренебрегнат:
                  НАЗДРАВЕ!

                  И вземай семейството, и на събор. На жените им харесва идеята за море, особено като им кажеш, че сме на 300 метра от резиденцията на Тодор Живков...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                    Тигаро ме утепа с романтика. На Кольо кайсиевата ( с на Чаро кайсийките) беше перфектна ракия. Е тва е ракия. Де го Ясен да избистри химическите съединения на махмурлука, в края на крайщата?

                    Наздраве!
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                      Абе Кольо, без плот, а само със зърно не се ли получава краен резултат по-близък до водка отколкото до ракия? На някои купешки им подправят спирта с всякакви есенции, аромати и дори подсладители. Аз на домашната водка слагах по лъжичка захар, но не повече, че ме е страх от главоболие от сладки питиета както казах. Наздраве!
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Споменах те бе, в по-горния пост.

                        Ама с тази мастика ще ми паднеш в окото, то мастиката си е чисто просташки питие.

                        Е, по-добре е от джин, или някакво модерно педерастко питие де, ама кой както му харесва.

                        Айде, специално за теб, да не се почувстваш пренебрегнат:
                        НАЗДРАВЕ!

                        И вземай семейството, и на събор. На жените им харесва идеята за море, особено като им кажеш, че сме на 300 метра от резиденцията на Тодор Живков...
                        Айде сЯ и простак станах. Ми византийците дет се наливат с узо и живеят по-добре от нас и те ли простаци бре? Ми там в подБалкана дет пият анасонлийка и те ли простаци бре ?

                        Иначе, на ДАнчо рикийката е страОтна. Добре, че ти не участваш в нейното правене

                        На жените им аресва идеята за море на палатка, ама най-малката пита там де ши и мием дупето

                        Наздраве непростако

                        Наздраве и на нормалните
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар


                        • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                          Без плот не знам, ама без плод е водка.

                          Наздраве
                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            Абе Кольо, без плот, а само със зърно не се ли получава краен резултат по-близък до водка отколкото до ракия? На някои купешки им подправят спирта с всякакви есенции, аромати и дори подсладители. Аз на домашната водка слагах по лъжичка захар, но не повече, че ме е страх от главоболие от сладки питиета както казах. Наздраве!
                            Ивнье, преди 4 и половина години, кат ви налех на теб и на малкиО адаш истинска водка решихте, че пиете вода и гасихте с бира, нали? После що ви болели тиквите
                            Наздрае
                            RAV 4
                            F650GS

                            Коментар


                            • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                              Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                              НапраО е ужас у тоа вашио край. Бях следобеда по Бургас, гоУема вУага, гоУема жега...ужаст
                              Аз като един виден простак да рекна НАздраве с една МАстика на кристали
                              Наздраве баровец!

                              Наздраве бара!
                              HONDA DOMINATOR 650
                              ОРЕЛ ASTRA
                              РСПБЗН-Приморско

                              Коментар


                              • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                                Наздраве на бара с ладна наливна!
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 76 потребители онлайн. 0 потребители и 76 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X