Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"...предвиждаме задължителна смяна на паролите... на всеки шест месеца. Новата парола трябва да съдържа главна буква, цифра и специален символ(!@№$%€§*()_+=-_) и да е поне 8 символа."

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Бисквити, роботи, пароли.... Кога ще има по шопска с гроздова!?!
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Първо ще става платено, а гроздовата после

  • #77
    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
    .... В крайна сметка отговорността е наша и сме преценели, че така ще направим. ...
    Това е неоспоримо - така сте решили, така сте направили, ваше право. Оспоримо е твърдението:

    ...и на мен ми е писнало Европа да ни дава наклон на ....! Забраниха ни по горите да караме, затвориха ни АЕЦ-а, набиха ни баси административанта тежест че съм пазил на e-mail-ли, пълни глупости...

    Коментар


    • #78
      Като че ли вече не се стиковате с ОфНюз-от...
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • #79
        Мрън, мрън, кютаме тук, но щом с грешка в името и вярна парола се влиза, сигурността е
        Важното е да сме тук, па нек ни... .
        ​​​​​​​
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #80
          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Мрън, мрън, кютаме тук, но щом с грешка в името и вярна парола се влиза, сигурността е
          .... .
          Много, ама много се съмнявам някой напълно е откачил да прави такъв мод на vbulletin. И някой още по-луд да го сложи.

          Коментар


          • #81
            Не е мод а потенциална дупка за sql инжекция. Ако го има де, не съм пробвал.

            Както и преди съм казвал, трябва да се защити базата, а не да се гърбят потребителите с overkill правила.

            Коментар


            • #82
              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              Не е мод а потенциална дупка за sql инжекция. Ако го има де, не съм пробвал.

              Както и преди съм казвал, трябва да се защити базата, а не да се гърбят потребителите с overkill правила.
              Еми пробвай де, или ще обсъждаме и проблемите който няма форума?

              Защитата е на всички нива, тъй като никъде не е 100% сигурна. Принципа е "колкото по трудно, толкова повече хора ще се откажат" като в държавата, когато се опитваш да подадеш документи за нещо, които не искат да ти правиш

              Иначе ако парола от 11 букви е overkill мисля, че подценяваш възможностите на колегите от форума. С изключение на два случая на мистериозни проблеми при смяна на парола и 10-тина на невъзможност за възстановяване на паролата поради стар и забравен и-мейл акаунт, всички си смениха паролите безпроблемно.

              Коментар


              • sabin
                sabin коментира
                Редактиране на коментар
                И наистина ли смяташ, че отговорът ни на затегната сигурност е само да изискваме 3 символа отгоре над старите правила??

            • #83
              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              ....С изключение на два случая на мистериозни проблеми при смяна на парола и 10-тина на невъзможност за възстановяване на паролата поради стар и забравен и-мейл акаунт, всички си смениха паролите безпроблемно.
              Чак пък всички... В повечето форуми над 50% от потребителите са се регистрирали и повече не са влизали. Или са имали проблем, намерили са решение и като първите - не са взлизали от години...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #84
                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение

                Еми пробвай де, или ще обсъждаме и проблемите който няма форума?

                Защитата е на всички нива, тъй като никъде не е 100% сигурна. Принципа е "колкото по трудно, толкова повече хора ще се откажат" като в държавата, когато се опитваш да подадеш документи за нещо, които не искат да ти правиш

                Иначе ако парола от 11 букви е overkill мисля, че подценяваш възможностите на колегите от форума. С изключение на два случая на мистериозни проблеми при смяна на парола и 10-тина на невъзможност за възстановяване на паролата поради стар и забравен и-мейл акаунт, всички си смениха паролите безпроблемно.
                Бих пробвал, но ме спира Наказателния Кодекс
                НК чл. 319а - "Който неправомерно осъществи достъп до информационна система или части от нея, в немаловажни случаи се наказва с лишаване от свобода до две години."
                Смятам, че повишаването на сложността и смяната на всеки 6 месеца е overkill и не допринася за сигурността.
                Ти сериозно ли мислиш, че някой ще тръгне да разбива хеша на обикновен потребител, при положение, че регистрациите са свободни?

                Коментар


                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Според уикито - "Информационна система е комбинацията от информационни технологии и действията на хората, които ги прилагат за управлението на процеси, вземане на решения и др. с помощта на компютърни системи."
                  У форума няма "управление на процеси" и "вземане на решения", така че, спокойно, текстът в НК е за друго.

                • bokomo
                  bokomo коментира
                  Редактиране на коментар
                  Връзка между НК и Уикипедия няма. Атака срещу база данни на форум си е наказуема отвсякъде. Изключение е, ако е по възлагане от собственика на ИС.

                • ak101
                  ak101 коментира
                  Редактиране на коментар
                  ГДБОП като ми почукат на вратата ще ги посрещна с разпечатка от Уики-то😂 Ти си бил голям романтик.

              • #85
                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                Не е мод а потенциална дупка за sql инжекция. Ако го има де, не съм пробвал.

                sql injection е много малко вероятно на софтуер от рода на vbulletin. Не че е нещо особено като софтуер, но е достатъчно зрял, а този вид атака е на 20+ години и отдавна не съм чувал за успешна такава атака в масов софтуер. С риск отново да отнеса 1 годишен или окончателен бан - "атаката" срещу базата на форума не е никаква атака, няма никакво "хакване", а най-обикновена серия от малоумни действия на човек с root права на сървъра. Добре де, не е толкова обикновена серия, трябва и талант да натвориш такова нещо.



                Както и преди съм казвал, трябва да се защити базата, а не да се гърбят потребителите с overkill правила.
                Битува мнението, че малка база по-лесно се защитава. Фундаментално погрешно мнение, но тук очевидно ще се пробва и тая мотика.

                Коментар


                • #86
                  Много на сериозно се взехте. Във фейса има къде-къде по-лични данни...
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • #87
                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение


                    sql injection е много малко вероятно на софтуер от рода на vbulletin. Не че е нещо особено като софтуер, но е достатъчно зрял, а този вид атака е на 20+ години и отдавна не съм чувал за успешна такава атака в масов софтуер. С риск отново да отнеса 1 годишен или окончателен бан - "атаката" срещу базата на форума не е никаква атака, няма никакво "хакване", а най-обикновена серия от малоумни действия на човек с root права на сървъра. Добре де, не е толкова обикновена серия, трябва и талант да натвориш такова нещо.





                    Битува мнението, че малка база по-лесно се защитава. Фундаментално погрешно мнение, но тук очевидно ще се пробва и тая мотика.
                    Това, че не си чувал не значи, че няма. Гугъл за vbulletin sql injection и гледаш какви интересни неща излизат. Injection атаките все още са No1 въпреки, че са дърти на Библия.

                    Виж за root потребителя си прав. Някой беше бърникал в базата без да знае какво прави.

                    Коментар


                    • #88
                      Прав си - имало. Интересното е, че в. 5 е доста по-пробита от старите версии. Ама те хората си знаят....


                      https://w3techs.com/technologies/details/cm-vbulletin

                      Коментар


                      • Ясен
                        Ясен коментира
                        Редактиране на коментар
                        Та, кой съвременен софтуер, казваш, си подобрява сигурността с всяка нова версия?

                      • ak101
                        ak101 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Сигурността не се подобрява в новите версии, а в кръпките към тях.

                      • bokomo
                        bokomo коментира
                        Редактиране на коментар
                        Еее дори нов Windows Sever не е пробит като лейка при дифолт инсталация. Еле пък след някой друг SP или както сега му викат. Очевидно vb5 с 11% дял при спряна официална поддръжка на старите версии, не може да се нарече приемлив, камо ли добър софтуер.

                    • #89
                      Ясен коментира
                      Днес, 01:36
                      Та, кой съвременен софтуер, казваш, си подобрява сигурността с всяка нова версия?
                      Па писахме да си седят на старата....

                      sabin коментира
                      24-05-21, 08:58
                      Във форума при регистрация се събират данни....
                      Просто не ги събирайте и сичкото GDPR отива у лево

                      Една от целите на GDPR, е точно това - събирането на лични данни ей тъй да си имаме, да е скъпо. Съответно събиращите/търгуващите такива неща, "мой човек, ей сега ще ми каже IP-to ти" да си носят кръста.
                      Bokomo съвсем хубави неща ви пише и той.

                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • sabin
                        sabin коментира
                        Редактиране на коментар
                        Не става да не ги събираме, ако ставаше да сме го направили!
                        И-мейла е за да може да си възстановявате паролите, ник-а е да ви различаваме и да се различавате помежду си, рождената дата е за да не се допускат деца, без родителско разрешение (изисква се по закон).

                      • kbot
                        kbot коментира
                        Редактиране на коментар
                        @sabin: Няма контрол за рожденна дата (няма и как да има), мейла зависи от доставчика на мейл-услугата и също няма контрол. Ника е както си го напишеш.
                        Нищо от изброеното, или комбинацията им, не може да ме идентифицира еднозначно - демек нищо общо с ЛД.

                    • #90
                      https://ec.europa.eu/info/law/law-to...rsonal-data_bg

                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • kbot
                        kbot коментира
                        Редактиране на коментар
                        IP се маскира лесно, а напоследък е нормално да е динамично - та не е много сигурно, че е ЛД.
                        Явно и преводача се е затруднил с "рекламния идентификатор на вашия телефон" ...

                      • DBRS
                        DBRS коментира
                        Редактиране на коментар
                        Повторението е майка на Знанието:
                        "Лични данни, които са станали анонимни по такъв начин, че лицето не е идентифицирано или вече не може да се идентифицира, вече не се считат за лични данни. За да бъдат данните действително анонимизирани, анонимността трябва да бъде необратима."

                        Последен жокер - анонимизирането господа, не се прави с 222 значна парола и е изцяло в ръцете на собственика на базата. Слушайте си консултантите и си им плащайте, като ви е кеф - кеф цена няма

                      • Ясен
                        Ясен коментира
                        Редактиране на коментар
                        Рекламният идентификатор си е съвсем реално нещо.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X