Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"...предвиждаме задължителна смяна на паролите... на всеки шест месеца. Новата парола трябва да съдържа главна буква, цифра и специален символ(!@№$%€§*()_+=-_) и да е поне 8 символа."

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "...предвиждаме задължителна смяна на паролите... на всеки шест месеца. Новата парола трябва да съдържа главна буква, цифра и специален символ(!@№$%€§*()_+=-_) и да е поне 8 символа."



    Винаги досега колегиално (така да се каже ) съм се съобразявал с правилата в „чуждата къща“, но това сериозно?

    В момента използвам (само активните, без да броим останалите, нито тези които бяха свързани с работата ми) 4 системи за електронни разплащания и 3 банки като едната не е в България. Там вече си държа изцяло жалките си спестявания, след като тук се оказа че просто така без каквото и да е предупреждение ЗАКОННО чрез ЧСИ може да ти изтеглят колкото си искат и както си искат от лична сметка... в случая задължения за неплатени данъци за имоти, на които не съм собственик. Отделно таксите са по-малки или аналогични. Но това е отделна тема – просто днес ми се насъбраха неприятни изненади.

    Нито една от въпросните системи няма такива неудобства и нито един форум на такава тематика няма такива... странни... условия за използване. Това не е ли просто форум за разтоварване... а не система за разплащания или гласуване?

    От скромният си опит след доста години работа в областта и след не се знае колко различни (и също така странни) политики за паролите за които съм се подписвал... имам лоши новини за това Ваше начинание по отношението му на постигане на някаква сигурност, освен сигурността че много стари потребители просто ще се откажат да се занимават с такава досада.




    А преди време това изглеждаше смешно....

  • #2
    Абсолютно подкрепям горното мнение, за “чуждата къща” включително. Ясно, че сме на гости, и като не ни изнася... ама това с паролите е ...
    Току що форума ме накара да си сменя парола дето я ползвам от повече от 10 години. Новата парола я я запомня до утре /защото или е много засукана, нали така трябвало/ я не. Да речем, че съм прост моряк. За чий ми е парола като за Форт Нокс?!?
    ”Въвели сте грешна парола” го очаквам в най-близко бъдеще. Тъпо.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      По мое мнение това с принудителната смяна на пароли е пресоляване на манджата.
      Разбирам да е някаква корпоративна система, в която оперираш с данни... ама това е просто форум, дагоеа...
      Това с чуждата къща е ясно, а също така е ясно и че някой домакин ако е пък много чепат, просто спират да му ходят на гости.
      Форумът няма да загине без някой и друг член, нито пък членовете ще загинат без него.
      Георги Тонев

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от TStanim Преглед на мнение


        Винаги досега колегиално (така да се каже ) съм се съобразявал с правилата в „чуждата къща“, но това сериозно?

        В момента използвам (само активните, без да броим останалите, нито тези които бяха свързани с работата ми) 4 системи за електронни разплащания и 3 банки като едната не е в България. Там вече си държа изцяло жалките си спестявания, след като тук се оказа че просто така без каквото и да е предупреждение ЗАКОННО чрез ЧСИ може да ти изтеглят колкото си искат и както си искат от лична сметка... в случая задължения за неплатени данъци за имоти, на които не съм собственик. Отделно таксите са по-малки или аналогични. Но това е отделна тема – просто днес ми се насъбраха неприятни изненади.

        Нито една от въпросните системи няма такива неудобства и нито един форум на такава тематика няма такива... странни... условия за използване. Това не е ли просто форум за разтоварване... а не система за разплащания или гласуване?

        От скромният си опит след доста години работа в областта и след не се знае колко различни (и също така странни) политики за паролите за които съм се подписвал... имам лоши новини за това Ваше начинание по отношението му на постигане на някаква сигурност, освен сигурността че много стари потребители просто ще се откажат да се занимават с такава досада.




        А преди време това изглеждаше смешно....
        Явно това е целта!Да се разтовари форума.Да останат само послушните тъпаци!
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • #5
          И аз съм в потрес. Ползвам интернет всекидневно вече 21 години, посещавал съм какви ли не сайтове, правил съм си регистрации къде ли не, ама такава дивотия наистина виждам за първи път в живота си. Подобни изисквания за брой символи, че и специални знаци в паролите...до сега не бях виждал.
          Кой ще го помни това бе хора? Форумите са място за забавление...не си споделяме държавни тайни последните разработки на военната промишленост.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • santaclash
            santaclash коментира
            Редактиране на коментар
            Чувал съм за откраднати акаунти във ФБ. Поради наличието на ята малоумници, споделящи лична информация, може да се каже, че там има някакъв смисъл да се краде акаунт.
            Ама тука какво точно мога да открадна...твоите пътеписи с лодките или на УАЗ-каджиите инструкциите как се връзва кардан с тел...

          • NIKSD
            NIKSD коментира
            Редактиране на коментар
            ФБР- използваха жокер “помощ от мама” да ме намерят. Те мен, ако не могат да ме намерят дето тракера ми е включен денонощно...
            Полицията в Сан Диего- не намират данни, че съм притежател на оръжие... Ми няма ви в системата...
            Американската Брегова Охрана- не знаят какъв ми е имиграционния статус. Ама са ми дали Капитански лиценз след проверка от 4 федерални институции, имиграционните включително.

            Хахаха, има и още, ама няма смисъл. Важното паролите да са засукани.
            Всъщност наистина какво пазим тук? Името ми е Николай Александров, роден съм на 7ми Януари 1975 година, живея в Сан Диего, карам лодки, женен с 2 деца, притежател на оръжие, бял, републиканец, бил съм чавдарче и пионерче... На ви го инфото. И? Да чакам ли края на света?

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Е ти ни еба майката,разкри всичко което е на показ,само дето съм Асен,сега света свърши

        • #6
          Хайде да ми е честита,аз на банковата сметка имам по малко цифри и символи
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #7
            Тя къщата зарад тия тъпотии е все по-празна.
            Ето след 13-4 години ползване я смених паролата. Остаря един вид.
            После се чудете щи никой не пише.
            Айде аз я смених тука заради едни двайсетина човека дето инак я ги срещнах отново из нета я не.
            Ама много други едва ли ше си дадат тоя зор.

            Коментар


            • #8
              Принципно смяната на паролите в този форум е правилна инициатива, но по затвърдена традиция е безкрайно закъсняло и крайно малоумно изпълнено и вероятно е един от последните пирони....


              Защо не се намират топки да се обяви публично инцидента "109" и да се предупредят потребителите е любопитен елемент от живота на този форум.

              Коментар


              • s_s1
                s_s1 коментира
                Редактиране на коментар
                Какъв е този инцидент "109"?

            • #9
              Писах в другата тема, ще го напиша и тук. Егати и секретният достъп получаваш тук! Даже в милицията няма такива изисквания! Там има изискване да се сменя през определено време и не се изискват толкова символи и еле пък специален символ. Някой бая е преиграл.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #10
                Преди много години да речем седем примерно, базата на VBulletin не поддържаше криптирани пароли. Към форумите никога не са преставали атаките естествено понякога успешни... Това по онези времена не е било проблем, защото по същество нищо специално няма. Име и парола... евентуално поща и толкова... Да но след толкова години имам сериозно подозрение, че някой е намерил много стари данни от бекъп на форума. Всичко това няма никакво значение стига разбира се, да не вземе да се намери човек, който примерно от седем години да не си е сменял паролата... А то се оказва, че има такива... Ако не бъдат взети мерки, за съжаление по закон, това може да донесе съответна глоба, която никак не е малка... Мерките също така следва да отговарят на общоприетите стандарти в наше време... Е има ли нужда повече да ви обяснявам...?
                VPetrov.photography

                Коментар


                • kameno karp
                  kameno karp коментира
                  Редактиране на коментар
                  Налага ли нещо тези специални изисквания към паролите или...?

              • #11
                И на мен ми беше по-удобно с предишната парола но и аз си я смених...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #12
                  Да бе. Ама е супер прекалено за целите тук.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #13
                    И понеже и аз съм достатъчно афектиран да заявя на всички: Не никак не ми харесват подобните глупости и тъпотии. Но не мога да не отчитам факта, че има едни според моето виждане съвършено МАЛОУМНИ закони, според които неприемането на съответни практики и мерки (СРЕД КОИТО СЪВЪРШЕНО МАЛОУМНОТО ИСКАНЕ ЗА СЪГЛАСИЕ ЗА МАЛОУМНИТЕ КУКИТА) могат да донесат глоби на собственика с много НУЛИ... Правя всичко това с пълно отвращение и ако някой реши да организира протест на ниво ЕС за тези тъпотии, на своя глава ще включа всички средства, които имам тук за да му помогна!!!!!!
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #14
                      A защо е пренатягането с 8 символа и т.н. ?

                      Коментар


                      • #15
                        Защото в съответните нормативни текстове се казва съвсем обтекаемо: ако еди кой си не е приел ВСИЧКИ необходими мерки... Та така... Може да се окаже, че и без специален символ е можело да се мине. но може да се окаже и обратното... А честно казано едни десетина хиляди на Владо няма да ги рискувам точно аз с това да пробвам дали някой ТЪП Буквоядец няма да разтълкува точно така ЕВРО ТЪПИТЕ ДИРЕКТИВИ... "КОИТО ЗА СЪЗДАДЕНИ ЗА МОЯ, НАША И ВАША СИГУРНОСТ"""""...

                        Все повече се убеждавам в една приказка, която професор Бърнев в СУ разправяше... Система създадена така че с не да могат да работят и ИДИОТИ най-накрая се оказва, че САМО ИДИОТИ могат да работят с нея...
                        VPetrov.photography

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X