Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

    Колеги имам нужда от вашата помощ със съвети и най-вече инф.за бившата ми Алфа 166 2.4JTD Светло сив металик с регистрация СО 1572 АХ.
    Дилемата е следната,продадох я 2012 година на видимо читаво момче което ме помоли да я прехвърлим следващия месец,понеже нямал в момента пари,аз се съгласих,но след 3 месеца след продажбата не можах да го накарам да я прехвърлим,накрая се съгласих аз да го поема само и само да я сваля от отчет в данъчното,но той все беше на работа а на мен ми се наложи да замина извън страната до преди 3 месеца когато се прибрах....
    Но ето и изненадата 3 електр.фиша от кат и неплатени данъци за 2 год. и половина.
    Та този измамник на който му влязох в положение тогава не ми вдига и телефона имам му и скайпа но отново нищо.
    До колкото разбрах тогава е от гр.Ихтиман дано и колата е там,моля всеки който има инф.за автомобила да ми пише за да го издиря чрез вас,ако не мисля да я пусна за издирване а утре мисля да се разходя до ихтиман ще се радвам ако има свободен колега от града да ме разведе,а ще почерпя по кафе

  • #2
    От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

    Ама пускай я за открадната, какво има да се помотваш.

    Коментар


    • #3
      От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

      Първоначално публикуван от ivo_ioGM Преглед на мнение
      ....,продадох я 2012 година ....
      Реално си взел парите. НИЩО не си продал.
      Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
      Ама пускай я за открадната, какво има да се помотваш.
      Не става. Ще го закопаят. Човека твърди, че я е продал. Може да се обърне към районното обаче с молба за съдействие по издирването на лицето и автомобила.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

        Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
        Ама пускай я за открадната, какво има да се помотваш.
        За открадната в никакъв случай! Много ядове ще береш накрая!
        Може да я пуснеш за издирване под предтекст, че новия водач ти я е обсебил, което пак няма да отговаря много на истината но... Надявам се, че поне големия талон е у теб...

        Коментар


        • #5
          От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

          Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
          За открадната в никакъв случай! Много ядове ще береш накрая!
          Може да я пуснеш за издирване под предтекст, че новия водач ти я е обсебил, което пак няма да отговаря много на истината но... Надявам се, че поне големия талон е у теб...
          И аз мисля,че обсебване му се викаше на това.Отивай и обясни на полицайте как стоят нещата.Те ще ти помогнат,сигурен съм!

          Коментар


          • #6
            От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

            Ако е продадена както си трябва,
            то вадиш копие от нотариалния договор и го даваш на службите да си го издирват.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #7
              От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

              Тя ако бе продадена както трябва нищо не му е нужно.
              „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

              Коментар


              • #8
                От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                Ако е продадена както си трябва,
                то вадиш копие от нотариалния договор и го даваш на службите да си го издирват.
                Колегата ти го каза, абсолютно точно.
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Ако е продадена както си трябва,
                  то вадиш копие от нотариалния договор и го даваш на службите да си го издирват.
                  Само ти не си разбрал , че не е продадена както си трябва . Няма нотариален договор а не се знае и кой е дал парите -някакво "видимо читаво момче"

                  " Може да се обърне към районното обаче с молба за съдействие по издирването на лицето и автомобила."
                  Подкрепям това мнение на Стоян.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

                    Знам кой я купи имам му имената,направих жалба за обсебване просто ще пробвам първо с добро и после я пускам,ама е много разправията.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

                      Малко личен опит !
                      Преди години купих от един дядо таратайка НО го накарах да ми направи пълномощно защото се гласеше да заминава зад граница и му трябваха пари .Дядото се съгласи с клизма и си би камшика .След време таралясника за мой голям късмет беше пометен от сметосъбиращ камион и отиде на вторични . Запазих всички документи и регулярно (от дъжд на вятър) минавах да проверя дали се е прибрал за да му ги дам (автомобила се водеше на инвалид). Една сутрин обаче ми звънаха на вратата 2-ма полицай с призовка в която беше упоменато да се явя в районното с всички документи на въпросното МПС.
                      Съвсем спокойно им цъфнах с рег. табели ,талоните и пълномощното и останаха като застреляни тъй като човека я беше обявил за обсебена .Връчих им документацията + едно копие от пълномощното и си тръгнах а дядото отнесе солена глоба за лъжливи показания или нещо такова беше .Ако искаш да ти съдействат отиди в полицията и обясни точно каква е ситуацията.Те могат да го привикат и да се срещнете за да си оправите кашата и да няма последващи проблеми
                      Uaz 469 2.4 D MB
                      KTM 600 ROTAX
                      Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                      Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

                        С обсебена няма да стане, ще имаш отказ от прокурор за образуване на дело, поради липса на престъпление. За крадена не я обявявай, а утре ако не забравя ще ти кажа как се справихме ние с такъв проблем, само че за сделка от преди десет години.

                        п.п.
                        Ако не докажеш, че той е карал колата се приготви да си платиш глобите, а данъците със сигурност няма да ти се разминат.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

                          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                          С обсебена няма да стане, ще имаш отказ от прокурор за образуване на дело, поради липса на престъпление.
                          Атнасительна, щото колата не е обсебена та ще го издрусат и за лъжене.
                          Абе отиваш в милицията, каваш как седят нещата и така.
                          Друго решение законно нямаш.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

                            Тъй
                            Значи това, което ние направихме е, да напишем до нашето РПУ молба в свободен текст, в която заявяваш точно какво се е случило и казваш, че предполагаш че колата е дадена за скраб заедно с регистрационните табели и искаш да бъде свалена от отчет. Изчаква се две седмици до месец и после от РПУ ти дават бележка, с която отиваш в КАТ и сваляш колата от отчет. После в данъчното, но за съжаление си плащаш всичко дължимо до момента, щот теб не те хваща като нас пет годишната давност, на която обаче трябва изрично да се позовеш и вече тая кола не е тая.

                            Всички останали методи сме ги пробвали последните десет години, включително и да издирваме колата, като успяхме да я проследим за период от 7 години назад, но е излишен ресурс на време, а и данъците все на твой гръб се трупат.
                            Направи това, което ти казвам и се отърви.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

                              Още един вариант- отиваш, намираш я къде е, и ако си оставил някой от ключовете в теб при продажбата си я докарваш.

                              Може да му оставиш бележка с тел на мястото на колата евентуално...

                              И да видим тогава как пък той ще я обяви за открадната.

                              Аз преди време продадох едно фиат браво и си оставих червения мастер ключ в мен докато не го прехвърлихме, та можех с моя даже и да му деактивирам неговия син да не може и да пали с него.
                              Ники

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X