Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

    Във връзка с пожара на Витоша в област Бистришко Бранище, гражданска защита е установила връзка с Венци Петров,
    Тъй като той не е пред компютър, аз публикувам тук призива.

    Има нужда от изкачване на огнеборци и техника с високопроходими джипове, над нивото на пожара.
    Трябва бързо да създадем организация, всеки който е в техническа готовност и с желание за помощ, да пише тук.

    За сега очаквам обаждане от Гражданска защита, веднага ще помествам новите факти тук, както и уговорките за сборен пункт.
    Явно се очертава безсънна нощ.
    Моля доброволците да се записват тук , и да споменават кой с какво разполага на момента.

    Телефон за връзка с мен - 0896 780 333, 0896 780 322.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

    LR Диско 1 200 TDI, + 2", нови BF Goodrich 31", БЕЗ лебедка, БЕЗ шнорхел
    + джек, + колани, + шегели, + лопата, кирка, фенери, станция VHF, UHF, PMR
    + мога да взема бензиновата резачка за дърва
    0886 60 80 18
    В бойна готовност цялата нощ.
    За утре обаче не ставам, вече съм поел много ангажименти към трети лица.

    ПП: Припалих и бензиновата резачка за проба.
    Последно редактирано от Радослав Райчев; 01-07-12, 21:02. Причина: Допълнение за резачката
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #3
      От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

      Да забравих да спомен, че са много необходими резачки за дърва.

      Засега нека се групираме и да сме в готовност.
      Чакаме обаждане от Гражданска Защита.
      Мисля до 24 часа да следим темата, ако дотогава не ни повикат, нагласяме събуждане за утре в 6 и утре отново гледаме в темата.
      Явно пожарът е голям и няма да загасне за един ден.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

        В готовност. Джек, лебедка станция. Тел в подписа.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

          ВАЖНИ УТОЧНЕНИЯ!
          Говорих с Гражданска защита. Сборният пункт е между 5,30 и 6 часа в центъра на село Бистрица. Пожарната е отправила призив чрез всички медии до всички граждани да идват да помагат, така че там ще има много хора, но нашето идване го очакват специално. (Не за другао, а като общност, която познават).
          Според комисар Василев (нямам представа каква е длъжността му), районът е напълно недостъпен за МПС. Мястото на пожара е на 1 час слизане от хижа "Физкултурник", в района има много паднали дървета и именно те горят. Голяма е нуждата от моторни резачки, достатъчно леки, за да се качат на гръб. Комисар Василев предполага, че добра работа биха свършили въжета и устройства, наподобяващи лебедки.
          Каза, че от обичайното удряне с тупалки няма никакъв ефект, дърветата са големи и единственото смислено нещо е да се преместят или изсекат, доколкото изобщо там има живи дървета.
          За отговорник на акцията от наша страна е определен Ник Николов. Дал съм неговия телефон в ГЗ и съм им казал по този случай да се обаждат единствено и само на него, за да няма разнобой.
          Обаждане от ГЗ няма да има - чакат ни в 5,30 в Бистрица с уговорката да кажем, че сме ние и нататък да се разбираме.
          www.offnews.bg

          Коментар


          • #6
            От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

            Към Дерхънтер - току що се прибирахме със Серго по магистрала Тракия и гледахме пожара. Мястото е точно където сте били в петък. Можеш ли да дадеш описание на района и колко е проходим. Основното огнище е вляво от дерето, гледано отдолу.

            ДОБАВЕНО: Това е коментар в Офнюз, изглежда ми точно описание, ако някой може да се ориентира по тези координати:
            Днес бях на Черни Връх в 15:20 слязох по пътя към Железница да видя от къде идва пушека. Около 16 вече кръжеше и един хеликоптер, а в 17 беше пристигнал и другият който вече имаше приспособление за гасене. Мястото наистина е трудно достъпно. По това което виждам на картата е около 42.565882,23.321571
            Там има предимно сухи дървета паднали от вятъра и влагата.
            Последно редактирано от Владимир Йончев; 01-07-12, 21:02.
            www.offnews.bg

            Коментар


            • #7
              От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

              Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
              Към Дерхънтер - току що се прибирахме със Серго по магистрала Тракия и гледахме пожара. Мястото е точно където сте били в петък. Можеш ли да дадеш описание на района и колко е проходим. Основното огнище е вляво от дерето, гледано отдолу.

              ДОБАВЕНО: Това е коментар в Офнюз, изглежда ми точно описание, ако някой може да се ориентира по тези координати:
              Днес бях на Черни Връх в 15:20 слязох по пътя към Железница да видя от къде идва пушека. Около 16 вече кръжеше и един хеликоптер, а в 17 беше пристигнал и другият който вече имаше приспособление за гасене. Мястото наистина е трудно достъпно. По това което виждам на картата е около 42.565882,23.321571
              Там има предимно сухи дървета паднали от вятъра и влагата.
              Значи ако е там където бяхме онзи ден мястото е достъпно единствено от Бистрица и се излиза под Погледец. Щом като казват че е напълно достъпно за мпс-та мисля че качването ще е по пътя след Бистрица. Нека някой с ГПС да качи мястото по координатите че моят се счупи. Имам лебедка тествана в тежки условия и ще теглим здраво, няма проблем. Всъщност ше ни водят от пожарната така че и това е решение.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #8
                От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                Ако някой тръгва от жк.Дружба да ме има в предвид ,джипа ми го няма но има с какво да помогна !
                0876 115 180 !!!
                Лудак

                Коментар


                • #9
                  От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                  Мисля, доброволците които нямат джип в техническа кондиция, да се срещнат някъде,около центъра, пък да минем да ги вземем.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #10
                    От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                    Аз имам среща със Серго (фотографа) в 5 часа на Попа - срещу Нотариата, до кино Одеон. Имам 3 свободни места.
                    www.offnews.bg

                    Коментар


                    • #11
                      От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Значи ако е там където бяхме онзи ден мястото е достъпно единствено от Бистрица и се излиза под Погледец. Щом като казват че е напълно достъпно за мпс-та мисля че качването ще е по пътя след Бистрица. Нека някой с ГПС да качи мястото по координатите че моят се счупи. Имам лебедка тествана в тежки условия и ще теглим здраво, няма проблем. Всъщност ше ни водят от пожарната така че и това е решение.
                      Точно обратното казват - че е напълно недостъпно. Но не останах с впечатление, че добре познават района.
                      www.offnews.bg

                      Коментар


                      • #12
                        От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                        Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                        Точно обратното казват - че е напълно недостъпно. Но не останах с впечатление, че добре познават района.
                        Значи ще ви водя. Пригответе се за акшън по хънтърските пътеки. Те ще ми кажат че е недостъпно.

                        пп. Не е за лачени джипове. Ще има щети по боята.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                          Без да претендирам за изчерпателност препоръчвам всеки който има намерение да помага да разполага с:

                          1. Здрави високи кожени обувки.
                          2. Здрави дълги панталони (работни).
                          3. Риза с дълги ръкави.
                          4. Кърпа за глава и още една за лице.
                          5. Вода за пиене 2-3 л.
                          6. Нещо за ядене
                          7. Челник (фенер)
                          8. Зареден телефон
                          9. Радиостанция, GPS, ако има
                          10. Резачка, ако има + повече гориво
                          11. Лопата
                          12. Малка аптечка
                          13. Работни ръкавици
                          14. Защитни очила
                          15. Каска, ако има
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #14
                            От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                            Привет колеги. Утре ни събират в 4.30 в пожарната и ние сме нагоре. Предполагам , че ще се видим в Бистрица. Тъй като това е в нашия район ако мойе тел на някой колега който познава месноста добре за инфо. Говорих на един пожар преди време с един колега от Бистрица с много джипки , но тогаваги потготвяше за състезания. Ако се сети може да се обади да се запознаем и пием по бира, защото предполагам , че тази година ще трябва да му се обаждам често. Оставям си тел. за колеги които ще закаснеят или могат да се включат по-късно или за инфо. Ангел Сентов 0878707761. В момента колегите само охраняват и хеликоптерите са спрени заради тъмнината и трудния терен. Утре по светло Ще видим. Лека вечер.
                            ЛАДА НИВА 1.7
                            Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

                            Коментар


                            • #15
                              От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                              Бих добавил към списъка и слънце-защитен крем. И аз съм сигурен , че от пожарната не познават добре терена , понеже това е наш район , а аз в месноста в която е пожара не съм бил. За това всякъкво инфо утре ще е от полза.
                              ЛАДА НИВА 1.7
                              Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X