Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове разходки, според степента на трудност!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Видове разходки, според степента на трудност!

    Ама те са си измислени бе. И в състезанията, и в Офроуд картата термина Екстрийм съществува отдавна. Траковете за джипки са обозначени в червено. Трака за АТВ-тата е оцветен в синьо, а за ендуро в зелено. А категорийте според трудността са същите.
    • F - (Fast) Бърз път (вероятно макадам). Това е софт.

    • M - (Medium) Средна трудност за преминаване, не се препоръчва за неподготвени автомобили/мотори/пилоти.
    • H - (Hard) Труден за преминаване. Препоръчителен само за професионалисти. Тези двете се обединяват в Хард.

    • X - (Xtrem) по-добре не минавайте от тук!!! Това е изключително труден трак. Възможна е повреда на МПС-то. И това си е Екстрийм.

    Коментар


    • #62
      От: Видове разходки, според степента на трудност!

      Първоначално публикуван от intermeto Преглед на мнение
      Малее.....
      май аз не трябва да идвам повече че що ли народ ме п..ва....
      ...или докато не се измисли още една катгория на разходките в неделя:софт с атв в която да НЕ предлгам маршрути

      Жалко тъкмо започна да ми харесва....
      Аз не разбрах някой да се е оплакал. Въпреки, че от конкретната разходка се пръкна тази тема, участниците бяхме доволни - повече или по-малко. Амортисьора е заварен, моста е вързан, карето е рециклирано, аз съм готов и искам още...

      Коментар


      • #63
        От: Видове разходки, според степента на трудност!

        Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
        Екстрийм - трасе с много висока трудност, почти невъзможно да се премине без използването на лебедка, изисква се голям профисионализъм, смелост и е много вероятно превозното средство сериозно да пострада. Необходимо е предварителна подготовка на МПС-то, като МТ гуми, лебедка, Джек, здрави брони за повдигане с Джек, места за закачане на въже теглене (отпред и отзад). Силно препоръчително е наличието на блокажи, и клетка за безопастност (ролкейдж).

        Хард - трасе със средна до висока трудност. Изисква се опит от водача, и е желателно МПС-то да има възможност за повдигане му с Джек (брони, прагове), места за закачане на въже теглене (отпред и отзад), наличие на МТ или АТ гуми, Джек. По време на преминаване на трасето не е изключено да се наложи използване на лебедка, но е малко вероятно. Възможни са щети по МПС-то, най-вече поради от грешка на водача, но е много вероятно след края на разходката боята, и някои уязвими елементи по МПС-то (например прагове, калобрани и т.н.) вече да не са същите, като преди.

        Софт- пътищата по които се кара са леки, черни, макадамови или асфалтови, и могат да бъдат преминати с всяко МПС , което е снабдено с някаква 4х4 система, и има достатъчен клирънс. Поражения по МПС-то са възможни в долната му част (картер, гърнета и др.) при неправилна преценка на водача.



        И при трите категории е препоръчително наличието в МПС-то на: въжета за теглене, заредени GSM , GPS и радиостанция, инструменти за ремонт, фенер.




        Не говоря за правила, или организация на разходки, това е само предложение за по ясно разграничаване на типовете разходки, и добиването на представа от по-новите и неопитни мераклии.
        Пловдивската група не се ангажира с нищо. Всеки, който желае се организира,както прецени, и се събира в групичка според интересите, и възможностите си.

        Единствено бих искал, ако е възможно да се направят три теми за разходки:

        Екстрийм разходки.
        Хард разходки.
        Софт разходки.

        И някъде да има легенда с разясненията за отделните типове разходки. Да може всеки да прочете и разбере предварително, какви са разликите, или с коя група да тръгне за стигне приятно до BBQ-то.
        ПОДКРЕПЯМ ПРЕДЛОЖЕНИЕТО !
        www.4x4Trips.bg

        Коментар


        • #64
          От: Видове разходки, според степента на трудност!

          И аз.
          Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

          Коментар


          • #65
            От: Видове разходки, според степента на трудност!

            И аз

            Коментар


            • #66
              От: Видове разходки, според степента на трудност!

              И аз!
              Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
              0879076007 Жельо

              Коментар


              • #67
                От: Видове разходки, според степента на трудност!

                В духа на новите класификации-обявявам софт разходка из Средна гора.Неделя 9,00 тръгване от Лукойл на карловско шосе.
                Водач-Антон.Дистанция 80-100км.
                Присъствието на всички желаещи е задължително.
                Пушачите да си носят малборо.С филтър.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #68
                  От: Видове разходки, според степента на трудност!

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  В духа на новите класификации-обявявам софт разходка из Средна гора.Неделя 9,00 тръгване от Лукойл на карловско шосе.
                  Водач-Антон.Дистанция 80-100км.
                  Присъствието на всички желаещи е задължително.
                  Пушачите да си носят малборо.С филтър.
                  Ок,присъствах на офертата!
                  JEEP Grand Cherokee ZJ 4.0,Toyota LC90 1KZ-TE
                  BMW X5 E70 4.8is

                  "Да бъдеш втори означава да си пръв сред загубилите" Аертон Сена

                  Коментар


                  • #69
                    От: Видове разходки, според степента на трудност!

                    Хайде коментирайте по нещо де. Всички "да-кате" в един глас. Все едно не сте били в гората никога. Пак аз на топа на устата.
                    Ще дам два примера:
                    1. Когато правихме нощния прход до х.Пашалийца на излизане от с.Бойково имаше 20-30 санта пресен сняг. Всички минахме като по магистрала. Преди няколко седмици без сняг, само с кал там видяхме много зор. По-късно същата нощ спускахме от Бяла черква към Хвойна. Пътят беше идеален, но като сме го минавали на сухо или мокро, но без сняг там ти изпадват бъбреците.
                    В този случай снега и ниските температури правят трасето по-леко.

                    2. Миналата зима, когато беше прословутата зимна разходка с многото лебедки и смяната на гума на Калаша в реката, вярвам си спомняте, че беше "екстрийм" или по-точно "Xtreme". Предната седмица бяхте ходили от с.Дедево към помпите през падналия мост. От тези две нищо и никакви разходки по 1о километра черно, без деневилация, пак при 20-30 санта сняг едната не достигна крайната цел, а другата успя, но чак вечерта. Тази година и на двете места минахме "на скорост", даже на едната влачихме Синхрото на Методи. До колкото си спомням съвсем малко го бутахме и съвсем малко го теглихме, "влачихме" не е подходящ термин.
                    Има още много такива примери и ако си направите труда да разгледате старите теми за разходки и хард разходки ще Ви направи впечатление, че на някои места, по различно време минаването е било с различна трудност. Ще Ви направи впечатление, че няма закономерност зимата трасетата да са по-трудни. Всички знаем, че зимните условия не са по-екстремни от калните, те нямат нищо общо. След това пък калта може да бъде много видове и снега може да бъде много видове.

                    Какво излиза, че за да може предварително да се класифицира една разходка има няколко варианта:
                    1. Минчо Празников - първи приятел.
                    2. Водач на групата някой като братовчеда на Лесов @Бекам. Човека е в гората всеки ден и е в течение на нещата.
                    3. Преди разходка да сформираме едно проучващо звено, което да направи разходката преди основната група.

                    След като сте си направили труда да изчетете всичко това се замислете и за още нещо
                    Кой иска да кара все по едни и същи трасета, на които се знае горе долу състоянието? Никой не иска! Всички искат да ходят там, където не са ходили. Постоянно се разисква от къде към къде май има път, от къде към къде има шорткът и т.н.

                    Успех с класифицирането! Благодаря за вниманието!
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Видове разходки, според степента на трудност!

                      Първоначално публикуван от venci67 Преглед на мнение
                      Пак ще ти хареса,като се прибера може да се запознаем.
                      Офф
                      Кога това, бе Венцо? Айде, че взе да ни липсваш. Таман взе да става весело и ти се потопи. Тойотата ли пазиш да не се надраска?
                      Ии...дигни си телефона де. Ш'ти дан петунка като си дойдеш

                      По темата.
                      И аз съм съгласен.
                      Даже предлагам да назначиме "Водачи"
                      на екстрима Керкелов, Мето и Росен.
                      на харда Никита или който си изберете.
                      на софта ....не знам ама това си е работа на участниците там.

                      Росене не се бъркай в организацията на разходки на които и без това няма да участваш... или поне аз така мисля.

                      За Росен от долния пост, да не пускам нов.
                      Росене, не се оправдавай, знаеме те как водиш. На мен лично ми харесва. Кога се знае точно къде отиваме и какъв е пътя тодава ползваме IGo.
                      Последно редактирано от drukman; 14-01-11, 21:04.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #71
                        От: Видове разходки, според степента на трудност!

                        Аз мога да водя БЕЗ да гарантирам за вида и класификацията на пътя. Убеден съм, че това е мнението и на останалите.
                        Естествено, че от софт няма как да стане екстрийм и обратното. По тази причина ако разходките са хард и софт няма как да се объркат
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Видове разходки, според степента на трудност!

                          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                          Аз мога да водя БЕЗ да гарантирам за вида и класификацията на пътя. Убеден съм, че това е мнението и на останалите.
                          Естествено, че от софт няма как да стане екстрийм и обратното. По тази причина ако разходките са хард и софт няма как да се объркат
                          Росене можеш)!
                          Иначе знам , че при теб софта става екстрийм лесно!Ти не си виновен, че водата е отнесла пътя.И то на няколко места.

                          Обаче вече боравим добре с на Цанко спесификациите!
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #73
                            От: Видове разходки, според степента на трудност!

                            Имам чувството,че нещата се възприемат на личностна основа!Помислете в тази насока!На последната среща,никой не коментира нищо открито!Така нещата няма да се изгладят!
                            JEEP Grand Cherokee ZJ 4.0,Toyota LC90 1KZ-TE
                            BMW X5 E70 4.8is

                            "Да бъдеш втори означава да си пръв сред загубилите" Аертон Сена

                            Коментар


                            • #74
                              От: Видове разходки, според степента на трудност!

                              Първоначално публикуван от ghaytov Преглед на мнение
                              Имам чувството,че нещата се възприемат на личностна основа!Помислете в тази насока!На последната среща,никой не коментира нищо открито!Така нещата няма да се изгладят!
                              Така ти се струва. Коментира се. При това яко. Остана само да се изпълни. Всеки си има свое разбиране за кеф. Едни да карат бързо, други бавно, трети предпочитат да се возят на лебедка. Всеки трябва да си намери мястото.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • #75
                                От: Видове разходки, според степента на трудност!

                                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                                Така ти се струва. Коментира се. При това яко. Остана само да се изпълни. Всеки си има свое разбиране за кеф. Едни да карат бързо, други бавно, трети предпочитат да се возят на лебедка. Всеки трябва да си намери мястото.
                                Taka e!Има и друго-никой не обича да му се натрапва мнение.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X