Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Система за взаимопомощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Система за взаимопомощ

    Аз влизам .

    Коментар


    • #92
      До: Система за взаимопомощ

      И аз съм вътре!
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #93
        До: Система за взаимопомощ

        Както споменах още в началото - от мен сървър + гсм с постоянно интернет изложение и упс-и. До колкото разбирам Заарин е просветен в програмирането на подобна система, остава да поставим относителни срокове и да почваме.
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #94
          До: Система за взаимопомощ

          Съгласен. Броят на оперативните модаретори може да се брои за технически въпрос и не е спещен за решаване .
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #95
            До: Система за взаимопомощ

            За да подходим коректно предлагам да си дадем днешния ден за размисъл по възможните "против"... Ако няма нищо съществено, понеделник вечер ще има нов закрит форум с всички атрибути където ще продължим дискусията по техническите въпроси...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #96
              До: Система за взаимопомощ

              И аз съм вътре.

              Коментар


              • #97
                До: Система за взаимопомощ

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                ... Ако няма нищо съществено, понеделник вечер ще има нов закрит форум с всички атрибути където ще продължим дискусията по техническите въпроси...
                Едно предложение.

                Аз също заявявам желание за участие, но все пак е възможно от колегите да има и някои, които по най-различни съображения, да не желаят.

                Така че, предлагам да се организира някак (не познавам софтуера и се въздържам от конкретна идея) събирането на заявките, така че по-нататъшното обсъждане да продължи с тези, които са вече участници.
                Може би е добре да измислим и някаква стандартна (макар и временна) форма, както предложи giorgio?

                Без друго за целите на автоматизираната обработка на информацията (основно филтъра на адресантите при оповестяване), ще бъде нужно тази информация да е предварително структурирана по подходящ начин.

                Коментар


                • #98
                  До: Система за взаимопомощ

                  Няма проблем. До момента заявилите участие и без това отговарят на всички критерии тъй че това е и групата с която ще продължим дискусията. След като заедно уточним правилата и условията по нататък всички ще бъдат добре дошли стига да изпълняват поставените критерии...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #99
                    До: Система за взаимопомощ

                    и аз влизам...
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • До: Система за взаимопомощ

                      Възможно е да не съм вникнал достатъчно в темата която произлиза от тук ,но ще напиша и аз нещо.

                      Според моите виждания станаха прекалено много организации в този ОФРОАД форум.

                      За да работи такова дружество мисля че то трябва да се легализира и узакони по някакъв начин като например ОХРАНИТЕЛНА ДЕЙНОСТ или друга такава която дава права близки до правата на полицията.В противен случай ще има ситуации в които попада под ударите на закона с ОРГАНИЗИРАНА ПРЕСТЪПНОСТ. Няма да давам излишни примери в които крадеца вика "дръжте крадеца"

                      Относно :
                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov
                      Та предложението ми е, дайте да се съберем, в някой ден с джиповете пред тази автокъща, да се видим, да си поговорим.
                      Както съм разучил нещата, информацията мигновенно ще стигне до КОЙТО трябва, та да се сети да не пипа с пръст там дето трака. Пък и околните клиенти ще разберат от къде бива и от къде не бива да се купува. Пък и някоя медия може да покаже нещо, знае ли човек?
                      Е разбира се може и да няма ефект, но може и да има, особено ако възникнат в последствие , други несвързани с това събития !
                      В крайна сметка, тук сме се събрали решителни и праволинейни хора. Да не се е..ават с нас ! Ама ха!
                      p.s. за справка http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=18709
                      За да се хвърлят така обвинения трябва да има на лице улики,факти и веществени доказателства , а ако такива съществуват начинът не е този
                      Спокойно могат да ви осъдят за подронване на авторитет и ред други глупости

                      В повечето такива случаи се борите срещу неизвестен извършител. Процентно съотношение не мога да дам ,но да кажем 20% кокошкарска история и 80% добре организирана престъпност.Ако попаднете на случай от тези 80% и направите масово сборище с джиповете (да пушите цигари някаде) ,може да се окаже че случайно сте ритнали паницата с меда на някого.Ще привлечете медии а дори и да не се заинтересуват сами ще качите снимки някъде.
                      Повярвайте ми ще ви разпръснат като пилци. .
                      Ще се появите в разни хроники като например:
                      Джип марка хххххх с рег.номер ХХ ХХХХ ХХ се запали и изгоря напълно тази нощ пред блок ХХХ в столичния кв.ХХХХХХХХ.Причини могат да се установят много по ваша вина.
                      Мога да дам още много различни примери но и този е достатъчен.

                      Питам се сега колко от нас ще отидат на следващото организирано такова мероприятие където да застанат за фото сесия.

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Няма значение колко е лека катастрофата например. Веднага се изнасяме натам не само ние, но и звъним веднага на поне още няколко приятели... Всички след няколко минути сме там. Всеки оглежда ситуацията и се претеглят всички подробности... Така отсрещната страна няма никакъв шанс да шикалкави или представи нещата в своя полза... И тук не става въпрос никой никого да бие... Но повярвайте ми повече глави на едно място си е от голяма полза... Включително и когато полицията е там.
                      Относно схемата да се отиде на местопроизшествието с цел свидетели отпада,защото нито сте участници нито сте били там по времето на ПТП-то.Да задържите някого някъде против неговата воля без да имате необходимите права и пълномощия е наказуемо според закона.Както и това той да напуска (бяга от местопроизшествието) ,но затова си носи наказателна отговорност.

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Да не говоря за усложнени ситуации когато да кажем съпругата на някой е с децата, случила се е катастрофа, децата плачат, движението е спряно, всички са изнервени до безкрай... В такава ситуация наличието на няколко човека на които имаш доверие помага много... включително и за това да може човек да се концентрира и да представи пред полицията нещата в правилна светлина... Да не говорим въобще за ситуация когато се изисква ходене до болница, даване на кръвни проби... и т.н. Та дори и това че катастрофа в студено време и при един дъжд когато двигателя не може да работи довежда до трагични последици... Наскоро един приятел катастрофира тежко на магистралата. Е отидохме след половин час дотам и какво да ви кажа. Дъжд, студ... повечето от колите не стават за подслон вече, хората се чудят как да се скрият са че няма къде... Следователите имаха работа около два часа през което време си представяте какво беше...
                      Тази дейност може да бъде вършена и от вече съществуващите други дружества.Например Дружеството за взаимопомощ извън пътя или МСС.

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      НО! Ако си представим другата възможност... Събират се спешно едни хора. Хора с възможности във всякакъв аспект. Веднага всеки оглежда ситуацията от позицията на собствения си опит знания и прочие. Част от тези хора са с юридическо образование, друга с познания в медицината, трета са наясно с обществените механизми и работата им. И в този случай изведнъж ситуацията се осветява в различна светлина - уверявам ви... Това е и единствената възможна ситуация при която има смисъл от подобна организация.
                      Тук съм съгласен...Но колко от тези хора ще бъдат допуснати от на местопрестъплението оградено с лента от полицията?
                      Не е ли по-добре тези хора с възможности във всякакъв аспект да бъдат по-полезни в МСС?Там основната идея е друга и обстоятелсвата в които ще заработи ще бъдат различни от тези в нормалното ежедневие.Точно тогава според мен ще бъдат от полза.

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение

                      Основната теза против е че по този начин се дублират функциите на полицията и се създава по същество организация с незаконна дейност...
                      Тук тази теза би имала основание ако се подходи механично и се създаде нещо което на работи на "таксиметров" почин... Само че да не забравяме че при събирането на едни таксиметрови шофьори резултатите естествено са равнозначни на съвкупния интелектуален капацитет... Целите на събирането също. Подобна организация разбираемо ще завърши с пълен крах още на първото събиране... Защото при първия масов бой в който участват десетина джипки ви уверявам че всички ще прекарат нощта на "тролея"... в райо нното...
                      Не се сравнявайте с таксиджиите .Венци е прав ще се озовете на "тролея" Те изпълняват едни или други интереси в зависимост кой и как ще дръпне "конеца"
                      Една така създадена организация, която да осъществява и участва в разни стачки митинги и тн.,може да се разрастне и превърне в политически инструмент, който да защитава дадени политически идеи.Тогава с течение на времето ще възникнат вътрешни конфликти. НАЛИ ТОВА НЕ Е ИДЕЯТА?

                      Изобщо тази система за взаимопомощ ми се вижда "мъртво родена".

                      Порталът има достатъчно организации, които имат физическа, интелектуална и материална възможност да покрият неуточнените и неясни цели на тази. Просто се присъединете към някоя от тях и разширете дейността и .

                      Възможно е и да не съм прав за нещата които написах,но всеки има право на преценка.

                      Да се придържаме към името на форума все пак.
                      ------------------------------------
                      тел. O878 9ЧЧ 999

                      Коментар


                      • До: Система за взаимопомощ

                        Аз също съм ЗА !
                        LZ1HKW
                        Реглаж на преден и заден мост
                        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                        Коментар


                        • До: Система за взаимопомощ

                          Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
                          Възможно е да не съм вникнал достатъчно в темата
                          Да, не си вникнал. Темата произлиза от онази, но беше отделена, защото стана различна. Изрично се уговорихме, че физическата саморазправа се изключва от дейноста. Тази система не се дублира с МСС, нито с ДВиП и това го обсъдихме. Те изискват паритет на възможностите при определени обстоятелства, докато тук паритета е разнообразен. В повечето случаи след катастрофа и т.н. няма ограждения с лента. Съвети и помощ, същто така и свързване с нужните хора(например закъсваш някъде из родопите по празници и ти трябват спешно сервиз и резервни части), могат да се дават и по телефона. Дори системата да се използва като инструмент за комуникация за организиране на митинги и стачки, то поне аз смятам, че тези съобщения не трябва да се третират, като задължително повикване и всеки е свободен да отиде или не според политическите си и други разбирания. Дори е възможно да бъде използвана за свикване на протестиращи и от двете страни. Просто инструмент за комуникация. Освен това при формирането на организация от рода на Клуб Офроуд-България всички организации на сайта май ще се окажат под неговото крило и те също ще могат да използват Системата за комуникация. ДВиП и МСС смятам, че ще имат огромна полза за вътрешната си дейност, особено първото.

                          А всъщност, ако трябва да съм честен май никой от нас още не е вникнал в това каква точно трябва да бъде организацията . Ама нали за това продължаваме с обсъждането .
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • До: Система за взаимопомощ

                            нямах време да изчета всичко, но като гледам кои го предлагат, съм сигурен че ще го измислите работещо и полезно за всички ни.

                            аз съм за и ще кандидатствам за член на клуба!

                            ще помагам с каквото мога!
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • До: Система за взаимопомощ

                              и аз съм за.квото мога ще помагам.поне в моя район

                              Коментар


                              • До: Система за взаимопомощ

                                Всъщност не знам кой ми е сложил ЧЕРВЕНАТА ТОЧКА но мисля че няма значение.Аз не критикувам ,а се опитвам да помогна за това да се изясни целта и действието на дадената организация(дружество).Подобни деяния (даване на червени точки в такава дискусия) би отказало участниците да дават негативно мнение по темата.Тогава е безмислено да има ЗА и ПРОТИВ.

                                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                                Да, не си вникнал. Темата произлиза от онази, но беше отделена, защото стана различна. Изрично се уговорихме, че физическата саморазправа се изключва от дейноста. Тази система не се дублира с МСС, нито с ДВиП и това го обсъдихме. Те изискват паритет на възможностите при определени обстоятелства, докато тук паритета е разнообразен. В повечето случаи след катастрофа и т.н. няма ограждения с лента.
                                Няма лента колега, защото както на всякъде и в полицията има финансови проблеми.И без лента ако полицията е там преди вас няма да ви допусне.Ако пък сте преди нея има опастност от провал в разследването на по-късен етап .Няма да споменавам за обвинение в укриване или разрушаване на улики.


                                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                                Дори системата да се използва като инструмент за комуникация за организиране на митинги и стачки, то поне аз смятам, че тези съобщения не трябва да се третират, като задължително повикване и всеки е свободен да отиде или не според политическите си и други разбирания. Дори е възможно да бъде използвана за свикване на протестиращи и от двете страни. Просто инструмент за комуникация.
                                Тук става сложнооооо...
                                За мен медията ,каквато е и нашия портал трябва да бъде абсолютно деполитизирана.Тя трябва да отразява събитията такива каквито са без да участва пряко в тях и да заема една или друга позиция.Абсолютно съм против да се защитават нечии политически интереси от която и да е медия.

                                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                                Съвети и помощ, същто така и свързване с нужните хора(например закъсваш някъде из родопите по празници и ти трябват спешно сервиз и резервни части), могат да се дават и по телефона.
                                Ако сте закъсали извън асфалта значи имате нужда от ДВиП ,а ако сте още на него просто трябва да се обадите на приятел или познат от форума който да ви даде нужната информация.За целта е необходимо да се направи само един списък с телефоните и информация за всички пълноправни участници които имат желание да помогнат и да им бъде помагано в дадена ситуация от колеги.


                                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                                А всъщност, ако трябва да съм честен май никой от нас още не е вникнал в това каква точно трябва да бъде организацията . Ама нали за това продължаваме с обсъждането .
                                Точно така.Затова съм седнал да пиша тези неща ,за да се изясни това каква точно трябва да бъде организацията.
                                А някой се възползва от това да ми сложи червената точка.

                                Преди да се създаде поредната организация(дружество трябва добре да се обмисли това каква точно трябва да бъде , как ще работи и какви цели ще има.
                                Прави ми впечатление ,че когато някой предложи нещо всички са ЗА...някои +100 други +101 ...И в последствие един имал работа ,друг бил възпрепятстван и така докато накрая останат шепа хора .Това се получава поради не ястност от самото начало.

                                Опитвам се да помогна а не да критикувам.
                                Ако се изясни какво точно и как ще се прави ,се записвам и аз .Помагал съм и винаги съм готов да помогна .
                                ------------------------------------
                                тел. O878 9ЧЧ 999

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X