Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Система за взаимопомощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Система за взаимопомощ

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Всяка идея както и всеки инструмент могат да бъдат използвани и за зло и за добро... Зависи от използващия. Та в тази връзка примера с масонската ложа е повече от уместен. Да има прилики. Но основата на всичко е целта. А тъй като целите могат да са много и различни някой смислени и полезни а други повече от вредни то иде въпросът за преценката... Знаете аз не вярвам на никакви демократични механизми или структури... В тази връзка бих се доверил на организация която има ясно определени лица които вземат решенията и които да преценят дали, кога и как да се действа... Защото така е единствения начин нещо да се случи бързо и оперативно от една страна и с необходимия включен разум от друга...

    Предлагам ако се реши да има такава организация тя да има ясно установена система за взимане на решения концентрирана в ръцете на хора които предварително са одобрени. Тези хора трябва да са достатъчно, тъй, че който и да липсва да бъде заместен без това да се отрази на работоспособността на организацията. От друга страна в зависимост от важността на решението трябва да има йерархия която да се задейства така че да сме сигурни че никога няма да има злоупотреба с организацията... Така си мисля аз...
    Може би ще е добре и да се помисли за разработка на сценарии за по-вероятните проблеми. Също така да се въведат групи по характерни белези - юристи, лекари, техници, планинари и т.н. И ръководството на системата да може да известява само дадена от тях. По териториален признак не виждам смисъл от разделение. Ако имаш проблем някъде винаги има вероятност на половин километър зад теб да се движи някой, който живее на другия край на България, а и тримата живеещи в околноста да пътуват в чужбина, или из гората без обхват в същото време.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #47
      До: Система за взаимопомощ

      Някой спомена за сценарии...

      В армията, в големите компании, в медицината, в науката всичко става по сценари, сценариите унифицират действията на множество хора, въвеждат термини и понятия еднакво третирани винаги и навсякъде...и много други неща на които се градят сериозните мероприятия...

      Няколко такива като за начало биха били прекрасен старт, примерно:

      1. Катастрофа
      а)ние сме свидетел, няма пострадали
      б)ние сме свидетел, има пострадали
      в)ние сме участници и сме пострадали+а) или б)
      г)ние сме участници и не сме пострадали+а) или б)
      2. Извънградски пожар
      ...
      3. Инцидент с пострадали ..
      ...
      4. Кражба, обир, криминално деяние
      а) нуждаем се от спешна нужда от помощ, критично ниво
      б)нямаме спешна нужда от помощ само от свидетелско присъствие

      И т.н.

      Моите две стотинки

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #48
        До: Система за взаимопомощ

        Много отдавна е ясно, че съединението прави силата. Подкрепям напълно и разчитам на хората с организаторски умения, за осъществяването на тази идея.

        Коментар


        • #49
          До: Система за взаимопомощ

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Всяка идея както и всеки инструмент могат да бъдат използвани и за зло и за добро... Зависи от използващия. Та в тази връзка примера с масонската ложа е повече от уместен. Да има прилики. Но основата на всичко е целта. А тъй като целите могат да са много и различни някой смислени и полезни а други повече от вредни то иде въпросът за преценката... Знаете аз не вярвам на никакви демократични механизми или структури... В тази връзка бих се доверил на организация която има ясно определени лица които вземат решенията и които да преценят дали, кога и как да се действа... Защото така е единствения начин нещо да се случи бързо и оперативно от една страна и с необходимия включен разум от друга...

          Предлагам ако се реши да има такава организация тя да има ясно установена система за взимане на решения концентрирана в ръцете на хора които предварително са одобрени. Тези хора трябва да са достатъчно, тъй, че който и да липсва да бъде заместен без това да се отрази на работоспособността на организацията. От друга страна в зависимост от важността на решението трябва да има йерархия която да се задейства така че да сме сигурни че никога няма да има злоупотреба с организацията... Така си мисля аз...
          Много точно, браво !
          LZ1HKW
          Реглаж на преден и заден мост
          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

          Коментар


          • #50
            До: Система за взаимопомощ

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Всяка идея както и всеки инструмент могат да бъдат използвани и за зло и за добро... Зависи от използващия. Та в тази връзка примера с масонската ложа е повече от уместен. Да има прилики. Но основата на всичко е целта. А тъй като целите могат да са много и различни някой смислени и полезни а други повече от вредни то иде въпросът за преценката... Знаете аз не вярвам на никакви демократични механизми или структури... В тази връзка бих се доверил на организация която има ясно определени лица които вземат решенията и които да преценят дали, кога и как да се действа... Защото така е единствения начин нещо да се случи бързо и оперативно от една страна и с необходимия включен разум от друга...

            Предлагам ако се реши да има такава организация тя да има ясно установена система за взимане на решения концентрирана в ръцете на хора които предварително са одобрени. Тези хора трябва да са достатъчно, тъй, че който и да липсва да бъде заместен без това да се отрази на работоспособността на организацията. От друга страна в зависимост от важността на решението трябва да има йерархия която да се задейства така че да сме сигурни че никога няма да има злоупотреба с организацията... Така си мисля аз...
            +100
            Виждам как полека - лека тази инициатива може да доведе в крайна сметка и до основаването на партия за която говорихме преди време. И ако тази организация за взаимопомощ се развие и има успех нищо чудно и това да се случи. Може да бъде добра основа. Най-голямото богатство на този форум са членовете му с цялото тяхно разнообразие от знания и възможности. И е крайно време това да се използва по най-добрия начин.

            Коментар


            • #51
              До: Система за взаимопомощ

              "Границите" на ситуации, за които споменах, вече се изясняват и в същото време могат да бъдат доста многообразни. Физическата агресията саморазправа са изключени като цел на тази организация. Това, че има на кого да разчиташ, ако не дай си боже нещо ти се случи, е достатъчно да се чувства човк по комфортно в живота. Ако в някакво бъдеще, една такава организация се развие до размери надхвърлящи взаимопомощ само в критични ситуации...... примера с масонската ложа, ще е още по уместен.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #52
                До: Система за взаимопомощ

                Значи на първо време за да се започне отнякъде е необходимо да нещото да се нарече... Та давайте предложения...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #53
                  До: Система за взаимопомощ

                  Още не ми хрумва подходящо име. Като начало, обаче мисля, че трябва да има твърда позиция какви са приоритети му. Още преди да получи име. Защото името е първа стъпка към гласност. И не е добра идея да плъзнат всякакви неверни слухове... За мутри с джипове например.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Система за взаимопомощ

                    Е добре де защо не си остане Мобилна Спасителна Служба, името звучи много сериозно, целите са сериозни а никога не е трудно покрай идеите тук да се помага на обществото при нужда(бедствия аварии) помощ която така или иначе много от нас оказват и без организация.

                    Аз бих бил много горд да имам няколко огромни лепенки на джипа Мобилна Спасителна Служба ясно съзнавайки отоворността и задълженията които носи този стикер...

                    От друга страна при приемане на сценарии ще може да се отсеят некритичните повиквания, примерно ако съобщението се получи до 10 човека едновременно които са нещо като диспечери и те преценят приоритета и критичността на ситуацията, така биха се отсели фалшивите от реалните ситуации, естествено колкото по-сложно толкова повече място за грешки има - няма пълно щастие, но има баланс...

                    Поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Система за взаимопомощ

                      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                      Като начало, обаче мисля, че трябва да има твърда позиция какви са приоритети му.
                      Идеята за системата не е лоша, но наистина трябва точно да се каже с какви "случаи" се занимава "Системата за взаимопомощ".
                      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                      A2 (+)

                      Коментар


                      • #56
                        До: Система за взаимопомощ

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Е добре де защо не си остане Мобилна Спасителна Служба, името звучи много сериозно, целите са сериозни а никога не е трудно покрай идеите тук да се помага на обществото при нужда(бедствия аварии) помощ която така или иначе много от нас оказват и без организация.

                        Аз бих бил много горд да имам няколко огромни лепенки на джипа Мобилна Спасителна Служба ясно съзнавайки отоворността и задълженията които носи този стикер...

                        От друга страна при приемане на сценарии ще може да се отсеят некритичните повиквания, примерно ако съобщението се получи до 10 човека едновременно които са нещо като диспечери и те преценят приоритета и критичността на ситуацията, така биха се отсели фалшивите от реалните ситуации, естествено колкото по-сложно толкова повече място за грешки има - няма пълно щастие, но има баланс...

                        Поздрави,
                        Мобилната спасителна служба не е служба в защита на обществото, няма и задачата да замества ППС или Гражданска защита... Тя е само за помощ между членовете вътре в организацията. Това първо. Второ участниците в нея скоро ще имат избора или да се екипират така че да бъдат полезни при аварийна ситуация на останалите или да я напуснат. Аз списък с екипировката която е необходима съм пуснал но до момента са ми известни само 7 човека които сериозно и методично работят в това направление... Тъй че Мобилната спасителна служба не може да бъде смесвана с подобна организация. Не че имам нещо против но не виждам много желаещи които са готови да вложат по 20-30000 хиляди лева за оборудване и екипировка... А тези пък които сме ги вложили не виждам някакъв начин да ги амортизираме всяка година с безвъзмездна помощ... Нито имам (поне аз) това време нито пък такава финансова възможност... А от друга страна участието в една организация в която седем човека са супер добре екипирани а другите разчитат на тях нещо не ми се връзва като резултат...

                        Та идеята на системата за оповестяване е да могат за кратко време да се съберат достатъчно хора които да помогнат със съвети, дребни неща, превоз или просто присъствие както и някаква подобна помощ... Стигнем ли до нуждата от сериозна екипираност веднага иде въпрос за паритет на участниците...!
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #57
                          До: Система за взаимопомощ

                          Предлагам за име SafeMaster Union. Ако не ви притеснява английския...

                          Коментар


                          • #58
                            До: Система за взаимопомощ

                            Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
                            Предлагам за име SafeMaster Union. Ако не ви притеснява английския...
                            Не ме притеснява ама си обичам езика. Дайте да го измислим на Български. Първо какво ще е като организация: партия, дружество, общност, секта, мафия.... (да някой са смешни)

                            Коментар


                            • #59
                              До: Система за взаимопомощ

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              ......Първо какво ще е като организация: партия, дружество, общност, секта, мафия.... (да някой са смешни)
                              Абе така е, ама въпроса ти е напълно уместен.
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар


                              • #60
                                До: Система за взаимопомощ

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                Не ме притеснява ама си обичам езика. Дайте да го измислим на Български. Първо какво ще е като организация: партия, дружество, общност, секта, мафия.... (да някой са смешни)
                                Дойде ми идея и не питайте от какво и как я пиша докато ми е прясна... Възможно е да лисват досто интервали...

                                Клуб. Просто клуб. С неутрално име, като Ротари клуб или Масонската ложа. Може дори да е просто Клуб Офроуд България, а може и още по-неутрално име. Картите, за които се говори толкова много ще са просто клубните му карти. Взимопомоща от всякакъв тип ще е просто вторична функция залегнала в регламента му. А Системата за взаимопомощ просто инструмент за комуникация. Така ще се избегнат доста разправии с неразбрали. Членството в клуба ще е задължително, за да се участва в Системата за взаимопомощ, но клубното членство няма да дава автоматично включване в нея(или поне не в пълния й вариант). В клуба членство получават потребителите с + Право на легитимация, както и ще има възможност за прием по спецялни заслуги от ръководството. Клубните членове ще могат да бъдат вкарвани в Систематаза взаимопомощ пак по преценка на ръководството след препоръки на примерно 3ма вкарани вътре. Щеможе да се създаде и клубен правилник регламентиращ правила, начин на включване и изключване и т.н.

                                Та, това ми е идеята в общи линии. Катосе прибера може да помисля и напиша още.
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X