Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Система за взаимопомощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Система за взаимопомощ

    "Клуб Офроуд-България"

    Мега ултра с 2те ръце ЗА

    Поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #77
      До: Система за взаимопомощ

      Колеги, моля, четете внимателно, какви тренировки, на войници ли ще си играем, или се опитваме да дублираме МСС?
      Преставяте ли си тренировка на 100 или няколко стотин джипа пред Народното събрание... какво, избори ли искате, не ви ли стигат кметските? Или да взема да катастрофирам учебно, някъде към Казанлък (в средата на България), та да видим колко джипа и за колко време...
      А сега сериозно.
      Не мисля, че на първо време е необходима регистрация, нека стартираме проекта, а след това ще си покаже какво трябва. Като всяка система и тая ще се усъвършенства във времето и в реални условия.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #78
        До: Система за взаимопомощ

        Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
        Аз нямам нищо против да получа СМС, че някой е закъсал в Дивотино примерно и да ходя да му помагам!
        А вие, имате ли нещо против, ако закъсам, не мога да шофирам и съм на зор, да получите следния СМС, на който да се отзовете немедлено - Помощ, нямам презерватив!!! Спешно донесете в "Люлин", Бл.301, вхБ, ап.13!!! И бутилка водка, ако може, плащам...!!!
        Зависи колко плащаш

        Накрая на смс-а пиши, че даваш 300 кинта и глей колко водки ще ти бъдат донесени за нула време, без оплаквания
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #79
          До: Система за взаимопомощ

          ако шефа иска да направи "Клуб Офроуд-България" всички други работи с смс и взаимопомощи и фанелки и стикери и подобни ще си дойдат автоматично на мястото

          Коментар


          • #80
            До: Система за взаимопомощ

            Е време е за поредното обобщаване. Та вижте как аз си я представям работеща системата:

            1. Задължително участие с членски внос. Това е най-сигурния начин да отсеем на прима виста несериозните... Повярвайте ми.

            2. Система за управление със следната структура:
            2.1. Членове
            2.2. Регионални координатори (Всеки областен град трябва да има регионален координатор) Тези хора ще се занимават с обработката на заявките, приемането на нови членове и събирането на членски внос.
            2.3. Оперативни модератори. Няколко човека (3 до 5) които могат да задействат глобалната система за оповестяване. Само и единствено те ще могат да сигнализират на всички и да вдигат голяма тревога... По своя преценка.
            2.4. Съвет за сигурност. Този съвет ще се състои от няколко човека (5-7) които ще се грижат за сигурността на системата, ще изработват предложения към общото събрание и проекти за промени в системата. Друга основна функция на този съвет ще е одобрение на всеки от модераторите както и разглеждане и оценка на всяко задействане на системата.
            2.5. Управител- Администратор. Член на съвета за сигурност с право на два гласа който има право при извънредни ситуации да управлява еднолично и по своя преценка.
            2.6. Общо събрание. Всички участници. Пред общото събрание ще бъдат отчитани финансовото състояние, ще се предлагат и приемат промени и структурни развития на системата.

            3. Всеки член ще е длъжен да участва със собствени сили както и да очаква солидарна помощ от останалите. Съвсем разбираемо е че никога не може да се постигне паритет. Т.е. възможна е ситуация при която някой да не му се наложи никога да използва мощта на системата а на друг няколко пъти. Това е възможна ситуация която следва да е приемлива за всички. За да няма злоупотреби обаче всеки случай на задействане на системата ще бъде разглеждан от Съвета за Сигурност и по негова преценка ще бъде вписвано необходимото по случая. Така съвета ще е органа който да прецени дали има опит за злоупотреба и ще взема съответните мерки включително и изключване на участник.

            Освен чисто оперативните функции които изискват бърза реакция предлагам да разширим дейността на Системата за взаимопомощ с помощ при нормална обстановка. Какво имам в предвид. Достатъчно хора ще разполагат със свободно време или са пред компютъра в даден момент да кажем. Представете си сега че лицето Х участник в Системата пътува от София до Тирана. Спокойно може да пусне един пост с приблизителния си маршрут и каква нужда от информация има. В такъв случай ако някой има възможност винаги може да провери в интернет много неща които този човек да получи като SMS и това да му окаже голяма помощ. Например времето, и неговата евентуална промяна. Включително проверка на хотели и свободни места, евентуална резервация... и т.н. Понякога е достатъчно само на определен период някой да проверява дали всичко е наред и дали колегата му пътува по план... Просто е много по спокойно когато всеки знае че има някой който следи за неговото пътуване и най-малкото ще уведоми съответните органи при настъпване на някакво събитие... Същото важи за планинари да кажем. Преди да тръгне на преход от вр. А до вр. Б по труден маршрут който няма добро покритие е добре да заяви това в съответния специален под-форум. Нищо не пречи на някой от нас който през това време е пред компютъра да провери за времето, да види евентуално рязко влошаване... Да информира и най-вече да следи за графика и ако до определено време групата или човека не пристигне където трябва да уведоми ПСС да кажем...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #81
              До: Система за взаимопомощ

              Забравих да спомена че много могат да допринесат за успешната работа на Системата и хората които по една или друга причина не могат физически да присъстват или се включват. Представете си колко би бил полезен някой който седи пред компютъра и е достатъчно грамотен за да може да намира и обработва информация. Например един кой се е подал сигнал аз проблем и че се намира на около километър след Околовръстното в посока Симеоново на една пряка на Симеоновско шосе... Това може и да е добър ориентир за живеещите там но за другите ще е сериозно обикаляне докато го намерят. А човека пред компютъра може спокойно да намери картата, да намери GPS координати-те дори и да създаден подходящ описателен SMS който да помогне на всички за намирането на точното място... Да не говорим за "изравянето" на нужни телефони на организации и т.н....
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #82
                До: Система за взаимопомощ

                +10 !

                Коментар


                • #83
                  До: Система за взаимопомощ

                  +1000

                  Такива съмишленици пред компютри са много ефективни и без тях според мен не може, за пример от практиката всичкия бизнес(таксита, СОТ, Армия, КАТ, Бърза Помощ и т.н.) и дейност свързана с координати и адреси има такива хора, и ситеми които са бързи, и ефективни с имена телефони адреси координати...


                  Поздрави,
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Система за взаимопомощ

                    Може да има няколко номера за входящи СМС-и. Единият за информация. Той няма да разпраща СМС-и, а само ще поства СМС-а и телефона от който е изпратен във форума. Така хората, които в момента са пред компютъра ще го видят и ще могат да му изпратят информацията на СМС.

                    Към систематизираната от Венци информация имам само една забележка. Мисля, че 3 до 5 оперативни модератори са крайно малко. Лесно може да се получи ситуация, в която са заедно на разходка и без покритие. 8 - 10 ми се вижда по-надежно число.

                    Колкото до планинските преходи, когато се влиза в пещера например(вътре няма обхват ) винаги се дава контролно време и описание на маршрута, ако пещерата има разклонения, на някой който остава отвън или си е вкъщи. Ако хората не са се обадили до някакво разумно закъснение от контролното време се вдигат спасителите. Същото може да се приложи и на преходи пеша, с джип, мотор или АТВ.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Система за взаимопомощ

                      Предлагам чисто техническите въпроси да оставим за закрита дискусия. Не ми се ще подробности около устройството и начина на работа на Системата да се публикуват в открит форум. Едно че на който не участва не са му нужни, второ "майтапчий" винаги ще се намерят... и трето има една хубава Българска поговорка която гласи че покритото мляко котка не го лочи...

                      Предлагам да довършим работата по организацията и ако се съберат достатъчно желаещи за участие да стартираме системата с един закрит форум... А там вече да обсъдим технологията...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #86
                        До: Система за взаимопомощ

                        Значи е време да се "отвори" някаква форма за заявки и поне на първо време да се определи някакъв начин на утвърждавне на членовете, после ще претърпи развитие, ако се налага...
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Система за взаимопомощ

                          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                          Мисля, че 3 до 5 оперативни модератори са крайно малко. Лесно може да се получи ситуация, в която са заедно на разходка и без покритие. 8 - 10 ми се вижда по-надежно число.
                          Може просто да има резервни хора, които да дават дежурства, тогава, когато всички са на хард или софт разходка.
                          Например аз половината съботи и недели съм на работа а там съм пред компютър с интернет. И със сигурност не съм единствен. Повечето имаме радиостанции и дори ако оперативните модератори нямат обхват на GSM-мите, а случаят изисква тяхното мнение не е проблем дежурният да се придвижи до някъде, където да ги чува с радиото за да се свърже с тях...
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • #88
                            До: Система за взаимопомощ

                            Добре за да придвижим по-нататък въпросът моля за мнения против предложението за устройство или за съществени забележки по идеята. Ако не се съберат достатъчно принципни мнения против ще я стартираме...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #89
                              До: Система за взаимопомощ

                              Аз съм съгласен с такова устройство.

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Е време е за поредното обобщаване. Та вижте как аз си я представям работеща системата:

                              1. Задължително участие с членски внос. Това е най-сигурния начин да отсеем на прима виста несериозните... Повярвайте ми.

                              2. Система за управление със следната структура:
                              2.1. Членове
                              2.2. Регионални координатори (Всеки областен град трябва да има регионален координатор) Тези хора ще се занимават с обработката на заявките, приемането на нови членове и събирането на членски внос.
                              2.3. Оперативни модератори. Няколко човека (3 до 5) които могат да задействат глобалната система за оповестяване. Само и единствено те ще могат да сигнализират на всички и да вдигат голяма тревога... По своя преценка.
                              2.4. Съвет за сигурност. Този съвет ще се състои от няколко човека (5-7) които ще се грижат за сигурността на системата, ще изработват предложения към общото събрание и проекти за промени в системата. Друга основна функция на този съвет ще е одобрение на всеки от модераторите както и разглеждане и оценка на всяко задействане на системата.
                              2.5. Управител- Администратор. Член на съвета за сигурност с право на два гласа който има право при извънредни ситуации да управлява еднолично и по своя преценка.
                              2.6. Общо събрание. Всички участници. Пред общото събрание ще бъдат отчитани финансовото състояние, ще се предлагат и приемат промени и структурни развития на системата.

                              3. Всеки член ще е длъжен да участва със собствени сили както и да очаква солидарна помощ от останалите. Съвсем разбираемо е че никога не може да се постигне паритет. Т.е. възможна е ситуация при която някой да не му се наложи никога да използва мощта на системата а на друг няколко пъти. Това е възможна ситуация която следва да е приемлива за всички. За да няма злоупотреби обаче всеки случай на задействане на системата ще бъде разглеждан от Съвета за Сигурност и по негова преценка ще бъде вписвано необходимото по случая. Така съвета ще е органа който да прецени дали има опит за злоупотреба и ще взема съответните мерки включително и изключване на участник.

                              Освен чисто оперативните функции които изискват бърза реакция предлагам да разширим дейността на Системата за взаимопомощ с помощ при нормална обстановка. Какво имам в предвид. Достатъчно хора ще разполагат със свободно време или са пред компютъра в даден момент да кажем. Представете си сега че лицето Х участник в Системата пътува от София до Тирана. Спокойно може да пусне един пост с приблизителния си маршрут и каква нужда от информация има. В такъв случай ако някой има възможност винаги може да провери в интернет много неща които този човек да получи като SMS и това да му окаже голяма помощ. Например времето, и неговата евентуална промяна. Включително проверка на хотели и свободни места, евентуална резервация... и т.н. Понякога е достатъчно само на определен период някой да проверява дали всичко е наред и дали колегата му пътува по план... Просто е много по спокойно когато всеки знае че има някой който следи за неговото пътуване и най-малкото ще уведоми съответните органи при настъпване на някакво събитие... Същото важи за планинари да кажем. Преди да тръгне на преход от вр. А до вр. Б по труден маршрут който няма добро покритие е добре да заяви това в съответния специален под-форум. Нищо не пречи на някой от нас който през това време е пред компютъра да провери за времето, да види евентуално рязко влошаване... Да информира и най-вече да следи за графика и ако до определено време групата или човека не пристигне където трябва да уведоми ПСС да кажем...
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Система за взаимопомощ

                                Аз също мисля че е чудесно. Нека се премине с техническата реализация.
                                Технически грамотните казват какво трябва.
                                Юридически грамотните казвак какво "не трябва"
                                Икономически грамотните казват колко струва.
                                Шефа казва дали става.
                                И някой казва къде и колко да пратя.
                                Наистина по добре никога да не ми се налага да ползвам системата ама да знам че има тази възможност и ще се чуствам по добре. Никога не ми се е налагало да ползвам ДВиП, дано и да не ми се налага, но ми е хубаво че го има.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X