Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Система за взаимопомощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Система за взаимопомощ

    Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
    Не разбрах..
    Разбрахме се да оставим необсъжданите техническите подробности за закрития форум, който Венци ще направи довечера. Ясно е, че ще наложат компромиси сигурност-функционалност... но не е добре всеки да знае какви
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • До: Система за взаимопомощ

      С извинение. Просто наваксвах пропуснатите постове и аха
      VW Touareg V10, 5000cc

      Коментар


      • До: Система за взаимопомощ

        Много мнения са се събрали, за относително кратко време.
        Аз съм притеснен да пиша, защото нямам нито едно звание от тези под името / например БКиМ , така казвам на гаджето ми /, и макар че съм отдавна записан във форума, се стремя да се обаждам само когато има какво да кажа.
        Та въпроса ми е, имам ли някакъв шанс да влезна в тази група, или не , при положение , че до право на легитимация не съм го додрапал още ?
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • До: Система за взаимопомощ

          Уважаеми колега, ако идеята беше право на участие в Системата да имат само тези които са с +Право на легитимация то въпросът въобще нямаше да се дискутира тук. Можете да бъдете сигурен че всеки който има добри намерения, съответното желание и готовност ще бъде приет с удоволствие... включително и вие в това число...

          Но искам да напомня че все пак срокът за обмисляне дали въобще да стартиране работата по тази Система е до тази вечер. Нека изчакаме всички които могат да имат нещо против...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • До: Система за взаимопомощ

            Eй, много ми беше трудно да наваксам пропуснатите страници обсъждания..!!!
            Аз съм "вътре" безпрекословно!!!!
            Тук са(сме) се събрали все непораснали момчета(по Егзюпери), идеалисти, тоталитаристи и изобщо,
            от тези, "от рода на хвърчащите хора"....!!!!
            Хубаво е, че ви има....!
            Не знам клуб ли ще сме, "орден на Тамплиерите",
            или нещо друго, НО!!!
            Всяка организация трябва да си има устав, направен по законите на РБ, минал през съда, чрез съответната регистрация. Този устав гарантира, че организацията е законна, а членовете и не са "мутри" и "рекетьори".
            Тази постановка гарантира и друго, че форума и организацията не са едно и също нещо, ако нещо се сгафи!
            Всяка голяма фирма си има "бушони",
            аз съм работил в един такъв "бушон" на Шел три години,
            зареждахме им магазините на бензиностанциите с стоки,
            но ако някой клиент се отрови, примерно с сода каустик, от бира закупена на бензинстанция на Шел, познайте, кой е на пангара....?!
            Та предлагам конкретно, регистарация на организация с членове, които нищо, че се покриват с тези на offroad-bulgaria.com и ползват неговите ресурси. Устав, съвет, ораганизационни и ревизионни органи.
            А името....?!
            При толкова "хвърчащи хора" тук мисля,
            че би подхождало едно "Летящите 4х4 - Дружество за Взаимопомощ на Пътя и Извън Него"

            ПП За Золтан(Злой) пояснявам какво е "хвърчащи хора".
            Такива, като главния герой от "Москва не вярва на сълзи"....

            Коментар


            • До: Система за взаимопомощ

              Събрахме се!
              Чакаме Венци да даде СТАРТ.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • До: Система за взаимопомощ

                Клуб няма нужда да се регистрира по закона на РБ

                стига с тези тежки администрации, айде да направим първо нещо, пък после директори и риководни комитети
                VW Touareg V10, 5000cc

                Коментар


                • До: Система за взаимопомощ

                  Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                  Клуб няма нужда да се регистрира по закона на РБ

                  стига с тези тежки администрации, айде да направим първо нещо, пък после директори и риководни комитети
                  +1 , кой беше казал "оти да е просто ако мое да е сложно" . Нека бъде просто. Всяко усложняване води със себе си ползи, но и проблеми, и често проблемите убиват ползата от ползите. Никои не ходи на разходка с Х5 нали?

                  Коментар


                  • До: Система за взаимопомощ

                    Добре! Да почнем от "малкото към голямото",
                    това е правилния път, съгласен!!!!
                    Има една поговорка обаче, че "понякога не можеш да видиш гората, защото ти пречи дървото пред теб". Така е!!! Надявам се, и добавям нещо от мен към нея - Когато се изкачим до върха, на това дърво, все пак да я "съзрем".....!!!!

                    Коментар


                    • До: Система за взаимопомощ

                      На мен идеята за клуб ми допада. Преди години бяхме направили спортен клуб (сдружение с идеална цел) и няма да забравя топлото чувство между нас, вътрешната дисциплина, ентусиазма, сплотеността ни и високия дух в залата за тренировки и извън нея.
                      Разбирам, че тук говорим за съвсем друга организация, но чувството за принадлежност е много силен психологически фактор. То сплотява групата индивиди и ги мотивира да дават най-доброто от себе си.
                      Ще се радвам, ако по-късно се върнем пак към идеята.
                      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                      Omnia vincit amor !

                      Коментар


                      • До: Система за взаимопомощ

                        Регистрацията е като всяко друго нещо. С плюсове и минуси. Усложнява нещата, но носи и предимства. Например широко обсъждания текста за журналистическите права на клубните карти. Ако си регистриран клуб със собствен бюлетин той например ще придобие съвсем друга тежест. Но на този етап е рано да се почва с нея. Да обсъдим нещата, да изградим нещо(скептичен съм към възможноста нещо да се получи добре от първи опит, обикновено трябват промени след като заработи), да съберем хората... Пък после може да се седне, да се сътави ясен правилник и друга бумащина и да се проведе учредително събрание, последвано от регистрация клуб. Ако преценим, че плюсовете ще са повече от минусите.
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • До: Система за взаимопомощ

                          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                          Регистрацията е като всяко друго нещо. С плюсове и минуси. Усложнява нещата, но носи и предимства. Например широко обсъждания текста за журналистическите права на клубните карти. Ако си регистриран клуб със собствен бюлетин той например ще придобие съвсем друга тежест. Но на този етап е рано да се почва с нея. Да обсъдим нещата, да изградим нещо(скептичен съм към възможноста нещо да се получи добре от първи опит, обикновено трябват промени след като заработи), да съберем хората... Пък после може да се седне, да се сътави ясен правилник и друга бумащина и да се проведе учредително събрание, последвано от регистрация клуб. Ако преценим, че плюсовете ще са повече от минусите.
                          Нали за да събереш хората ще трябва ясно да им обясниш за какво трябва да са с ВАС.
                          А това (после може да се седне....) извинявай ама съм хванал малко и от комунизма та....

                          Коментар


                          • До: Система за взаимопомощ

                            Понеже два деня нямах и-нет, благодарение на М-Тел, ми трябва още время да препрочета всичко написано.......Обаче от написано до сега имам усещане че има изкривяване на първоначалната идея.......Трябва да прочета още веднъж всичко написано до сега и да си обмисля още малко за да се изскажа....При всички положения аз съм за тази организация....
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • До: Система за взаимопомощ

                              Регистрацията под някаква юридическа форма е нещо далеч по-сложно отколкото изглежда и с много въпроси относно бъдещето на идеята. Знаете добре моето негативно отношение към всякакви форми на "демократичност".
                              Според мен единствените истински гаранти на каквато и да е идея или сдружение са само и единствено участниците в него. Личностите...! Появят ли се бюрократите и събранията на акционерите "идеята" напуска...

                              Нека да започнем градежа на това за което говорим. Когато правим нещата както следва ако нещо липсва или пречи ще се намери най-добрата форма за да решим проблемът. Но нека не поставяме формата преди реализацията.

                              И така започваме с правенето. На първо време създавам подфорум с ограничен достъп както и нова група която ще има достъп до форума. Като начало всички които имат +Право на легитимация и са изявили изрично своето желание за участие ще бъдат добавени там. На тази малка група ще разчитам за до уточняване на условията и правилата. След това всеки желаещ стига да покрива поставените изисквания ще бъде добре дощъл в групата. Моля за предложения относно името на групата... Клуб Офроуд България ми се струва малко повтаряне и според мен ще обърква хората кое е клуба, кое портала и каква е разликата... Пък и мисля че всички регистрирани и пишещи е нормално да се считат за членове и участници в такъв клуб. Струва ми се по разумно името точно да отразява основното качество а именно Система за Оповестяване... Ако на някой му хрумва нещо по-добро да казва а аз започвам настройките...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • До: Система за взаимопомощ

                                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                                Система за Оповестяване... Ако на някой му хрумва нещо по-добро да казва а аз започвам настройките...
                                Добре, нека подчиним името на функцията.
                                Аз съм за "Система за оповестяване"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X