Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Система за взаимопомощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Система за взаимопомощ

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    Повечето хора могат да получават СМС-и денонощно. Не си спират телефоните. Има и такива, които не ги чуват, но други успяват да се събудят като получат. Така благодарение на модерните технологии оперативните дежурни са на лице. Техническото средство за задействане е отново твоя телефон. Пращаш СМС и готово. Не ти трябва да знаеш кой къде е, в какво състояние и с какви средства и подготовка. Съобщението се получава от всички и който може отива или се обажда. Това естествено означава, че тази система не е Бърза помощ или Полицията и на нея не може да се разчита на 100%, но в критична ситуация дори няколко процента шанс за помощ могат да са безценни.
    Работата ми е такав аче телефонът ми е включен денонощно и денонощно го вдигам на какъвто и да е номер. Много внимавам да не остана без батерия. Предполагам че не съм само аз. Хубаво е да има обратна вразка дали системата е задействана. ако не е задейства на по ред причини като прозвъня 20 или 30 телефона пак ще я задействам или ще препратя съобщението от моя си телефон ръчно до създадена в указатела ми група от членове. Да ще ми струва 20 разговора или смс-а ама избора си е мой.

    Коментар


    • До: Система за взаимопомощ

      Техническите въпроси май решихме да ги оставим за после.

      Иначе накратко. Както споменах според мен проблема с дежурния оператор е възможно да се реши с някакъв достатъчен брой модератори, което да осигури близо 100% шанс поне един от тях да получи СМС-а. Потвърждението за задействане е, че и задействалия системата ще получи СМС-а. От там нататък няма нищо лошо да се действа и по обичайния начин с телефонни разговори с познатите, радоиостанции и т.н.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • До: Система за взаимопомощ

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        Повечето хора могат да получават СМС-и денонощно. Не си спират телефоните. Има и такива, които не ги чуват, но други успяват да се събудят като получат. Така благодарение на модерните технологии оперативните дежурни са на лице. Техническото средство за задействане е отново твоя телефон. Пращаш СМС и готово. Не ти трябва да знаеш кой къде е, в какво състояние и с какви средства и подготовка. Съобщението се получава от всички и който може отива или се обажда. Това естествено означава, че тази система не е Бърза помощ или Полицията и на нея не може да се разчита на 100%, но в критична ситуация дори няколко процента шанс за помощ могат да са безценни.
        Не съм много съгласен. В примера, който ти даде по-горе, не съм убеден, че ще ти е уютно, ако действаш по описания тук начин.
        Защото, когато се обадиш на конкретни хора и някой от тях ти каже "Дръж се, идвам", ти ще знаеш че молбата ти за помощ е приета и ще имаш горе-долу някаква представа след колко време тя ще дойде.

        Ако обаче пуснеш един СМС, който евентуално да бъде разпратен до ХХХ участници, на теб е много вероятно да ти липсва обратната връзка и, ако някой не ти се обади, ти няма да има кого да попиташ можеш ли да разчиташ на помощ или не.

        А, както добре ти е известно, дори информацията, че помощ няма да дойде, също ще ти е полезна. Защото поне ще знаеш със сигурност, че няма какво да чакаш, а трябва да търсиш друг вариант.

        Освен това, разпращането на искане за помощ до всички, без оглед на тяхната възможност да окажат съдействие, е силно неефективно.

        Отново на твоя пример за нуждата от крик: Ако има оперативен дежурен, то той ще прегледа списъка на участниците, ще отдели тези, които могат реално да помогнат и ще ги прозвъни един по един. Наистина ще му отнеме повече време от пращането на 1 СМС, но пък в крайна сметка ще има информация за реалното положение и то без да буди посред нощ хората от всички краища на страната, които и при най-добро желание няма как да помогнат, защото са на стотици километри.

        И какво ли ще стане, когато някой 5-10 пъти бъде събуден посред нощ от искания за помощ, на които той просто няма как да откликне?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • До: Система за взаимопомощ

          Задачка-закачка

          Има и друго, което не сме обсъждали, а е важно.
          То е обратната връзка.

          Нека приемем, че в права посока системата работи перфектно.

          Настъпило е събитие, колегата е поискал помощ, всички са оповестени. Нека да са дори само тези от съответния регион.
          На мястото се оказват десет колеги, всеки от които носи например спални чували и храна - това е било нужно...

          Колко от тях ще реагират толкова пъргаво следващ път?

          Коментар


          • До: Система за взаимопомощ

            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
            Не съм много съгласен. В примера, който ти даде по-горе, не съм убеден, че ще ти е уютно, ако действаш по описания тук начин.
            Защото, когато се обадиш на конкретни хора и някой от тях ти каже "Дръж се, идвам", ти ще знаеш че молбата ти за помощ е приета и ще имаш горе-долу някаква представа след колко време тя ще дойде.

            Ако обаче пуснеш един СМС, който евентуално да бъде разпратен до ХХХ участници, на теб е много вероятно да ти липсва обратната връзка и, ако някой не ти се обади, ти няма да има кого да попиташ можеш ли да разчиташ на помощ или не.

            А, както добре ти е известно, дори информацията, че помощ няма да дойде, също ще ти е полезна. Защото поне ще знаеш със сигурност, че няма какво да чакаш, а трябва да търсиш друг вариант.

            Освен това, разпращането на искане за помощ до всички, без оглед на тяхната възможност да окажат съдействие, е силно неефективно.

            Отново на твоя пример за нуждата от крик: Ако има оперативен дежурен, то той ще прегледа списъка на участниците, ще отдели тези, които могат реално да помогнат и ще ги прозвъни един по един. Наистина ще му отнеме повече време от пращането на 1 СМС, но пък в крайна сметка ще има информация за реалното положение и то без да буди посред нощ хората от всички краища на страната, които и при най-добро желание няма как да помогнат, защото са на стотици километри.

            И какво ли ще стане, когато някой 5-10 пъти бъде събуден посред нощ от искания за помощ, на които той просто няма как да откликне?

            Да прав си, не е добра идея всички да получават всичко. Най-добре ще е оператор който примерно дава дежурство. Не мисля че ще ни е толкова трудно особено ако се съберем повече хора... По едно дежурство на няколко месеца едва ли ще бъде страшен проблем. Пък и има хора които работят нощем например, те могат да поемат нощните дежурства, други дневните... Но все пак моля нека дискутираме само по идеята а не по техническата част... Сигурен съм че ако идеята се прецени за състоятелна реализацията ще стане...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • До: Система за взаимопомощ

              Първоначално публикуван от Iliya Преглед на мнение
              Задачка-закачка

              Има и друго, което не сме обсъждали, а е важно.
              То е обратната връзка.

              Нека приемем, че в права посока системата работи перфектно.

              Настъпило е събитие, колегата е поискал помощ, всички са оповестени. Нека да са дори само тези от съответния регион.
              На мястото се оказват десет колеги, всеки от които носи например спални чували и храна - това е било нужно...

              Колко от тях ще реагират толкова пъргаво следващ път?
              Нали затова се предвижда длъжността Модератор на Системата. Той ще трябва да прецени дали, колко и кой въобще трябва да бъде задействан...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • До: Система за взаимопомощ

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                ... Но все пак моля нека дискутираме само по идеята а не по техническата част... Сигурен съм че ако идеята се прецени за състоятелна реализацията ще стане...
                Венци, аз съм сигурен, че повечето хора ще кажат, че са +много за идеята.
                Въпросът е какво ще стане, когато им се каже примерно "Да, идеята е супер и системата ще стане. Обаче удоволствието ще струва толкова и толкова пари (които някой трябва да извади от някъде), а за да работи то като хората, всеки от вас, ще трябва да даде ХХ дежурства"
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: Система за взаимопомощ

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Той ще трябва да прецени дали, колко и кой въобще трябва да бъде задействан...
                  Да, така е. Но и той е човек.
                  Може да попадне включително (не дай боже) в болница. Непременно трябва да бъде заместен.

                  Така или иначе, тази длъжност все повече се приближава към "оперативен дежурен".

                  Всъщност това исках да кажа, но не пиша достатъчно бързо и карам по диагоналната система.
                  Последно редактирано от Iliya; 07-10-07, 22:50.

                  Коментар


                  • До: Система за взаимопомощ

                    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                    Венци, аз съм сигурен, че повечето хора ще кажат, че са +много за идеята.
                    Въпросът е какво ще стане, когато им се каже примерно "Да, идеята е супер и системата ще стане. Обаче удоволствието ще струва толкова и толкова пари (които някой трябва да извади от някъде), а за да работи то като хората, всеки от вас, ще трябва да даде ХХ дежурства"

                    Да така е! Но тогава поне ще изработим модел и ще сме наясно с това колко струва. И когато му дойде времето ще го реализираме... Защото от друга страна ако няма повече от десетина желаещи не виждам причина да се задълбаваме здраво в техническия аспект от една страна а от друга публичната дискусия и решение за технически подробности направо ще компроментира системата още преди да е тръгнала...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • До: Система за взаимопомощ

                      Като техника надали ще е някаква впечатляваща сума, ако не залитнем нанякъде.

                      Който не може в момента, ще се включи когато може - стига наистина да иска. То, и за другите групи е такова положението - включително в момента...

                      Аз лично си представям като основен проблем необходимостта от човек в схемата. И то, не какъв да е човек. При това двама-трима-четирима, за да е възможна работа на смени. Качества - като на авиодиспечер, особено ако системата се разрастне.

                      Коментар


                      • До: Система за взаимопомощ

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Да така е! Но тогава поне ще изработим модел и ще сме наясно с това колко струва. И когато му дойде времето ще го реализираме... Защото от друга страна ако няма повече от десетина желаещи не виждам причина да се задълбаваме здраво в техническия аспект от една страна а от друга публичната дискусия и решение за технически подробности направо ще компроментира системата още преди да е тръгнала...
                        Да, има ли нужда да се пуска нещо като анкета или нова тема само за желаещите да заявят своето евентуално участие, без коментари, само едно "да" . Това е лесен начин да се преброят, но си мисля че трябва анкетата или темата да е активна поне седмица, не всеки има възможност да преглежда форума редовно.

                        Коментар


                        • До: Система за взаимопомощ

                          Ами това е технически въпрос но мисля че е достатъчно да кажем 10 човека да заявят че са съгласни телефона им да звъни по всяко време, така все някой ще го види и ще задейства системата, на втория ще му бъде казано от системата че вече е задействана или нещо такова.
                          Да, веднага ще ме грабнат някой ами ако първия се напие, а втория е извън страната, а третия е ..... Ама то и един дежурен да има и да е в банята докато получи СМС и пак работата отекла, по добре повече солидарно дежурни отколкото един. И нали не смятате че ще има "повиквания" всяка вечер?

                          Коментар


                          • До: Система за взаимопомощ

                            Как пък решихте, че няма обратна връзка?!?!

                            Това вече съм го писъл преди няколко страници, ама айде пак...

                            Знаеш от кой ноемр е пратено съобщението и просто му звъниш или пращаш СМС. Ако е нужно да отиде само един просто първия успял да се организира праща един СМС и всички разбират, че някой е тръгнал с чувала и храната. Като чете някои мнения, човек ще си помисли, че живеем в ерата на димните сигнали...
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • До: Система за взаимопомощ

                              Всъщност ако участват достатъчно хора няма проблем с дежурствата. Аз не съм виждал форумите с по малко от десетина участника по което и да е време на денонощието... А в случая и един дежурен стига... Който да събуди Модератора... (ите)
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • До: Система за взаимопомощ

                                Докато броят на участниците е двуцифрен - най-вероятно не. Ако остане такъв, и системата ще си остане домашна.

                                Но ако нарастне - всичко става различно. Тогава вече този, който е "дежурен" или наистина дежурен, просто няма да има право да влиза в банята...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X