Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закъсали край с. Лесново, общ. Ел. Пелин

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Закъсали край с. Лесново, общ. Ел. Пелин

    А според мен няма никакво значение дали пътят е бил затворен или отворен за реакцията на Гражданска защита. Да оставиш човек затънал в снега, сам сред преспите и студа, без да му помогнеш е равносилно на предумишлено убийство. Щом е нарушил нещо, да си понесе последствията после, но първо му окажи помощ и го изведи на сигурно място. Това е смисълът на Гражданска защита и тълкуванията, че видиш ли може да са били да вадят някой друг някъде си не са нищо друго освен опит за намиране на някакви извинения за безхаберието им. Кой решава чий живот е по-ценен и на кого да се помогне, а кой да се остави да мре, м? Преди време гледах екстремни скиори спускащи се пред предизвикана от тях самите лавина. Въпреки, че е абсолютно забранено по местните закони, когато единия беше затрупан се мобилизираха всички спасители да го открият и чак след това като се възстанови щяха да го съдят. Ама това в САЩ, не в България. Животът на човек е на първо място, всичко останало е на заден план. Ей затова смятам, че Гражданска защита в случая са били длъжни да окажат помощ на закъсалите, пък после да си образуват преписки и т.н. както е по закон. И честно казано се учудвам от мнението на хора, които уважавам, защитаващи ГЗ в случая.

    Коментар


    • #32
      От: Закъсали край с. Лесново, общ. Ел. Пелин

      Добре малко преувеличавате. Да не са длъжни да помогат, но в региона всички пътища са чисти, само на този навява така. И там са били заседнали 3 коли, като в тази която е успял да издърпа е имало 4 човека. Постъпиха безотговорно от Гражданска Защита. Незнам как е бил поставен знака, защото не съм присъствал. Може и да е бил очевиден, но се оказва че не само майка ми не го вижда. Важното е че всичко завърши добре, малко приключение за разнообразие.

      Коментар


      • #33
        От: Закъсали край с. Лесново, общ. Ел. Пелин

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        А според мен...
        Въпросът изобщо не е на живот и смърт, нито има студ, преспи и виелици. Нито температурите, нито останалите условия са нещо екстремно, нито нечий живот е бил застрашен по какъвто и да е начин. Затвореният участък представлява мижави стотици метри. Хората са били на 10-15 минути пеша от вкъщи (имам предвид с. Лесново - не съм сигурен дали там е домът им всъщност). Няколко други селища са на по половин час път (все така - пеш), втората кола е имала възможността свободно да обикаля района, за да подходи по по-ефективен начин (според виждането на водача) - значи е можело просто да вземе съпругата си и да се приберат.
        Гражданска защита не са "момчета за всичко" на повикване!
        Пак: Респект към Соти и Асен, и - радвам се за хората намерили в този форум отклик за проблема си!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #34
          От: Закъсали край с. Лесново, общ. Ел. Пелин

          И от мин поздрав за Соти и Асен.
          Мисля обаче,че е време темата да се заключи.Доброто е сторено,а темата много се измести...
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #35
            От: Закъсали край с. Лесново, общ. Ел. Пелин

            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
            А според мен няма никакво значение дали пътят е бил затворен или отворен за реакцията на Гражданска защита. Да оставиш човек затънал в снега, сам сред преспите и студа, без да му помогнеш е равносилно на предумишлено убийство. Щом е нарушил нещо, да си понесе последствията после, но първо му окажи помощ и го изведи на сигурно място. Това е смисълът на Гражданска защита и тълкуванията, че видиш ли може да са били да вадят някой друг някъде си не са нищо друго освен опит за намиране на някакви извинения за безхаберието им. Кой решава чий живот е по-ценен и на кого да се помогне, а кой да се остави да мре, м? Преди време гледах екстремни скиори спускащи се пред предизвикана от тях самите лавина. Въпреки, че е абсолютно забранено по местните закони, когато единия беше затрупан се мобилизираха всички спасители да го открият и чак след това като се възстанови щяха да го съдят. Ама това в САЩ, не в България. Животът на човек е на първо място, всичко останало е на заден план. Ей затова смятам, че Гражданска защита в случая са били длъжни да окажат помощ на закъсалите, пък после да си образуват преписки и т.н. както е по закон. И честно казано се учудвам от мнението на хора, които уважавам, защитаващи ГЗ в случая.
            Точното мнение!
            Тези хора са се почуствали в беда и не са намерили спасение в 'Гражданска защита'. Разтълкувайте ми какво означава 'гражданска защита' и при какви обстоятелства защитава граждани? До колкото разбирам те са отказали, а не отложили спасяването на тези хора. Не ми се разсъждава колко варианта за спасяване са имали тези хора, както и какви табели е имало.
            Гражданите са нарушили знаци, трябва да платят и самата акция дори, но имат право на защита!

            Респект към помогналите колеги, адмирации че този форум го има!

            Да живее подразделението "Форумна защита"!
            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

            Коментар


            • #36
              От: Закъсали край с. Лесново, общ. Ел. Пелин

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Въпросът изобщо.......
              Аз съм на същото мнение.
              И браво на колегите разбира се.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Закъсали край с. Лесново, общ. Ел. Пелин

                Така е, не е било животозастрашаващо, но нима трябва да умираме за да си мръдне някой държавник пръста. Наистина темата много се измести и по-добре би било да се архивира. Пълни ми душата че има такова сплотено общество като Вашето и че веднага се намери някой да помогне.

                Коментар


                • #38
                  От: Закъсали край с. Лесново, общ. Ел. Пелин

                  И аз не виждам какъв е проблемът с ГЗ. Ако си спомняте темата, дето някой се хвалеше, че отишъл да си играе в тинята, наиграл се и извикал ГЗ да го вади. Е, това поведение (не само на конкретния съфорумец) доведе до сегашния резултат и поведение на ГЗ. А и колко хора се радваха, като орязаха бюджета на МВР. Ето го и резултата. Сега радва ли се някой? Няма пари за гориво, няма нова техника, няма пари за ремонти и консумативи. Данъци били плащали... Ми държавните служители не плащат ли данъци, хем върху реалната си заплата? Благодарете на всеки, който е имал честта да протегне ръка в труден момент, без да търси причина или облага и се замислете какво вие лично и безвъзмездно сте дали на някого.
                  п.п. Гражданска защита отдавна не съществува, просто за удобство се използва старото име. Вече се нарича ГДПБЗН и е към МВР. Сега пак да се чуди някой защо имаме 57000 "полицаи"...
                  Последно редактирано от kuzdov; 19-02-12, 00:50.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    От: Закъсали край с. Лесново, общ. Ел. Пелин

                    Приключваме случая. Темата се затваря, за да не засветва раздела на хората, които го следят, а благодарностите и възмущенията могат да продължат другаде.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X