Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Въча - почистване - мероприятие 2

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Какво да прави с крана знаеше само този човек



    Някой да си признае че му е личен съпруг, да не посочвам с пръст.
    Очевиден професионалист, дотолкова, че даже не показа досадата си от липсата на ловка бригада.
    Нямах представа от техническата страна на проблема. Никога не бях виждал нищо подобно. Оставяме настрана отвращението от навиците на местните, които хвърлят тия бутилки право във водата, направо додето обсъждат уж съчувстващо чистенето му. Задачата си остава трудна. Излиза че по света има отделен такъв бизнес с много скъпа техника.
    Не съм доволен от тая кошница, трябва си нормален трал. Защо собственикът на много язовири няма представа от нужната технология не знам. Ако кажа каквото мисля, модераторите ще ме изтрият. И отвращениято ми от въпросното юрлице няма да намалее. Няма да почувствам угризения, ако някой който разбира от бизнес после им набута каквото измислим за много пари. Ако има решение да се работи по случая - ще измислим.

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      .......................... Няма да почувствам угризения, ако някой който разбира от бизнес после им набута каквото измислим за много пари.

      Очевидно се налага едно общо разбиране по въпроса с почистването.

      ПРАВИМ ГО, ЗАЩОТО ТАКА НИ Е КЕФ !!!

      Нека ни смятат за глупаци )) или за мошеници .
      Въпроса е, че ако ние не почистим язовира, няма кой да го направи.
      Това изчерпва обстоятелствата около решението ни.
      Кой колкото боклуци можал, изнесъл, все е за добро.

      В живота много рядко се поднася случай, в който можеш да извършиш безалтернативно и еднозначно добро дело. Сега ще се поясня :

      Често давам пари на просяците.
      Те пък вземат да се надрусат и в крайна сметка умират.
      Друг се напие с милостинята и извърши криминално престъпление.
      Оставиш по голям бакшиш, сервитьорката те мисли за сваляч, или в крайна сметка за глупак.
      Купиш от розите на някоя бабка цветарка в ресторанта, а на улицата я пребият зарад парите. И.Т.Н. - случай много.

      И ето луксозен връх на сладоледа, малинката на добрите намерения.

      Да почистиш, екологично замърсен язовир.
      Това е ДОБРО ДЕЛО, откъдето и да го погледнеш.
      Рядко има в живота такива находки. Затова участвам решително, и хич не ми пука кой как ще ме оценява, или в какво ще ме подозира.

      И НЕ СЕ ОТКАЗВАМ !
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Явно когато са строили това уникално за България съоръжение - язовир Въча (Антон Иванив) не са предвидили натрупването на огромното количество отпадъци.
        Ако оставим на страна битовите които всъщност са най-грозни и опасни и наша цел за почистване, остават природните. Множеството клони които плуват щаха да образуват също голямо петно, не вредно но грозно и пречещо на работата на ВЕЦа. Ако се направи(ло) бетоннва площадка около 200-300 квадрата на подходящо място с достъп за фадроми и камиони, на нивото на средното годишно ниво на язовира, про пълноводие се придвижва петното от боклуци към площадката, загражда се там до спад на нивото така че те да останат в/у нея на сухо. Тогава влиза фадромата и самосвала и работа за 1 ден да се рзчисти. Направата на такова бетонно съоръжение не би струвало повече от бетонния паметник изграден в чест на партизаните. Но всичко това би били много по-лесно при строежа на язовира, а дори и по подходящи идеи в тази насика може да се измислят още в неговия проект.

        Надявам се, в проекта, на каскадите по нагоре, да се има пред вид този проблем, ако не .... компетентните органи да изискат бъдещето му решение.
        Иначе след 5-10 г. ще има една каскада от язовири които ние или други като нас ще се чудим как да изчистим.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
          И е ISUZU и е D-MAX .
          Това което свършихме с мойта дружка, е дупка в морето от отпадък, който до другата събота ще е отново запълнена. Започнахме да чистим на ръка, тъй като знаехме че времето ни е ограничено, а работата бол. Лошото е че след като сте поставили боновото заграждение е започнало ново натрупване на боклуци от другата му страна(видно е от снимките). Това говори че боклука продължава да приижда. Да не говорим че сутринта в 8ч, върху водата имаше белезникав филм, който вятъра по-късно разнесе. А крайбрежието на язовира е толкова мръсно че съотношението пясък и камъни/пластмасов трошляк е почти 50/50. Имайте в предвид че за да се произведе тоя отпадък са работили хиляди хора, и парите които са вложили в него пак не са малко. Горе долу толкова хора и пари ще трябва и да се изчисти това "бунище". А само като си представя, че искат да водоснабдяват с питейна вода половината Тракия от тоя водоем - .
          Поздрави на всички участвали в борбата с тая кочина!
          Ей, добре че си призна Благодаря!
          Жалко, че не останахте за скарата.

          Следващия път да сте с Тойоти /да не се обърквам/ и да останете да се почерпим.

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Малко снимки и от мен:
            Прикачени файлове
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Ник,евала за поста...Поредното доказателство за това,че понякога не е важното реално каква е ситуацията,а това от какъв ъгъл я поглеждаш...

              Колеги за сряда в "Добро" ще се събираме ли?
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                Ник,евала за поста...Поредното доказателство за това,че понякога не е важното реално каква е ситуацията,а това от какъв ъгъл я поглеждаш...

                Колеги за сряда в "Добро" ще се събираме ли?
                Там съм и аз.
                На червено вино.

                Ако искате преди това да минем през тук

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  Обаждам се да запазвам маси за сряда 19.30 в Добро.
                  sigpic

                  Коментар


                  • Един комичен поглед ))

                    Неравната борба на ентусиастите с КИРЕЧА, е една достойна тема, превърнала се в епопея без край !!!

                    Красивият язовир



                    И памперса му.



                    След първия опит за почистване, групата доброволци се раздели да две основни подгрупи.

                    ТехноОптимисти.
                    РъкоСкептици.



                    Това което виждате на снимката е прибързано поздравление от вторите към първите.

                    Но да се върнем на изработката на конструкцията чудо, тази, която щеше да ни даде възможност, да си свиркаме с ръце в джобовете и да плюем пренебрежително от стената, докато техниката сама изгребва буклука.



                    Ето го и самото чудо, нещо като брачно ложе за опърничава девица в доспехи.
                    - Тежко е мама му стара ! - пухтят редовите индианци докато го носят.



                    - Размерът всъщност няма значение отговаря им идеологът на съоръжението.



                    По късно в отделно интервю - Trimata си крие ръката зад гърба, когато му постявям пряк журналистически въпрос за РАЗМЕРА.



                    По това време групата на прагмаскептиците изпъва боновите заграждения за ограждане на замърсяването.



                    Както се вижда единствено с цел УРАВНОВЕСЯВАНЕ НА ЛОДКАТА, едни работят, а други дават интервюта. Нали си представяте как ще се обърне, ако всички се скупчат на единия борд ? ))



                    Ето я и лодката на " САТЕЛИТНИТЕ ЧИНИИ ". Това са едни странни колеги, дето имат сателити по покривите на джиповете, и кой знай защо, спят под тях. Те изобщо не чакат да се пусне на вода самопочистващото язовиросъоръжение, ами пълнят буклуци в чували
                    Колко примитивно !


                    Ето и генералният конструктор " Корольов " на сметосъбирането !
                    В едната ръка с чашка " КАФЕ! ", в другата с уред за уплътняване на луфтове. Същият уред, се ползва и в научни спорове, като финален аргумент за оборване тезата на опонента. )



                    И така Стефан и Ники / Spas55 / бавно се придвижват по стената докато стигнат до Съоръжението.



                    Много глави умуват, - Кой е липсващият детайл ???
                    Какво виждаме на преден план ????



                    Ааа кука !!! Кука срещу кука. Нямаме куки . Как да не изКУКА, човек ? Няма куки, и в Илиенци няма, отговарят при запитване от Недялко )



                    По късно, с всичкия си акъл, Недялко да вземе да звънне в ДАНС, да ги пита имат ли КУКИ? Ония го напсували.
                    Засекли му телефона !

                    Ех, телефони, мобифони, бонибони...
                    шегели мегели Сабин се чумери, но все нещо ще изнамери !
                    Гедап ду !



                    По същото време флотилията, установява, че няма с какво да се закрепи боновото заграждение към стената. Следва кратко съвещание с цел мозъчна атака )



                    С Тиксо не става ! - установява Димата / Quadra /



                    Щом не става с Тиксо, значи с арматурно желязо и " Мамата " - 2 килограма.



                    Железото " Пипириже " и се врЪти



                    Затова добавяме пирони и работата е О.К.



                    По това време горе на стената.
                    Липсващите куки са заменени с шегели.
                    Конструкцията е отлепена във въздуха и виси застрашително над буклука. Всички с нетърпение очакват дали ще падне "като старозагорски джип от сграда " да речем )



                    Конструкцията, обаче не пада, а най спокойно се подготвя за дълбоководно потапяне.



                    Колко дълбоководно ?
                    Ами толкова, вижда се от другата страна на стената . Някакво си 120 метра )




                    Ние разбира се , не сме луди да я спускаме до дъното, а само колкото да забере повърхностният слой буклук. Ето я показва се и тръгва на горе.



                    Загребаните отпадъци са малко. Около 2 чувала, които се пълнят за 5 минути в лодка.



                    Изкарване на сушата. Тони / GAD /, оглежда остатъчното петно след изгребването.



                    Някои са разочаровани.



                    Ей поникна ни на главите тоя буклук !



                    Първи опити за разтоварване на оскъдната жътва.



                    През това време долу прагмаскептиците, нахълтват на абордаж в отпадъците и започват трескаво да ги чувализират, сякаш са в Клондайк



                    Ето как се допълва КОША, на ръка.



                    Вижда се , че работата отива към пълнене на чували и колегите демонтират старото полезно стапелче, с цел " работа на два фронта " . Кой знай защо моите приятелки, толкоз ненавиждат този метод в интимните отношения



                    Решаваме да поспрем за обяд, и после наново с пресни сили. На някои не им се вярва и съмнението е изписано по лицата им.



                    Като цяло, всички са унили и замислени. Очаквахме повече от механизацията



                    Румбата, пък обичал пълнени чушки. С кебапчета



                    Постепенно настроението се подобрява и сме готови за втори набег с абордаж.



                    Димата безумни, сочи върха пак и вика ...
                    В атаку !!!




                    Поглед от тепиха. Смрадта е нетърпима, топлината също. Положението изглежда, като да е партер.



                    Товарете чувалите в кошове !
                    Портокалите в бурета !
                    Подпис: Братя Карамазови )




                    Гледай го Jioro и жена му какво правят ! Ще обърнат крана в язовира. Ние наблюдаваме притихнали, че е по-лесно ))




                    О соле мио.... - пеел гондолиерът, возейки прекрасната принцеса в романтичното езеро !



                    По късно, докато Жар птицата отнасяла плода ня тяхната любов, гондолиерът, решил да изпуши една цигара. И понеже цигарите стояли прибрани, близо до единственото сухо място по тялото му, те съответно приели и неговата форма. ))



                    Тук във филма се намесва и Арнолд Шварценегер - че за къде без него ?



                    И разбира се моя милост, скромния манекен на " Долче и Габана пак остана преХебана "



                    Ето и цялата компания привечер, на връщане от стената,



                    Както разбира се и капитана на лодката, комуто толкоз досадихме, че реши да се прибере с плуване.



                    Всички факти и събития в този репортаж, са изопачени, съгласно собствените ми разбирания за хумор.
                    На същите не може да се разчита, както и да се позовава, при установяване на фактическата истина )



                    Следва продължение
                    Последно редактирано от Nik Nikolov; 05-08-08, 13:02.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      Чухме се преди малко с Жоро(greenflag). Утре, Сряда 19:30 в "Добро" в парка Заимов
                      Георги Гатев

                      Коментар


                      • До: Един комичен поглед ))

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Неравната борба на ентусиастите с КИРЕЧА, е една достойна тема, превърнала се в епопея без край !!!............................
                        Ник, страхотно описание на случилото се в събота. Доста се посмяхме с жена ми. След такъв поглед на събитията нетърпението ни за следващата акция натастна.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          +1! А "чувализират" е страхотно! Направо е върхът на top-а! От години не съм чувал такъв добър нов термин.

                          Поздрави!
                          Искам България чиста!

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            Браво за тази снимка!



                            Тука направих 5 крачки и ми се оплетоха краката и изпуснах конструкцията. Обръщам се и гледам че от моята страна съм сам

                            Че съм як - як съм, ама чак пък толкова

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              като страничен наблюдател ми идва една идейка за "коша"...
                              да се направи по-дълбок и асиметричен /едната страна по-ниска/ и доколкото може да се движи със стрелата на крана да "загребва"

                              или другият вариант да е плаващ и да се тегли от лодка - пак ще загребва боклука
                              Прикачени файлове
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Довечера ще умуваме , повече глави повече идеи.

                                Запазил съм 2 маси който има желание да заповяда.
                                Парка Заимов - Ресторант Добро
                                sigpic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X