Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Въча - почистване - мероприятие 2

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Язовир Въча - почистване - мероприятие 2

    Малко се отплеснах с други задачи , но време е да помислим и за втора серия.Относно замърсяването , след като започнаха строителството на новият язовир изчистиха коритото на реката и сега удобните места за изхвърляне на боклуци ги няма . С ЕКОБУЛПАК сериозно работим за обособяване на места за събиране на отпадъците не само на този язовир а на 10 те в Западните Родопи като начало.

    Относно довършването на почистването предлагам да е в края на месеца, тъй като има доста работа по организацията. Относно извозването няма проблем дори ще заявим повече контейнери. План за безопасност вече имаме. Остава стиковането с НЕК по отношение на спирането на централата. Нямаха много време да ми обръщат внимание до сега заради провеждащият се конкурс за новия АЕЦ .

    Предлагам да процедираме така: В един ден да преместим отпадъците с боново заграждение в залива в който работихме и там да ги заградим за да не се разнасят.
    И тогава спокойно без да се съобразяваме с работата на централата да ги събираме.
    Последно редактирано от greenflag; 02-07-08, 21:49.
    sigpic


  • #2
    До: Язовир Въча-почистване

    Само обяви дата за да мога да осигуря лодка и моето присъствие
    ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

    Коментар


    • #3
      До: Язовир Въча-почистване

      Ще са необходими 2 лодки с двигатели поне по 40HP за да няма пак комични гледки.

      За дата, още няколко дни ми трябват за да се разбера с НЕК.
      sigpic

      Коментар


      • #4
        До: Язовир Въча-почистване

        Ако не 40 то една с 25 задължително
        ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

        Коментар


        • #5
          До: Язовир Въча-почистване

          Няма лошо да има повече лодки.
          sigpic

          Коментар


          • #6
            До: Язовир Въча-почистване

            Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
            Ще са необходими 2 лодки с двигатели поне по 40HP ....
            Вече се чувствам като лодка с поне 40 HP

            Момчета, кога ще завършим започнатото ?
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              До: Язовир Въча-почистване

              Хаха Кро ти си 225Hp , още малко преговори и датата ще е факт.
              sigpic

              Коментар


              • #8
                До: Язовир Въча-почистване

                Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                Малко се отплеснах с други задачи , но време е да помислим и за втора серия.Относно замърсяването , след като започнаха строителството на новият язовир изчистиха коритото на реката и сега удобните места за изхвърляне на боклуци ги няма . С ЕКОБУЛПАК сериозно работим за обособяване на места за събиране на отпадъците не само на този язовир а на 10 те в Западните Родопи като начало.

                Относно довършването на почистването предлагам да е в края на месеца, тъй като има доста работа по организацията. Относно извозването няма проблем дори ще заявим повече контейнери. План за безопасност вече имаме. Остава стиковането с НЕК по отношение на спирането на централата. Нямаха много време да ми обръщат внимание до сега заради провеждащият се конкурс за новия АЕЦ .

                Предлагам да процедираме така: В един ден да преместим отпадъците с боново заграждение в залива в който работихме и там да ги заградим за да не се разнасят.
                И тогава спокойно без да се съобразяваме с работата на централата да ги събираме.
                А какво ще кажез за идеята да направим "кошница" с макара/лебедка и да ги вадим на самата стена? С Румбата го обсъждахме този сценарий, няма да е голям проблем да се докара до там. За конструкцията ще и giorgio каза, че ще се включи . Може да се измисли нещо, което ще ги пускаме долу, то ще "загребва" и ще го вдигаме?
                Георги Гатев

                Коментар


                • #9
                  До: Язовир Въча-почистване

                  Мисля, че 26 и 27 юли са добри дати за Въча-2.

                  Нека всеки, който може да помогне с лодка, двигател, колесар - заедно и поотделно да пише, отварям нова тема тук:

                  Почистване на язовир Въча-2

                  Ако има повече лодки, аз имам капитанско право.
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #10
                    До: Язовир Въча-почистване

                    Лодките са подсигурени.

                    НЕК още не са се произнесли.

                    За сега няма дата.
                    sigpic

                    Коментар


                    • #11
                      До: Язовир Въча-почистване

                      Кайо, явно си мъж на място, поговори и с другите хора от понтоните. Миналия път при нас дойде една моторница с поне 100 коня, човека погледна какво правим и си тръгна. Трябва ни само за тегленето, мръсната работа ще оправим ние.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #12
                        До: Язовир Въча-почистване

                        Предлагам 02.08.2008г за нова дата.
                        Осигурени са 3 -4 лодки за сега.С НЕК няма проблем за разрешение ако няма дъждове или някакви други непредвидени обстоятелства които налагат пускане на централата.

                        За да има по голяма ефективност трябват малко промени в тактиката.
                        Всички отпадъци да се съберaт в залива в който чистехме.
                        Вариaнтите са два:

                        да ги вдигаме от стената с нещо като голям кош

                        да ги събираме ръчно като предния път

                        Ако на някой му хрумват други идеи нека пише.
                        sigpic

                        Коментар


                        • #13
                          До: Язовир Въча-почистване

                          Здравеите и от мен. Аз също съм на линия със моите 50 НР ( както каза колегата КРО). Жоро освен лодките е хубаво да има и поне още толкова боново заграждение. Мисля че това с което работихме първият пят ще ни бъде късо при условие че има повече лодки. Поздрави на всички и ще се видим на язовира.
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                          MITSUBISHI SHOGUN 3.5 V6 AUTO
                          0896736775 Любо

                          Коментар


                          • #14
                            До: Язовир Въча-почистване

                            Аз също ще се опитам да докарам една лодка с мощен мотор но ме интересува има ли удобно място за пускане и изваждане на лодката.
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                            MITSUBISHI SHOGUN 3.5 V6 AUTO
                            0896736775 Любо

                            Коментар


                            • #15
                              До: Язовир Въча-почистване

                              Супер ! Там съм ))
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X