Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акция за доставка на провизии до родопски села

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

    И последните се прибрахме... От Неделино през Кърджали...
    Георги Гатев

    Коментар


    • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

      Аз ще ви кажа кой бе моят момент (предполагам и на Хънтъра) в тази история - в едно от селата днес имаше едно симпатично хлапе което вадеше душата на едно наперено АТВ - среден детски размер. Караше го със завидно за възрастта си самочувствие. Заприказвах се с местните които се струпаха около нас. В началото недоверие, после любопитство, учудване, осъзнаване и покана за серия чевермета на пролет... Изведнъж чувам зад гърба си "Ходи се снимай с тези хора, че това се вижда веднъж на 30 години), обърнах се и хлапето гордо се изправи между мен и Хънтъра, а ние го прегърнахме. Хората ни щракаха с телефоните... Дори и да ми беше гръмнал автомата (втория ден по едно време нямах втора, а когато включвам бавните, им държа лоста с ръка...) или пък се бях умятал на някой завой - щеше да е малка цена за това... Благодаря на Пламен - Кинекса, който ми услужи с ATF за автомата (400 грама събра, да го еВа..) и ми поотегна ламарините - това показва каква общност сме! Надявам се някой от колегите с хубави апарати да е имал време да снима сините преспи - такова нещо до момента бях виждал единствено по телевизията, във филмите показващи глетчери...?!! Щетите в община Ардино бяха най-страшни! Все едно бе минало огромно торнадо или ги бе била тежка артилерия + ескалиращи свлачища. Видяхме доста хора на които бедствието сериозно бе повлияло на психиката... Страшна работа макар и десет дни по-късно!

      Коментар


      • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

        Респект и евала, колеги!

        Коментар


        • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

          Да, прибрахме се и сега, въпреки умората, искам да кажа браво на Жоро и благодаря на всички, които се включиха.

          Много е хубаво, когато успееш да зарадваш хората, когато имат нужда от това

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5648743
          Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
          BMW F650CS
          Радо о885 5о 59 5о

          Коментар


          • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

            Благодаря на всички, които бяха там!
            За мен беше удоволствие да бъдем рамо до рамо!

            Долни Върли дол
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF1447.jpg
Прегледи:1
Размер:180.6 КБ
ID:5648744
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF1462.jpg
Прегледи:1
Размер:220.3 КБ
ID:5648746
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF1449.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5648745

            Попътно към Средец
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF1468.jpg
Прегледи:1
Размер:190.6 КБ
ID:5648747

            И Изгрев
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF1504.jpg
Прегледи:1
Размер:108.7 КБ
ID:5648748
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF1506.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5648749
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

              Голямо Уважение и от мен
              Радвам се че все още се намират Хора със Сърца по нашите ширини
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                Според някои се надувам (той си знае кой е...), когато говоря/пиша за бившата "ГЗ" (ако не е станало ясно - разграничавам ги от пожарникарите). Ето поредния пример:

                В събота сутринта, докато си пиехме кафето и се организирахме преди да тръгнем по селата, при нас дойде един симпатичен мъж с екип на вече бившата ГЗ и ни каза, че тяхно АТВ с вериги е закъсало под един връх на майната си в опит да достигне до клетка на мобилен оператор и да зареди генератора и. Пита ни дали разбираме нещо от АТВ-та и можем ли да им помогнем, защото машината им трябала много. Питаме го каква марка и модел е АТВ-то , а той каза, че е някаква канадска марка, дето не съм я чувал даже. Звъня на Кинекса с идеята да го запали или поне да го вкара в авариен режим за да го свалим до почистен асфалт. Идва Кинекса, започва да ги разпитва едно друго и стига до въпроса: - Имате ли WD-40?! Последва отговора: - За какво са ти тези видии?! Отиваме до поделението на жандармерията в Кърджали с двата джипа (моя и Паджерото на Коцето) и общо шест човека от нашите, от ГЗ да си вземат пикапа с платформата за АТВ-то и да ни водят. Разбраха какво е WD-40 и се оказа, че нямат. Решаваме да отидем с Гранда до сервиза на Пламен да вземем един флакон и да настигнем останалите по пътя. Преди това попитах човека къде се намира АТВ-то (приблизително поне) - не можа да ми каже името на селото. Отговора който получих бе - по пътя за Огняново, но преди това в дясно... Бавили сме се 5 минути максимум, карам със 120 - 140 като сека завоите, за да не се убием някъде (вали силен дъжд, отделно снега се топи скоростно - по асфалта реки). Стигам до Огняново за по-малко от 10 минути - няма никой ни на асфалта, ни на радиото - явно Коцето е извън обхват - далеч сме един от друг. Спирам на края на Огняново, търсим обхват, звъним телефони, обръщаме, пак се търсим по радиото, намираме се - чакат ни на място където няма как да ги видим - след 2 завоя на първата отбивка след слизането от главния път - до тук отрепахме половин час, само защото от ГЗ решили да покажат колко бързо им върви пикапа (напомням че карах като луд). Стигаме селото над което се намира АТВ-то - снежни преспи по метър - метър и половина. Опитваме да пробием - абсурд. Кинекса тругва пеш с хора от ГЗ към АТВ-то, ние - да търсим обходен маршрут, за да не се налага да наосим машината на гръб 4 километра в преспите. Обходен маршрут няма - построили са къща отгоре му. Тръгваме пеш и ние (само Хънтъра остана при джипа) - вече общо 7 човека и се настройваме за големия зор който ни чака. Снега над селото не е чак толкова много, но се върви трудно. Абсурд да мине от там което и да четириколесно. Стигаме на няколко стотин метра от предполагаемото място на закъсалата машина. Пресрещат ни с нея - запалили са я от раз (сменили са един бушон). Кинекса: - запалиха още преди да доближа АТВ-то - знаеха какво му има и въобще не знам защо ни извикаха. АТВ-то се оказа Can-Am, а не неизвестен канадец... Тръгваме да се връщаме обратно - още 4 км през снега и кишата. Надяваме се тоя с АТВ-то като си разтовари колегите, да се върне да ни вземе и нас, да не биеме пеш. Оказа се че много искаме - окопаха АТВ-то като пичове (напомням че е с вериги) и то по начин за който бяха необходими десетина човека и още толкова минути за да го измъкнем буквално на ръце - водача му просто не може или го е страх да го кара - подава газ едва-едва и се чуди защо не иска да завива - трагедия! АТВ-то има работеща лебедка - опитват да я ползват но им падал акумулатора. никой не се сеща да подава газ, докато работи лебедката. Цялото упражнение ни загуби минимум 3 часа и половината от физическия ни ресурс. През това време можехме да свършим нещо наистина полезно. И на такива такива хора им се плаща да ни спасяват..?!?

                Коментар


                • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                  Споко бе Марто, този същият хубавец с АТВ-то като слезе долу каза че още няколко пъти предните дни им е горял бушон и са го сменяли.... И аз не можах да разбера първоначално защо точно този път са решили че машината е умряла окончателно?!? Май че са искали да си спестят ходенето пеша 4 километра.. ама майната. Като ми казваха с какво оборудване разполага ГЗ, 4 триосни Пинцгауера например, оборудвани точно за тези случаи и стоят бездействащи направо полудях. Питам защо така и отговорът беше че на единият му бил износен съединителят и нямали пари за нов, а другите нямало кой да ги управлява!!!
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:asfasf.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5648752Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sdfsdfsdfs.jpg
Прегледи:1
Размер:181.5 КБ
ID:5648762Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sdfa.jpg
Прегледи:1
Размер:178.4 КБ
ID:5648761Натиснете снимката за да я уголемите

Име:payimage2.jpg
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5648760Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gsdgsdfs.jpg
Прегледи:1
Размер:53.8 КБ
ID:5648759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gfdgdfgd.jpg
Прегледи:1
Размер:227.1 КБ
ID:5648758Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gdfgfdgd.jpg
Прегледи:1
Размер:189.4 КБ
ID:5648757Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fsdfsdfqww.jpg
Прегледи:1
Размер:86.0 КБ
ID:5648756Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fasdfdsfsd.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5648755Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dasdasd.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5648754Натиснете снимката за да я уголемите

Име:das.jpg
Прегледи:1
Размер:145.2 КБ
ID:5648753Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sfasdfsdfs.jpg
Прегледи:1
Размер:152.7 КБ
ID:5648763
                    LZ1ZAH

                    Коментар


                    • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1426498328703.jpg
Прегледи:1
Размер:172.4 КБ
ID:5648769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1426498345323.jpg
Прегледи:1
Размер:134.7 КБ
ID:5648770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1426498361368.jpg
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:5648771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1426498372275.jpg
Прегледи:1
Размер:149.8 КБ
ID:5648772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1426498404562.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5648773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1426498428731.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5648774Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1426498440472.jpg
Прегледи:1
Размер:108.4 КБ
ID:5648775Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1426498452918.jpg
Прегледи:1
Размер:89.2 КБ
ID:5648776Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1426498464714.jpg
Прегледи:1
Размер:177.6 КБ
ID:5648777Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1426498547832.jpg
Прегледи:1
Размер:103.9 КБ
ID:5648778

                      Коментар


                      • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                        Браво момчета!
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                          Голямо благодаря на колегите, все още има хора в България.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                            Браво колеги респект.

                            Коментар


                            • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                              Едно голямо евала на Жорката за организацията и на всички останали, които се включиха в акцията. Не знам каква е била обстановката в щаба в Ардино, но ми се стори, че в района имаше липса на екипи, които да се ангажират директно с нуждите на по-малките населени места. Запълнихме тази дупка според мен по най-добрия ни възможен начин, особено предвид факта, че акцията буквално започна от днес за в други ден.

                              Екипите, които бяха разчистили пътищата от падналите дървета и снега заслужават сериозно възхваляване. Без техния труд нямаше да можем да свършим кой знае какво.
                              Мобилна Спасителна Служба "Сдружение Офроуд" - http://www.mss-offroad.org/
                              LZ1BGE / А+ / механик-водач MTTU Падзверо (Мк2, '94, LWB 2.8TD)

                              Fortune favours the bold.

                              Коментар


                              • От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                                Евала младежи. Зарадвали сте хората.
                                За мое съжаление нямаше как да се включа

                                Само кажете че няма нищо общо с това:
                                Борисов: От вторник или ще има кабели, или ще доставим генератори
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X