Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акция за доставка на провизии до родопски села

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Акция за доставка на провизии до родопски села

    То телефоните на всички кметове мтел... имат ли обхват?
    LZ1ZAH

    Коментар


    • #47
      От: Акция за доставка на провизии до родопски села

      Първоначално публикуван от Zahari007 Преглед на мнение
      То телефоните на всички кметове мтел... имат ли обхват?
      Не знам... Ако не от община Ардино Би трябвало да знаят от какво имат нужда бедстващите хора. Телефоните на общината ги има на сайта...

      Коментар


      • #48
        От: Акция за доставка на провизии до родопски села

        Жоро има връзка с координаторката в областта. От нея се знае, че най-зле е положението в Ардино и селата, но на място трябва да преценим къде ще насочим събраното, за да е полезно най-дълго и на най-много хора.
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #49
          От: Акция за доставка на провизии до родопски села

          От обяд не мога да се свържа с г-жа заместник-областния-управител, няма сигнал. кмета на Ардино също.

          Намерил съм рециклирани райдер 600W с 6 месеца гаранция по 95 лв./бр.
          На друго място (търсейки в интернет) намерих туби по 5 л. по около 7 лв. бройката
          с бензин 4-5 л. във всяка 11 лв.

          Това общо значи: 113 лв. на брой.

          До момента имам потвърдени/събрани следните средства при мен:
          1310 лв. от различни хора. - сега ще видя какво е постъпило в МСС сметката.

          Ако успеем да съберем още пари за общо 25-30 генератора и провизии от първа необходимост може да ги закааме и да опитаме да проправим пътя към селата, които не са по централни пътища.
          Георги Гатев

          Коментар


          • #50
            От: Акция за доставка на провизии до родопски села

            Ситуацията в Ардинско към момента - http://www.facebook.com/video.php?v=...type=3&theater

            Коментар


            • #51
              От: Акция за доставка на провизии до родопски села

              Последна информация от зам. областния управител на Кърджали: в почти всички села в община Ардино няма ток все още. пътищата са изчистени почти навсякъде. Кмета каза, че храна там имат в склад и не е проблемна доставката. Доста е сериозен и проблема в съсдената община - Неделино.
              Говорих и с диреокторите на пожарните в Кърджали и Смолян - ще ни окажат съдействие с информация, както и може да се наложи ние да им помогнем за разистването на пътища и транспортиране на хора и/или доставки до по-затънтени места.
              Утре сутринта ще отида до магазина за генераторите.


              Ще тръгнем 5 джипа:
              три тойоти - 78, 80 и hilux surf.
              Едно Паджеро дълго
              Един Вранглер дълъг

              Като хора сме Аз, Лео, Радо, Митко Желязков, davc, Ивич, Гошко-лошко, Захари, Иван Горчев, двама човека от OFFMedia.

              Ако има други желаещи моля свържете се с мен.

              До момента има събрани 1720 лв.
              Георги Гатев

              Коментар


              • #52
                От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                Мога да съм полезен при разчистване на пътища с резачка. Колата ми е с малки гуми и не става за пробиване. Уточнете дали ще има такава дейност и дали ме искате. Вървя с куфар с резачка и раница.
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #53
                  От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                  Роска, единствения неполезен в групата съм аз Така, че колкото повече полезни, толкова по-малко ще се забелязва моето присъствие.Има едно спиране в Пловдив утре ако не всички, то поне една джипка със сигурност и направо те подбираме барабар с куфара и раницата

                  Коментар


                  • #54
                    От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                    Обсъди го с останалите. На разходка не ми се ходи, а и не съм семкаджия.
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                      Спането-запазил съм 10 места в х-л.
                      LZ1ZAH

                      Коментар


                      • #56
                        От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                        Нещо много важно...обяснете на хората как се ползват генераторите...

                        Да не ги вържат с инсталацията и да убият някой жичкаджия връзващ им тока...Тука имаше такъв случай...



                        Дано съм бил полезен с това че не мога да дойда да помагам колкото и да ми се искаПоздрави на всички..
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #57
                          От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                          Срещата на групата за тръгване е утре в 20:00ч на Метро- Цариградско шосе.Ако някой закъснял има желание да прати нещо тогава е времето и мястото да го направи.
                          София-Ардино е около 280км по бавния път, а по "белия" път е около 300км.Аз работя по въпроса поне една джипка( и аз в нея) да тръгне в по-човешко време.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                            За съжаление няма да мога да присъствам, независимо,че съм от Кърджали. Ако има как да помагам с информация - насреща съм.
                            First Man, then Machine!
                            Lada Niva
                            Honda XR 400

                            Коментар


                            • #59
                              От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                              Гоше, изпуснал си ме в списъка... или си ме писал към медията
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • #60
                                От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                                Момчета! Там докъдето можете да стигнете вече има ток/генератори! Там където към събота и неделя все още няма да има ток/генератори и респективно ще има нужда от генераторите - няма как да стигнете, ако ще и да ги носите на гръб! Имам чувството, че "леко" подценявате обстановката там. Мога да ви дам малко данни от Велинградско, да си направите сметката - средно има по едно паднало дърво на всеки линеен метър от пътя, като някои от тях гонят метър в диаметър. Там където няма паднали дървета на пътя, има преспи високи по 2-3 метра от мокър и тежък сняг. Откъснатите села, все още са откъснати именно заради падналите дървета! Тежка и най-вече адекватна техника за снегопочистване в района вече има предостатъчно! Проблема са дърветата...

                                П.П. Гоше! Забрави за "заобикаляне" ако опрете до там - няма как да слезете от "асфалта"! Нито релефа, нито условията го позволяват. Юпи да си вземе спота и да го държи включен. Ако всичко друго "увисне" (прогнозата е за нови валежи в района), поне ще знаем къде сте.

                                П.П.П. Относно провизиите - наблегнете на олио, хляб/брашно. Останалото хората си го имат в общи линии.

                                Успех
                                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 13-03-15, 07:25.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X