Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фотографията през нощта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фотографията през нощта

    И аз да се разпиша, 17 мин. f/7.1 12mm


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MAD_2004_resize.jpg
Прегледи:1
Размер:245.5 КБ
ID:5480610

    Коментар


    • От: Фотографията през нощта

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0034.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5506892
      Смотан първи опит и от мен. Имам намерение тия дни да снимам малко нощни пейзажи и тая първа тренировка малко ме разочарова. Тая снимка е нещо от рода на 30сек. експозиция ф8. при исо 100 или 200 не съм сигурен,че направих доста снимки експериментирайки. Установих,че ярко осветени обекти с реклами,не мога да снимам с 30сек. експозиция,защото става ужас... какви настройки са добри за такива снимки? Най-добре се получи на 5сек. експ. иначе се размазва всичко. Гледам,че на исо-то имам опция "град със светлини фойерверки и пр." мисля,че е на "800", обаче ми се струва,че при исо 100 стават по-добри? Нормално ли е? Препоръчително ли е да се ползва светкавица и кога? И друго.. дайте някой тарикатлък за фокусиране у тъмницата.. през визьора нищо не скивам.. в лайв-а същата работа... колкото и да зумвам... не видим

      Коментар


      • От: Фотографията през нощта

        Не е лесно нощната ако искаш да е като хората. За капак баланса на бялото ти е отишъл у ряката.
        Ама за да има смисъл дай някой кадър с идея. Щото реално няма правилни и неправилни начини е така теоретично. Избощо техниката е последните 2% от фотографията, ако се гони артистичност естетика или там нали квото

        Боби, започни от тук
        http://en.wikipedia.org/wiki/Composi...visual_arts%29
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Фотографията през нощта

          Статив и кабелен или безкабелен спусък. За фокуса - слагаш обектива на широко ~ 20мм, ръчен фокус малко след средата на хода на фокуспръстена в посока безкрайност и затваряш блендата на 11-13. Експозицията пак на М, но зависи на кое отдаваш предпочитание - детайлите в светлините или в сенките, т.е. експонираш или по най-светлото или по най-тъмното, но с известна поправка за разработване и на другия край. ИСО-то на 100 защото при дълга експонация шумът е гарантиран така или иначе. И както каза по-горе колегата, без да знаеш какво точно искаш да получиш няма и да знаеш как да подходиш. А снимане на нощен пейзаж и светкавица не се връзва поне за мен освен в много специфични случаи.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Фотографията през нощта

            Ясно,за светкавицата питам,защото апарата ми я препоръчва като правя настройките,че светлината е малко и е рекомендет.идея липсва поради простата причина че от терасата виждам само това :d я кажете за снимка на човек в тъмното каква скорост на затвора е препоръчителна при снимка от ръка ,така че ем светлината да е доволно хем да не се раМаже.яно че Зависи от ситуацията ама примерно нормално улично осветление. Под 5сек ми излизат тъмни но пък се размазват на повече от 5 без статив. Някаква да речем златна среда има ли ?
            Пепи мерси за четивото са ще разгледам
            П.с това за фокуса до безкрайност не ми емн ясно

            Коментар


            • От: Фотографията през нощта

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 177.jpg
Прегледи:1
Размер:178.3 КБ
ID:5518127

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 161.jpg
Прегледи:1
Размер:494.9 КБ
ID:5518128

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 162.jpg
Прегледи:1
Размер:611.4 КБ
ID:5518129

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 167.jpg
Прегледи:1
Размер:437.4 КБ
ID:5518130
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • От: Фотографията през нощта

                Нощната фотография е специфично нещо, много зависи какво искате да постигнете и какво снимате. Ето и едно мое произведение

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a_1287990791_Noshten-belogradchik.jpg
Прегледи:1
Размер:340.8 КБ
ID:5523457

                Коментар


                • От: Фотографията през нощта

                  Ето и от мен две снимки - нощния Несебър е от 2012, правена е с Пентакс К20 и обектив Тамрон 17-50 f2,8, А втората е една живописна вятърна мелница край с. Белинци, Разградско. Апарат Пентакс К5-2р 17-50 Тамрон, правена е на 17мм, f2,8, ISO 100, 30 сек.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nesebar.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5537544Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP9337_r.jpg
Прегледи:3
Размер:229.9 КБ
ID:5537545

                  Коментар


                  • От: Фотографията през нощта

                    Привет,
                    като начинаещ в цифровата фотография, качвам и аз една нощна снинмка, снимана от оградата на къщата ни в Голяма Раковица.
                    Според мен някак си интересно цветово се получи
                    SONY NEX-5N,18-55, f/4, 6 sec, ISO 200

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00376.jpg
Прегледи:1
Размер:125.4 КБ
ID:5538018

                    Коментар


                    • От: Фотографията през нощта

                      И аз направих един експеримент, нагласих фото апарата да заснеме едно и също нещо през интервал от 10 мин.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 032.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5538391

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 033.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5538392

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 034.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5538393

                      и после ги обединих в програмата за HDR и се получи това

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 032_3_4_tonemapped.jpg
Прегледи:1
Размер:176.1 КБ
ID:5538394
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • От: Фотографията през нощта

                        Ахтопол, фарът, синият час - минути след залеза
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:774364_591955787496659_1149566674_o.jpg
Прегледи:1
Размер:27.8 КБ
ID:5538405

                        Коментар


                        • От: Фотографията през нощта

                          Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                          И аз направих един експеримент, нагласих фото апарата да заснеме едно и също нещо през интервал от 10 мин.

                          [ATTACH=CONFIG]651130[/ATTACH]

                          [ATTACH=CONFIG]651131[/ATTACH]

                          [ATTACH=CONFIG]651132[/ATTACH]

                          и после ги обединих в програмата за HDR и се получи това

                          [ATTACH=CONFIG]651133[/ATTACH]
                          А защо след като и трите кадъра са тъмни HDR-а е станал толкова светъл...
                          най-малкото не можеше ли да се потъмни малко софтуерно...?
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Фотографията през нощта

                            Днес нещо ме беше засърбял показалеца и след кат цял следобед гоних един кълвач из храсталака, но така и не можах да го изловя достатъчно добре, вечерта се качих на терасата:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0735.jpg
Прегледи:1
Размер:49.8 КБ
ID:5555067
                            След традиционната снимка на Луната над София, реших да се заиграя малко и с една от любимите си теми - Орион
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0736.jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5555068
                            За тази снимка се постарах да се придържам към съветите на Камил Тамиола, а именно:
                            Цялата автоматика на апарата се изключва - включително и вградените шумоподтискания.
                            Снима се от статив с функцията Mirror Lock-up
                            Режим М
                            Обектива на най-отворена бленда, в случая 2.8 и ръчно фокусиран хиперфокално. Обективът е Сигма 24-70/2.8
                            Скоростта се подбира според фокусното разстояние на обектива, така че да се минимализира ефекта на провлачване на звездите (тук допуснах малка грешка, защото пропуснах, че в тая сметка участва и кроп фактора, така че 25-те секунди дойдоха малко в повече)
                            Експозицията се нагласява, като с проби се подбира подходящото ИСО. В случая се получи при 500.
                            (Вероятно резултатът щеше да е по-добър, ако не бях пропуснал кроп-фактора в сметките, което ще рече скорост 15 сек. и съответно ИСО 800.)
                            Последно редактирано от stargazer; 18-01-14, 20:48.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • От: Фотографията през нощта

                              Полезна статия

                              http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=TRAINING&request=read&id=10&page=28
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • От: Фотографията през нощта

                                Нощните снимки са ми едни от любимите, особено да улавям светлините на колите, като тази...
                                https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
                                Ето една нощна снимка на Ал. Невски която направих миналата неделя от Копитото (сиреч, около 10км. разтояние) с ръчен обектив 300мм. на м42 с телековертор 3х заснето с Д90-ката ми, само я конвертирах в черно бяло, понеже техниките от 80-те не се славят с особена острота, особено с телеконвертор
                                https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
                                Моите снимки...
                                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                                https://500px.com/ivankoo

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X