Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за снимка на статичен предмет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Съвет за снимка на статичен предмет

    И ако сложиш лупа за макро може да падне това разстояние. Или да увеличиш разстоянието, но да идеш примерно от 55 на 200... Така можеш да имитираш макро, но се "затваря кадъра", което теб реално те устройва, щото голяма част от тоя кадър не ти трябва. Но реално тази снимка ако я имаш в RAW формат можеш да я изсветлиш, да и смениш резолюцията от 300 на 72 dpi и да я кропнеш...

    ПП Аз бих те посъветвал да не снимаш на М, а на А режим. С него задаваш блендата и тя не се променя, а хапарата смята скоростта. После ако е светла или тъмна променяш скоростта нагоре или съответно надолу и готово...

    Коментар


    • #77
      От: Съвет за снимка на статичен предмет

      По черното мансито до черепа я мерих.

      Коментар


      • #78
        От: Съвет за снимка на статичен предмет

        Боби, не знам кво искаш да постигнеш
        Профи фотограф няма да станеш предполагам. Тайната ми мисъл е - ако ще изкарваш пари от тия снимки що не фанеш някой да ти свърши работата? Пък ти си бий бирата на спокойствие.
        Тия след малко и светломер ще ти кажат да си купиш - и ще са прави де

        ПП Понеже баш сега имам свободен час - що не пратииш един роу да видим кво как къде става и защо
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #79
          От: Съвет за снимка на статичен предмет

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Боби, не знам кво искаш да постигнеш
          Профи фотограф няма да станеш предполагам. Тайната ми мисъл е - ако ще изкарваш пари от тия снимки що не фанеш някой да ти свърши работата? Пък ти си бий бирата на спокойствие.
          Тия след малко и светломер ще ти кажат да си купиш - и ще са прави де
          Аз по-нагоре писах, че по-евтино излиза да ги прави тея кадри професионалист... обаче темата си тече... може пък и да е полезна...

          Коментар


          • #80
            От: Съвет за снимка на статичен предмет

            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
            По черното мансито до черепа я мерих.
            Значи не мери истински спот, а по-голямо петно. Това (големината на петното) май може да се настройва някъде в менютата, но пак не съм сигурен за конкретния модел.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #81
              От: Съвет за снимка на статичен предмет

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              може пък и да е полезна...
              Полезна ще е ако някой седна да напише бленда към скорост как вървят, как са стъпките и как се смята експозиция и т.н.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #82
                От: Съвет за снимка на статичен предмет

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Не си ме дочел нещо... Сега сложи режима на М, остави си блендата на 5, ако искаш, но по добре да я затвориш на 8, (това са 2 стопа и малко) корегирай съответно скоростта (за да изравниш промяната на блендата трябва да стигнеш до 1/20) и забави още, за да изсветлее кадъра - примерно 1/10 и продължаваш нататък - 1/8, 1/4... докато ти хареса. Преди това махни авто исо-то и си го сложи на 100. Тая снимка пак е мерена по фона или по черепа, ако я измериш по черното манисто трябва да стане по-добре.
                На 1/20 и 8, светна яко.... ще си поиграя сега.. мисля,че посхванах да видим до къде ще я докарам Тенкю

                Коментар


                • #83
                  От: Съвет за снимка на статичен предмет

                  Ако не успея да го направя сам,ще търся човек... искам обаче да се убедя,че това не е за мене
                  Нямам по к'во да ти го пратя тоя рау Петре,аз съм анти социален ни фейс ни скайп имам

                  Коментар


                  • #84
                    От: Съвет за снимка на статичен предмет

                    С гълъб )) Мейл нещо а у?
                    То такъв тип фотография е за всеки. Ама иска четене и тестове. Не става за седмица.

                    Няма да почнеш да снимаш като Хелмют Нютън да кажем, но ще снимаш технически правилно. Всъщност това май е лош пример щото той не винаги снима технически правилно, ама това е съсем друга тема.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #85
                      От: Съвет за снимка на статичен предмет

                      И мейл нямаш също? Да ти кажа, ако и да се повтарям, тая работа не е за нета. По-добре да се учиш на живо. Може би някой от тук ще се навие да ти го покаже. Все пак ти не искаш да снимаш различни кадри и да се учиш изцяло на фотография, а ще специализираш в конкретна задача. Смятам можеш доста добре да се научиш да го правиш, за краткото време от началото на темата аз лично откривам прогрес в кадрите ти. Уви не съм в София да ти предложа среща и да ти покажа, но пък ако ти се разхожда 100тина км в двете посоки драсни ми едно лично и ела на гости да снимаме и да лафим за песове ...

                      Ae Петьо, ти баш примера извади . Техническата част е за начинаещи. Като я усвоиш можеш да се гавриш с нея на воля . Там е работата, че окото иска да види различно от реалността, като е заснето. Та реално снимката в повечето ситуации трябва да е манипулирана, дали по време или след заснемането, вече е друга тема...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Съвет за снимка на статичен предмет

                        AAAAAAAA Бутнах преградата,счупи се стъклото... прееебах гривната... майката му ше... . ще си снимам кучетата само... дайте некой,който ще се справи със задачата... и да не взима по 20лв. на кадър,че некви такива цени четох из нета ...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Съвет за снимка на статичен предмет

                          Мейл имам... ма вече кел.. файда...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Съвет за снимка на статичен предмет

                            Каква преграда, кое стъкло, коя гривна ... То не е лошо за всеки обектив да имаш по едно филтърче, пък било и нищо да не прави... а само да си седи. Така не цапаш лещата, чистиш си го него. И него го чупиш... Давай ги насам тея кадри, не взимам по 20 леа

                            Коментар


                            • #89
                              От: Съвет за снимка на статичен предмет

                              Аре бе, счупил стъкло ))
                              На теб пикал ли ти е котарак във фотоапарата, а?

                              Не ти се получава просто щото нямаш идея от техническата част на това дето настройваш и какво се променя с настройките. Не е сложно, просто трябва да отделиш примерно десетина дена да почетеш. И после някво време да си поиграеш с настройките.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #90
                                От: Съвет за снимка на статичен предмет

                                Е не се отказвам... но просто времето ме притиска,искам началото на др.седмица да съм готов със страницата.
                                Насов,кои кадри!?
                                Сериозно имаме ли колега,който се занимава професионално с тва и е от Софето,да не разнасям гривни по пътищата или да пращам.. !? Или да търся някви самоуки като мене по нета !?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X