Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за снимка на статичен предмет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Съвет за снимка на статичен предмет

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    ...тая гривна ще е най-много 1/10 от кадъра...
    Е, щото са му свършили пикселите с тая 3200-ка, та ще се плаши от 1/10 кроп за интернет снимки...
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #62
      От: Съвет за снимка на статичен предмет

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Е, щото са му свършили пикселите с тая 3200-ка, та ще се плаши от 1/10 кроп за интернет снимки...
      Сега подозирам, че ще последва въпрос "Как се прави "кроп"?"

      п.п. Другия проблем е, че от по-далече с вградената светкавица няма как да светнеш палатката като хората и пак отиваме на скъп вариант с повече светкавици и дистанционно командване.
      Последно редактирано от stargazer; 10-06-13, 20:21.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #63
        От: Съвет за снимка на статичен предмет

        Кфи са тия глупости бре Гоблине, я си вземи бамбука и се самонашибай с него и по петите и където искаш... Бастонада не съм заслужил изобщо с нищо казано . Са то ако сите обективи бяха еднакво подходящи за всичко, нямаше да правят толкова видове и марки.

        По-евтиното от микро 90-ката ще е 1 лупа или комплект лупи. Аз имам 3 и съм доволен, като за лупа и спестените пари... точно за тази ситуация ще спомогнат да се приближи обектива и "врътката" дето е въпросното фокусиране на хиперфокала /врътката е по-близо до езика на темата, но щом държиш може и с термини да му пълним главата/.

        Повечко снимане и някой запознат, с който да общуваш на живо, да ти покаже някои неща. Също и четене си трябва . И после още снимане И пак четене иии много гледане на снимки, анализ... ала бала. Абе то се учи това, техниката е скъпа и накрая се оказва, че не всеки го може. Но за такава елементарна композиция би следвало с още малко ръчкане да стане .

        Коментар


        • #64
          От: Съвет за снимка на статичен предмет

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          А бре, Боби, ти вникваш ли в това, което ти се пише? По-горе ти казах от какво зависи рязкойзобразеното пространство: сложи 18-55 на апарата; заложи му 35мм; сложи в периметъра на гривната една кибритена кутия, която да е по-близо до предния край(1/3 към 2/3 по диаметъра), затвори блендата на 11 и фокусирай по кибрита. След това махни кибрита и снимай. Ако не е на фокус цялата гривна затвори на 13 и пробвай пак. Ако и та ка ДРИП не стига, дръпни апарата назад. И аз съм за боя по петите. Явно трябва да се гледат повече снимки.
          П.П. И вдигни апарата още - това не са 45гр.
          Човек,имам апарат от 3 дни,е питай го Гоблина,кога коментирахме за апарат. Никога не ме е влечало,изведнъж се събудих една сутрин и реших,че много ме кефи,сега се опитвам да оправдая и новата си страст пред жената Последно с апарат съм снимал,като имаха още ленти
          Оставяйки това на страна,за 3 дни няма как всичко,което ми обяснявате да ми влезне в главата,толкова много термини си *** мамата.
          Упорит съм ще се науча,ако помагате.
          Целта на упражнението с кибрита е да фокусирам по-точно ли !? Попринцип най-точен фокус се получава с бленда около 20 и без кибрит,но както каза Гоблина,качеството е ужас
          Ще пробвам и така.

          Коментар


          • #65
            От: Съвет за снимка на статичен предмет

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            Кфи са тия глупости бре Гоблине, я си вземи бамбука и се самонашибай с него и по петите и където искаш... Бастонада не съм заслужил изобщо с нищо казано ...
            Ееее, ти пък чети къде точно се случват тия неща де Там за лафове като "Тоя китак не става" - бой

            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
            ...
            Ще пробвам и така.
            Я все пак ми припомни - задължително ли е задната част да е в перфектен фокус ? Не мисля че леко размазана ще и отнеме от рекламните качества.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #66
              От: Съвет за снимка на статичен предмет

              НЕ е задълже да е фокусирана цялата. Ама и моя ефект на замазване,не е като желан ефект,а се получава като страничен
              Така,ето още снимки. Първите 2,са правени с 18-55мм обектив на 55мм,защото Коко,колкото и да настоява на 35мм ми изглеждат като снимани от самолет.
              Снимани са на Р.
              другите снимки са снимани на А, пак с 18-55,пак на 55мм, но с бленда 11,после 13 и 13 с експозиция +0.3.
              Тия с пипнатата експозиция как станаха пак по-тъмни,ба ли му мамата Освен да не съм натиснал ок
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0001.jpg
Прегледи:1
Размер:22.3 КБ
ID:5492582Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0002.jpg
Прегледи:1
Размер:22.8 КБ
ID:5492583Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0005.jpg
Прегледи:1
Размер:21.2 КБ
ID:5492585Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0006.jpg
Прегледи:1
Размер:21.4 КБ
ID:5492587Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0007.jpg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:5492589

              P.S Това е максимално близо до обекта,щото статива опира в масата,по-близко не може. Определено са ми малки така,фона е огромен и гривните малеят.

              Коментар


              • #67
                От: Съвет за снимка на статичен предмет

                A нее, аз такъв лаф неам /ти пък да не реши, че съм го взел вътрешно / ... Даже новите /щото като се сетя преди 10тина години за един пластмасов боклук, новите са направо върха/ китаци много ми допадат. То за ставането си става... просто не бих заложил на него за такава снимка. Ако ще се правят често и си е за работа пък хептен. От зор заман и липса на алтернатива е повече от добре . Ще взема да да се повторя за лупичката, качеството няма да падне особено, а ще върши работа за 50тина лева /предполагам/ ще има нещо като макро обектив. То размазаното и аз се чудя защо е проблем, но като цяло колегата май сега започва с фотото и не знае, колко лошо се е забъркал и в колко дълбока и опасна вода е попаднал . A да, някой каза вдигни апарата още... което си е точно на място. Ако не на 90 градуса става плоско, но всичко е на фокус... та поиграй си да видиш дали 45 ти допада или друг ъгъл, но по нагоре ще ти даде повече фокус, но по-плосък кадър... И с тоя бял фон не мисля, че става много гот. На нещо друго май ще изпъкне повече...

                Коментар


                • #68
                  От: Съвет за снимка на статичен предмет

                  И с тоя бял фон не мисля, че става много гот. На нещо друго май ще изпъкне повече...
                  Ти ми еба мамата са.... три дни си играя с тоя фон .....

                  Коментар


                  • #69
                    От: Съвет за снимка на статичен предмет

                    Не го слушай Насов, той е диверсант и ти клати клона.

                    Абе, можеш ли да метнеш някой и друг неф на фтп-то ?

                    Значи, ако имаш статив снимай ми следното:

                    - Апарата на самоснимачка (таймър ли го водят що ли)

                    - Скорост 1/50, режим S, auto iso.

                    - С китака на 35мм, пък ако ще като въшка да се вижда гривната. Но максимално приближен.

                    - Ръчно фокусиране на преден елемент от гривната.

                    И ми ги метни на фтп-то. Любопитен съм.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #70
                      От: Съвет за снимка на статичен предмет

                      После ще снимам,но аз достъп до фтп то нямам,от кого да искам?

                      Коментар


                      • #71
                        От: Съвет за снимка на статичен предмет

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                        другите снимки са снимани на А, пак с 18-55,пак на 55мм, но с бленда 11,после 13 и 13 с експозиция +0.3.
                        Тия с пипнатата експозиция как станаха пак по-тъмни,ба ли му мамата Освен да не съм натиснал ок

                        P.S Това е максимално близо до обекта,щото статива опира в масата,по-близко не може. Определено са ми малки така,фона е огромен и гривните малеят.
                        По тъмни са, защото меренето нещо се бърка. Явно трябва да обясняваме как работи. Не знам на 3200 какви са точно вариантите и откъде се сменят, понеже не съм си играл с такъв. На по-старите тела, като мойто, има три опции:
                        - "matrix" - символа е запълнен кадър, разделен на 4 с точка в средата - тялото мери светлината по цялата площ на кадъра и осреднява по някакъв алгоритъм, така че да няма нито "прегорели", нито черни зони, най-общо казано.
                        - "center weighted" - точка в скоби - подобно, но се мерят само няколко точки в близост до центъра на кадъра, като се игнорира периферията.
                        - "spot" - точка - мери се само в централната точка или, на по-новите тела, в точката на фокусиране, ако е избрана различна от централната.

                        При твойта постановка, матричното мерене не е добър избор заради голямата площ на белия фон - тяло компенсира по периферията на кадъра, за да не изгори фона и снимката става като цяло тъмна. За да се получи това, което искаш, постави меренето на "spot" и фокусирай в някое "средно тъмно" манисто. Запомни какво е измерило тялото като бленда и скорост и ако резултатът не ти хареса, сложи го на "М" и пробвай да варираш скоростта с по една стъпка, докато се получи това, което искаш.

                        По отношение на резкостта и мътността - доколкото знам, твоя "китак" е стабилизиран (VR). Това, когато апарата е на статив, често има обратен ефект. Изключи стабилизацията, като снимаш от статив. Ако нямаш дистанционно, сложи апарата на самоснимачка, за да не го пипаш в момента на снимане.

                        Както каза Гоблин, на това тяло няма да ти се свършат пикселите - ако гривната ти малее в кадъра, просто си я изрежи с толкова фон около нея, колкото искаш. За снимки в нета повече от 1200 пиксела по дългата страна на кадъра не ти трябват, а често и 800 са напълно достатъчни.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Съвет за снимка на статичен предмет

                          И като добавиш, че снимките не са за печат, а за нета, демек не 300 а 72 dpi ти трябва, става реално огромна и можеш да си кропиш ли кропиш...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Съвет за снимка на статичен предмет

                            След бачкане,ще направя и с двата вида настройки и ще покажа резила.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Съвет за снимка на статичен предмет

                              2-те Снимки в raw за сега няма как да ги кача,защото нямам още достъп до фтп-то.
                              Направих общо 5 снимки,3 по настройките на Гоблин, с изкл. опция за вибрацийте. Първите 2 абсл.еднакви настройки,третата с променен metering, на "спот",както каза колегата.
                              Направих и др. 2 снимки, с настройките на колегата старгейзър. Едната в jpeg, другата raw. Интересното,е че снимките които нямат разлика в настройките имат пак разлика помежду си.. .едната е по светла,др. по-тъмна.
                              Ето снимката с настройките на стагейзър-а
                              jpeg fine,auto iso, Баланс на бялото също А.
                              Скорост 1/50 f/5. Снимано на 35мм с китовия обектив. Разстоянието между статива и обекта е...50см и са правени със самоснимачката.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0004.jpg
Прегледи:1
Размер:22.6 КБ
ID:5492742

                              Коментар


                              • #75
                                От: Съвет за снимка на статичен предмет

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                                Скорост 1/50 f/5. Снимано на 35мм с китовия обектив.
                                Не си ме дочел нещо... Сега сложи режима на М, остави си блендата на 5, ако искаш, но по добре да я затвориш на 8, (това са 2 стопа и малко) корегирай съответно скоростта (за да изравниш промяната на блендата трябва да стигнеш до 1/20) и забави още, за да изсветлее кадъра - примерно 1/10 и продължаваш нататък - 1/8, 1/4... докато ти хареса. Преди това махни авто исо-то и си го сложи на 100. Тая снимка пак е мерена по фона или по черепа, ако я измериш по черното манисто трябва да стане по-добре.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X