Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за снимка на статичен предмет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвет за снимка на статичен предмет

    Не знам защо, ама ми се струва, че това ще стане най-добре с 90мм микро-Никор, рингова светкавица и голяма (поне 60/60) палатка. Ама колко гривни трябва да продаде за да избие обектива и светкавицата не ща да смятам.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #47
      От: Съвет за снимка на статичен предмет

      Аз предлагам друго
      подарява ми обектива и светкавицата или само светкавицата, пък аз ще му наснимам гривните

      Наш как убаво се снимат мацки с такава светкавица
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        От: Съвет за снимка на статичен предмет

        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
        Не знам защо, ама ми се струва, че това ще стане най-добре с 90мм микро-Никор, рингова светкавица и голяма (поне 60/60) палатка. Ама колко гривни трябва да продаде за да избие обектива и светкавицата не ща да смятам.

        Точно така си е, а най-евтино ще излезе яко някой про ги наснима, ако и цената на кадър да изглежда безбожна...

        Коментар


        • #49
          От: Съвет за снимка на статичен предмет

          Определено не мискех,че ще е толкова сложна работа. Нищо кой знае колко по-добре и със статива,единствено,че няма такова размазване. Кофти работа... ето ги...
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0011.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5491227Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0012.jpg
Прегледи:1
Размер:34.6 КБ
ID:5491228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0014.jpg
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5491229Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0016.jpg
Прегледи:1
Размер:35.9 КБ
ID:5491230Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0021.jpg
Прегледи:1
Размер:36.3 КБ
ID:5491231
          С китовия обектив изобщо немога да докарам читави снимки. Искам обекта да е по-приближен,а с него изобщо не става.
          Като сложа двете прегради от по-горе пред лампите и обекта за заснемане остане в сянка,стават по-лоши сники,а на Насов обекта също е в сянка,но снимките са му светли!? Каква е логиката,явно нещо не разбирам.

          Коментар


          • #50
            От: Съвет за снимка на статичен предмет

            - Снимките ти са фокусирани на втория ред "мъниста", не на първия. Затова първия ред изглежда мътен.

            - Щом имаш статив, можеш да приближиш апарата (с китовия обектив), а не да ползваш зума на обектива. Единствено няма да проработи ако минималното разстояние за фокусиране е прекалено голямо. На 18-55мм е 28см, не ми се вижда зле.

            - Не знам дали на д3200 имаш режим "лупа" към режима Live View, но при всички положения - нагласи си апарата спокойнот, мини в Live View, и фокусирай РЪЧНО на първия ред.

            - В "мънистата" ти виждам отразена светкавица. Цялата идея беше светлината да не е пряка.

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            С тоя китов обектив няма да стане нищо добро... ще трябва или да се задоволиш с прилично или да си купиш друг обектив...
            Ей за такива лафове във въображаемия ми фотографски свят бият дълго и протяжно по петите с тънки бамбукови пръчици. Добре че там съм само аз
            Последно редактирано от Goblin; 10-06-13, 17:52.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #51
              От: Съвет за снимка на статичен предмет

              Светлина ти трябва! Имам две пури по 5 киловата,халогенни на 3200К., ама дали ще има от где да ги захраниш?

              Коментар


              • #52
                От: Съвет за снимка на статичен предмет

                А бре, Боби, ти вникваш ли в това, което ти се пише? По-горе ти казах от какво зависи рязкойзобразеното пространство: сложи 18-55 на апарата; заложи му 35мм; сложи в периметъра на гривната една кибритена кутия, която да е по-близо до предния край(1/3 към 2/3 по диаметъра), затвори блендата на 11 и фокусирай по кибрита. След това махни кибрита и снимай. Ако не е на фокус цялата гривна затвори на 13 и пробвай пак. Ако и та ка ДРИП не стига, дръпни апарата назад. И аз съм за боя по петите. Явно трябва да се гледат повече снимки.
                П.П. И вдигни апарата още - това не са 45гр.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #53
                  От: Съвет за снимка на статичен предмет

                  Mи знам го тоя китов, не е като да не става, но подходящ за тая снимка не е. Ако се иска да е добра снимка. А не просто задоволителна, на фокус или нещо подобно. То един добър фотограф със всичко снима добре, но и това добре варира доволно, пък тук и снимащия не е добър фотограф, а сега се учи. А ако фокусира на предния ред, задния ще потъне в мъглата... Та се налага май по средата да се фокусира. А с един трЪд обектив си има врътка как депт оъ филда като почне от някъде и да е до безкрай, с тоя зуум... аз не знам как се прави таз ралта...

                  Дето вика Пенчо, светлина требе

                  ПП Аз снимки не съм качвал, явно за снимките на stargazer става дума...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съвет за снимка на статичен предмет

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                    С китовия обектив изобщо немога да докарам читави снимки. Искам обекта да е по-приближен,а с него изобщо не става.
                    Като сложа двете прегради от по-горе пред лампите и обекта за заснемане остане в сянка,стават по-лоши сники,а на Насов обекта също е в сянка,но снимките са му светли!? Каква е логиката,явно нещо не разбирам.
                    Снимките ти стават тъмни, понеже меренето нещо не е както трябва - вероятно настройката на тялото е да мери "матрично" по цялата площ на кадъра. Превключи го на "спот" и като ти се струва тъмно ползвай компенсациите (+/-). Или снимай RAW и после го нагласи в конвертора, докато стане както го искаш. Надявам се, че не ти звуча на китайски

                    Ето един от твойте кадри, изсветлен, колкото позволява jpeg формата:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0012.jpg
Прегледи:1
Размер:52.2 КБ
ID:5491234
                    За фокусирането вече са ти казали.

                    п.п. Идеята на рефлекторите (палатката) е да ги светнеш отвътре със светкавицата и тая светлина да падне върху обекта от всички страни еднакво. Външният източник, в моя случай слънцето, помага само малко, за изравняването. Аз не си играх чак да слагам рефлектор и на самата светкавица, затова и при мен има бликове по сферите, пък и снимах от ръка, щот ме домързя да вадя статива
                    Последно редактирано от stargazer; 10-06-13, 18:55.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съвет за снимка на статичен предмет

                      Може ли малко по-подробно за DOF-а до хоризонта(без фотошопски измислици), защото ми е интересно и на мене.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #56
                        От: Съвет за снимка на статичен предмет

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        Mи знам го тоя китов, не е като да не става, но подходящ за тая снимка не е. Ако се иска да е добра снимка. А не просто задоволителна, на фокус или нещо подобно. То един добър фотограф със всичко снима добре, но и това добре варира доволно, пък тук и снимащия не е добър фотограф, а сега се учи. А ако фокусира на предния ред, задния ще потъне в мъглата... Та се налага май по средата да се фокусира. А с един трЪд обектив си има врътка как депт оъ филда като почне от някъде и да е до безкрай, с тоя зуум... аз не знам как се прави таз ралта...

                        ...
                        'Начи - дЪ вери жилав, вери трЪд бИмбук, он Дъ вери вери вери мекички пети, вери вери дълго, кажи речи докато се избият всички тия щуротии от главата. Ако не си хобит - вери ще хърт

                        ПС: С фокусиране на средата ще имаш цяла една гривна - нефокусирана.

                        ПСС: "Врътката" се казва "Фокусиране на хиперфокала", но тук няма да помогне понеже Дъ Депт оЪ филда така или иначе е много малко когато обектива (който и да е) НЕ Е фокусиран на безкрайност, а на близък предмет.

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Може ли малко по-подробно за DOF-а до хоризонта(без фотошопски измислици), защото ми е интересно и на мене.
                        Тук е доста добре обяснено. Гледай снимките на стария обектив, с чертичките отстрани на главната черта. За всяка бленда си има хиперфокален маркер. Примерно при ф8 поставяш маркера за безкрайност (легналата осмичка) на маркера "8", а не на голямата черта. Тогава хоризонта/безкрайността пак ще ти е на фокус, но дълбочината на полето ще се "измести" към теб и някои по-близки предмети също ще са на фокус.
                        Последно редактирано от Goblin; 10-06-13, 19:11.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвет за снимка на статичен предмет

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

                          ПСС: "Врътката" се казва "Фокусиране на хиперфокала", но тук няма да помогне понеже Дъ Депт оЪ филда така или иначе е много малко когато обектива (който и да е) НЕ Е фокусиран на безкрайност, а на близък предмет.
                          Тъй, тъй. Ето за илюстрация картинката от Викито на 35/2:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:600px-Lens_aperture_side.jpg
Прегледи:1
Размер:53.3 КБ
ID:5491240
                          Та се вижда, че туй конкретно стъкло при ф22 може да ти изкара на фокус всичко от около 80 см до безкрайност. Ама в случая не върши работа, щот искаме да снимаме от къде 30 см, където при същата ф22 имаме доф около 6см. И с дължината на обектива долната граница на хиперфокала бяга все по-далеч, с изключение на нарочно конструираните макро обективи. Затова горе споменах за 90мм микро, ама както казах - не се изплаща лесно с гривнички.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвет за снимка на статичен предмет

                            Привет, тъй като отговорът ми ще се забави, моля да не бъде публикуван ако вече няма смисъл от него
                            На кратко: за подобни снимки, по материали от Интернет, сътворих това:
                            light tent

                            С негова помощ, неподходящ за целта "кинаджийски" прожектор (с нощна лампа постигнатите ресултати бяха подобни) и "малко" допълнителна обработка, успях да постигна това:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_MG_1274 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5491238
                            и това:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_MG_1238 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:45.3 КБ
ID:5491239

                            Снимките са правени с Canon 1000D и обектив Canon EF 50mm f/1.8 II (ISO 100, f 5.6)

                            Склонен съм да предложа "съоръжението" за тестове и тъй като нямам право на ЛС, ще очаквам такова при интерес.

                            Поздрави,
                            Румен Трилев

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвет за снимка на статичен предмет

                              Ами няма да е от 30 а от 70 и готово. Същото ще се получи и с разтегливия обектив.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвет за снимка на статичен предмет

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Ами няма да е от 30 а от 70 и готово. Същото ще се получи и с разтегливия обектив.
                                Да де, ама той иска и гривната да му пълни кадъра, колкото е възможно. А на 35мм от 70см дори и с кропка тая гривна ще е най-много 1/10 от кадъра. Тия горе дето аз ги снимах са с 24мм от около 40см и са кроп по-малко от 1/4 от кадъра.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X