Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Това с ,,Фтиците'' е скъпо удоволствие... При грабливите / при близък план - кропната?/има бяла линия по целия контур на птицата, крилата отдолу в сиво са размазани, поне на моя монитор...
    Иначе и аз отдавна съм готов, / не и финансово/ - за тоя лов...

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
      Това с ,,Фтиците'' е скъпо удоволствие... При грабливите / при близък план - кропната?/има бяла линия по целия контур на птицата, крилата отдолу в сиво са размазани, поне на моя монитор...
      Иначе и аз отдавна съм готов, / не и финансово/ - за тоя лов...
      Е то е ясно , че е така...ама си е зарибявка.Идеята е, да успееш да ги доближиш повече и да не се налага такъв чудовищен кроп.Тогава и с наличната техника ще се получават нещата.Гледам по фотофорумите със същия обектив/70-300VR/ хората цепят пирушината на пернатите косъм по косъм...Значи не е невъзможно, просто трябва да си достатъчно близо...
      П.П.Между другото...бялата ивица може и от обработката да е.Аз се опитвах с разни мурафети да се получи по-рязко и по-контрастно изображение при големия кроп, та може и така да се е появил този контур...
      Крилата са размазани и на моя монитор...явно кадрите макар и на доста бърза скорост съм уцелил точно при мърдането на крилата а и аз сигурно съм мърдал порядъчно, което на 300мм. и движещ се обект си оказва голямо влияние въпреки стабилизацията...друго обяснение нямам...
      Даже на първата от тези с големия кроп само едното крило е замазано, а другото е по-добре...
      Така, ще е...важното е да се забавляваме
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Успех и аз съм настроен на тази вълна... Човек се учи цЕл живот!/ това за мен/

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
          Страхотен улов Браво! А ти ли ги правиш снимките, на тази страница поне са такива, като рисунки малко.. все едно им вдигаш сенките и sharp и noise reduction? или е от апарата? Малко като HDR е някак : ) Особено в пъстрите пейзажи седи много добре.
          Благодаря, за първо излизане на подобен излет е доволно.Тъкмо прецених какво ми трябва още за целта/говоря не само като техника-оптика, а като облекло, поведение и знания/.Важното е, че се накефих и си починах сред природата, а крясъците на мишеловите над главата ми бяха музика за ...душата!
          По отношение на снимките, не ги прави такива фотоапарата, вероятно съм си изградил някакъв стереотип на обработка и се получават така.На мен ми харесват, а и на други хора/не става въпрос за теб, а за приятели занимаващи се с фотография/.Ето Сега и на теб ти харесват така обработени, това означава само едно...на прав път съм с обработката...поне на пейзажите
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
            Успех и аз съм настроен на тази вълна... Човек се учи цЕл живот!/ това за мен/
            И не само за теб...важи за всички.Ето това е нова материя за мен.Не е като да снимаш пейзажи и да търсиш хубавата светлина и различната гледна точка.Тук се изискват куп други неща/писах ги по-горе да не се повтарям/, и тепърва ще трябва да се уча на много в този тип фотография.
            Ще видим какво ще стане...
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Е то е ясно , че е така...ама си е зарибявка.Идеята е, да успееш да ги доближиш повече и да не се налага такъв чудовищен кроп.Тогава и с наличната техника ще се получават нещата.Гледам по фотофорумите със същия обектив/70-300VR/ хората цепят пирушината на пернатите косъм по косъм...Значи не е невъзможно, просто трябва да си достатъчно близо...
              П.П.Между другото...бялата ивица може и от обработката да е.Аз се опитвах с разни мурафети да се получи по-рязко и по-контрастно изображение при големия кроп, та може и така да се е появил този контур...
              Крилата са размазани и на моя монитор...явно кадрите макар и на доста бърза скорост съм уцелил точно при мърдането на крилата а и аз сигурно съм мърдал порядъчно, което на 300мм. и движещ се обект си оказва голямо влияние въпреки стабилизацията...друго обяснение нямам...
              Даже на първата от тези с големия кроп само едното крило е замазано, а другото е по-добре...
              Така, ще е...важното е да се забавляваме
              Един от важните моменти, за да се отцепи ситния детайл е точното експониране. Почнеш ли да изсветляваш сенки и да компенсираш в постпроцесинга всичко отива по дяволите. За целта, ако разчиташ на автоматиката на тялото, трябва да сложиш меренето на spot и да изключиш AE-Lock функцията от спусъка. Другият вариант е да минеш изцяло на М, ама тогава трябва да си много добър в преценката и много бърз с врътките
              И разбира се, да избягваш пилето да е срещу светлината. Най-готино става, ако светлината идва косо зад теб, под около 45 градуса в страни. Иначе майсторите ги трещат и със светкавици.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Ето и още малко кадри от същата разходка.както казах не можах съвсем да не снимам...пейзажи..., но все пак те бяха изключително малко.
                Разбрах, както е видно и от залеза от предните снимки, че пейзаж може да се снима с всичко...дори и с дългофокусен обектив.Разбира се...с такова стъкло трябва да се съобразиш с много неща, но все пак си се получава.
                Та ето няколко пейзажчета...





                Следващия ми е единствения със 17-55/е...нямаше как да не го завинтя поне веднъж.../...



                А последния го оставям на вас.Няма да му слагам заглавие, няма да казвам каква е моята аналогия и какво виждам аз на него.Това всеки да си почувства за себе си
                Специални поздрави за Коко...!



                Поздрави!
                Последно редактирано от lubashki777; 22-02-15, 17:01.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                  Един от важните моменти, за да се отцепи ситния детайл е точното експониране. Почнеш ли да изсветляваш сенки и да компенсираш в постпроцесинга всичко отива по дяволите. За целта, ако разчиташ на автоматиката на тялото, трябва да сложиш меренето на spot и да изключиш AE-Lock функцията от спусъка. Другият вариант е да минеш изцяло на М, ама тогава трябва да си много добър в преценката и много бърз с врътките
                  И разбира се, да избягваш пилето да е срещу светлината. Най-готино става, ако светлината идва косо зад теб, под около 45 градуса в страни. Иначе майсторите ги трещат и със светкавици.
                  Ами аз май в началото го настроих на спот, ама после заради пейзажчетата май го обърнах на матрично и след това забравих отново да го настроя на спот...
                  Фунцията АЕ-lock не ползвам, а фокуса ми беше настроен на AF-A/следящ при движещи се обекти в кадъра/.Дори и слънцето беше в един момент на подходящото място, и все пак съм далеч от истината..Мисля, че всичко ще си дойде с практиката.
                  П.П.как ги светят със светкавици бре...ами тия хищници летят толкова нависоко, че той ще е нужен боен фар...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Ами аз май в началото го настроих на спот, ама после заради пейзажчетата май го обърнах на матрично и след това забравих отново да го настроя на спот...
                    Фунцията АЕ-lock не ползвам, а фокуса ми беше настроен на AF-A/следящ при движещи се обекти в кадъра/.Дори и слънцето беше в един момент на подходящото място, и все пак съм далеч от истината..Мисля, че всичко ще си дойде с практиката.
                    П.П.как ги светят със светкавици бре...ами тия хищници летят толкова нависоко, че той ще е нужен боен фар...
                    Поздрави!
                    АЕ-lock и AF-lock са по default вързани към спусъка - т.е. при половин натискане автоматично заключва и фокуса (ако е на single) и експонирането (независимо от режима). Ако отвържеш AE-lock-а от полуспусъка вече имаш мерене "в реално време" при снимане в серия, а не вързано към първия кадър.
                    За светкавиците се ползват Beemer-и:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fx1-better-beamer-flash-extender-01-03.jpg
Прегледи:1
Размер:10.7 КБ
ID:5644253
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      АЕ-lock и AF-lock са по default вързани към спусъка - т.е. при половин натискане автоматично заключва и фокуса (ако е на single) и експонирането (независимо от режима). Ако отвържеш AE-lock-а от полуспусъка вече имаш мерене "в реално време" при снимане в серия, а не вързано към първия кадър.
                      За светкавиците се ползват Beemer-и:
                      [ATTACH=CONFIG]780180[/ATTACH]
                      Сега го погледнах отново...на функцията за заключване на експозицията в менюто ми стои OFF...Бях почти сигурен, че като взех още това тяло и изключих тази опция
                      Последно редактирано от lubashki777; 22-02-15, 17:36.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        А за това чудо пред светкавицата...сигурен ли си, че така се изписва, защото под това наименование не откривам приставката из нета, а ми стана интересно да се запозная с възможностите които дава...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          А за това чудо пред светкавицата...сигурен ли си, че така се изписва, защото под това наименование не откривам приставката из нета, а ми стана интересно да се запозная с възможностите които дава...
                          Намерих го...имаше разминаване с една буква и видях за какво иде реч...Лошото е, че е само за обективи над 300мм....
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Ето и още малко кадри от същата разходка.както казах не можах съвсем да не снимам...пейзажи..., но все пак те бяха изключително малко.
                            Разбрах, както е видно и от залеза от предните снимки, че пейзаж може да се снима с всичко...дори и с дългофокусен обектив.Разбира се...с такова стъкло трябва да се съобразиш с много неща, но все пак си се получава.
                            Та ето няколко пейзажчета...





                            Следващия ми е единствения със 17-55/е...нямаше как да не го завинтя поне веднъж.../...



                            А последния го оставям на вас.Няма да му слагам заглавие, няма да казвам каква е моята аналогия и какво виждам аз на него.Това всеки да си почувства за себе си
                            Специални поздрави за Коко...!



                            Поздрави!
                            Харесва ми само третата - честно!
                            На горната - кЪв цвет са ливадите /пасищата/ пред планината?!
                            П.П. И не бих рамкирал нещо /отгоре/, което е необятно/лично мнение/.
                            Последно редактирано от n960; 22-02-15, 21:21.

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                              Харесва ми само третата - честно!
                              На горната - кЪв цвет са ливадите /пасищата/ пред планината?!
                              П.П. И не бих рамкирал нещо /отгоре/, което е необятно/лично мнение/.
                              Нормално е, не може всички кадри да се харесват/пък и аз тук не съм и подбирал по-хубавите, защото почети няма пейзажи от този излет/.
                              За рамкирането си прав, ама...върви ти снимай подобен кадър в гората с дългофокусен обектив...Ако отстъпиш много назад се появяват пречки пред обектива/най-вече други дървета/, а от максимално удобната позиция нямаш много избор с кадрирането, защото ако махнеш едно, губиш друго, а влиза в кадър нещо, което пък въобще не ти трябва.Виж втория кадър каквото и да правиш ако клоните от горе ги махнеш се губи въздуха над планината отсреща и някак става много прихлупена снимката.
                              По отношение на цвета на т.нар. ливади, какво имаш предвид.Принципно това не са ливади, а са изорани ниви.Та цвета им е кафеникаво-жълтав предполагам...Имай предвид, че заради промяната на переспективата при дългофокусния, отстрещната страна изглежда доста по-близо, а всъщност е много далеко.
                              Та така...
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                На 01,03,15г. се проведе ежегодния Фестивал на маскарадните игри в Ст. Загора.По план трябваше да съм извън града и да снимаме водопади, но лошото време ни възпря и...отидох на поснимам кукери.За първи път не ми стигна карта от 32гб , а кадрите ми са около 800...Нямам времето да обработвам всички, но въпреки, че има още доста интересни и сполучливи...ето няколко за начало.











                                Малките участници кефеха страшно много...







                                Малко близки планове на маски...









                                А следващия малък участник направо ме накефи жестоко.думкаше на барабана, бягаше подир по-възрастните тъпанджи и въобще направи страхотно шоу...



                                Имаше и много жени и момичета участващи в шоуто...







                                Беше готино и феерично шоуто...сякаш кукерите идваха от друг свят...











                                Толкова за сега...ще пусна и още в последствие, че нямам време да обработвам повече на този етап...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X