Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Забележка : не трябваше ли да постнеш всички снимки и тук, а не да се ровим къде какво е станало?
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...191469&page=17

    ПП Заслужават си да се видят всички.
    Последно редактирано от Пламен Пенов; 03-02-15, 21:01.
    Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
      Забележка : не трябваше ли да постнеш всички снимки и тук, а не да се ровим къде какво е станало?
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...191469&page=17

      ПП Заслужават си да се видят всички.
      Ами да...извинявам се пропуск от моя страна...
      Обикновено давам линк към тема или събитие, но този път пропуснах.Не сложих тук всички снимки, защото сметнах, че тези по си заслужават.Останали все нещо им куца, но съм ги пуснал в темата за събора, за да се видят хората участващи в състезанието от втория ден.
      Та така...
      П.П. Относно обективите...Винаги е добре да се прави сравнение, така може човек да си сверява часовника докъде стигат възможностите на наличната му техника.С Марин колко тестове направихме през лятото в Родопите, защото тъкмо беше купил Токина 12-24 за Канон/сравнявахме ги с моята любима ултраширока Сигма 10-20/.Та никога не е излишно да се направят тестове.На живо е друго...много по-различно и много по-истинско от разните му там спецификации и ревюта!
      Само трябва да измислим някоя по-готина дестинация и трябва да си направим едно фото-излетче!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Любашки, едно нефотографско отклонение - първото ми бъркане на цвят за автомобилна боя беше за резедав Москвич 408. Та трите съставки бяха синьо, жълто и бяло. Синьото и жълтото формираха зелената основа а бялото окончателната резеда . Лек ден и на фокус!
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Любашки, едно нефотографско отклонение - първото ми бъркане на цвят за автомобилна боя беше за резедав Москвич 408. Та трите съставки бяха синьо, жълто и бяло. Синьото и жълтото формираха зелената основа а бялото окончателната резеда . Лек ден и на фокус!
          Е да...то поне за мен не е тайна, че зеленото се състои от синьо и жълто...Просто понякога със зеления плъзгач като работиш и дадения десен зелено се променя повече, а в случая почти не мръдва, докато синьото го променя много...Затова и го споменах по-горе...
          Последно редактирано от lubashki777; 04-02-15, 11:57.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Да постна няколко кадъра от една неотдавнашна разходка.Беше мъгливо и ми се стори, че ще излезнат интересни кадри.Не се получи точно както си го представях, но все пак...ето няколко кадъра, за да отбележа излетчето.



            Следващата ми се понрави как се е получила, макар и да не мога да дам обяснение точно защо...
            Може би , защото на цял екран изглежда много готино и затова/умалена ефекта не е такъв/.





            Бях отново сам с джипката по гората/отбелязвам за пореден път...това не е за хвалба, защото не трябва да се правят солови акции/ и интересни моменти като следващия не липсваха.На по-трудните местенца/две такива за този излет /, разбира се не съм снимал, а....карах...







            Следващия кадър също ми хареса как се получи...







            Накрая за десерт се натиках в нивите около тракийските могили и ей там вече щяха да ме лаят чакалите.Калта беше толкова лепкава, че обувките ми се събуваха сами под тежестта на по 1кг. кал натрупана на всяка от тях...
            За подсилване на ефекта "ей сЯ си ...мамата" и всичко си беше гол кър, та лебедката просто си висеше на предната броня на Тераното съвсем безпомощна...
            По едно време си помислих, че ще се налага вече помощ от приятел, обаче с последни напъни успях да издраскам на заден ход до някакво по-твърдичко място, което пък от своя страна ми даде шанс да направя и нужната засилка, за преодоляване на следващите 20-30м. мазни коловози до спасителния твърд каменист път зад мен!
            Та...ето и две снимки от този момент, преди да започна да се самоспасявам...





            Имах идея да наредя и трите могили по диагонал в кадъра, като постепенно те да се губят в мъглата, но се оказа, че това е...мисията невъзможна.Просто нямаше как да заходя чак зад третата могила, без да рискувам да нощувам на къра...
            Поздрави приятели!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              [QUOTE=lubashki777;2695892]Да постна няколко кадъра от една неотдавнашна разходка.Беше мъгливо и ми се стори, че ще излезнат интересни кадри.Не се получи точно както си го представях, но все пак...ето няколко кадъра, за да отбележа излетчето.



              Следващата ми се понрави как се е получила, макар и да не мога да дам обяснение точно защо...
              Може би , защото на цял екран изглежда много готино и затова/умалена ефекта не е такъв/.









              Тая ти е най-готина - аз бих ,,резнал'' отдясно/тъмната част/ и малко отдолу.
              Коригирай го и качи тук, моля...

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                [QUOTE=n960;2695903]
                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Да постна няколко кадъра от една неотдавнашна разходка.Беше мъгливо и ми се стори, че ще излезнат интересни кадри.Не се получи точно както си го представях, но все пак...ето няколко кадъра, за да отбележа излетчето.



                Следващата ми се понрави как се е получила, макар и да не мога да дам обяснение точно защо...
                Може би , защото на цял екран изглежда много готино и затова/умалена ефекта не е такъв/.









                Тая ти е най-готина - аз бих ,,резнал'' отдясно/тъмната част/ и малко отдолу.
                Коригирай го и качи тук, моля...
                Мислех да го направя точно така, но в ляво остават в кадъра само върховете на клоните и не изглежда добре..някак сякаш му липсва нещо...
                Отделно пък ще се изгуби визията на проходчето откриващо след себе си гледката отсреща...
                Затова и реших да я оставя така...
                П.П.Ако държиш обаче ще я направя така да види дали ще изглежда както си я представяш
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  [QUOTE=lubashki777;2695911]
                  Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                  Мислех да го направя точно така, но в ляво остават в кадъра само върховете на клоните и не изглежда добре..някак сякаш му липсва нещо...
                  Отделно пък ще се изгуби визията на проходчето откриващо след себе си гледката отсреща...
                  Затова и реших да я оставя така...
                  П.П.Ако държиш обаче ще я направя така да види дали ще изглежда както си я представяш
                  Ако не те затруднява...

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Всъщност ето...за сравнение...



                    ...повече от това не мисля за удачно да се реже...
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Moят изтънчен вкус отбеляза две снимки - тази преди джипките и тази след джипките!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Moят изтънчен вкус отбеляза две снимки - тази преди джипките и тази след джипките!
                        Между другото, черно/бялата като я правих се сетих за теб и си викам..."я да я направя черно/бяло "...И според мен се получи по-добре от цветния си вариант
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Малко снимки от снощи.Вчера цял ден беше мъгливо и мерака ми да снимам Ст. Планина със заснежени върхове беше почти угаснал.
                          Все пак...в един момент в късния следобяд слънцето проби и в 15,45ч. твърдо реших да рискувам едни 7-8л. дизел.
                          Тръгнах на бързо грабвайки раницата и тъкмо се понесох в посока Казанлък, когато в полезрението ми влезна...зеления цвят на венетката
                          Моментално набих спирачките и започнах да умувам какво да правя.Първата ми реакция беше да се върна и да се откажа, но след като почти се прибрах...си казах..абе аз мога ли...или не мога...
                          Гас към изхода на града, спирам на бензиностанцията на петрол влетявам вътре и...разбирам, че преди 5 минут. е продадена последната винетка
                          Не може да бъде..., тръгвам обратно към града и спирам на съседна бензиностанция...Там пък не продавали въобще...
                          Не е истина си казвам...явно не трябва да правя този тур...
                          В крайна сметка, намирам в града друга бензиностанция на Петрол и там успявам да купя...последната винетка...
                          Така при цялото бързане едва към 16,10ч. успявам да се изнеса с бясна скорост в посоката.
                          За съжаление заради цялата перипетия около винетката, пристигнах малко по-късно и вече се смрачаваше...с две думи на границата да изтърва правилния момент...
                          Все пак...ето малко кадри...
                          Още с първото си отбиване от пътя в полето се вдигна във въздуха някаква хищна птица.Спрях и трескаво смених обектива с новото дълго стъкло/70-300VR/.Пилето ми изнесе цяло представление, от планиране до пърхане на едно място във въздуха и след това стрелване като стрела към земята...За съжаление обаче на твърде голямо разстояние дори и за 300-та мм.
                          Все пак ето един кадър от няколкото които направих...



                          След това се отдадох на снимане на Ст. Планина.Естествено първите кадри бяха с дългия/нали ми беше завинтен на фотоапарата/
                          Искам отново да кажа, че обектива е направо перфектен.Много рязък, бързо фокусира, а стабилизацията много помага при снимане от ръка на повечко мм., особено пък при ниската осветеност както беше в случая и съответно по-ниската скорост на заснимане.





                          Другото, което ме кефи много в този тип обектив е , че можеш да отрежеш определен детайл от цялото и да го видиш и представиш по различен начин...
                          А цялото на по-горните снимки в случая беше ето това...





                          След това продължих и с малко офроуд се изкачих преди Казанлък на едно възвишение, където изпратих последните минути от този ден.

                          Всичко беше във виолетови краски отразяващи се от облаците и скритото зад тях залязващо слънце.







                          Тази част от Ст. Планина не беше белната все още от много сняг, но все пак имаше зимен външен вид.





                          Естествено и тук вкарах в боя дългофокусния и въпреки, че беше вече доста тъмно отново се представи много добре...







                          Най-накрая малко преди да тръгна реших и завинтих на фотото и широката Сигма/10-20/.
                          Снимката не е нещо особено, но пък показва на какво разстояние са правени по-горните снимки...или почти де, защото ултраширокия обектив както знаете намаля обектите...



                          След това вече мръкна и не ставаше за снимане.Не успях да снимам масива Триглав и вр. Ботев, където прланината е бяла от натрупания сняг, защото бяха забулени в отчайваща мъгла.Бузлуджа и Шипка също...
                          Тръгнах си все пак удовлетворен.Не знам доколко са станали снимките/вие ще кажете/, но аз се позабавлявах добре и си изтествах наличната оптика.
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Абе, струвало си е обикалянето за винетка ... Готини са!
                            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Благодаря братле, обикалянето си струваше, но и ме забави.Трябваше ми една идея повечко светлина, за да избягна завишаването на исото.То стойностите му не са някакви фатални, ама...все пак...
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Еха... Браво Любо! Много от снимките тука са за първа страница
                                “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X