Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    ... И Перперикон, и други разни... Браво Любо!!! Аз по обратния ред - натаманявам си монитора така, че да са ми най-готини цветовете и настройките докато гледам.
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
      ... И Перперикон, и други разни... Браво Любо!!! Аз по обратния ред - натаманявам си монитора така, че да са ми най-готини цветовете и настройките докато гледам.
      То за цветовете не смея да пипам въобще настройките извън нагласените от завода, обаче проблема ми е, че разбутах светло/тъмно...и сега най-вероятно виждам снимките по-тъмни от колкото е нормално и съответно май прекалявам с изсветляването на някои участъци.това води разбира се до разваляне на кадъра...
      Сега мисля, че успях да върна старите настройки...или поне в големия си процент, ама вие ще кажете как изглеждат кадрите на вашите монитори.
      П.П. И Перперикон...минахме на връщане и решихме да се отбием, защото има нови разкрития и промени от както ходихме там преди няколко години.
      В темата е описано всичко...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Любо, писах ти за това изсветляване на земната повърхност - земя, трева, дървета, поне това виждам на моя лаптоп, сравни варианта на Чинела - от ,,Пейзаж и природа''...

        Горните снимки от пътуването са разкошни, проблема с изсветляването го има при по - тъмна доба, където се опитваш да осветлиш по- тъмния участък и аз го виждам ,,пепеляв'', без контраст. Според мен не винаги е нужно да се вижда всичко в по - тъмния участък в случая са важни небето и отражението му във водата и оня клон дето се е ,,напърчил''.

        Ще потърся още твои снимки...
        От един новобранец




        Последно редактирано от n960; 06-11-14, 07:27.

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!



          Тия снимки имах също предвид - бих променил ,,сянката'' на житото, / ама не зная как на твоите снимки/ и бих орязал част от него...

          От новобранеца


          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8300068.jpg
Прегледи:2
Размер:133.6 КБ
ID:5621321

            Ето една моя, която съм качвал и ти си я харесал - представи си едно ,,изсветляво'' жито, което ти се набива първо в очите, пренебрегвайки и намалявайки ефекта на разкошния изгрев ...

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Ха...сега гледам тия снимки на служебния монитор, който е пълно дърво и дори не е фул HD...
              Наистина изглеждат доста изсветлени, в къщи на лаптопа не изглеждат така.Изглеждат по-близки до твоята последна снимка като тъмнина.
              Къде ми трябваше да да пипам настройките...тъкмо си бях свикнал с ония...
              П.П.Ще ги видя ей тия снимки и довечера от лаптопа, тази сутрин му промених настройките по спомени почти до каквито си бяха, ама то е ясно какво ще видя...
              Благодаря за критиката...ако не беше се обадил, щях да правя простотии още доста време сигурно...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Ха...сега гледам тия снимки на служебния монитор, който е пълно дърво и дори не е фул HD...
                Наистина изглеждат доста изсветлени, в къщи на лаптопа не изглеждат така.Изглеждат по-близки до твоята последна снимка като тъмнина.
                Къде ми трябваше да да пипам настройките...тъкмо си бях свикнал с ония...
                П.П.Ще ги видя ей тия снимки и довечера от лаптопа, тази сутрин му промених настройките по спомени почти до каквито си бяха, ама то е ясно какво ще видя...
                Благодаря за критиката...ако не беше се обадил, щях да правя простотии още доста време сигурно...

                От новобранеца толкоз, явно добри учители имам...

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Здравейте, ще пусна едни опити от няколко кадъра в мъглата,които направих съвсем импулсивно пътувайки към работа преди 1-2 дни.Ще моля за мнение.Кое и ви харесва/ако има такова де/ и кое не.





                  Първи сняг...







                  А на последната...просто есента се беше запазила и някак ме накара да щракна.Не е нещо особено като композиция , но някак вътрешно ме кефи...необяснимо защо...


                  Поздрави на всички!
                  Последно редактирано от lubashki777; 08-11-14, 06:53.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Всички без последната, но моето виждане е изкривено към Ч/Б с нЕкои корекции.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Всички без последната какво...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Всички без последната какво... СТАВАТ ЗА ПОКАЗВАНЕ
                        Ха!
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Аха...
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Любо, много добри кадри

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Любо, много добри кадри
                              Благодаря Ванка
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                ... и след мъглата, пак мъгла... Хубави кадри!!
                                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X