Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

    Не. Недей да сменяш марката без системата, не и за изискванията които имаш (джоб). Новите баш-съвсем-най-джобни панасоници са готини но излишно скъпи за това което са. Тези които си струват парите (G6 примерно, много добра далавера за това което е) са по-големи от това което търсиш. Стабилизация в тялото при панасониците има само на GX7цата, и май не е съвсем на нивото на олимпийските.

    Панасоник се взима в три случая - ако удариш намаленията (като остареят излизат на обидно ниски цени), ако ти трябва нещо супер специфично (червенокожест джобен да речем), или ако ще снимаш видео, където са си по-добри отвсякъде. Отделно че при панасониците има "по-добри" и "не чак толкова добри" матрици.

    Олимпусчетата си имат трески за дялане, но всичките си се държат в системата - всеки има букса за визьор ако си няма вграден, всеки си има нормална шина за външна светкавица, всеки може да управлява дистанционни светкавици (това и новите панасоници вече кандисаха и го правят) и в общи линии откъм образ каквото може най-скъпия същото го може и най-евтиния (с малки подробности и разлики).

    Ако имаш някакви съвсем конкретни изисквания които само панасониците задоволяват - взимай, добри са, но ако просто се почесваш заради самата смяна - не. Стой си с епл-ите ако не те блазни е-м10 или е-м5. Ако настояваш на плоския формат - дебни Е-P5 в намаление, той е с яката стабилизация. Често се продава комплект с VF-4 визьора.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #77
      От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

      Дилемка.
      Ползвател: човек, снимал от 8 години със сапунерка (FZ8 ), т.е. без никакъв опит във фотографията.
      Цел: По-качествени снимки. Засега без претенции за нещо повече от нормалните заигравки.
      За какво ще се използва: Снимане при пътувания, събития, ежедневие и т.н.
      Мисля, че апаратите със сменяеми обективи ще ми свършат повече работа от някоя "турбо сапунерка".
      Основния ми въпрос е следният: Olympus e-pl6 с два обектива (14-42мм и 40-150мм) за около 800лв. или Olympus e-pl7 с един обектив (14-42мм) за 1000лв. Или иначе казано кое е по-добре - по-старо тяло с два обектива или по-ново и по-скъпо тяло (с малко повече и може би незначителни екстри) с един обектив? Пак да натъртя, че съм без опит, а и като цяло не мисля да ставам турбо маниак. Просто искам хубави снимки във всички условия, особено в такива с по-малко или никаква светлина.
      Благодаря предварително!

      П.С. Моля споменаването на други модели да е много добре обосновано, защото главата ми стана мекичка от модели, ревюта и т.н.

      Коментар


      • #78
        От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

        Колега, аз имах точно такава дилема преди месец... С що-годе същите изисквания... Имам SONY HX300 и усетих, че се сърди при лошо осветление, дори и при наличие на уж сериозна оптична стабилизация...
        И се спрях на СОНИ А6000... Малко по-скъп е от изброените от теб, но е с матрица с размер на добър кропнат DSLR (да, от последните преди фул-фрейм)...
        Взех го с един обектив - като за китов - с доста компромиси. Но пък много компактен 16-50.
        Да, обективите след това са скъпички, но засега съм доволен - бърз автофокус, добра чувствителност...
        Оказа се, че комплекта е с доста по-малки габарити от значително по-лошия SONY HX300, който не е със сменяема оптика...
        Обаче си е доста лакомичък за батерия... Умерих някаква промоция, и към него ми подариха SONY пауърбанк 5Ач и 16ГБ SONY бърза карта..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #79
          От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

          Моля никой да не се засяга лично, но днес в N-та тема чета, че се търси фотоапарат, който да прави по-добри снимки. Ми няма такъв! Или ЗАУ-то може да изстиска всичко от фотоапарата, или не. Аз бих взел комплекта с двата обектива и по-нататък нещо светло и твърдо. Не съм олимпиец, но съдейки от показаните тук снимки на kолегата n960, мисля, че ще трябва да видиш доста зор, докато ти умалее този комплект. Трябва четене и снимане до припадък за получаването на така желаните "по-добри снимки".
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #80
            От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            ... Имам SONY HX300 и усетих, че се сърди при лошо осветление, дори и при наличие на уж сериозна оптична стабилизация...
            Снимам с няколко камери, в т.ч. Canon 70D. Преди няколко дни си купих и Sony HX300 и съм приятно впечатлен от възможностите на камерата на тъмно.
            п.п. От една седмица не мога да качвам снимки в този сайт.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #81
              От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Моля никой да не се засяга лично, но днес в N-та тема чета, че се търси фотоапарат, който да прави по-добри снимки. Ми няма такъв! Или ЗАУ-то може да изстиска всичко от фотоапарата, или не. Аз бих взел комплекта с двата обектива и по-нататък нещо светло и твърдо. Не съм олимпиец, но съдейки от показаните тук снимки на kолегата n960, мисля, че ще трябва да видиш доста зор, докато ти умалее този комплект. Трябва четене и снимане до припадък за получаването на така желаните "по-добри снимки".
              Уважаеми колега, не мисля, че с "четене и снимане до припадък" със сигурност някой ще направи нещо... Не визирам никой лично, просто коментирам точно тези думи. Да знам, че така се смята, аз не мисля обаче. Просто хората са различни, някой си може по рождение, друг колкото и да чете и снима нищо кой знае какво няма да постигне... Затова и най-добре е, всеки да прецени добре в какво му е силата и там да работи... На някой му е дадено едно, на друг друго... От всеки художник не става, фотограф също...

              И да, напълно е възможно на определен човек, още от първите кадри да му е нужен топ модел със съответната му оптика. Пак повтарям, не визирам никой конкретно, просто добавям мнението си... Ако ставаше само с четене и тренировки, всеки щеше да може да стане Айнщайн или Рембранд... пък то не е така..., да не говорим, че както и показва практиката точно най-можещите обикновено са и най-мързеливи... и резултатите си постигат не с къртовска работа, а предимно с можене... ;-)
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #82
                От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                Добре, как ще коментираш тогава снимките на Роберт Мекис? Не знам защо, но когато някой се оплаква от техниката и най-вече от "скапаните китаци", винаги ми се иска да го пратя на разходка из неговия сайт.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #83
                  От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                  Не го познавам, погледнах сайта със снимки: http://www.robertmekis.com Ако това е човека за който става въпрос, е прекрасен пример за нужда от техника. Нямам претенции да съм прегледал всичко, това което е показал най-отпред, по моите критерии е 90% откровен брак по технологични причини... Не коментирам визия, поглед, художествено съдържание и прочие...

                  И не се явявам това, което не съм, а именно критик... Подчертавам, първо че критиците са се издавили вкупом в Сена по времето на импресионизма, второ никой не може да бъде сигурен, какво ще е решението на времето..., ако не беше така, нямаше миналата седмица да бъде подобрен световния рекорд за цена на картина (172 милиона долара) за едно платно на Модилиани, което приживе е струвало по-евтино нарисувано, отколкото чисто защото било нацапано...

                  Та така... Аз не разбирам губенето на време с примитивна техника, от човек който може да снима... Така нито прави нещо, нито дава на другите... За който си не може, вероятно и телефон с камера е добра алтернатива, да не си пък той губи времето... И моля всичко това, да е ясно, че си е моето лично мнение..., нищо повече...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #84
                    От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Уважаеми колега, не мисля, че с "четене и снимане до припадък" със сигурност някой ще направи нещо... Не визирам никой лично, просто коментирам точно тези думи. Да знам, че така се смята, аз не мисля обаче. Просто хората са различни, някой си може по рождение, друг колкото и да чете и снима нищо кой знае какво няма да постигне... Затова и най-добре е, всеки да прецени добре в какво му е силата и там да работи... На някой му е дадено едно, на друг друго... От всеки художник не става, фотограф също...

                    И да, напълно е възможно на определен човек, още от първите кадри да му е нужен топ модел със съответната му оптика. Пак повтарям, не визирам никой конкретно, просто добавям мнението си... Ако ставаше само с четене и тренировки, всеки щеше да може да стане Айнщайн или Рембранд... пък то не е така..., да не говорим, че както и показва практиката точно най-можещите обикновено са и най-мързеливи... и резултатите си постигат не с къртовска работа, а предимно с можене... ;-)
                    Аз пък, благодаря за обективното мнение. Изобщо не слагам себе си някъде в него! Просто е обективно. Нищо повече.
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #85
                      От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                      Давам си сметка и за още нещо, което пропуснах... Поне 90% от хората не правят разлика между високо изкуство и нещо си... Това също е много важен елемент... Винаги е било така, вероятно и ще се задълбочава проблема, т.е. нарастват процентите... Така че и постигането на особено високи цели, е състезание индивидуално и насочено предимно навътре... Цялата 32 000 хиляди години история на визуалните изкуства е ярко доказателство за това... И така Рембранд е починал беден и отритнат...
                      Последно редактирано от Венцислав Петров; 06-12-15, 22:02.
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #86
                        От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                        Не всички тук имат претенции да правят високо изкуство... Но това не пречи да се експериментира
                        Понякога фотографията е най-добрия начин да се илюстрира дадена ситуация, или поне да се 'пренесе' читателя в дадена ситуация, според възможностите на фотографа
                        А в някои случаи по добре нещо, макар и да не удовлетворява високите изисквания, но пък илюстрира добре разказа (или спомена), отколкото да няма нищо ....
                        Затова има и сапунерки
                        Предполагам, че добре разбирам колегата - и аз нямам никакви претенции за високо изкуство, но пък ми е приятно да разгледам отново местата, където сме ходили и да си припомним моментите...
                        Заснети 'както са', без да е дебнен часа на снимка, положение на слънце и други 'позьорства' (не в лошия смисъл - за високото изкуство това са необходими екстри)
                        Затова и поне за мен факторите са били достатъчна чувствителност на сензора с що годе добра оптика, позволяваща при лошо осветление достатъчна скорост. Бърз автофокус... Компактни размери...
                        И след това - възможностите за ръчни настройки - те са вече за случай, при който може все пак малко да се 'позира' в по-правилни условия и да се експериментира...

                        Това е както при автомобилите - всеки има различна класация на критериите си, и затова избира различен модел/марка и т.н.....
                        Напълно разбирам колегите, снимащи с твърда оптика. Такива, които въобще не ги интересува автофокуса, защото заснемат само с ръчен фокус... И т.н... Но при някои ситуации това не е съвсем приложимо, или отнема голяма част от времето...
                        Затова и всеки си избира подходящия автомобил и фотоапарат според критериите си... Дали мога да взема подводен бокс за по-сериозен фотоапарат - ами мога, ама ми е по-удобен NIKON AW100, с който успяваме с приятелите да си спомняме какви риби сме видяли... Не става за Нешънъл джиографик, ама ми е винаги в джоба
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                          Дилемка.
                          Ползвател: човек, снимал от 8 години със сапунерка (FZ8 ), т.е. без никакъв опит във фотографията.
                          Цел: По-качествени снимки. Засега без претенции за нещо повече от нормалните заигравки.
                          За какво ще се използва: Снимане при пътувания, събития, ежедневие и т.н.
                          Мисля, че апаратите със сменяеми обективи ще ми свършат повече работа от някоя "турбо сапунерка".
                          Основния ми въпрос е следният: Olympus e-pl6 с два обектива (14-42мм и 40-150мм) за около 800лв. или Olympus e-pl7 с един обектив (14-42мм) за 1000лв. Или иначе казано кое е по-добре - по-старо тяло с два обектива или по-ново и по-скъпо тяло (с малко повече и може би незначителни екстри) с един обектив? Пак да натъртя, че съм без опит, а и като цяло не мисля да ставам турбо маниак. Просто искам хубави снимки във всички условия, особено в такива с по-малко или никаква светлина.
                          Благодаря предварително!

                          П.С. Моля споменаването на други модели да е много добре обосновано, защото главата ми стана мекичка от модели, ревюта и т.н.
                          Хайде и аз барабар Петко с мъжете, не съм капацитет във фотографията но минах по тази пътечка . Всички в този форум са били на твоето място, този обектив или този, това тяло или това. Не говоря за пари, при едни хора са много при други са малко. Та на въпроса, почти във всяка фото книга съм срещал съвета не купувай тяло с два обектива. В твоя случай е тяло с китов 14-42 + зум 40-150 или тяло само с 14-42. Китовия обектив е обикновено капачка на тялото ( много силно казано) но този обектив ще ти радва окото точно 2месеца и ще почнеш да да искаш от него качество което той няма как да ти даде( острота, скорост, светлосила). 40-150 е зум обектив който втора ръка ако толкова много ти притрябва е на цени между 80-150лв та не мисля че ще е кой знае какво перо. И двата обектива за мен и много хора които снимат с Панасоник и Олимпус са нещо с което да почне човек да снима и да се ориентира какво му трябва, което китака не му дава. Снимал съм с тяло Panasonic G5 с обективи на Panasonic
                          1. Panasonic Lumix G Vario 14-42mm f/3.5 -5.6 Asph. / MEGA O.I.S.
                          2. Panasonic Lumix G X Vario PZ 14-42mm f/3.5-5.6 Power O.I.S.
                          3. Lumix G HD 14-140mm f4-5.8.
                          4. Panasonic 45-200mm f/4-5.6 G Vario MEGA O.I.S
                          5. Panasonic Lumix G 20mm F1.7 ASPH

                          Та от тези всичките 14-150 за туризъм беше чуден а 20мм (14мм също) за в града и пак за туризъм ми вършеше чудна работа ( това си е мое лично мнение на Любител щтракач) китака 1
                          4-42mm f/3.5-5.6 Power O.I.S. (с мотор е и зума не е ръчен) е по добър от по стария китак
                          14-42mm f/3.5 -5.6 Asph. / MEGA O.I.S
                          Олимпус имат обективи с подобни параметри и са също добри но са без стабилизация защото телата Олимпус са със стабилизация, при Панасоник е обратно, с изключение на Panasonic Lumix GX7 който и като пари в момента не е много над Olympus e-pl7 и за товати предлагам да видиш дали няма да ти хареса.

                          http://snapsort.com/compare/Olympus-...-Lumix-DMC-GX7


                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                            На въпроса - да epl-6 + два китака е по-добро решение от по-скъп epl-7 + един китак. Разликите не са фрапиращи, основната е че 7цата може да се управлява през wifi от телефон, 6цата не може.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #89
                              От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Давам си сметка и за още нещо, което пропуснах... Поне 90% от хората не правят разлика между високо изкуство и нещо си... Това също е много важен елемент... Винаги е било така, вероятно и ще се задълбочава проблема, т.е. нарастват процентите... Така че и постигането на особено високи цели, е състезание индивидуално и насочено предимно навътре... Цялата 32 000 хиляди години история на визуалните изкуства е ярко доказателство за това... И така Рембранд е починал беден и отритнат...
                              Венци, тук си много прав, но в духа на предишните ти постове ще те попитам: кой би се осмелил да оценява Рембранд по качеството на четките му? Въобще някой знае ли с какви четки е рисувал?
                              В този смисъл и в контекста на една бурно развиваща се технология, особено що се отнася до възможностите на сензорите, оценките и присъдите на база на технически показатели, и то върху интернет семпъли с размер на две пощенски марки за мен са силно непрепоръчителни. По днешните критерии това, което можеха топ моделите на всички производители преди 7-8 години съвсем спокойно може да се класира като 100% брак по показатели като динамичен обхват и "шум", но тогава техните възможности бяха еталон и обект на въздишки
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                                За Рембранд определено мога да кажа, че с акварелни боички не може да рисува... не че съм го питал, но си позволявам да съм сигурен... Ще е тема за много дългъг разговор обаче. За развиващата се технология аз пък на свой ред съм съгласен с теб. Напълно! Когато започнах да се занимавам с фотография, преди повече от 30-на години почнах с Пентакон сих 6х6. След десетина години, си дадох сметка, че технологията не ме удовлетворява и напълно спрях фотографията. Изчаках 30-на години и чак сега намирам това, което ми е нужно... Затова и сега пак снимам... Впрочем 30-на години са и добър срок за обмисляне на доста неща, помага много на фотографията... Това е, аз съм си такъв, или правя каквото считам за максимум или въобще не... Светът е пълен с половинчати неща, не виждам необходимост да съм част от тази сивота...

                                Нарочно писах на няколко пъти "аз", първо, за да стане ясно, какво мисля и второ никак не желая, тези ми житейски виждания и концепции някой да реши, че пиша за него... И трето, за да не се правя на критик, всичко това отново подчертавам с само и единствено личното ми мнение, засяга само мен и онези, които му обръщат внимание... Не претендирам да съм последна инстанция никому, но съм готов да отстоявам принципите си, когато иде реч за мен...

                                Впрочем извинявам се на колегите, мисля съвсем темата тръгна в друга посока, неискана от тях...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X