Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    ....... За сметка на това има читави обективчета Сигма които съществуват във вариант за некс и вариант за м43. Че дори може ако смениш системата да ти променят обектива от единия към другия стандарт, за скромната сума от почти цената на обектива на старо.
    В началото на темата спомена за смяна на системата, за адаптер ли става дума? В момента ползвам отвреме на време един Zuiko 40-150 с адаптер и леко започнаха да напират въпроси.
    Примерно на този, какви обективи могат да се сложат(всичките ли Никон стават) и има едно болтче то за какво е?
    Nikon G AF-S AI lens to MICRO 4/3 M4/3 Adapter Olympus E-P3 EM5 Panasonic GX1 G5

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$T2eC16FHJGgFFm0K+WoUBRwVo7(r6!~~60_57.jpg
Прегледи:1
Размер:53.0 КБ
ID:5554719

    Примерно го давам, просто ми е интересно какво им се гледа, кои стават и от кои да стоим на далеко. За сега все още не знам какъв обектив ще ми трябва гледам за сега твърди защото всички за тях ми говорят. Но тези дето ги гледам са едни цени и май ще си снимам с китака иначе са тези Panasonic LUMIX G 20mm f/1.7 или Olympus M.ZUIKO DIGITAL 17mm f/1.8 MSC
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #32
      От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

      Преходниците за Никон когато са читави често имат едно палче което позволява да задействаш блендата на обектива (понеже на повечето нови никонски обективи ръчен пръстен за блендата вече няма). По този начин от преходника нагласяш (относително, понеже нямаш маркировки освен за отворено до край и затворено до край) блендата.

      Тази е снимана точно с такъв преходник, с Никон 14-24мм 2.8




      А тази - с палачинка панасоник 14мм 2.5 струваща 14 пъти по-евтино



      Разбира се, никонската е малко по-добра. Не им личи понеже пикасата ги е наакала и двете.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #33
        От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

        Хаха...това с Пикасата и наакването ме накефи .
        При мен след последното наакване с Пикасата при ресайзването съм се зарекъл...никога повече тази операция с нея!!!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #34
          От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

          Така и така сте отворили дума за Picasa ,
          на времето, когато още беше "млада", някак си не се харесахме и си заплюх XnView. От тогава - с него, по всякакъв повод и причина, без погледи встрани
          Сега, дори и да се опитам да ги сравня, няма да имам обективна преценка. Та затова питам - някой, с констуктивно, макар и субективно мнение
          кое от двете?
          ... sorry for off-topic
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

          Коментар


          • #35
            От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

            Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
            Така и така сте отворили дума за Picasa ,
            на времето, когато още беше "млада", някак си не се харесахме и си заплюх XnView. От тогава - с него, по всякакъв повод и причина, без погледи встрани
            Сега, дори и да се опитам да ги сравня, няма да имам обективна преценка. Та затова питам - някой, с констуктивно, макар и субективно мнение
            кое от двете?
            ... sorry for off-topic
            И двете дядо попе и двете .
            Аз поне ползвам основно irfanview, но от скоро ползвам и пикаса, защото много лесно се търси и разглежда голям брой снимки (аз имам над 100000) и защото има разпознаване на лица (детето от малко до сега, жената...).

            Коментар


            • #36
              От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              И двете дядо попе и двете .
              Аз поне ползвам основно irfanview, но от скоро ползвам и пикаса, защото много лесно се търси и разглежда голям брой снимки (аз имам над 100000) и защото има разпознаване на лица (детето от малко до сега, жената...).
              Е то е важно за какво я използваш.За разглеждане на снимки е добър организатор, но за обработка и намаляване на размера не става...поне не и над средно ниво, което на мен лично ми е твърде малко!
              За другата програмка не мога да коментирам...просто нямам наблюдения!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #37
                От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                Понеже съпунерката ми се предаде и аз като пълен лаик във фотографията се обръщам към Вас, знаещите, за компетентно мнение. Бюджет до 500лв.
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • #38
                  От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                  Дигни бюджета освен ако не става въпрос за втора употреба. Хубавите работи почват от 2Х500лева .
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                    Понеже съпунерката ми се предаде и аз като пълен лаик във фотографията се обръщам към Вас, знаещите, за компетентно мнение. Бюджет до 500лв.
                    Ако пак ,,сапунерка'' - sony rx...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                      За 500лв втора употреба има Олимпус, Sony nex5 Panasonic G3 ,с повече късмет G5 ,рядкост по бг базарите.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        Понеже съпунерката ми се предаде и аз като пълен лаик във фотографията се обръщам към Вас, знаещите, за компетентно мнение. Бюджет до 500лв.
                        Спря ли се на нещо, или вече си с нова играчка и не си се похвалии.
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                          все още се лутам
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            все още се лутам
                            Ако си решил да се занимаваш по-сериозно с фотография, може да се полуташ още малко. Ако снимаш само за "семейния албум", не се лутай много а се загледай пак в сапунерките. Те имат 4-5 кратен зум, което би трябвало да ти е достатъчно за ежедневна употреба. При безогледалките със сменяема оптика има един малък проблем - никога не минаваш само с един обектив а всеки от "другите" струва колкото самата безогледалка. Успех в търсенето!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                              Какво ще кажете за това
                              http://www.technopolis.bg/b2c/detail...US-SH-60-BLACK
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кой компактен фотоапарат със сменяеми обективи?

                                Гледам чудиш се, но Фърли един поглед на това:

                                Sony DSC-RX100

                                Читав, втора употреба се намира за около 500 лв. и в пъти по - добри характеристики.
                                Не знам дали ще пасне на лапата ти ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X