Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видеокамера CANON или SONY

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Видеокамера CANON или SONY

    Не знам как е при новите видеокамери, но при новите безогледалки електронните визьори са си чуднички. И в тъмница да погледнеш през него ще ти покаже изображение, докато през оптичния ще видиш именно... тъмница.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #77
      От: Видеокамера CANON или SONY

      Беше ми интерсно, какъв е еквивалента на фокусните разстояния на обетива на тази камера спрямо обикновен фотоапарат.
      Дават се формули за изчисляване, но нито съм сигурен в точнта големина на сензора, нито ми се изчислява.
      На обектива дават че е 3.3/33. При директно сравнение с фотоапарат Канон през визьорите, размера на картината отговаря на 24/ 220(около) за фотоапарата. Сигурно не е коректно, но горе-долу това е.
      Междувременно взех и 2 приставки, Макро и Теле. Не са много скъпи, а имаше и кой да ми ги донесе.
      Макро приставката даде еквивалент на фокусно около 18 на Канона. Реално, картината се разшири с окло 80 см., на 3м разстояние, образно казано.
      Телеприставката няма с какво да я сравня, защото нямаме толкова дългофокусен обектив под ръка.
      Ясно е че тези приставки изяждат част от осветеноста, през визьора се вижда, и вероятно от качеството на картината, но ще се плзват само тогава когато се налага. Главно приложение ще намира Макрото, но се продаваха в комплект.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090164.JPG
Прегледи:1
Размер:370.6 КБ
ID:5773902

      Коментар


      • #78
        От: Видеокамера CANON или SONY

        Така и не разбрах какво точно искаш да снимаш?

        Коментар


        • #79
          От: Видеокамера CANON или SONY

          Главмо работни процеси, в работилница, гараж. При липса на достатъчно осветление и отстояние. Пък по-натам ще видя какво ще ми дойде на акъл.
          Това лято направих няколко сесии, но за да станат гледаеми трябва малко монтаж. Но компютъра ми идва слаб, и процеса е страшно бавен, та все отлагам.
          Чудна работа, но тази камера уж снима в популярен MPEG2 Формат, а ХР Ундоуса не ми изкарва опция за Медиаинфо, както на другата камера. Интерсно ми е да сравня параметрите на филмите които прави.

          Коментар


          • #80
            От: Видеокамера CANON или SONY

            Един DSRL може би ще е по добрия вариант от гледна точка на това, че е с голям сензор и може да снима добре дори при слаба осветеност...
            Относно монтажа определено ще видиш зор от към изчислителна мощ. По принцип компромиса е да се работи с по ниска разолюция. В случая дори да се работи със стар формат като mpeg накрая при постпроцесинга може да отиде повече време...

            Коментар


            • #81
              От: Видеокамера CANON или SONY

              Монтаж принципно може да се прави и в самия youtube ако ще качваш материяла там (доста елементарен). Пусни все пак някакъв суров материал да видим за какво иде реч.
              Последно редактирано от persuader; 03-12-17, 22:00.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #82
                От: Видеокамера CANON или SONY

                Съвсем рутинна работа.
                заставка със заглавие. Орязване на моментите на пускане и спиране на камерата, свързване на отделни сцени, евнтуално забързване на каданса при някои по-мудни и повтарящи се действия.
                Като програма максимум, някога в бъдъще, субтитри.
                Ще погледна какво предлга Youtube.

                Коментар


                • #83
                  От: Видеокамера CANON или SONY

                  Заставка със заглавие - не съм сигурен. Останалите неща със сигурност ги има. Естественно не е като да правиш монтаж на съвременен компютър но ги има със сигурност.
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Видеокамера CANON или SONY

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                    ...Един DSRL може би ще е по добрия вариант от гледна точка на това, че е с голям сензор и може да снима добре дори при слаба осветеност...
                    ...
                    На цената на DSLR , видеокамерите могат всичко горно , плюс още някои екстри .
                    Ама не внимавате .
                    Бюджета на колегата е 150-200 лв. Народът е казал , че " с пръдня боя не се прави" , но както е видно от подписа ми - опити за преоткриване на топлата вода съвсем не са дефицит .

                    А по принцип ако някой намери читав DSLR за до 200 кинта - да свирка , взимам го одма .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Видеокамера CANON или SONY

                      За цената съм съгласен. Обаче, че можеш да вземеш камера с голям сензор на цената на DSLR не съм. DSLR снимаш видео 1080p може да се намери за 400-500 лева. Освен това като гледам как го е подкарал колегата от тук една камера, от там друга, че обективи... вече е минал бюджета си няколко пъти

                      Коментар


                      • #86
                        От: Видеокамера CANON или SONY

                        Добре де, няма какво да крия.
                        Не съм много по харчовете, но наистина, тук малко там малко, трупат се.
                        Естествено, една от камерите ще бъде разкарана.
                        JVCто е еквивалент на 160 лв.. Обективчетата са 25$ Много ли е за такава камера, не мога да преценя. Но когато е излязла преди 10години е струвала над 1000$. Тази е все още с целофана на капака с дисплея.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Видеокамера CANON или SONY

                          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                          Добре де, няма какво да крия.
                          Не съм много по харчовете, но наистина, тук малко там малко, трупат се.
                          Естествено, една от камерите ще бъде разкарана.
                          JVCто е еквивалент на 160 лв.. Обективчетата са 25$ Много ли е за такава камера, не мога да преценя. Но когато е излязла преди 10години е струвала над 1000$. Тази е все още с целофана на капака с дисплея.
                          Нали знаеш приказката - евтиното излиза скъпо. Още повече като имаш и претенции.
                          При колите също е така. Гледаш евтинка, ама като почнеш да обслужване, че нови гуми... И ти излиза по скъпа от скъпата обслужена и с нови гуми

                          П.С. Разкарване на такава техника(морално остаряла) си е доста трудна мисия
                          От доста време продавам чисто нов панасоник, на около година с не лоши параметри и ако не греша още гаранциоонен, които взех за травел снимане... но както казах, трудна работа...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Видеокамера CANON или SONY

                            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение

                            П.С. Разкарване на такава техника(морално остаряла) си е доста трудна мисия
                            Знам че е така, а и ти допълнително ме притесни.
                            Заради това побързах да пусна Сонито на пазара, преди празниците.
                            Е, извадих късмет, продде се. Даже и с малък бонус, с който мисля по-натам, ако се налага, да закупя допълнителна батерия за JVCто.
                            Камерата в никакъв случай не беше лоша за парите си, а и лесна за работа. Но и не беше разумно дадържа 2 камери.
                            JVCто вероятно ще е по-трудно за продаване, защото ще е по-скъпо, и сигурно ще е с някаква загуба.
                            Но в крайна сметка, това едва ли има някакво значение, особенно ако ме порадва известно време.

                            Коментар


                            • #89
                              Здравейте колеги,
                              Заради вниманието което ми отдлихте и натрупалото се през изминалото време, ще споделя. .
                              Апетита идва с яденето. Но... идват и разочаровния...
                              Постепенно се амбицирах да правя филмчета пътеписи с познавателна цел, и да ги споделям. Взех си и монопод и статив.
                              Тази година понатрупах доста филмов материял с JVC то.
                              И нещата, както ме предупредихте, се оказаха не толкова прости.
                              На автоматични режими и добра осветенеост, камерата се справя. Но имам забележки например при изображена на корони на дървета с много листа. Някак се сливат и размазват. На сянка, полусянка и привечер, резултата също не е впечатляващ въпреки 3те CCD сензора.
                              Обаче забелязах по-голям проблем при ръчния режим. Когато е на ръчен, при движение се получава ужасно влачене на картината. На практика, опцията за ръчна настройка е неизползваема. Също така и оптичната стабилизация на практика не съществува, което в последствие при гледане дразни. .
                              Така че, няколко месеца снимки, фактически остават в архивите като учебен материал. И догодина ще трябва да ги преснимам.

                              Отделно проблемите със софтуера при монтажа. Най-лекият за мен и лесен за работа - Filmora - Wondershare ми дава съществен проблем. Изходния материал, след обработката сече. В каквито и формати да го изкарам. Да речем, че това ще се оправи с други видеоредактоктори, но съм ограничен откъм ресурс на комютър, така че ще се работи с ограничен избор програми, работещи на ХР

                              И така, за да реша поне част от проблемите, си взех и друг камкордер. Panasonic HDC STD750 от серията панасоници, най-добри камкордери за 2010 с 3MOS ситема. Първите впечатления, са работещата отлична хибридна стабилизация на картината, и доброто представяне на слабо и проблемно осветление. И при ръчен режим не влачи картината. Прибавих и по-добър статив, но все пак без Fluid heaad, защото като вече ви е известно, бюджета ни е мизерен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X