Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видеокамера CANON или SONY

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видеокамера CANON или SONY

    Моля за спешна фотографска помощ ,искам да си взема камера която да прави освен поносимо видео и що годе хубави снимки,някъде четох че подходящи за това са камерите с около 3 мегапиксела,а да има и добър оптичен ZOOM (в реда на мисли да отбележа,че забелязвам скъпичките камери около 3000 лв имат оптичен ZOOM 10, и ми се струва малко,както и да е явно имат други предимства)бюджета е около 1000 лв,и заглеждам тези двете http://www.canon.bg/For_Home/Product...LEGRIA_HF_R28/

    http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-videokameri-c38/sony/hdr-cx130-p45819717/opisanie.html

    с
    еднаква цена са в магазина в който ги гледах 490 евро(не е в България,макар че сега Сонито е на промоция 390 евро)но пък CANON по-ми допада като марка.Като ги пробвах Сонито имаше по светла картина и бялото беше "по-бяло" другите модели Сонита също бяха така в сравнение с моделите на Канон,незнам може би е от някакви ръчни настройки.Порових се в менюто на Канона-много сложно ми се видя нищо не разбрах,докато на Сонито беше ясно като бял ден. Та това е дилемата,няма да се ползва с професионална цел,чисто любителска снимки и видео на детето,на някои забележителности.Забравих да кажа ,че някъде видях ,че на Канона могат да му се прислагват и други по-големи обективи,не знам дали важи същото и за Сонито.

  • #2
    От: Видеокамера CANON или SONY

    Аз за камера само Сони ,взех си сега една sony hdr-cx115e ,просто е супер.За снимки 3,1 пиксела са малко но взимаш камера а не фотоапарат.http://www.skroutz.gr/s/253316/Sony-...ony+hdr-cx115e
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #3
      От: Видеокамера CANON или SONY

      Благодаря колега,като и гледам характеристиките ,тези които разбирам (не че разбирам много),анализ,мегапиксели и оптичен zoom са сходни с двата посочени от мен примера,а цената е доста по-приемлива,е ясно е,че ще и липсва нещо друго щом е по-ефтина,но за непрофесионалист като мен едва ли ще съдбовно и нужно .Ти от къде я купи да отида да я погледна на живо?

      Коментар


      • #4
        От: Видеокамера CANON или SONY

        Първоначално публикуван от galinikos Преглед на мнение
        Благодаря колега,като и гледам характеристиките ,тези които разбирам (не че разбирам много),анализ,мегапиксели и оптичен zoom са сходни с двата посочени от мен примера,а цената е доста по-приемлива,е ясно е,че ще и липсва нещо друго щом е по-ефтина,но за непрофесионалист като мен едва ли ще съдбовно и нужно .Ти от къде я купи да отида да я погледна на живо?
        Както се казва : като ще е гарга - да е рошава
        С други думи : като ще е Сони , то тогава вместо СХ 115 , по-доброто решение - модел СХ130Е . Хем се вписва и в бюджета ти .

        http://mallbg.com/Видеокамера-Sony-H...CEN_22660.html
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          От: Видеокамера CANON или SONY

          Да си призная точно преди две минути и аз взех решение да е SONY HDR-CX130.

          Коментар


          • #6
            От: Видеокамера CANON или SONY

            Имам едно сони с хард, което се опитвам да разкарам на 1/3 от цената му макс, че не ми трябва, но няма захранване и никой не го ще. Инак е много добро. Предпочитам картината на сони, каноните са ми малко странни. Мисля обаче е въпрос на вкус, дали ще е БМВ или Мерцедес, разликата не е голяма, а е по-скоро въпрос на лични предпочитания, няма да сбъркаш и с 2те, но принципно протата масово са със сонита...

            Коментар


            • #7
              От: Видеокамера CANON или SONY

              Да,и аз забелязах,че картината на Сонито беше очевидно по-ярка и по-приятна,но не съм сигурен дали е от някоя настройка,доколкото прочетох и научих тези дни за камерите разбрах че Сонито е с по-добри характеристики,а Канона има повече екстри (например може да пишеш с ръка(нокът) по дисплея,има две гнезда за карти,качва клипове в YOU TUBE и т.н. )и явно затова са със сходни цени.

              Коментар


              • #8
                От: Видеокамера CANON или SONY

                Ако въпроса беше за фотоапарат веднага щях да кажа Канон - само и единствено в Япония се произвежда и сглобява, и за мен е най-доброто(не съм професионалист).
                За камеите - незнам как е...
                898450701

                Коментар


                • #9
                  От: Видеокамера CANON или SONY

                  Първоначално публикуван от galinikos Преглед на мнение
                  Да,и аз забелязах,че картината на Сонито беше очевидно по-ярка и по-приятна,но не съм сигурен дали е от някоя настройка,доколкото прочетох и научих тези дни за камерите разбрах че Сонито е с по-добри характеристики,а Канона има повече екстри (например може да пишеш с ръка(нокът) по дисплея,има две гнезда за карти,качва клипове в YOU TUBE и т.н. )и явно затова са със сходни цени.
                  И сонито го може. И сваля директно на диск .... и т.н.
                  Избери си с по-голям хард диск. Оптичния зум е важен, цифровия ...... не толкова.
                  Снимки с камерата рядко ще правиш......можеш да си избереш момент от клипа и да извадиш снимка от този кадър.
                  Аз съм със Сони. Прекрасна е и не бих я сменил. (Handikam HDD hibrid - DCR-SR 36 с 40 оптичен зум и 40 giga disk)
                  На същата цена са вече с двойно по-големи дискове.
                  Успех и да покажеш клиповете !
                  Последно редактирано от bgbul; 11-09-11, 08:36.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Видеокамера CANON или SONY

                    Като спомена за харда,за Канона пише че има 32 гига,и отделно гнезда за карти,а за Сонито никъде не се споменава,че има хард диск пише само за мемори стик,дали е възможно да няма хард и да е само с карти?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Видеокамера CANON или SONY

                      Първоначално публикуван от galinikos Преглед на мнение
                      Като спомена за харда,за Канона пише че има 32 гига,и отделно гнезда за карти,а за Сонито никъде не се споменава,че има хард диск пише само за мемори стик,дали е възможно да няма хард и да е само с карти?
                      Не е възможно !
                      За Сони и Канон това си е стандарт - хард диск.
                      Има си и диск (40-80 и нагоре гига) има си и слот за карта памет - при Сони е един слота.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Видеокамера CANON или SONY

                        Нашата камера Canon HF100 е само с карта. 32GB държи много време - от час и нещо на максимално качество, до няколко часа на по-ниското.
                        НО, ако искаш снимки и видео, по-добре фотоапарат с ХД видео. Камерата не прави хубави снимки, докато добрия фотоапарат може да се справи с хубаво видео. Макар и по-неудобен за целта.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Видеокамера CANON или SONY

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          .....
                          НО, ако искаш снимки и видео, по-добре фотоапарат с ХД видео. Камерата не прави хубави снимки, докато добрия фотоапарат може да се справи с хубаво видео. Макар и по-неудобен за целта.
                          Аз пък този период го минах
                          Сега съм на принципа : Ако искаш хубаво видео - купуваш си хубава камера , ако искаш хубави снимки - купуваш си хубав фотоапарат . Иначе и в единия и в другия случай правиш компромис .
                          Та зависи в случая колегата на какво иска да наблегне .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Видеокамера CANON или SONY

                            Темата си има заглавие. Какви фотоапарати .....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Видеокамера CANON или SONY

                              На видеото смятам да наблегна и вече я поръчах(че нямали в черно),в петък живот и здраве ще я взема.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X