Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    Нещо, което много ме впечатли при Канона на Влади333, е бързината с която фокусира и стабилизира.
    При ДСЛРите за това е важен и обектива (дори повече), не само апарата
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #77
      От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
      Този ми пост беше №500
      Дали не се доверя на канон или никон с тая цифра?
      nikon 500D
      Canon 500D
      Който и от двата да вземеш няма да сгрешиш но си отговори първо какво искаш да снимаш.....от сони бягай далече.....! Второто както искаш го разбирай....!
      В отговор на пост 41 ви.......DSLR не е за теб...по добре виж Panasonic FZ 50.....това е твоя апарат.....!
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #78
        От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

        Благодаря на всички за вещите съвети. Вече съм горд собственик на Nikon D90 с Nikkor 18-105mm VR, закачен на него.

        Сега остава да се науча и да снимам
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • #79
          От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

          Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
          Благодаря на всички за вещите съвети. Вече съм горд собственик на Nikon D90 с Nikkor 18-105mm VR, закачен на него.

          Сега остава да се науча и да снимам
          Честитутка.
          За снимането - обади се да ти покажа основни неща, пък за другото вече трябва много четене.

          ПП Ако те питат що не канон им обясни, че им е бозаво цветопредаването и избива яко на магента
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #80
            От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

            Честито

            Прекрасен избор. Със здраве да щракаш.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #81
              От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

              Честито за новата играчка Андро.
              Пожелавам ти бързо да се научиш да снимаш и китовия обектив скоро да ти стане малък и недостатъчен
              Сега пътеписите ти ще станат освен интересни, и по-красиви.

              П.С. И да знаеш, че този апарат не е водоустойчив.
              www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
              0898777327

              Коментар


              • #82
                От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                Честито за новата играчка Андро.
                Пожелавам ти бързо да се научиш да снимаш и китовия обектив скоро да ти стане малък и недостатъчен
                Сега пътеписите ти ще станат освен интересни, и по-красиви.

                П.С. И да знаеш, че този апарат не е водоустойчив.
                Честито и от мен със здраве да го ползваш, доста четене има но резултатите ще те радват много аз имам 6к кадъра на Д5000 и още много имам да уча

                П.П. 18-105 не е китов!
                --------------------------------------------------
                [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                [/FONT]

                Коментар


                • #83
                  От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                  Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                  ...
                  П.П. 18-105 не е китов!
                  Прочети малко повече и ще установиш, че е.
                  www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                  0898777327

                  Коментар


                  • #84
                    От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                    Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                    Прочети малко повече и ще установиш, че е.
                    Ами не е китов обектив Никон има два такива и те са 18-55
                    и 70-200.

                    Няма Никон с кит само 18-105
                    --------------------------------------------------
                    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                    [/FONT]

                    Коментар


                    • #85
                      От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                      Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                      Ами не е китов обектив Никон има два такива и те са 18-55
                      и 70-200.

                      Няма Никон с кит само 18-105
                      Значи тук лъжат, така ли?

                      http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0


                      И тук също?

                      http://www.digital-flash.com/catalog...90-18105vr-kit

                      Коментар


                      • #86
                        От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        Не не лъжат! Китови обективи са единствено най-евтините никори а именно 18-55 и 55-200 които се предлагат с най-евтините ДСЛР на Никон Д5000 и Д3000.

                        Кажете сега Nikkor 16-35mm VR китов ли е???


                        П.П. и да Ви отговоря http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0
                        то така ще излезе,че всички никори са китови!!

                        http://magazin.photosynthesis.bg/off...403075001.html 1000лв. вече не е китак а доста качествен обектив, има невероятна острота.
                        Последно редактирано от Николай Шиваров; 17-08-10, 21:42.
                        --------------------------------------------------
                        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                        [/FONT]

                        Коментар


                        • #87
                          От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                          Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                          П.П. 18-105 не е китов!
                          Значи и от dpreview лъжат

                          Nikon today has launched the AF-S DX NIKKOR 18-105mm F/3.5-5.6G ED VR zoom lens. This lens incorporates features such as Nikon's Extra Low Dispersion (ED) glass, Silent Wave Motor technology (SWM) and Enhanced Vibration Reduction (VR II) and will be supplied as the kit lens with the Nikon D90.

                          18-105 е пуснат именно с цел да е китов за Д90 и по качество (и оптическо и на изработка) не се различава особено от 18-55.

                          Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                          Благодаря на всички за вещите съвети. Вече съм горд собственик на Nikon D90 с Nikkor 18-105mm VR, закачен на него.

                          Сега остава да се науча и да снимам
                          Между другото с този обектив ще имаш проблеми със снимки при лоша светлина. За щастие щом си с Д90, можеш да си купиш супер евтиния, но доста добър, обектив 50/1.8, с който тези пролеми ще се решат. За сега ще ти е повече от достатъчен, като твърд светлосилен обектив.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                            Дискусията за Олимпус-а е преместена тук.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                              Първите ми опити с апарата са тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=101612
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар


                              • #90
                                От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                                Прочетох внимателно всички мнения. Тук има хора, които са много наясно с фотографията. Сравняваха се апарати, обективи, техники .... Според ман основното, което трябва да се има в предвид когато се купува апарат е - за какво ти трябва. Тези които си изкарват хляба с това, естествено ще се качат на върха на айзберга. Ако сте просто турист вземете си лек и удобен фотоапарат. както каза един от участниците, те модерните апарати са добри, но ако не знаеш да им използваш способностите... (язък за парите) Другото което каза един от участниците, ако не можеш да виждаш "светлината", ако не можеш да видиш реалноста в една плоскост, ако не спазваш (или незнаеш) основните фотографски правила, ако няма идея и тема в снимката тогава ....(язък за парите) Факторът бюджет също не е на последно място, но няма да го дискутираме, защото като си решиш какво ще купиш, ще набавиш сумата. Тук малко трябва човек да си прецени реалните способности и умения. То е все едно - а бе дали да си купя, кола или самолет. Да със самолет ще отидеш по-бързо, но има ли къде да го "паркираш", умееш ли да го караш, ами кого ще возиш .... Съветът ми към майкъл е да си определи какво иска да прави с фотоапарата, кои са му приоритетите, както той самият започна - зум, екран, удобство, на тамно ли ще снима, пеизажи ли, с кола ли ще го носи като пътува или в раницата като турист, светкавица, статив, макро, и така компетентните колеги ще го носочат. Самата марка не е от чак такова значение. Понякога тежкият апарат го оставяш в къщи, че е тежъки и така изпускаш интересни мигове, или докото го извадиш и кадърът отлетял. Важни са и екстрите които предлага менюто, бързината на фокусиране и др. Просто съветите да са от практично естество. Просто фотоапарата трябва да е такъв , че да може да го ползваш със своите си познания или една идея в повече за да се усъвършенстваш. Аз например съм наблюдавал как хора, които не разбират от вино си купуват бутилки за стотици левове, а си го пият после с лимонада, и ако им разменя чашата с някое за 5 лева, няма и да разберат. Така че нека кучето скача според тоягата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X