Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Никон или Канон?

    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
    ...''Сапунерка'' е абсолютно неинтересен за Големите и там никой не инвестира...
    Това е, ъъъ, меко казано, ама адски меко казано, много невярно...
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #47
      От: Никон или Канон?

      Ето какво може Канонския китак 18-55 IS





      Айде сега и загадката две от снимките са с 18-55 IS и едната е правена с сапунерка ..........! И трите снимки са мои авторски..! Коя е с сапунерката...?
      Последно редактирано от Roninn; 15-08-10, 22:52.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #48
        От: Никон или Канон?

        Аз залагам на първата.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #49
          От: Никон или Канон?

          Аз залагам на третата.
          Букето пък на първата ми е много изкуствено. Истинско ли е?

          Коментар


          • #50
            От: Никон или Канон?

            Без допълнителни приставки май не би трябвало да можеш да снимаш пчеличката с 18-55, освен ако не е кроп. Обаче переспективата при третата ми се вижда прекалено смачкана, за да е само с 55 мм.

            Иначе статични хубави картинки на позиращи хора не са интересни за обектив, на който идеята му е да е универсален. Проблеми при IS версията са например бавното фокусиране при слаба светлина, не успехът да покрие резолюцията на едно съвременно тяло в дългия си край, както и замазаните краища при максимално отворена бленда. Отделно въртящата се при фокусиране челна леща прави абсолютно неизползваеми поларизационните и градиентни филтри, а за безумието при фокусиране да се върти и пръстена за ръчен фокус и произтичащата от там възможност завъртайки го случайно да си повредиш обектива, не ми се говори...
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #51
              От: Никон или Канон?

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Това е, ъъъ, меко казано, ама адски меко казано, много невярно...
              Goblin, нали не се опитваш да сравняваш нещо за 200 долара с нещо за 20 000 долара? Тук става дума за качество, а не за печалби от ширпотреба и конфекция, говорим за разликата м/у коня и кокошката. Мисля, че примера с ''Форд''-овете беше красноречив. То и ''Лонг *уй'' е марка, ама не е ''Хуго Бос''.
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #52
                От: Никон или Канон?

                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                Goblin, нали не се опитваш да сравняваш нещо за 200 долара с нещо за 20 000 долара?
                Да, де... ама 200 х 1 000 000 са 200 000 000, а 20 000 х 10 000 са пак 200 000 000 А не ми казвай, че не се продават поне 100 пъти повече сапунерки, отколкото ДСЛР-и... всъщност са повече, освен това доста сапунерки са на цената на ентри левъл ДСЛР, а пък и тези със системи за 20 000 долара са малък процент, повечето трудно стигат и 5 000... така че разликата дори е в полза на сапунерите
                Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 16-08-10, 01:09.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #53
                  От: Никон или Канон?

                  Колега, в сапунерките се инвестират луди пари, понеже носят още по-луди пари. Големите пари са именно там, понеже печалбата е голяма. Конкуренцията там е кървава, обновлението - задължително и често. По-скъпите апарати процентно носят много по-малко, но са реклама за сапунерките. Flagship на английски, Produit phare на езика на твоите сегашни и моите доскорошни домакини.

                  Ще се учудиш ако разбереш колко малко всъщност печели Никон от един обектив за 2000$. Ама пусто помага да се продадат 1000 сапунерки по 200$.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #54
                    От: Никон или Канон?

                    Момчета, говорим за качество, не съм хахав, много добре ми е ясна аритметиката колко са печалбите от конфекцията и колко от професионалната техника. Има разлика м/у това да се инвестира в нови технологий и в производство с бърза печалба и голяма възвръщаемост, май, а?
                    Що ми се струва, че четете по диагонал?
                    А, само да попитам, дето казваш, че се инвестират ''луди пари'' в ''сапунерките'' /съгласен съм с което/ би ли изяснил в какво точно се инвестират? Щото аз поне, освен диви дизайнерски полюций, нещо не се сещам за голям скок в бъдещето в клас ''Сапунерка''.
                    Темата е за Канон и Никон, нали? Айде питайте Димитър Дилков от ''Ройтерс'', дето беше луд Никон-аджия защо, аджеба, мина на Канон? Доколкото си спомням неговия EOS 1N беше първия в България по онова време. После беше Васко Донев. Най-куриозното в случая е, че веднага щом го купи го застрахова във ВИС 2. Честна дума! Идеята му дойде след един случай през 1995 г. на ул. Цар Симеон, беше си позволил да снима акция на баретите, та ''малко'' яде бой, взеха му филма и го заплашиха, че ще му идат ''на гости''. Прибра се в редакцията разплакан и говореше несвързани работи.
                    Последно редактирано от мишоци; 16-08-10, 01:52. Причина: допълнение
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Никон или Канон?

                      Инвестират ги в електроника. Новите матрици отиват първо там.

                      А какво и защо е ползвал даден фотограф преди 15 години и къде го е застраховал има точно толкова отношение към темата, колкото това че Канон бяха с едни гърди пред Никон в областта на бързото фокусиране в началото на 90те, и запазиха преднината до излизането на никон F5 през 1996та.

                      Тоест - никакво отношение. Чешем си езиците само.
                      Последно редактирано от Goblin; 16-08-10, 04:21.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #56
                        От: Никон или Канон?

                        Ако се спра на Nikon D5000 (вместо D90, който вече много харесвам, нищо, че не е червен), кой от следните комплекти да си избера? Да речем, че разликата в цената в случая не играе роля при избора.

                        Nikon D5000 kit (18-55mm VR) + дистанционно управление ML-L3 и карта SD 4GB
                        Nikon D5000 body + Nikkor 18-105mm VR
                        Nikon D5000 kit (18-55mm VR) + Nikkor 55-200mm VR

                        И много ли ще ми е мъчно след 2 месеца, че не съм си взел D90?
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #57
                          От: Никон или Канон?

                          Ако пък избера D90, опциите ми са следните:

                          тяло Nikon D90 + обектив Nikon AF-S DX NIKKOR 18-105mm 1:3,5-5,6G ED VR
                          тяло Nikon D90 + обектив Nikon AF-S DX NIKKOR 18-105mm 1:3,5-5,6G ED VR + обектив Nikon AF-S 35mm F/1.8G DX
                          тяло Nikon D90 + обектив Nikon AF-S DX 18-200mm F/3.5-5.6 G ED VR II

                          Трябва ли ми този 35мм обектив за 250 кинта повече?
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • #58
                            От: Никон или Канон?

                            Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение

                            Трябва ли ми този 35мм обектив за 250 кинта повече?
                            Не, но винаги можеш да ми го подариш
                            Той е за портрети. Може и да ти върши работа, може и да не.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #59
                              От: Никон или Канон?

                              Въпреки, че темата е за Никон и Канон, понеже стана дума за "сапунерките", като за компромис, без сериозни възможности, ще намеся в разговора Olympus PEN. Вярно, не е огледално-рефлексен, но това май е единствената по-сериозна разлика. Това чудо, Olympus PENчо , видях в ръцете на Димо, няколко дни, преди да тръгне към Азия, разглеждахх го, направихме няколоко експериментални снимки с различни обективи. Всъщност Димо, по време на азиатските си приключения, снима освен с Олимпуса и с сдин Никон, но е трудно, да не кажа невъзможно, да се различи коя снимка е правена с големия и тежък Никон и коя със "сапунерката"...
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар


                              • #60
                                За портрети не е ли по-скоро 50mm (при D90)?
                                @Андрей, защо не отидеш до някой магазин и не пипнеш с ръцете си. Алекс го написа в тази или в другата тема още в началото. Същото се отнася и за @Майкъл. Чоп се тегли при мач или жмичка, но не и за това.

                                Иначе от изредените комплектации, моят избор е D90 + 18-105. Не виждам никакъв смисъл от дистанционно, при положение, че не е предвиден статив.

                                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                                Въпреки, че темата е за Никон и Канон...
                                От поне една страница назад вече не е..
                                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                                ... Всъщност Димо, по време на азиатските си приключения, снима освен с Олимпуса и с сдин Никон, но е трудно, да не кажа невъзможно, да се различи коя снимка е правена с големия и тежък Никон и коя със "сапунерката"...
                                Ее Джорджо... Ако съдим по вечерните и по пейзажните снимки си трябва да се разгледат по-така (без да са resize-нати) за да се убедиш, че и там не си изцяло прав, но да Олимпуса се представи повече от прилично. А и D300s не е толкова тежък като тяло, колкото един 70-200/f2.8 като обектив. За такъв тип снимки по-трудно ще се видят преимуществата на светлия зуум.

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                35*1.5=50
                                Момчетата от фото-форума казват, че за портрети става 85мм и нагоре. В този ред на мисли, по-скоро 50мм при D90, а не 35мм.
                                Последно редактирано от Yaro; 16-08-10, 09:17.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X