Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Никон или Канон?

    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
    Като гледам параметрите и някой не ги разбирам какво означават.
    Например:
    Nikon D90 kit
    това "kit" какво означава.
    Че върви в комплект с обектив, двоен кит е, че върви с два обектива.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #32
      От: Никон или Канон?

      Странно. Никакъв бой между Канонци и Никонци все още.

      Коментар


      • #33
        От: Никон или Канон?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Странно. Никакъв бой между Канонци и Никонци все още.
        Неутрален съм все още

        Коментар


        • #34
          От: Никон или Канон?

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          d90 е великолепен апарат, и е сигурно най-доброто съотношение цена/качество при Никон. Първият им "сериозен" апарат в гамата, с възможност за фокусиране и замерване и със старите АФ обективи, и който няма да надрастнеш за един месец. Трудно ще сбъркаш с него.
          Да добавя и другото му предимство пред по-ниския никонски клас - Можеш да използваш автофокуса на всички никорски обективи с автофокус, а не само тези с вграден мотор. Което може много да облекчи бюджета, ако човек реши, че му трябва още това-онова.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #35
            От: Никон или Канон?

            Е къде тепърва ще си купи стар обектив?
            Всъщност най-важното да се разбере, е че апаратът е прост инструмент. Снимката е в главата. Ако не виждаш светлината нищо няма да стане, па ако ще и с фулфрейм да снимаш за 20 000 лв Обратното, ако имаш поглед става и със сапунер за 200 лв.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Никон или Канон?

              Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
              Да добавя и другото му предимство пред по-ниския никонски клас - Можеш да използваш автофокуса на всички никорски обективи с автофокус, а не само тези с вграден мотор. Което може много да облекчи бюджета, ако човек реши, че му трябва още това-онова.
              Точно това разправях де

              Е къде тепърва ще си купи стар обектив?
              Пазарът на старо изобилства, и така може да пробва дадено нещо на старо за да провери дали наистина му трябва новият и скъп екивалент от магазина.

              Най-малкото - не бих си купил тяло никон което да не може да фокусира с 80-400VR примерно. Той си е без АФ мотор.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #37
                От: Никон или Канон?

                Това което пресях до тук:
                -да има 3 инчов подвижен дисплей
                -26х оптичен зум
                -светлочувствителност ISO -над 3000
                -
                Селекторът за най-добра снимка (BSS)
                - без kit

                Вдигнах леко нивото си на знания

                Коментар


                • #38
                  От: Никон или Канон?

                  Майкъл, като гледам още не различаваш дслр от сапунерка
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Никон или Канон?

                    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                    ...
                    -26х оптичен зум
                    ..........
                    26 пъти оптичен зум при ДСЛР може, но обектива ще тежи 26кила.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Никон или Канон?

                      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                      Това което пресях до тук:
                      -да има 3 инчов подвижен дисплей
                      -26х оптичен зум
                      -светлочувствителност ISO -над 3000
                      -
                      Селекторът за най-добра снимка (BSS)
                      - без kit

                      Вдигнах леко нивото си на знания
                      Точка две (26х оптичен зум) те връща в първи клас. Излизам да пална една свещ на Богородица че и е ред днес, после ще допълня.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #41
                        От: Никон или Канон?

                        Уффф...много съм скаран с техниката.
                        Сума публикации изчетах тия дни и пак съм на кота нула.
                        Но искам голям екран заради зрението ми
                        да не сменям обективи че няма да се справя с тях
                        и ми идват сложни.
                        Да хващам по далечни обекти, че не винаги има възможност да съм наблизо.
                        Нещо такова ми се иска от всичкото.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Никон или Канон?

                          Работата е там, че се опитваш да сравняваш машинки от различна генерация /горе-долу, де/. Иначе, ако са от един и същи клас взимай Канон.
                          Виж, работил съм в /навремето/ най-големия БГ всекидневник, всички ползват Канон, Канон е най-обичания сред фотографите. Само обърни внимание на стадиона репортерите зад вратата с какво снимат и сам ще си направиш извода.
                          ПП - Канон още от едно време, когато излезе EOS може да са разпознае отдалеч по белите обективи.
                          Успех!
                          ПП2 - Забравих да добавя - ако сравняваш разни боклуци в клас ''Сапунерка'', каквото и да вземеш все тая. Клас ''Сапунерка'' е абсолютно неинтересен за Големите и там никой не инвестира, просто няма смисъл. Все едно да сравняваш ''Форд Ескорт'' и ''Форд F 350 V8'' . То и едното и другото е Форд, ама .................. нали?
                          Ако взимаш нещо сериозна - само Канон.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от мишоци; 15-08-10, 20:14. Причина: допълнение
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Никон или Канон?

                            Я си вземи един Никон Д5000 с един 18-105 и забрави за случая мисля че, ще ти свърши отлична работа...а после можеш да се хвърлиш на п-сериозни тела.
                            --------------------------------------------------
                            [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                            Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                            [/FONT]

                            Коментар


                            • #44
                              От: Никон или Канон?

                              Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                              ...
                              Но искам голям екран заради зрението ми
                              ....
                              Да хващам по далечни обекти, че не винаги има възможност да съм наблизо.
                              Нещо такова ми се иска от всичкото.

                              Майкъл, що не каза направо, че искаш фотоапарат за такива снимки бе човек.
                              Седиш си на прозореца у вас и си щракаш татуировки....,
                              сега ще е по-лесно да те посъветваме.

                              Последно редактирано от Chinela; 15-08-10, 20:26.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Никон или Канон?

                                Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                                Да не остана не разбран. Ако ще си купува още обективи - така е. Ако ще кара само с китовия 18-55... всичко останало е по-добре...

                                А при компактните апарати със сменяема оптика, Сони Некс-3 в кит със 16/2.8 (при кроп 1.5) за 1000 кинта просто няма еквивалент. Олимпусите с 17/2.8 хем са по-дълги, хем много по-скъпи. ДСЛР с подобен обектив струва поне тройно. И отгоре на всичко това влиза в джоба, което е важно за един любител.
                                Колега като визираж 18-55 при канон за китов поясни моля кой китов имаш предвид 18-55 или китовия 18-55 IS ......защото 18-55 IS по добър китов обектив за тея пари няма.......при всички марки и няма нищо общо с 18-55.....
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X