Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DSLR или безогледална система?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Имам Tamron SP AF Aspherical LD (IF) 28-105 F2.8 176D, ако те интересува. Ако тялото ти е с мотор. Не е нищо изключително, но е F2.8 в целия си диапазон и фокуса му не се мени от Zoom-а. За моите цели (камерка над бюрото при запояване и човъркане на дреболии) не се оказа удачен вариант (прекалено е голям и диапазонът му не е това, което ми трябва) и само си седи.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • I.Stoyanov
      I.Stoyanov коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря, за момента търся само твърди стъкла!

    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Спарки, кви пари му търсиш? Ако се разбере с моя дядо Д50 ...

  • #17

    I.Stoyanov коментира
    Днес, 16:27
    Благодаря, за момента търся само твърди стъкла!

    Тогава рагледай и тествай Сигма Арт в необходимия диапазон.За безогледалките на Никон в момента много върви 56/1.4 на Сигма, но няма вариант за ДСЛР.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #18
      Много рядко пиша сериозно по форумите, но сега ще се държа прилично : -)

      Видях портфолиото на г-н Венцислав Петров и искам да го питам следното, както и всеки друг, които има ДОКАЗАН опит с фото и видео заснемане:

      Коя от показаните камери бихте ми препоръчали да купя, въпреки компромисите, които ще се наложи да направя?

      Цените са еднакви и са в диапазона, който мога да си позволя. Камерата ще се използва за любителски документални филмчета и Youtube ревюта, но този проект няма търговска насоченост.
      Казаха ми да избягвам да снимам видео с DSLR и безогледални фотоапарати, затова съм се ориентирал към този клас камери - не са най-добрите, но не искам и нещо по-евтино, което само ще ме разочарова.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • Венцислав Петров
        Венцислав Петров коментира
        Редактиране на коментар
        Уважаеми колега, аз съм фотограф и всякак ще помогна с въпроси в тази област. Но Ви уверявам, между фотография и видео има твърде малко общо. Или с други думи не съм достатъчно компетентен. За целите, които споделяте едва ли ще е грешка която и да е от двете камери да имате, но за подробности нека напише някой специалист. Много често работя в екип с видеографи, това което съм виждал да използват и всички без изключение да хвалят са ARRI, по надолу в рейтинга RED, BlackMagic и Sony (не непременно в този ред) Но това е ей така... нямам аргументи...

    • #19
      Благодаря!

      А видео интрото на сайта Ви, с какво е снимано - DSLR, безогледален или видеокамера?
      Изглежда впечатляващо и мащабно, а аз търся точно подобен ефект при заснемане.

      За разликата между фотографията и видеото вече и сам се убедих, че има съществени разлики.
      В общи линии, в тежък случай като моя, само с питане по форумите няма да стане.
      Сега си мисля, че е най-добре е една и съща сцена да се заснеме с DSLR, безогледален и видео камера, а после да преценя, кое ми харесва най-много. Лошото е, че няма как да си купя и трите неща едновременно - като ловец бих казал, че имам право само на един изстрел : -)

      Иначе за камерите се допитах и до изкуствения интелект и ето какво ми отговори...
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #20
        За видеото в моето портфолио знам добре как е снимано :-) Всичко е заснето с Blackmagic 4K върху DJI Ronin гимбал. Blackmagic е много добър но самостоятелно за нищо не става... искам да кажа че задължително или гимбал или система за работа от рамо. С видео операторите с които съм работил, сме обсъждали трите начина за заснемане статив, гимбал и от ръка (на рамо) и те категорично ги разграничават по предназначение и ефект. Да с гимбал както сами виждате се получават много интересни кадри, но да знаете, яка мускулатура си трябва... много е изморително... За дълги и документални неща определено няма да е възможно... От статив ясно, докато от ръка (рамо) кадрите имат по-репортажно излъчване... Освен това готовността за снимане примерно с камерите, които сте показали по-горе е почти моментална... С гимбала, сглобяване, настройки и така поне 15-на минути в добрият случай...

        Освен това на Blackmagic камерата силата и е в това да се "пише" в формат подобен на RAW при фотокамерите и после да се монтира и "грейдва"... Което пък изисква и доста познания конкретно за DaVinci Resolve...

        Впрочем, моите координати ги има, ако колебанието продължи, обадете се, аз съм покрай моята работа в прекрасни отношения с повечето вносители на такава техника, ако е възможно ще питаме, а също и ще потърсим още информация не за широката публика, примерно какво мислят и сервизите ;-) Е разбира се, ще издействам и някоя отстъпка...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #21
          Аз таковата
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-6034e201ce4ce26eae9568c14e4331027d7f43d0d45b46c3f2e947524f5cd53b_687d6a7478d2f25d.jpg
Прегледи:139
Размер:288.0 КБ
ID:6922319

          Не издържах и си взех D7500 след тридневна обиколка с него из дебрите на старинен Пловдив. Освен Надутата цена друг минус не видях . С тамрон 16-300 се разбира учудващо добре.
          За протокола - пробвах и едно безогледално фуджи - добре машинка, но ми бе по-близко до старото ми тяло D3200, отколкото до нещо по-средно ниво.

          Доволен съм, все още го разучавам.

          Коментар


          • #22
            Ами таковата, със здраве да го ползваш и непременно да го пробваш на поне няколко красавици-абитуриентки
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              Амин!

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              И от мен така - много да те радва играчката.

            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря! На първо четене, новата матрица и 2 поколения по-нов процесор си казват своето, макар и с 3 мегаписела по-малко на новия чип. В комбинация с 16-300 е доста приятен резултата за пътешественик. Следва много проби и тестове.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X