Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся си 28-105 с възможност за ръчна работа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
    ...Имам и една Сигма 18-200 на Канон Еос има проблем с някакъв лентов кабел,но в ръчен режим мисля си работи.Мога да ти я дам за тестове,но и той е помпа и не знам дали ще виси така...
    Как ще командва ръчно блендата на ЕОС обектив?
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      Предлагам обектив за тестове.....
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #18
        Юпитера не е лошо стъкло. Sigma-та не мога да я управлявам а и както каза има вероятност да се свлече. Изобщо по-новите канонски общо взето не са за мен - блендата им е само моторизирана май, или трябва преходник с ръчна бленда на него. Иначе сравнително (за моите цели) скъп обектив, май, поне съвременния вариант. Обще взето от всичките само Юпитера мога да пробвам безболезнено - преходника в момента ми е на M42 така или иначе.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • kalinntv
          kalinntv коментира
          Редактиране на коментар
          а,сега се сетих,че имам и 135/4 Цайс ...но той е със залепен преход към ЕОС

          0897763874 Калин

      • #19
        Разшлякан обектив се свлича, дори и да е на винт а не помпа. В повечето случаи, това се случва, когато си в движение и апарата, подрусвайки се, виси на врата ти с обектива надолу. Ообаче, никой не е забранил употребата на тиксо в случая на Спарки Спарки, няма ли възможност и тази камера да се добави към фотоувеличител, както е поставена другата, която чакаш да дойде? Ако има начин, ще получиш възможност да пробваш и ползваш много повече обективи, включително и тия за увеличителите.

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled-02.jpg Прегледи:0 Размер:69.1 КБ ID:6694033

        Махаш корубата с лампата и филмовия държач, оставяш само обективната дъска и садиш камерата. Получаваш две в едно - макромехче с възможност за фокусиране на обективи за увеличител и отделно другите с нормално фокусиране. При това, нещата са доста прецизни като изработка и от хубави материали.
        Последно редактирано от коко келеша; 11-01-21, 08:18.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #20
          Имам УПА510 по таваните. и обмислях тоя вариант. Отказах се в поза на закрепване към стената/шкафа над бюрото по 2 причини:
          1. Когато нещо е закрепено за бюрото, то малко или много подмръдва или вибрира докато работиш, което при тия увеличения, е най-малкото досадно, понякога доста.
          2. Заема някакво място и ме ограничава допълнитело откъм място на бюрото - стойката/тръбата трябва да стои странично, щото по средата на монитора не е вариант.

          В моя вариант ограниченията и заетото място са нула, монитора ми е целия пред очите и камерата не вибрира даже и да подритвам бюрото. Нямам никакви проблеми да я направя и с мехче и с кво да е друго - въпрос на крайно закрепване, тоест няколко часа стругаро-фрезистка работа.
          Последно редактирано от sparkybg; 11-01-21, 11:05.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Ами аз бих присадил все пак някакъв увеличител с мехче към твоята конструкция. Тубуса на Упата е малко недоклатен заради автоматичната фокусировка и не разполага с големи възможности за движение. Естествено, ти си знаеш най-добре, но когато не можеш да намериш точно това, което търсиш, може да се тръгне по алтернативен маршрут .

            П.П. Иначе, зумовете на Никон от по-старата, D версия, имат на байонета лостчета, с чиято помощ може да докараш по-затворена бленда, подпирайки ги с някаква хартийка .

        • #21
          https://www.facebook.com/commerce/li...are_attachment
          Това би било интересно за проба
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Оо, Рафи винаги продава единствени и неповторими екземпляри от каквото се сетиш .

        • #22
          Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
          https://www.facebook.com/commerce/li...are_attachment
          Това би било интересно за проба
          Така като гледам, единственото интересно нещо в тоя обектив е тоя ефект:


          Явно блендата му е с такава форма.

          Гледах няколко ревюта - като острота и контраст е малко под HELIOS 44M-7, с какъвто чисто нов се сдобих почти за без пари. Фокусира на 24 сантиметра, което е най-различното. Явно просто е направен с достатъчно дълъг ход на фокуса.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • kalinntv
            kalinntv коментира
            Редактиране на коментар
            50мм макро-само това е достатъчно интересно.
            Блендата е 6 ламела,не може да прави този ефект
            Иначе Рафи не го коментирам....

        • #23
          С това съм работил https://radojuva.com/2012/11/obzor-n...5-af-d-nikkor/ и имам добри впечатления от него, но трябва да отбележа, че Лайтрума лекува аберациите при проявяването на RAW файла, та за твоя случай си трябва тест. Иначе е единствения зум на Никон с това фокусно разстояние и макрорежим, като доста отдавна не се прави.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #24
            @kalinntv: То освен блендата няма какво друго да го прави тоя ефект. Точно тя го прави. Не знам защо са я направили такава:
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #25
              Аз гледах това ревю
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • #26
                да ти ........ и форума....
                https://radojuva.com/en/2012/11/obzo...9-2-850-macro/
                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                Honda Africa Twin XRV 750

                Коментар


                • #27
                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  С това съм работил https://radojuva.com/2012/11/obzor-n...5-af-d-nikkor/ и имам добри впечатления от него, но трябва да отбележа, че Лайтрума лекува аберациите при проявяването на RAW файла, та за твоя случай си трябва тест. Иначе е единствения зум на Никон с това фокусно разстояние и макрорежим, като доста отдавна не се прави.
                  Това се брои за много добър обектив. Със съответното отражение в цената.

                  Силно обмислям тоя вариант, на на цена, попадаща в бюджета ми, ги има само от Япония. В Европа е средно двойно по-скъп от Tamron-а, който споменах по-горе.

                  Тия дни ще си стъкмя преходник за никонски обективи към камерата и ще мога и това да пробвам. Остава само да се намери добър човек да предостави някоя бройка за проба. Като за мойте цели мероприятието ще трае 10 минути - то се вижда веднага какво може.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #28
                    Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                    да ти ........ и форума....
                    https://radojuva.com/en/2012/11/obzo...9-2-850-macro/
                    И там гледах, и тук също:
                    https://www.pentaxforums.com/userrev...-m42-lens.html

                    Рейтинга му е подобен на Хелиоса, както и рязкостта и контраста. Търсят го заради бокето предполагам - там е с 10-ка. Средно е 2 пъти по-скъп от Хелиоса, но при подобни рязкост, контраст и милиметри, за мен е безпредметно да давам едни 100 кинта само за пробата. Както горе писах Хелиоса се справя повече от перфектно и имах късмета да намера нов, 7-ми вариант, който като разделителна способност е почти най-добрия от серията. Само 8-цата го бие, ама по-трудно се намира. Хелиоса го взех за 40 кинта, което си а направо без пари за чисто нов обектив - даже резбата си му беше още черна. Явно е купен като китак с някой Зенит и после е ползван друг обектив. Нула следи от употреба и перфектна оптика с никакви прашинки и т.н.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #29
                      Хелиоса има други предимства....
                      и двата са нормални 50мм обективи,но Волната фокусира на половината разстояние от Хелиоса,това няма ли да ти върши работа?
                      А и този Рафи му иска 60лв-принципно
                      Cherokee WJ 4.0L- NP242
                      Honda Africa Twin XRV 750

                      Коментар


                      • #30
                        Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                        Хелиоса има други предимства....
                        и двата са нормални 50мм обективи,но Волната фокусира на половината разстояние от Хелиоса,това няма ли да ти върши работа?
                        А и този Рафи му иска 60лв-принципно
                        Хелиоса фокусира на 50см. При мен разстоянието е 59см в момента, с тенденция да стане към 65-68 като дойде новата камера (по-плоска е и кабелите са и отстрани).

                        То и затова избрах такава концепция - голям просвет под камерата и не се съобразявам с нищо - работя си както преди. При по-ниско става неудобно когато монитора е срещу мен, щото камерата се явява между мен и монитора и трабва да надничам покрай нея.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X