Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво си намерих вкъщи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво си намерих вкъщи

    бутни го леко напред назад - ))
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      От: Какво си намерих вкъщи

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Леле! Ако си снимал някого с Берета сигурно му е било за последно ...
      Ами като се има предвид, че действието се развива в началото на 70-те, доста от сниманите вече ги няма...

      Коментар


      • #48
        От: Какво си намерих вкъщи

        Не става. Колелото, от което се навива, се върти на свободен ход. Само че, като направи 1 оборот и се чува нещо като жужене..
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #49
          От: Какво си намерих вкъщи

          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
          Не става. Колелото, от което се навива, се върти на свободен ход. Само че, като направи 1 оборот и се чува нещо като жужене..
          Да не си бутал самоснимачката, че тя май се задейства с друго копче?

          .. помня ли вече?

          Коментар


          • #50
            От: Какво си намерих вкъщи

            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            ...се чува нещо като жужене..
            Буташ самоснимачката. На тези апарати тя май е разделена от зареждането. Демек - като свърши самоснимачката, ако не си заредил - няма да щракне.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #51
              От: Какво си намерих вкъщи

              Абе всички сте дърти снимачи, а защо никой не му обясни на младежа как се работи с проявител-а, фиксаж-а, червената лампа, въжето и щипките за простор.... Кво по-яко от това да си ги копира сам
              Ей, какви времена бяха, като си спомня и аз, че имам няколко прецакани/осветени филма от готини моменти, много ме е яд.

              п.п. Райковски, къде я изнамери рая реликва, в такива спомени ме вкара
              LZ1PER

              Коментар


              • #52
                От: Какво си намерих вкъщи

                Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
                Абе всички сте дърти снимачи, а защо никой не му обясни на младежа как се работи с проявител-а, фиксаж-а, червената лампа, въжето и щипките за простор.... Кво по-яко от това да си ги копира сам
                Ей, какви времена бяха, като си спомня и аз, че имам няколко прецакани/осветени филма от готини моменти, много ме е яд.

                п.п. Райковски, къде я изнамери рая реликва, в такива спомени ме вкара
                То, ако ставаше със думи прости няколко -да, ама не е за описване във форум. Трябва и доста книжки да се прочетат.
                п.с. имам някъде из мазето една корекс доза, че и един фотоувеличител УПА неползван, че имах достъп до голям Крокус навремето.
                А Практиката РТЛ и Киев 30 са ми още в шкафа.

                Коментар


                • #53
                  От: Какво си намерих вкъщи

                  Не е от самоснимачката. Пак такова жужене, но е за част от секундата.
                  Май ще си стои само за окраска.
                  Благодаря на всички, които пишат в темата. Радвам се и, че ви върнах в миналото.
                  Пепи, тази реликва я намерих в един шкаф. Баща ми каза, че са му я подарили за Абитуриентския бал- 1985г.
                  За съжаление, май няма да бъде използван. Сега си зареждам Никон-а, че след няколко часа заминавам надалеко. Като се върна, ще направя клип, за да видите за какво жужене става на въпрос.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво си намерих вкъщи

                    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                    Не става. Колелото, от което се навива, се върти на свободен ход. Само че, като направи 1 оборот и се чува нещо като жужене..

                    Случайно да си натиснал едно копченце от долната страна на апарата (обозначено с № 22 в ръководството от линка)? Щото то е за освобождаване на механизма, за да може филмът да се пренавие обратно в касетата
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво си намерих вкъщи

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Случайно да си натиснал едно копченце от долната страна на апарата (обозначено с № 22 в ръководството от линка)? Щото то е за освобождаване на механизма, за да може филмът да се пренавие обратно в касетата
                      Сега свалих калъфа и за всеобща изненада, няма такова копче.. Нямам си и на идея защо.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво си намерих вкъщи

                        Защото този модел вече ползва едната ключалка на капака за освобождаване на затвора.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0692.jpg
Прегледи:1
Размер:192.5 КБ
ID:5554086

                        Ако си се опитвал да сменяваш скоростите без да си заредил затвора, е напълно възможно да си го блокирал. За съжаление, това е най-сложният от руските телеметрови апарати и домашния ремонт е доста труден, почти невъзможен.
                        Последно редактирано от коко келеша; 13-01-14, 18:02.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво си намерих вкъщи

                          Възможно е и да съм го блокирал..
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво си намерих вкъщи

                            Нали съм тъпо парче, снощи не показах работното положение на ключалката, когато се употребява за изключване на блокировката при обратното пренавиване на изсниманото филмче:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0696.jpg
Прегледи:1
Размер:251.1 КБ
ID:5554242
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво си намерих вкъщи

                              Ехаа, добрата стара лентова техника ! Започнах да се уча на "Смена-8", времнно ползвах "Зоркий-4" на един съученик, докато си взех в 10-ти клас "Зенит-12ХП". Продължавам да снимам със "Зенит"-а, макар по-рядко, отколкото преди 15-ина години. Ето ги ветераните ми : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29022012066.jpg
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5591250
                              А докато ползвах "Смена"-та, понеже няма вграден светломер, се водех и по таблици като тази : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Табличка за фото-филм.jpg
Прегледи:1
Размер:171.5 КБ
ID:5591251
                              Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X